Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Haki ve Tayfa

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Zamanla hepsinde hakinin en aşağı bir türünün olması lazım. Korsanlar kralının tayfası olacaksın hala haki bilmiyor mu desinler.

Hemen hemen hepsi haki öğrenir diye düşünüyorum. Şimdi olmasada ilerde çıkar hepsinde. Az biraz yetenek varsa zaten çıkartırlar tashigi bile kapmış hakiyi o kadar zor ve nadir bulunan bişey değil bizimkilerde de çıkması lazım sadece monster trio ile olmaz.

Shanksin tayfasiydan h.haki haric hakisi olmayan varmi bilmiyoruz.
Diger tayfalara bakarsak dandik don kriegin 1000 adami vardi.Luffynin 10.
Wbnin kac bin adami.Yani bizim tayfadakiler hem tayfadaki gorevi ornegin asci hem tumen komutani hem tumenlerin icindeki askerler olmasi gerekiyor.Buyuk savas zamani geldiginde hakisiz bi usopp,nami,robin,franky ne yapabilir?Kizaru gelip dagitir tayfayi tek basina.k.k dan bahsediyorsak karsinda marine-yonkualar shicler olucak.
Tayfadan herkes amiralleri yenebilsin demiyorum.Ama en azindan kendini korumalari gerek ki buda hakisiz mumkun degil.

Monkey :D Luffy

tayfada herkeste haki olacağını zannetmiyorum zaten logialar hariç biri hiç haki olmadan da yenilebilir o yüzden dmonster trio hariç diğerlerinde sadece olsun diye yazılır bu benim kişisel görüşüm ama öte yandan hepsinde de olabilir çünkü luffy nin tayfası çok savaşçı özelliklere sahip değil 2 yıldan sonra karakterlerin yönelimi biraz daha oraya oldu en güzel örneği brook balık adam adasında gayet kendini geliştirmiş o yüzden belki biraz daha kafa kafaya vsler için oda hepsini çok güçlendirebilir

Monkey D. Garp

Hakkatende Yeni Dünya'da haki pek rastlanılan, nadir olmayan bir şey haki. Zaten herkesin sahip olduğu,
antrenmanla kullanabildiğin bir şey. Coby'nin ilk halini düşünün, şimdi onda bile haki var. Usopp'ta niye olmasın :D.

Tayfada şu an bilinen; Luffy'de 3'ünü, Zoro ve Sanji'de 2'şer tanesini kullanabiliyor.
İlerde çıkabilir tayfada, ilk posta arkadaşın yazdıkları, tayfaya gerekli olacak, güzel hakiler ama seviyelerde sorun var :D. Luffy,Zoro,Sanji hepsi hakilerini Yüksek Seviye'ye getireceklerdir bana göre.

H.haki ile ilgili;
benim bildiğim, H.haki sende ya vardır, ya yoktur. 0'dan çıkarmak için çalışamazsın varsa doğanda, aktif ettiysen bir şekilde, iradeni güçlendirerek hakinide güçlendirirmiş olursun. Bu yüzden tayfa da başka kimsede çıkmaz. Çok zorlarsan belki bir ufak ihtimal Zoro'da...ama yok onda da çıkmaz.

Peki bir de H.Haki kimlerde var kesin olduğunu bildiğimiz bakalım.
-Whitebeard -Shanks -Rayleigh -Luffy -Ace -Hancock

-Dragon -Roger -Garp
bunlarda da var çocuklarında olduğuna göre...ama onaylanmamış bilgi oldundan saymamak lazım genede.

ünvanlara bakarsak.
Korsanlar Kralı, Kralın Sağ Kolu, Kralın Oğlu, Kralın Tayfasındaki En Güvendiği Kişi(shanks, şapka emaneti... :D), Monkey D. Ailesi... ve de dünyanın en güçlü adamı. Çok değerli bir muhabbet bu h.haki anlıcanız... D. lerde var genelde.

Eğer basit bişi olsa Marineford'da kullandığında millet bu kadar şaşırmazdı, tümen komutanları,amiraller, sengoku, Beyazsakal, hepsi şaştı kaldı, hele beyazsakal hiç önem vermezdi başkasını gücüne...
Demekki yeni dünyada da nadir bir güç bu ki beyazsakal'ın tayfası (dünyadaki en güçlü tayfa (idi)) oldukça şaşırdılar.

(baksanıza belkide bu haki çeşiti, 800 yıl önce yok edilen antik krallıktaki, krallara özel bir şey, ve sadece onun soyundan gelenler kullanabiliyor??? bu kısım benim teorim)

kral hakisini sadece piyonlari oldurmek olarak gorenlere sasiriyorum.

Bu guc eger zayif insanlari bayiltiyorsa gucluleride zayiflatir.

Asil konuya gelirsek

zoro,sanji dede kral hakisi olmasi %90 ihtimal
Ki suan zoro,sanjide diger hakilerden vardir.Yakinda kral haki onlardada cikar.
Tayfanin kalaninda diger 2 cesidide mutlaka olucak.Luffyler 10 kisi,bu sayiyla hepsinin ustun gucte olmasi gerekli.
Ayrica bu 2 haki cesidi herkeste var,sadece ogrenmek gerek tayfada birileri biliyor olduguna gore kalaninada ogretirler.
Baska turlu 10 kisiyle k.k olunmaz.Bizim tayfayi diger tayfalarla kiyaslamak yanlis rogerler,shank,wb ile bile...
Bu tayfa korsanlar kralinin tayfasi

Biraz daha gaza gelirsem bendede haki cikicak :D
1 milyonda bir çıkan hakinin zoro ve sanjide çıkacağını sanmıyorum.Onlara 2 tür haki çeşidi yeter.Zaten H.Hakinin çok kullanışlı olduğunu söylemek güç yeni dünyada herkes güçlü kimi sindiricen.Tayfanın lufy ,zoro, sanji hariç bi usopp ve namide gözlem hakisi çıkabilir.Diğerleri zaten şeytan meyvesi güçleriyle vede vegapunk misali franky zaten güçlüler.

zoroda kral hakisi çıkacak. çıkmalı. rayleigh bunları etkin bir şekilde kullanabiliyor ise bence çıkacak.. hatta çok hakim olmasa da şu an bile olabilir. zaten bunu yapamasa benim kaptanım olamazdı demişti luffy için. bir ihtimal bunu kastediyor olabilir.

1 milyonda bir çıkan hakinin zoro ve sanjide çıkacağını sanmıyorum.Onlara 2 tür haki çeşidi yeter.Zaten H.Hakinin çok kullanışlı olduğunu söylemek güç yeni dünyada herkes güçlü kimi sindiricen.Tayfanın lufy ,zoro, sanji hariç bi usopp ve namide gözlem hakisi çıkabilir.Diğerleri zaten şeytan meyvesi güçleriyle vede vegapunk misali franky zaten güçlüler.
milyonda 1 ise en az 300-400 kişide olmalı op evreninde nufus o kadar da az değil alabastada bile milyonlarla belirtiliyordu yani korsanlar kıralının tayfasında bu 300-400 kişiden 2-3 tanesinin bulunmasına itarazı olan allahtan korksun, ama benim görüşüm zoro-sanji değil zoro-nami sonuçta tayfanın 2. ve 3. üyeleri ihtimal daha fazla gibi geliyor(tabi bu benim görüşüm), zoro sanji arası güç dengesine gelince yonkou lar ufak farklarla birbirinden güçlüler hepsinde kral haki mi var? zoro-sanji gibi eger zoro da kral haki çıktı güç dengesinin yine de sürceğini düşünüyorum sanjiye zaten işlemez:D

Tayfada herkeste hakinin en az 1 çeşidini görücez bence.Nami'de çıkmayabilir gerekte yok zaten çıkmasına ama çıkarsa da mantra çıkabilir.Ayrıca Zoro'da H.haki olacağına inanıyorum.

Olası i marineford savaşı daha dusunelim.Luffyler ile marineler elbet bi yerde kapışır diye dusunuyorum.(tamamen marineford karakterlerini alıcam)
LUffy ws akainu
Zoro vs kizaru
sanji vs aokoji
franky vs mihawk
nami vs doflanmingo
usopp ws kuma
diye gider.Artık tayfanın rakibi bunlar olucak buyuk savaşta.Ve hakisiz tayfa 10 saniye dayanabilirmi acaba?
Tamamen örnek amaçlı yazılmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık