Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Büyük İhanet

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    151
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ne Zoro fanları ne de Luffy fanları en fanatiği Rosi fanlarıymış forumda. Ben böyle bir savunma görmedim. Adam iyi diye her şeyi yapma hakkına sahip. Her şeyi yapar niye çünkü iyi. Her şeyi yapabilmeli neden çünkü iyi. Odak nokta Dof kötü ve de Rosi iyi. Böylece yaptığı her şeyin üzeri örtülebilir. Ortada bir olay var ama önemli değil çünkü Dof kötü, Rosi iyi. Olayın Dof'un kötülüğü ile alakası yok ama Dof kötü Rosi iyi. Olayı Rosinin iyi olması ile alakası yok ama Dof kötü Rosi iyi.

Bu Rosi'yi savunanlar aklıma Orhan Gencebay'ı falan savunanları getiriyor:fool:
Şiir gibi yazmışsın yahu, sadece +1 yazmak kalmış bana.

Aynısı aşağı yukarı Fuji içinde diyebiliriz.

Sana bir şey dediğim yok. Senle zaten tartıştık bu konuyu ve anlaştık. Sen kendi bakış açına göre haklısın. Ancak öteki Rosi'ciler senin aksine bir şey koymuyorlar ortaya. Okudum birçok mesajı. Sadece Dof'un kötü oluşu ve Rosi'nin iyi oluşu üzerinden iki cümle ile haklı görüyorlar bu düşünceyi.

Halbuki burada olay iyi kötü değil, ihanetin boyutları. Sana göre o boyut sıfıra yakın, bana göre limitleri zorluyor. Ancak olayı ortada ihanet yoka getirenler var. Bir insan iyi ya da kötü olabilir ancak bu durum iyi olanlara kötü olana her şeyi yapabilme hakkını vermez.
Ben arkadaşlarin girdikleri ve yorumladiklari her seyi acikladim.
Bazi arkadaslar Dof yapmadigi halde o sanki yapmiş gibi bazi seykeri lanse edip. Rosi soyle deseydi Dof boyke yaomazdi gibi sacma sapan yorumlar yazmislar.
Bazilari kardes kardese bunu yapard mi gibi seyler yazmislar tekrar aciklamayacam bu konuyu en az 5 kere aciklamisim.
Bazi arkadaslar dof sanki Rociyi sevmis gibi ve sanki kardesi goruyormus gibi yorum yapmislar bunu da kac defa acikladim.

Seride yasanmis seyleri degistirip kendi aklindakini soyleyenler bile var.

Benim icin Rosi hain degildir.

Benim icin Rosi ne zaman hain olurdu onu da aciklayayim.

Eger kendisini bulup büyütmuş Sengokuyu satip, kendini Dof icin feda edip onu ölümsuz yapsaydi o zaman hain olurdu.
Üstüne bu adam kendini denizci olarak yetiştirmis ve buraya gelip bir korsana ihanet etti diyenler var.

Neyse size göre hain olsun.

Ben arkadaşlarin girdikleri ve yorumladiklari her seyi acikladim.
Bazi arkadaslar Dof yapmadigi halde o sanki yapmiş gibi bazi seykeri lanse edip. Rosi soyle deseydi Dof boyke yaomazdi gibi sacma sapan yorumlar yazmislar.
Bazilari kardes kardese bunu yapard mi gibi seyler yazmislar tekrar aciklamayacam bu konuyu en az 5 kere aciklamisim.
Bazi arkadaslar dof sanki Rociyi sevmis gibi ve sanki kardesi goruyormus gibi yorum yapmislar bunu da kac defa acikladim.

Seride yasanmis seyleri degistirip kendi aklindakini soyleyenler bile var.

Benim icin Rosi hain degildir.

Benim icin Rosi ne zaman hain olurdu onu da aciklayayim.

Eger kendisini bulup büyütmuş Sengokuyu satip, kendini Dof icin feda edip onu ölümsuz yapsaydi o zaman hain olurdu.
Üstüne bu adam kendini denizci olarak yetiştirmis ve buraya gelip bir korsana ihanet etti diyenler var.

Neyse size göre hain olsun.

Senin için hain olup olmamasının önemi yok zaten.Dof için öyle mi öyle o zaman bitti bu kadar.İhanete karar veren 3. bir karakter yada biz değiliz.Bu hareketlerden mağdur duruma düşen kişi belirliyor.Doflamingo da ihanete uğradığını gördüğü için silahını çekiyor.Açık ve net bir durum.Ankette hangisi hain diye sormuyoruz en büyük hainliği yapan kimdi diye soruyoruz ayrıca.

Yahu Rosinante'yi kendisinin ölümsüzlüğü için feda edecekti Dof. Asıl baştan ailesine ihanet eden kişi varsa o da Dof'tur la. Roci'nin tetiği çekmeyeceğini bildiği halde tetiğide çekmiştir.

Tutturmuşsunuz korsanlığın gereği diye. Korsanlığın gereği diye bir şey yok. Hadi var diyelim, öyle yapmış olunca bu yaptığı kötülükten başka bir şey olmuş olmuyor. Kendi kafanıza göre kavramları değiştirmeyin.
Sana göre göre kötülük bana göre değil işte.İlk mesajımda belirtmiştim bunu.

Senin için hain olup olmamasının önemi yok zaten.Dof için öyle mi öyle o zaman bitti bu kadar.İhanete karar veren 3. bir karakter yada biz değiliz.Bu hareketlerden mağdur duruma düşen kişi belirliyor.Doflamingo da ihanete uğradığını gördüğü için silahını çekiyor.Açık ve net bir durum.Ankette hangisi hain diye sormuyoruz en büyük hainliği yapan kimdi diye soruyoruz ayrıca.
Dof icin mi dediğin komik dof kendini uğrayan kisi olarak gorebilir bu doğru olduğunu kanitlamaz.

Yahu Rosinante'yi kendisinin ölümsüzlüğü için feda edecekti Dof. Asıl baştan ailesine ihanet eden kişi varsa o da Dof'tur la. Roci'nin tetiği çekmeyeceğini bildiği halde tetiğide çekmiştir.
Neden rosi de vergo ya da başkası değil ? Demek ki en başından beri şüphe ediyor.Kendi tayfasına bağlı birisi dof.Ki bu da belirtildi.Ama kardeşini babasını vurdu acımadı.Demek ki tayfa aileden daha yakın gelmiş.Onun için ölen bir tayfa onu satan aileden iyi gelmiş.

Neden rosi de vergo ya da başkası değil ? Demek ki en başından beri şüphe ediyor.Kendi tayfasına bağlı birisi dof.Ki bu da belirtildi.Ama kardeşini babasını vurdu acımadı.Demek ki tayfa aileden daha yakın gelmiş.Onun için ölen bir tayfa onu satan aileden iyi gelmiş.
Law'ı da sağ kol gibi yetiştirip kendisi için feda etmek istiyordu? Monet'e benim için ölmelisin diyen kimdi? Aynısını Vergo için de yaptı? Ki Rosinante'den Rosinante Law'ı alıp kaçana kadar hiç şüphe etmediler bile. Ama Dof'un planları başından beri kardeşini feda etmek üzerine kurulu oldu. Dof birilerini feda etmekten çekinmeyen biri. Bu tayfa üyesi olsa bile farketmiyor. Kendi ölümsüzlüğü için çekinmeden kardeşini feda edecekti. Şu adama ihanet etti demeyin ya.:S

Law'ı da sağ kol gibi yetiştirip kendisi için feda etmek istiyordu? Monet'e benim için ölmelisin diyen kimdi? Aynısını Vergo için de yaptı? Ki Rosinante'den Rosinante Law'ı alıp kaçana kadar hiç şüphe etmediler bile. Ama Dof'un planları başından beri kardeşini feda etmek üzerine kurulu oldu. Dof birilerini feda etmekten çekinmeyen biri. Bu tayfa üyesi olsa bile farketmiyor. Kendi ölümsüzlüğü için çekinmeden kardeşini feda edecekti. Şu adama ihanet etti demeyin ya.:S
Ne güzel işte hiç düşünmeden kendini feda eden bir sürü aile üyesine sahip. Başkasına şeytan olabilir ama sevdiklerine karşı başka demek ki. Roci hainlik yapacağına biraz kardeşlik yapsaydı neler görürdü neler ama işte.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık