Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Büyük İhanet

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    151
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İyilik de izafidir, eğe Dof küçükken birini kollayıp yedirip içirdiyse o kişiye göre Doflamingo iyi değil midir? Burda birçok iyi objesi var. Kişi iyi olabilir ama yaptıkları kötülükleri, kötü şeyleri destekliyorsa bu adam kötü müdür? Mesela Doflamingo Yonkou nun ipleri elimdeydi diyor. Azmalarını önlüyordu yani, e peki bu yaptığı topluma ve dünyaya bir iyilik değil midir? Kim kimi iyi görür, kötü görür karışamazsın :/
Bizden bağımsız iyi tanımı olmak zorunda. Senin bahsettiğin ile alakasız yani. Kundakta ki bebeği öldürmenin iyi bir tarafını söyle bana? Kime göre iyi olabilir bu?

Bizden bağımsız iyi tanımı olmak zorunda. Senin bahsettiğin ile alakasız yani. Kundakta ki bebeği öldürmenin iyi bir tarafını söyle bana? Kime göre iyi olabilir bu?
Gelecekte Hitler olacak bir bebeğin bildiğimiz Hitler olmadan önce öldürülmesi mesela. :oleyo:
Tabii burada Hitler'i doğru şekilde yönelterek çok daha verimli biri yapabilme ihtimali varken neden öldürüyoruz diye Hitler'in olası güzel geleceklerine ihanet etmiş de olabiliriz.

Gelecekte Hitler olacak bir bebeğin bildiğimiz Hitler olmadan önce öldürülmesi mesela. :oleyo:
Tabii burada Hitler'i doğru şekilde yönelterek çok daha verimli biri yapabilme ihtimali varken neden öldürüyoruz diye Hitler'in olası güzel geleceklerine ihanet etmiş de olabiliriz.
Geleceği kim biliyor? Bunu nasıl bilebilirsin? Bir bebeği öldürmenin hiçbir türlü iyi olabileceğini açıklayamazsın bence.

Gottan örnek veriyim sana :D Diyelim bir çocuk var soy adı Baratheon, Cercei bunu manüpüle edip ortalığı kasıp kavuracak katliamlar yapacak. Fakat çocuk ölürse böyle bir şey olmayacak, sence çocuk ölmeli mi :D
Tarihte bunun bir çok örneği var hatta kendi tarihimizde bile. Ama bencede masum bir insanın ölümünü haklı çıkarmaz hiç bir olay.

Roci'nin sadece bu kadar oy alması ve gariban Squardo'nun bu kadar çok oy alması üzücü. Fuji'ye bakmak içimden bile gelmiyor.

Hacı Dof için iyi ve adaletli demek fazla ütopik değil mi? Zaten burada hiçbir arkadaşın iyi dediğini görmedim. Sadece kötü olmasında küçükken yaşadığı şeylerin etkisi olduğunu tartışmıştık. Yoksa yani Dof bildiğin kötü biri. Hangi iyi insan yürüyemeyecek yaşlıların ve yeni sütten kesilmiş bebekleri öldürecek bir teknik yapıp rakibine kurtarabiliyorsan kurtar der?
Dediğim gibi adam korsan.Sonuçta o adada bir düzen vardı bu bozuldu.Korsan olarak da o lafı gayet der mümkün ki oldu.Direk yazara göre bakmayın olaya ya dof kötü luffy iyi niye mangaka birine adam öldürttü diğerine kurtarttı.Adam karakterinin hakkını veriyor durduğu pozisyonun.Olması yapması gerekeni yapıyor a dediği halde b ye gitmiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık