Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Donquixote Doflamingo

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 274 74.7%
  • Sevmem

Kullanılan: 93 25.3%

• Kullanılan toplam oy
    367
Boş boş birsürü şey sıralamışsın.

Sağlam derken hayatta düşüp kalkmasıyla her hareketiyle birçok parametreyle değer biçiyoruz.Şans falan filan değil.Önemli olan vizyon meselesi bir yeraltı baronunun doğuşuna sebep olan etmenler ve nitelikler.Ben Crocodile sağlam karakter değildir demiyorum evet sağlam karakter izlenimi veriyor rol aldığı sürelerde.Ancak Doffy'den daha sağlam diyebileceğimiz birşey yok henüz çünkü karakter tam anlamıyla işlenmedi.Bu kadar.Bitti yani.

Ayrıca şans demişken Doffy çok şanslıymış he.Siz ciddi misiniz ?

Adam elindeki kutsallık hakkını aptal babası yüzünden kaybediyor.Cennetin tepesinden cehenneme çöplüğe düşüyor.Orada öldürülecekken kendi iradesiyle halkı sindirip kurtuluyor.Yani burada Luffy'nin ölmek üzereyken gülmesine benzer bir durum var.Kim öleceğini bile bile üstelik ölmek üzereyken hepinizi öldüreceğim diyebilir ki çocuk halinde.Bir çocuğun bu kararlılığa sahip olmaması gerekir o anda.Korkudan kafayı yemesi gerekir.Ancak öyle olmuyor neden h.haki sahibi olduğu belli oluyor.Ölüm anındaki cesurca ve meydan okuyan lafları yüzünden.

Kutsallığı kaybetti artık ona aşağılık insan gözüyle bakılıyor.Evet çok şanslıymış cidden çöpten yemek yiyor.

Sonra etrafında birilerini topluyor.Bu ün kazanan herkesin yaptığı birşey özellikle kralların.Yani şans eseri Trebol rastlamıyor emin olabilirsiniz.Doffy o yaşta cesurca hareketlerle kendini gösteriyor kimmiş bu velet diye bakmaya gidiyorlar.Adını duymasa Trebol yanından yöresinden niye geçsin.Demek bir çocuktan beklenmeyecek derecede kendi çapında Ace gibi büyükleri dövmek şeklinde birşeyler başarmış ki adı duyuluyor.Kendini göstermemiş olsa ne Trebol gelir ne de diğerleri.Böylece h.haki sahibi olduğunu göremezler.Burada şans yok kendini göstermek var bu şekilde erken yaşta tayfa fırsatı yakalıyor.

Şanslı olsa tayfası bir ton kolezyum müttefiğiyle yenilgi almaz.Şanslı olsa Usopp gibi birisine bütün oyuncaklarını hediye etmez.Arctaki neredeyse herşey aleyhine işledi adaya devrimciler bile geldi.Bu mu şans dediğiniz ?

Law'un meyvesini elinden kaçırması mı şans mesela yine.

H.haki şans diyorsanız tüm kullanıcılar çok şanslı o zaman.
Meyve olayı ise karaborsa işleriyle alakalı.Karaborsa adamı Trebol'e kendisini duyuracak işler yapmış demek çocuk yaşta.Crocodile daha şanslı ona bakarsanız adam logia meyve yemiş.Logiaların her biri paramecialardan güçlüdür.Parameciaların en güçlüsü deprem ancak bir logia meyveye denk olabiliyor.
Çöpten yemek yiyor diyorsun ya etrafına topluyor falan. Kimi topluyor olum? Adamın en güçlü adamları zaten Trebol'ün yanındayken onun emrine giriyorlar doğrudan kimi toplamış nereden bulmuş? Meyve desen Trebol veriyor zaten hala diyorsun ki şanslı değil. Yapma etme ya... :D

Croc'un meyveyi beleşten biri vermişse ona da deriz şanslı diye. Fakat şuan öyle bir şey işlenmedi logia meyve yemiş o yüzden mi şanslı? :S

Kutsal ejder olarak doğmasıda bir şans aslında, sonra kutsallıktan atılsada daha iyi bir şans çıkıyor karşısına adamın+ süper ötesi bir meyve çıkıyor karşısına.

Ben Croco'dan daha şanslı dedim ve arkasındayım bu düşüncenin.

Düşünün yani 1 ömür boyu '' Sıvı '' zayıflığıyla yaşamak nedir? Caribou bile sırf meyve özelliği yüzünden Crocodile'a büyük bir tehdit.

Kral haki falan tabiki doğuştan yetenekli Doffy ama Croco'dan çok dahada şanslı.

Ayrıca şunuda belirtiyim Dof'un kutsallıktan atılıp Trebol'un ve Diamante'nin karşısına çıkması gerçek bir şans. Kutsal ejder olarak kalsaydı muhtemelen o sümüklü Kutsal Ejderlerden bir farkı olacağını sanmıyorum kendisinin. Gördüğümüz bütün kutsal ejderler '' Mal '' olduğu için Dof'unda o sümüklü tiplerden ayrılan bir özelliği olacağını sanmam kutsal ejder olarak kalsaydı.

Bu yüzden kutsallıktan atılıp karşısına Trebol ve Diamante gibi yol gösterici 2 hoca çıkması gerçek bir şanstır , birde en baba meyvelerden birisi veriliyor üstelik.

Zaten tartışmak niyetinde değilim ama, gerçek şanssız Croco'dur. Dünyaya kadın olarak gelmiştir ve yediği meyve logia bile değil nerdeyse, adamda logia şansının '' Ş '' si bile yok. Yağmurlu havalar diyorum, su diyorum, kan diyorum, çiş diyorum, sümsük diyorum, görebileceğin her sıvıdan bahsediyorum burada, bundan ala şansızlık mı var?

Croco"nun gücü dengesiz olduğu için Doffy >Croco denilse bile son savaşta Croco > Doffy olur. Yani bu karekter oturduğu yerden güç kazanıyor desem olayı özetleyecegini dusunurum. Veya savaslara giren Croco'nun kardesleri olabilecegi ihtimali var. Ne kadar guc dengesi yorumu yapilsa Croco'nun nerden geldigi bilinmeyen guc ile alacagi acik.

Bunun dışında karakterin egosu, gücü ve cesaretinin tutarsızlığı. Dof sürekli bahane uyduran bir karakter bunu Tsuru konuşmasında da görüyoruz. Diğer tarafta ise korkaklığı var Kaido'ya karşı yani hem ipler benim elimde deyip hem de adamın adını duyduğu anda Law'ın karşısında ne duruma düştü gördük eğri oturup doğru konuşalım.

Geçmişte Dof'un Tsuru'dan kaçtığı zamanlarda Mangaka Dressrosa arc da çizmişti hatırlayalım Croc'u ve adam için ''Croc Luffy gibi denizlerde hızlıca yükseldi. Wb'ye meydan okudu vb.'' deniyor. Dof o zamanlar tüm bu şans faktörlerine rağmen anca Kaido ile ortaklı kurabilip hayatta kalıyor. Ortaklık dediysem de Dof'u bundan hiç bir karı yok bana de ki Dof bu ortaklık sayesinde şunu elde etmiş. Yok abi bakıyorum okuyorum Dof'un bir Yonkou'ya hizmet etmek dışında hiç bir karı yok bu işten.
Bu cümlelerinden sonra dof için kaidonun yancisidir diyebilir miyiz:fool:

Kaido'nun yancısı, denizcilerin yancısı, korkaklıktan ele geçirmesi kolay krallıklardan birine çökmüş tırt bir karakter.

:/

Ohooo herkes bulmus bir "yancı" kavramini goturup gidiyor. Hadi hayırlisi olsun. Su Law olmasa su kavramda seride olmazdi.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık