Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Donquixote Doflamingo

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 274 74.7%
  • Sevmem

Kullanılan: 93 25.3%

• Kullanılan toplam oy
    367
@carpe d. em Nefret kusmaya gelmişsin birazdan açıklayacağım boş yapsan bundan iyiydi. :(

Hadi diyelim ki haklısın Crocodile daha sağlam karakter.Sen nereden anladın bunu eldeki materyal ile.Adam hakkında mangaka ne gösterdi ne biliyorsun ? Geçmişini ve yaşadıklarını biliyormusun detaylı olarak.Bir altyapısı verildi mi bir temele oturtuldu mu bu karakter henüz.Nasıl oluyor da daha bunlar açıklanmadan geçmişi,yaşadıkları ve tüm motivasyonu bir bir anlatılan Doflamingo'dan daha sağlam karakter oluyor hemen.Derinlik ve sağlamlık bağlamında mangaka işlediği ne malzeme sundu ki bize henüz Crocodile için.Doflamingo'nun üçte biri bile bilgi vermedi.

Yani tek arcta arkaplanı hiç açıklanmayan bir boss sırf şekil hareketler ve sözler söylediği için Doflamingo gibi inanılmaz irdelenmiş bir karakterden daha sağlam oluyor eldeki bilgilerle.Anladığım bu sonuç olarak.

Buzdağının görünen yüzünün buzdağından daha sağlam olduğunun düşünülmesinin ise tek bir sebebi olabilir.Sanırım hiç söylemeye gerek yok artık.

O mesaj alıntılanmıyor. Burada dediğin ile o mesajın arasında da epey fark var. Sağlam karakterden kastın o mesajda cesaret ve iradeymiş ama bunlar kişilikleriyle alakalı şeyler yani bir karakteri diğerinden daha üstün yapan şeyler değiller. Karakterlerin hangisi üstün diye bakacaksak yazarın yaptığı gibi total olarak bakmamız gerekir. Doflamingo'nun neredeyse hayatını biliyorken Croco karakter kıyasında Doflamingo'nun epey altında kalır.

Ha cesaret ve irade olarak Croco Doflamingo'nun önündedir dersin o başka.
Yahu sağlamdan ne anlıyorsanız o. Daha ayağı yere basan, daha tutarlı, daha cesur vs vs yani daha iyi, okurken daha çok zevk aldığım karakter Croco benim için.
@carpe d. em Nefret kusmaya gelmişsin birazdan açıklayacağım boş yapsan bundan iyiydi. :(

Hadi diyelim ki haklısın Crocodile daha sağlam karakter.Sen nereden anladın bunu eldeki materyal ile.Adam hakkında mangaka ne gösterdi ne biliyorsun ? Geçmişini ve yaşadıklarını biliyormusun detaylı olarak.Bir altyapısı verildi mi bir temele oturtuldu mu bu karakter henüz.Nasıl oluyor da daha bunlar açıklanmadan geçmişi,yaşadıkları ve tüm motivasyonu bir bir anlatılan Doflamingo'dan daha sağlam karakter oluyor hemen.Derinlik ve sağlamlık bağlamında mangaka işlediği ne malzeme sundu ki bize henüz Crocodile için.Doflamingo'nun üçte biri bile bilgi vermedi.

Yani tek arcta arkaplanı hiç açıklanmayan bir boss sırf şekil hareketler ve sözler söylediği için Doflamingo gibi inanılmaz irdelenmiş bir karakterden daha sağlam oluyor eldeki bilgilerle.Anladığım bu sonuç olarak.

Buzdağının görünen yüzünün buzdağından daha sağlam olduğunun düşünülmesinin ise tek bir sebebi olabilir.Sanırım hiç söylemeye gerek yok artık.
Şimdi de hakkında daha fazla bilgi verilen daha sağlam yeaa'lara mı geldik? Peh!
Dur bari eski mesajlardan birini daha buldum, atayım.
Şimdi konusu açılmışken Croco-Dof arasındaki bu muhabbetle ilgili üç beş bi şey söylemek isterim.

Dof, Croconun planladığını çoktan yapmış deniliyor. Peki bunun sebepleri nedir? Croco istese Nefertari sarayını tek başına bi günde indirebilir ve tahta kurulurdu ama ortada bi farklı sorun vardı. Dünya Hükümetinin kurucularından biri olan bu aileyi sen bu şekilde ortadan kaldırıp yerine oturtamazsın. Denilebilir ki Dof nasıl yaptı, onun üç önemli kozu vardı. Birinci ve ikincisi Dressrosanın kraliyet ailesi ve Dünya Hükümetinin kurucu ailelerinden birinden geliyordu, üçüncüsü kutsallarla ilgili elinde büyük bi sırrı şantaj için kullanıyordu. Bu yüzden avantajlıydı ama Croco bunu uzun ve dolaylı bi yoldan haketmek zorundaydı. İkisinin planları arasında Croconunki daha da iyi ve uzun solukluydu hatta ama statüsü ve Luffy onu başarısızlığa uğrattı.
Bi diğer söylenen yaşadıkları, işlenme şekli daha doğrusu süresi üzerinden Dofu övenler görüyorum. Adam her şeyden önce şımarık kibirli bi veletken tam aksi bi durumdaki babasının kötü planlanan hareketi yüzünden zor zamanlar yaşıyor. Bu yaşadıkları ağır elbet lafım yok ama bu bataktan nasıl çıkıyor adam? Trebol gibi bi dağ kaçkını h. haki görünce kakasında altın bulmuş gibi şımarta şımarta adamı yönetiyor. Gidiyor abartılı güçlü ve fonksiyonlu bi meyveyi şak diye önüne çıkartıyor. Bence bu meyvenin ope opeden pek bi eksiği de yok ama nasıl oluyorsa Trebol gibi denyonun teki meyveyi alıyor ve yeni karşılaştığı bi çocuğa şak diye hibe ediyor. O da bu gazlarla önce babasını kesiyor sonra önüne kim çıktıysa işte. Bu bana açıkçası zorlama ve absürt geliyor. Peki Croco hakkında bildiğimiz ne? Adam zamanında WBden küsküyü yiyince kendi için yeni bi yol aramış bırak şımartılmayı yanındakilerden sadece biri kim olduğunu biliyor herifin.
Dof Kaidodan korktu Croco WBden korkmadı deniliyor. Bi tarafta dünya hükümetine karşı elindeki kozlar sayesinde sistemi tıkır tıkır işlemeye devam eden bi adam bunun bozulmasından ve Kaidonun ona saldırmasından korkuyor öbür tarafta Luffy yüzünden her şeyi mahvolmuş Croco eski düşmanının dibinde buluyor kendisini. Sonra zaten ulaşamayacağını anlayınca savaşta gösteriyor ki bu adam içinden ne geliyorsa onu yapıyor ve kimseden de geri durmuyor bunun için. Ne Dofu ne Mihawkı ne de Akainusu adam ve istekleri arasında duramıyor. Bu konuda daha cesur ve iradeli olan bence Crocodur.
Sözler ve aforizmalarsa konu tee seri başlarında bunun dikalasını yaptı Croco ve adamın sözleriyle amelleri uyumlu. Doftan aşağı kalır bi yanı yok hatta daha tutarlı. Çok sinirliyim dünyayı yok edeceğimden daha yerinde bi tavra sahip olduğu bence net.

Karakter tasarımlarını ödül veya güç odaklı düşünüyorsanız evet Dof Crocodan güçlü ve ödülü daha yüksek ama Croco bence çok daha iyi tasarlanmış ve resmen Dof Croconun kötü bi taklidi olmuştur.

Yahu sağlamdan ne anlıyorsanız o. Daha ayağı yere basan, daha tutarlı, daha cesur vs vs yani daha iyi, okurken daha çok zevk aldığım karakter Croco benim için.

Şimdi de hakkında daha fazla bilgi verilen daha sağlam yeaa'lara mı geldik? Peh!
Dur bari eski mesajlardan birini daha buldum, atayım.
Bravo cidden çok alakalı bir mesaj atmışsın.

İşlenmemiş bir karakterin işlenmiş bir karakterden daha sağlam olduğu iddaa edilemez.Henüz yani.Gelecekte herşey olabilir ama şu andan bahsediyoruz.Olay daha fazla bilgi verilip verilmemesi değil.Doflamingo karakteri işlendi etkileyici bir hikayeyle sunuldu.Bu hikayenin de baş aktörlerinden birisiydi aktif olarak.

Peki ya Crocodile ?

Bu adam daha sağlam daha derin bir karakter dememiz için önce kuyuya dalmamız lazım.Ancak mangaka henüz bize kuyunun başını gösterdi dibini değil.Yani ne kadar derin olduğunu bilemezsin.Bilemeyeceğin için de daha sağlamdır diyemezsin.

Yaptığın sadece nefret kusmak olur öyle de oluyor gördüğüm gibi.

İşlenmemiş bir karakterin işlenmiş bir karakterden daha sağlam olduğu iddaa edilemez.Henüz yani.Gelecekte herşey olabilir ama şu andan bahsediyoruz.Olay daha fazla bilgi verilip verilmemesi değil.Doflamingo karakteri işlendi etkileyici bir hikayeyle sunuldu.Bu hikayenin de baş aktörlerinden birisiydi aktif olarak.

Peki ya Crocodile ?

Bu adam daha sağlam daha derin bir karakter dememiz için önce kuyuya dalmamız lazım.Ancak mangaka henüz bize kuyunun başını gösterdi dibini değil.Yani ne kadar derin olduğunu bilemezsin.Bilemeyeceğin için de daha sağlamdır diyemezsin.

Etkileyici hikayeymiş.
-Oha,h.haki kullanıyor haydi her şeyimizle bu çocuğa yardım edelim üstüne bi de en iyi meyvelerden birini bulduk yemedik sakladık bu çocuğa yedirelim e bu da kral neyin olur köşeyi döneriz.
Çok etkileyiciymiş.
Ayrıca Croconun geçmişi hiç açıklanmasa da farketmez. Herifin duruşu bi kere daha sağlam, daha tutarlı.

Etkileyici hikayeymiş.
-Oha,h.haki kullanıyor haydi her şeyimizle bu çocuğa yardım edelim üstüne bi de en iyi meyvelerden birini bulduk yemedik sakladık bu çocuğa yedirelim e bu da kral neyin olur köşeyi döneriz.
Çok etkileyiciymiş.
Ayrıca Croconun geçmişi hiç açıklanmasa da farketmez. Herifin duruşu bi kere daha sağlam, daha tutarlı.
Sen o hikayeden bunları aldıysan kendine mangakanın günahı ne adam ne yapsın. :oops:
Tamam haklısın ayakları yere daha sağlam basıyor purosu da var daha sağlam karakter.:good:Tutarlı demişken yanardöner tutarlı evet mantıklı adam olsam burada ne işim var diyecek derecede tutarlı.

Peki ya Crocodile ?

Sağlam olmaktan kasıt adamın hikayesi ve tutarlılığından bahsediyor adam. Derin işlenme olayı Dof daha derin işlendi şaun orası ayrı fakat Croc tutarlılık, bireysel olaylarda daha iyi burası tartışılmaz.

Dof karakterinin övülecek yanı çok kabul edelim fakat bunun yanında gömülecek tarafı da çok. Yani bugün Luffy vb. çok şanslı diye dünyanın komedisi dönüyor forumda. Fakat ben bir gün de sizin çıkıp Dof'un şansı hakkında ki yorumlarınızı görmedim. Adam Kutsal doğmuş diye bazı şeyleri yapabilmesinden tut da hiç bir şey yapmadan sağlam bir meyve elde etmesine. Ondan sora daha işe yaramaz bir çocukken yere düşüp dizi kanadı diye yanında ki kişilere bunu söyleyip kendi gücü dışında sadece etrafında ki insanların onun için bir şey yapmasına kadar sayılabilir.

Bunun dışında karakterin egosu, gücü ve cesaretinin tutarsızlığı. Dof sürekli bahane uyduran bir karakter bunu Tsuru konuşmasında da görüyoruz. Diğer tarafta ise korkaklığı var Kaido'ya karşı yani hem ipler benim elimde deyip hem de adamın adını duyduğu anda Law'ın karşısında ne duruma düştü gördük eğri oturup doğru konuşalım.

Croc karakteri ise hani bu tayfa dövüş benzerlikleri ve boss olmak dışında çok farklı bir karakter Dof'a göre. Bir kere şans faktörü hiç yok hatta bazı konularda eksilerde Luffy vs'sini hatırlayalım...

Bunun dışında ne yapmak isterse kendi gücüyle ve zekasıyla bunu yapmaya çalışıyor. Cesaretli, dedikleri şeylerin arkasında duran ve bunu yapan, bunların yanında diğer insanlara bağlı olmayıp ne istiyorsa onu yapan bir karakter. Yani cesaret olayında bile Dof eksilere düşüyor adam karşısında. Geçmişte Dof'un Tsuru'dan kaçtığı zamanlarda Mangaka Dressrosa arc da çizmişti hatırlayalım Croc'u ve adam için ''Croc Luffy gibi denizlerde hızlıca yükseldi. Wb'ye meydan okudu vb.'' deniyor. Dof o zamanlar tüm bu şans faktörlerine rağmen anca Kaido ile ortaklı kurabilip hayatta kalıyor. Ortaklık dediysem de Dof'u bundan hiç bir karı yok bana de ki Dof bu ortaklık sayesinde şunu elde etmiş. Yok abi bakıyorum okuyorum Dof'un bir Yonkou'ya hizmet etmek dışında hiç bir karı yok bu işten. Hee bir de Dressrosa olayı var oradan da hiçbir şey elde edemiyor Kral olmak dışında.

Diğer tarafta yukarıda Mantıklı bir adam olsam burada ne işim var olayını yazmışsın. Orayı bile düzgün analiz etmeden yazmışsın ama...

Croc ne diye savaşa gelsin ki? Sizin Shichi dediğiniz topluluk orada arkasını Denizcilere yaslamış, Denizciler Shichileri çağırmış, WB ise tüm ittifakı ce tümenleriyle MF'yi basmaya gelmiş. Peki Croc bu olayın neresinde? Cevap net ''hiçbir yerinde'' çünkü adam iki tarafa da düşman yani sen hiç bir ittifakın olmayan bir yere sadece kendi başına gelip iki tarafa da istediğin gibi saldırıyorsun. O yüzden Croc ''Mantıklı bir adam olsam burada olur muydum?'' diyor. Çünkü ne orada duran Shichiler gibi arkasında Denizciler var ne de WB gibi yanında onlarca güçlü adam ve ittifakı var.

Crocodile gerçekten arkadaşlarında dediği gibi çok şanssız bir adam.

Herif logia yemişte gelip doğada çok kolay bulunabilecek bir zayıflığa sahip '' Sıvı ''.

Dof ise arkadaşın dediği gibi küçüklükten şımartılıyor, en baba meyvelerden birisi önüne koyuluyor vs..

Crocodile'a haki nedir öğretecek biride yoktu muhtemelen, o da meyvesinin zayıflığıyla uzun yıllar boyunca uğraşmış muhtemelen. Yazık adama gerçekten, bir ömür boyunca bu zayıflıkla yaşamak çok acı verici olmalı bence.

Herif sıvı zayıflığıyla uğraşmaktan hakiyi öğrenecek zaman bile bulamamış bence.

Dof'un kendi doğuştan yeteneği olmuş olsada, Crocodile'a göre çok ballı bir karakter.

Ee işte Oda bazı karakterleri ezikleyip durur sürekli, bazılarınıda göğe çıkarır. Oda'dan torpillidir bazı karakterler, Dof'ta onlardan biri.

Sağlam olmaktan kasıt adamın hikayesi ve tutarlılığından bahsediyor adam. Derin işlenme olayı Dof daha derin işlendi şaun orası ayrı fakat Croc tutarlılık, bireysel olaylarda daha iyi burası tartışılmaz.

Dof karakterinin övülecek yanı çok kabul edelim fakat bunun yanında gömülecek tarafı da çok. Yani bugün Luffy vb. çok şanslı diye dünyanın komedisi dönüyor forumda. Fakat ben bir gün de sizin çıkıp Dof'un şansı hakkında ki yorumlarınızı görmedim. Adam Kutsal doğmuş diye bazı şeyleri yapabilmesinden tut da hiç bir şey yapmadan sağlam bir meyve elde etmesine. Ondan sora daha işe yaramaz bir çocukken yere düşüp dizi kanadı diye yanında ki kişilere bunu söyleyip kendi gücü dışında sadece etrafında ki insanların onun için bir şey yapmasına kadar sayılabilir.

Bunun dışında karakterin egosu, gücü ve cesaretinin tutarsızlığı. Dof sürekli bahane uyduran bir karakter bunu Tsuru konuşmasında da görüyoruz. Diğer tarafta ise korkaklığı var Kaido'ya karşı yani hem ipler benim elimde deyip hem de adamın adını duyduğu anda Law'ın karşısında ne duruma düştü gördük eğri oturup doğru konuşalım.

Croc karakteri ise hani bu tayfa dövüş benzerlikleri ve boss olmak dışında çok farklı bir karakter Dof'a göre. Bir kere şans faktörü hiç yok hatta bazı konularda eksilerde Luffy vs'sini hatırlayalım...

Bunun dışında ne yapmak isterse kendi gücüyle ve zekasıyla bunu yapmaya çalışıyor. Cesaretli, dedikleri şeylerin arkasında duran ve bunu yapan, bunların yanında diğer insanlara bağlı olmayıp ne istiyorsa onu yapan bir karakter. Yani cesaret olayında bile Dof eksilere düşüyor adam karşısında. Geçmişte Dof'un Tsuru'dan kaçtığı zamanlarda Mangaka Dressrosa arc da çizmişti hatırlayalım Croc'u ve adam için ''Croc Luffy gibi denizlerde hızlıca yükseldi. Wb'ye meydan okudu vb.'' deniyor. Dof o zamanlar tüm bu şans faktörlerine rağmen anca Kaido ile ortaklı kurabilip hayatta kalıyor. Ortaklık dediysem de Dof'u bundan hiç bir karı yok bana de ki Dof bu ortaklık sayesinde şunu elde etmiş. Yok abi bakıyorum okuyorum Dof'un bir Yonkou'ya hizmet etmek dışında hiç bir karı yok bu işten. Hee bir de Dressrosa olayı var oradan da hiçbir şey elde edemiyor Kral olmak dışında.

Diğer tarafta yukarıda Mantıklı bir adam olsam burada ne işim var olayını yazmışsın. Orayı bile düzgün analiz etmeden yazmışsın ama...

Croc ne diye savaşa gelsin ki? Sizin Shichi dediğiniz topluluk orada arkasını Denizcilere yaslamış, Denizciler Shichileri çağırmış, WB ise tüm ittifakı ce tümenleriyle MF'yi basmaya gelmiş. Peki Croc bu olayın neresinde? Cevap net ''hiçbir yerinde'' çünkü adam iki tarafa da düşman yani sen hiç bir ittifakın olmayan bir yere sadece kendi başına gelip iki tarafa da istediğin gibi saldırıyorsun. O yüzden Croc ''Mantıklı bir adam olsam burada olur muydum?'' diyor. Çünkü ne orada duran Shichiler gibi arkasında Denizciler var ne de WB gibi yanında onlarca güçlü adam ve ittifakı var.

Boş boş birsürü şey sıralamışsın.

Sağlam derken hayatta düşüp kalkmasıyla her hareketiyle birçok parametreyle değer biçiyoruz.Şans falan filan değil.Önemli olan vizyon meselesi bir yeraltı baronunun doğuşuna sebep olan etmenler ve nitelikler.Ben Crocodile sağlam karakter değildir demiyorum evet sağlam karakter izlenimi veriyor rol aldığı sürelerde.Ancak Doffy'den daha sağlam diyebileceğimiz birşey yok henüz çünkü karakter tam anlamıyla işlenmedi.Bu kadar.Bitti yani.

Ayrıca şans demişken Doffy çok şanslıymış he.Siz ciddi misiniz ?

Adam elindeki kutsallık hakkını aptal babası yüzünden kaybediyor.Cennetin tepesinden cehenneme çöplüğe düşüyor.Orada öldürülecekken kendi iradesiyle halkı sindirip kurtuluyor.Yani burada Luffy'nin ölmek üzereyken gülmesine benzer bir durum var.Kim öleceğini bile bile üstelik ölmek üzereyken hepinizi öldüreceğim diyebilir ki çocuk halinde.Bir çocuğun bu kararlılığa sahip olmaması gerekir o anda.Korkudan kafayı yemesi gerekir.Ancak öyle olmuyor neden h.haki sahibi olduğu belli oluyor.Ölüm anındaki cesurca ve meydan okuyan lafları yüzünden.

Kutsallığı kaybetti artık ona aşağılık insan gözüyle bakılıyor.Evet çok şanslıymış cidden çöpten yemek yiyor.

Sonra etrafında birilerini topluyor.Bu ün kazanan herkesin yaptığı birşey özellikle kralların.Yani şans eseri Trebol rastlamıyor emin olabilirsiniz.Doffy o yaşta cesurca hareketlerle kendini gösteriyor kimmiş bu velet diye bakmaya gidiyorlar.Adını duymasa Trebol yanından yöresinden niye geçsin.Demek bir çocuktan beklenmeyecek derecede kendi çapında Ace gibi büyükleri dövmek şeklinde birşeyler başarmış ki adı duyuluyor.Kendini göstermemiş olsa ne Trebol gelir ne de diğerleri.Böylece h.haki sahibi olduğunu göremezler.Burada şans yok kendini göstermek var bu şekilde erken yaşta tayfa fırsatı yakalıyor.

Şanslı olsa tayfası bir ton kolezyum müttefiğiyle yenilgi almaz.Şanslı olsa Usopp gibi birisine bütün oyuncaklarını hediye etmez.Arctaki neredeyse herşey aleyhine işledi adaya devrimciler bile geldi.Bu mu şans dediğiniz ?

Law'un meyvesini elinden kaçırması mı şans mesela yine.

H.haki şans diyorsanız tüm kullanıcılar çok şanslı o zaman.
Meyve olayı ise karaborsa işleriyle alakalı.Karaborsa adamı Trebol'e kendisini duyuracak işler yapmış demek çocuk yaşta.Crocodile daha şanslı ona bakarsanız adam logia meyve yemiş.Logiaların her biri paramecialardan güçlüdür.Parameciaların en güçlüsü deprem ancak bir logia meyveye denk olabiliyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık