Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Donquixote Doflamingo

'Eski Donquixote Korsanları' forumunda Smoker tarafından 9 Ağu 2009 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Severim

  175 oy
  71.4%
 2. Sevmem

  70 oy
  28.6%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,070
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Donquixote Doflamingo (Donkihōte Dofuramingo) Gök İblisi olarak bilinen eski Shichibukailer'den biridir. Doflamingo, Donquixote Korsanlarının kaptanıydı ve eski ödülü 340.000.000 Beli'ydi. Yeni Dünya'daki yeraltı dünyasını Joker takma adıyla domine ediyordu. Ayrıca eskiden Kutsal Ejder olan Donquixote Ailesi'nin bir üyesidir. Bu da onu eski Kutsal Ejder'lerden biri yapmaktadır. Babası Donquixote Homing'i ve küçük kardeşi Donquixote Rosinante'yi kendisine ihanet ettikleri gerekçesiyle öldürmüştür. Doflamingo, seri başlamadan sekiz yıl önce Dressrosa kralı Riku Dold III'yi kandırıp, Dressrosa'nın başına geçmiştir. Monkey D. Luffy tarafından yenildiği zamana kadar ülkeyi bir tiran gibi yönetmiştir. Yenilgisinin ardından Shichibukai unvanı elinden alınmış ve tayfa üyeleri ile birlikte Amiral Fujitora tarafından tutuklanıp, hapse atılmıştır.

  Görünümü

  Doflamingo 3.05'lik boyu ile oldukça uzun bir adamdır. Kuzan ile karşılaşmalarında ondan daha uzun görünmüştür. Doflamingo genelde gösterişli elbiseler giyen, sarı saçlı, kaslı ve kavruk bir teni olan iri yarı biridir. Genelde parlak tüylü pembe bir ceket giyer. Ceketinin görünümünden dolayı, hayvan teması olan flamingoyu andırmaktadır. Doflamingo'nun gözünde uçları kıvrık, camları mor renk, iskeleti ise beyaz renkte olan bir güneş gözlüğü takar. Garip bir yürüyüşü vardır. Flamingonun aksine ördek gibi paytak paytak yürür (Ancak her zaman böyle yürümez).

  Beyaz çizgili turuncu bir pantolon ve kırmızı çizgili beyaz bir gömlek giyiyordu. Belinde de yeşil bir kemer vardı. Ayakkabıları da babete benziyordu. Rengi siyahtı ve uçları sivriydi. Animede Doflamingo'nun üzerinde, siyah çizgili kırmızı gömlek, kırmızı çizgili siyah pantolon ve mor bir kemer vardı. Ancak Sabaody olayları sırasında giyiminin değiştiği görülmüştür. Sık sık olmasa da her zaman gülen bir suratı vardı.

  Savaştan iki yıl sonra, Doflamingo'nun giyim tarzı biraz değişmiştir. Önü açık, sade beyaz renkte bir gömlek giyiyordu. Gömleğin kol düğmeleri korsan simgesi şeklindeydi. Değişik bir kemer takıyordu ve pantolonunda pembe çizgiler vardı. Sadece gözlüğü (Camları kırmızı renk olmuştur) ve ayakkabıları değişmemişti. İki yıllık zaman atlamasından sonra, pembe ceketini sırtına pelerin gibi asmayı tercih etmiştir. Ayrıca iki kulağında da altın renkli küpeler vardır.

  Doflamingo'nun gözlük saplantısının çocukken başladığı sanılmaktadır. Çocukken bile gözünde gözlükleri vardır (Şimdikiler gibi değil, normal gözlüklerdir). Marinejois'ten ayrılmadan önce, tıpkı diğer Kutsal Ejderler gibi giyiniyordu. Saçları da onların saç stilinin aynısıydı. Mariejois'ten ayrılıp bir malikaneye yerleştirildiklerinde, Doflamingo'nun dolabında gayet gösterişli elbiseler olduğu görülmüştür. Ancak kızgın vatandaşların tacizlerinden dolayı zor bir hayat yaşarken, üstü başı parçalanmış ve oldukça fakir bir görünüme sahip olmuştu. 10 yaşında dört çocukluk arkadaşı ile zor bir yola baş koyduktan sonra, giyimi tekrardan gösterişli bir hal almıştı. Ayrıca simgesi haline gelen güneş gözlüğünü de o zamanlar takmaya başlamıştı. 17 yaşındayken saçları daha uzundu. Sol kulağında iki küpe ve bugün bile taktığı gözlükle beraber pilot gözlüğüne benzeyen başka bir gözlüğü daha vardı. O zaman taktığı gözlük görünüş olarak şimdikinin aynısı olsa da, tasarım açısından bazı farklı yönleri vardır. 25 yaşındaki halinde, pilot gözlüklerini çıkarmıştı, görünüşü şimdiki haline benzemekteydi. Siyah bir gömlek, beyaz bir pantolon giyiyordu ve kırmızı renkte bir kravat takıyordu. Saçları şimdikinden biraz daha uzundu ve arkaya yatırılmış haldeydi. 31 yaşında saçları şimdiki ile aynı kesime sahipti. Yenilgisinin ardından üzerine standart mahkum üniforması giydirilmiştir.

  Kişiliği

  Zamanı neredeyse geldi. Sadece gerçek korsanlar hayatta kalacak. Yeterli gücü olmayanlar, şimdi kaçsanız iyi olur. Karşı konulamayan güçler gelecek ve Yeni Çağ başlayacak!

  -
  Donquixote Doflamingo

  One Piece'teki birçok karakter gibi, Doflamingo'nun da kendine has bir gülüş tarzı vardır; "Fuffuffuffuffuffuffu", İngilizceye "Heh heh heh heh" şeklinde uyarlanmıştır.

  Doflamingo, küstah, kaygısız ve onurlu bir adamdır. Cümleleri abartarak söylemeyi ve olayları dramatize etmeyi çok sever. Çok az kişiden korkar. Mariejois'teki toplantıda Eski Filo Amirali Sengoku'ya sataşmış, saygısızca masanın üzerine oturmuş ve Beyazsakal ile olacak savaşı duyduğunda çok mutlu olmuştur. İnsanların söylentileri ve hurafeleri gerçekmişçesine benimsemelerine ve anlatmalarına çok sinirlenir. Jora'nın Kehribar Kurşunu Sendromu ile ilgili söylediklerine epey atarlanmıştır.
  Kendi "soyunuzu" lanetleyin!! Sizler çöp olarak doğdunuz ve kontrol edilmeden yaşayamazsınız!! Siz sıradan insanlar ve ben tamamen farklıyız!

  -
  Donquixote Doflamingo

  8 yaşındayken tipik Kutsal Ejderler gibi şımarık ve şiddete eğilimli biriydi. Kölelere ve normal sivil vatandaşlara işkence etmeyi seviyordu. Çocukluktan kalma bu özellikleri sadece şekil değiştirmiş, yetişkin halinde de açıkça görülmüştür. Doflamingo rahata o kadar alışmıştır ki, babası Homing onu lüks hayatından alıp sıradan insanların arasına sokunca bile, hala eski hayatında sahip olduğu ayrıcalıkları olduğunu düşünmüştür. Fakat halktan şiddet görmeye ve aşağılanmaya başlayınca, meselenin iç yüzünü anlamıştır. O andan sonra da, kendisini öyle bir hayattan mahrum ettiği için babasını suçlamııştır. Doflamingo'nun küstahlığı ve kendini herkesten üstün görmesi, sadece çocukluğuna ait bir şey değildir. Dressrosa'da yenilmeden önceki son anlarında da kendisini halen sıradan halktan daha üstün bir varlık olarak gördüğü anlaşılmıştır. O kadar kibirli ve bencil bir adamdır ki, çocukluğunda büyük acılar çektiği için, herkesin acı çekmesi gerektiği düşünmektedir. Kutsal Ejderler'den nefret etmesine ve onlardan intikam alacağına yemin etmesine karşın, bir gün onun Tanrı soyundan geldiğini anlayacaklarına ve kendisini yeniden aralarına alacaklarına inanmıştır. Soy konusunda takıntılı olduğundan, birinin üstünlüğünü hangi kandan geldiğini belirleyeceğini düşünür. Luffy'ye yenilmeden önceki son anlarında bile, Luffy gibi sıradan birinin onun gibi üstün birini yenemeyeceğine olan inancı sürmüştür.

  Mariejois'te doğup büyümesine rağmen, çocukken dış dünya hakkında bilgi sahibiydi. Çünkü normal halkın içinde yaşamaya başladıklarında, sokaktaki insanlar önünde secdeye yatmayınca çok şaşırmıştır. Bunlara karşın insanların Kutsal Ejderler'den neden nefret ettiğini, onların aslında Kutsal Ejderler'in elinde tuttuğu Amiral çağırma gücünden korktuklarını ve gerçekten acı çekmenin ne demek olduğunu bilmiyordu. Fakat öğrenmesi uzun sürmemiştir. Doflamingo dayak yemiş, taciz edilmiş, aç kalmış ve bin bir türlü acılar çekmiştir. Çektiği acılar ise onu olgunlaştırmıştır. İnsanların şiddet bağlamında ne kadar ileri gidebileceklerine ilk elden tanıklık etmiştir. Babası ve kardeşinin aksine, sıradan insanlara karşı içinde hiçbir his yoktur. Onların ölmelerini ya da acı çekmelerini umursamaz. Hatta çocukken yaşadıklarından dolayı, hepsinin acının en saf halini yaşamalarını arzu eder. Bu düşünceleri nedeniyle insanlara çektirdiği acıların dozajı yıllar geçtikçe artmıştır. Ona yan gözle bakanın bile şehrini yerle bir etmiş, fakir halkın elinden ekmeğini almıştır. Köle alım-satım işi yapmış. Dressrosa halkını ve ada civarında yaşayan cüceleri kendi ayak işlerinde köle olarak kullanmıştır. Doflamingo, Kutsal Ejderler'in sebep olduğu acıları anlamak yerine, onu ölümlülerin dünyasına getirdiği için babasını suçlamayı tercih etmiştir. Babası ise bu suçlamanın bedelini Doflamingo'nun ellerinde can vererek ödemiştir. Zor şartlar altında yaşamak Doflamingo'ya az da olsa empati yapma yeteneği kazandırmıştır. Law'un Beyaz Şehir'de yaşadığı trajediden dolayı, onu kendi organizasyonunun bir üyesi yapmıştır. Daha sonra Monet ve Sugar'ı zorlukla yaşayabildikleri yerden kurtarmıştır. Lakin Bellamy Korsanları onun ayağına geldiğinde sadece onların söylemleri hoşuna gitmiştir, onlara herhangi bir saygı duymamıştır.

  Doflamingo'nun ortam gözetmeksizin oturma gibi garip bir alışkanlığı vardır. Sandalyelerin arkasına, masalara, varillere, hatta dağ gibi bir ceset yığınının üzerinde bile oturmuştur. Çoğu durum karşısında korkmaz, sinirlenmez, şaşırmaz, bocalamaz. Baby 5 kendisine, tüm gücü ile saldırırken sadece saldırıları savuşturmuş ve telefonda yaptığı konuşmaya devam etmiştir.


  Doflamingo plan adamıdır ve planlarını her zaman sağlam temeller üzerine kurar. Shichibukai olmak için Kutsal Ejderler adına vergi toplayan gemiyi soymuş ve bunu kullanarak hükümete şantaj yapmıştır. Ayrıca her durumdan kendine eğlence çıkarır. Suratındaki sırıtma, nadir durumlarda kaybolur. Mesela Mariejois'ta yapılan toplantı esnasında Laffitte'nin kimseye fark ettirmeden içeriye kadar girdiğini gördüğünde suratı düşmüştür. Ancak Doflamingo'nun sırıtışı kaybolsa da, kısa süre sonra yeniden gülmeye başlar. Tek korku belirtileri gösterdiği zamanlar, çocukken yaşadıklarıdır. İnsanların Kutsal Ejderler'e olan nefretini o kadar acı bir yoldan öğrenmiştir ki, bu kendisinde travma sonrası stres bozukluğu olmasına yol açmıştır. 25 yaşındayken bile o zamanlar yaşadıklarını kabuslarında görmüş ve terlemiştir. Ayrıca yine bu dönemde aşırı alkol tüketmiştir.

  Marineford Savaşı'ndan iki yıl sonra, Doflamingo işlerini daha da ilerletmiş ve çok derin bağlantılara sahip olmuştur. Ancak Law, Vergo'yu yenip SAD'ı yok edeceğini söylediğinde, Doflamingo ilk kez endişe ve öfke belirtileri göstermiştir. Law SAD'ı yok edip, Caesar'ı esir alınca paniklemiş, kendisinden Shichibukai unvanını bırakmasını isteyince de tamamen öfkesine yenik düşmüştür. Ayrıca Doflamingo'nun Green Bit karşılaşması esnasında Amiral Fujitora'nın meteor indirme gücünü görünce inceden tırstığı gözlemlenmiştir. Doflamingo, Dressrosa'nın düşmesinin ardından tamamen korku, umutsuzluk ve öfkeye gömüşmüştür. Hatta bir yerden sonra öfkesi iyice kontrolden çıkmış ve sinirinden gülmeye başlamıştır.

  Doflamingo insanlarla oyuncak gibi oynamayı ve onları zor durumda bırakmayı sever. İki Denizci askerini birbirleriyle savaştırmış, kendi adamı olan Sarkies'e yine kendi adamı olan Bellamy'yi ağır şekilde yaralatmıştır. Kurbanlarının çektiği acılardan da epey zevk alır. Marineford Savaşı'nda kendi kişisel zevkleri için yaptıkları, Oars Jr.'ın bacağını kesinde kahkalarla gülmesi sadist yönünü daha da belirginleştirmiştir. Doflamingo'nun zalimlikte zirve yaptığı kısım, Law'u kurşundan yapılmış mermilerle vurduğu kısımdır. Bilindiği gibi Law çocukken Kehribar Kurşunu Sendrom'u geçirmiştir. Ona hastalığını hatırlatmak için böyle bir şey yaptığı sanılmaktadır.

  Marineford Savaşı sırasında yaşanan tüm büyük olaylarda gülmüştür. Örnek olarak Beyazsakal'ın savaşa girişini, Beyazsakal'ın ölümüni, Karasakal Korsanları'nın gelişini ve hatta Kızıl Saç Korsanları'nın savaşa katılmasını bile eğlenceli bulmuştur. Gekko Moriah'a Shichibukai'lik için çok zayıf olduğunu söylerken de yüzündeki manasız gülüşü vardır. Pacifistalar'la birlikte onu yok etme görevini büyük bir zevkle yapmıştır. Onu öldürme görevindeki başarısızlığın sorumluluğunu da üstlenmemiştir. Doflamingo ahlaksız bir adamdır. Her türden yaratığın alım-satımının yapıldığı Müzayede Evi'ni işletmiştir. Savaş halindeki ülkelere silah satarak, savaşlardan kar elde etmiştir. Umutsuz durumda olduğunda ve sinirlendiğinde, kendine gelmek için insanları çekinmeden öldürmüştür.
  Zayıflar nasıl öleceklerine karar veremezler.
  - Donquixote Doflamingo

  Doflamingo "güçlü olan haklıdır" gibi bir felsefeye sahiptir. Sadece güçlü olanların yaşama hakkı olduğuna ve sadece bu kişilerin Yeni Çağ'ı görebileceğine inanmaktadır. Doflamingu bu düşüncesine o kadar bağlıdır ki, Müzayede Evi'nin sahipliğinden ve Bellamy Korsanları'nın liderliğinden tereddüt bile etmeden vazgeçmiştir. Ayrıca Dünya Hükümeti'ni hiç sallamadığını, eğer ona hoşuna gitmeyecek bir görev verirlerse Shichibukai unvanını bırakacağı konusunda bir tehdit savurmuştur. Yeni Çağ konusundaki görüşlerine rağmen, Bellamy'nin hayallerini hiç umursamamıştır. Bellamy sürekli bir şeyler için çabalarken, Doflamingo oralı bile olmamıştır. Ayrıca Korsanlar Kralı olmak konusunda sabit bir görüşü yoktur.

  Doflamingo kana susamış ve aşırı derecede zalim bir adamdır. O kadar psikopat bir adamdır ki, kolezyum dövüşlerini acımadan biçmiş, yüzüne sıçrayan kan damlalarını yalamıştır. Her insanın içinde doğuştan gelen bir kan dökme isteği olduğuna inanmaktadır. Bunu kendisi uygulamalı olarak göstermiştir. 10 yaşındayken babasını, 28 yaşındayken de kardeşini öldürmüştür. Doflamingo intikam alacağı kişileri özellikle tabanca ile vurarak öldürmeyi tercih eder.

  Tüm bu manyakça özelliklerine rağmen, gurura az da olsa önem veren biridir. Kendi simgesini lekeleyenlere ya da o simge altında başarısız olanlara acımaz. Yukarıda söylendiği gibi, zayıf insanlara önem vermez. Çünkü Doflamingo'ya göre zayıflık sahip olunabilecek en büyük kusurdur. Zayıflara karşı böyle bir düşüncesi olmasına rağmen, tayfasındaki bazı kişileri çocukken tayfasına almıştır. Law ve Baby 5 gibi yetimleri alıp yetiştirmiş, Bellamy gibi gençliğine güvenen ve güçlü olduğunu sanan tiplere bir şans vermiştir. Fakat Bellamy başarısız olduğunda, onu anında adamı olmaktan men etmiş, bunu yaparken de değişik işkenceler yapmıştır. Doflamingo sadakat konusunda oldukça hassas bir adamdır ve kendine sadık olan adamları için her şeyi yapar. Baby 5'ın kişiliğindeki zayıflığı kullanan tiplerin şehirlerini yok etmiştir. Kendine sonuna kadar bağlı kalan Vergo ve Monet'in ölmelerine çok üzülmüş, Law'un ihaneti yüzünden hayal kırıklığına uğramıştır. Ayrıca Law, Jora'yı rehin aldığında oldukça sinirlenmiştir. Sadık adamlarını sevmesine rağmen, bazen değişik tavırlar gösterdiği de olmuştur. Mesela Trébol'ün kendisine çok yakın konuşmasına uyuz olmaktadır. Ailesi olarak gördüğü tayfasına çok kıymet verse de, gerektiğinde onları gözden çıkarmak konusunda tereddüt etmez. Monet'ten Punk Hazard'ı havaya uçurmasını istemiştir. Sonsuz Gençlik Ameliyatı için de Rosinante'yi feda etmeyi planlamıştır, ancak Ope Ope no Mi'yi Law yeyince, bu sefer Law'u amaçları doğrultusunda öldürmeyi düşünmüştür. Küstahlığı ve kibrine rağmen Hasır Şapka Korsanları'nı ve Law'u küçümsemeyeceğini söylemiş, ancak yine de kendine hakim olamayıp onları küçük görmüştür. Bunun sonucunda da yenilmiştir.

  Doflamingo tayfasını ailesi olarak görür. İşin ironisi buradadır aslında. Çünkü öz babasını ve öz kardeşini kendi elleri ile öldürmüş, gerçek ailesini yok etmiştir. Hatta babasını öldürmekle kalmayıp adamın kafasını keserek Mariejois'a götürmüş ve tekrardan Kutsal Ejder olarak kabul edilmesini istemiştir. Rosinante'nin ihanetini öğrenince de, kalbi kararmış ve onu da tabancası ile ortadan kaldırmıştır.

  Doflamingo'nun sağlam bir iradesi vardır. Halk ona ve ailesine ölümüne işkence ederken, o ölmeyeceğine ve bu yapılanların intikamını alacağına dair yeminler etmiştir. Doflamingo böyle tehditler savururken, babası Homing ve kardeşi Rosinante merhamet için yalvarmıştır. Doflamingo'nun o an gösterdiği güçlü irade sadece babası ile kardeşini değil, onlara işkence eden halkı bile ürkütmüştür. Kutsal Ejderler'in onu ortadan kaldırmak için yaptığı girişimlerden kurtulmuş ve hayatta kalmasını bilmiştir. Sahip olduğu gücü kaybetmek istemediğinden, ölümsüz olmayı planlamıştır. Ope Ope no Mi'yi de bu yüzden istemiştir. Bunu da Rosinante'ye zorla yaptırmayı düşünmektedir. Bu düşüncesine o kadar inanmıştır ki, Rosinante'nin hain olduğunu öğrendiğinde bile kendisini feda edeceğine olan inancını korumuştur.

  Doflamingo eski bir Kutsal Ejder olduğundan, atalarının geçmişte yaptıklarından gurur duymaktadır. Fakar diğer Kutsal Ejderler gibi o da "D"den çekinmektedir. Doflamingo'nun da "D" adını taşıyanların Kutsal Ejderler'in doğal düşmanları olduğunu bildiği düşünülmektedir. Rosinante, Doflamingo'nun Law'un bir "D" olduğunu öğrenirse onu öldüreceğini söylemiştir. Gerçekten de Doflamingo, Law'un tam adını öğrenince şok olmuştur.

  Yetenek ve Güçleri

  Doflamingo, (eski) Donquixote Korsanları'nın kaptanıydı. Ayrıca Shichibukai unvanına da sahipti. Ancak gücü Shichibukai standartlarının ötesindedir. Tayfası üzerinde tam kontrolü vardır. Yeni Dünya'daki yeraltı organizasyonunu yönetmiştir. Organizasyon bünyesinde insan ticareti, silah satışı, kitle imha silahları üretimi ve satışı, Şeytan Meyvesi alım-satımı gibi işler yapmıştır. Yeraltı dünyasındaki kaynakları en bol ve o dünyadaki en etkili kişiydi. Dressrosa'nın eski kralı olduğundan, krallık üzerinde de istediği kadar söz hakkına sahipti. Ayrıca hükümet içerisinde çok derin bağlantıları vardı. Shichibukai unvanını bıraktığını gazetelerde ilan edip, ardından bunun yalan haber olduğunu söyleterek tüm dünyayı kandırmıştır. Her ne kadar Doflamingo babası yüzünden Kutsal Ejder'ken sahip olduğu hakları kaybetse de, aklını kullanarak kendine önemli bir avantaj sağlamıştır. Kutsal Ejderler adına toplanmış vergi paralarını çalarak hükümete şantaj yapmış, kendini Shichibukai yaptırmış ve Kutsal Ejderler'in bazı ayrıcalıklarının kendisine de verilmesini talep etmiştir. Bu ayrıcalıkları elde ettiğini, CP0'nun yardımına gelmesinden anlayabiliriz. O kadar korkulan bir ünü vardır ki, Riku'yu tehdit ederek para istediğinde, Riku onunla savaşmak yerine para toplamayı tercih etmiştir. Ayrıca bir şekilde Mariejois'un ulusal hazinesine dair bilgi elde etmiştir. Ope Ope no Mi'nin vereceği ölümsüzlük gücü ve o hazine ile dünyayı sarsacak bir şey yapmayı planlamıştır. Eski Shichibukai'lerden biri olan Crocodile ile dövüşünden herhangi bir yara almamıştır. Ayrıca Amiral Fujitora ile karşı karşıya iken korku belirtileri göstermemiştir. Yukarıda söylenenler kendisinin fiziksel, askeri ve politik güçlerine dair bilgi verici niteliktedir.

  Doflamingo, kendisiyle aynı mevkiye sahip olan Gekko Moriah ile kapışmış ve ona ciddi şekilde zarar vermiştir (Pacifistalar'ın yardımını ve Moriah'ın savaşta aldığı yaraların tam olarak iyileşmediğini de göz önünde bulundurunuz). Doflamingo'dan Moriah'ı öldürmesini isteyen kişi bu görevin başarısızlıkla sonuçlandığını öğrenince hayal kırıklığına uğramıştır. Moriah, Doflamingo'ya bu emri Sengoku'nun verip vermediğini sorduğunda, emrin Sengoku'dan bile daha üst düzey birinden geldiği öğrenilmiştir. Bu kişi Gorosei, Kong ya da başka bir üst düzey Dünya Hükümeti yetkilisi olabilir, kim olduğu henüz açıklanmamıştır.

  Doflamingo o kadar güçlü bir adamdır ki, Law onun peşine Amiraller'in gönderilmesi için onun Shichibukai unvanını düşürmeye çalışmıştır. Aynı şekilde Kuzan da Smoker'ı, Sakazuki'yi Doflamingo konusunda uyarmasını ve onun peşinden Amiraller'i göndermesi gerektiğini söylemesini istemiştir. Doflamingo'nun gücünün sadece çöpler üzerinde işe yaramadığı Kor-Amiral Mozambia ve Stainless ile kukla gibi oynadığında anlaşılmıştır. Daha sonra ise yine bir Kor-Amiral olan Smoker'ı kolayca yenmiştir. Law gibi Shichibukai olan ve en kötü jenerasyon çaylaklarından biri sayılan biri bile, Doflamingo'ya karşı şansını arttırmak için gücünü korumaya uğraşmıştır.

  Doflamingo'nun dövüş yeteneklerinin yanı sıra, bir Shichibukai olarak dünyadaki en etkili adamlarından biriydi. Ayrıca tanınmış bir korsandı. Joker takma adı ile, yeraltı dünyasında saygın bir yeri vardı. Kor-Amiral Vergo, Monet ve eski bir Shichibukai olan Law gibi güçlü adamlara liderlik yapmıştır. Vergo'yu Denizciler'in içine casus olarak sızdırmış, Vergo da bu hamleyi boşa çıkarmayarak kurum içerisinde yüksek bir rütbeye çıkmıştır. Ayrıca eskiden Dünya Hükümeti adına çalışan bilim adamı Caesar ile iş birliği yapmış, fakat ona güvenmediğinden elemanlarından Monet'i onu koruması ve kontrol altında tutması için yanına göndermiştir. Caesar başta ortağı olsa da, tutuklanma ihtimali ortaya çıktığından onun kendi altında çalışan bir adam olduğunu söyleyerek buna engel olmuştur. Ancak Doflamingo'nun tüm ayrıcalıkları elinden alındığı için, Caesar tekrardan suçlu statüsüne geçmiştir. Bunlara ek olarak birçok ülkeye silah attığından, dünya çapında bağlantıları da vardır.

  Doflamingo eskiden Müzayede Evi'nin de sahibiydi. Ancak yaklaşan Marineford Savaşı ve dünyanın gireceği Yeni Çağ'dan ötürü bu yeri Disco'ya vermiştir. Mekan onun kontrolünden çıkınca, tutunamayıp yıkılmıştır. Müzayade Evi'nin böyle bir son yaşaması, Doflamingo'nun ne kadar etkili bir adam olduğunun kanıtıdır. Ayrıca bağlantıları sayesinde yeniden doğan Mera Mera no Mi'yi ele geçirmiştir.

  Doflamingo psikolojik savaş konusunda da uzmandır. Luffy ve Law arasındaki güç birliğini kırmak için Mera Mera no Mi'yi kolezyum dövüşlerinde ödül olarak sunmuştur. Çünkü Luffy'nin meyveyi başkasının almasına izin vermeyeceğini düşünmüştür. Gerçekten de Luffy kolezyum ödülünün ne olduğunu duyunca, hiç vakit kaybetmeden dövüşlere katılmak için kayıt yaptırmıştır. Sugar'ın yenilmesinin ardından herkesin kendine düşman olmasını da, kıvrak bir hamle ile ötelemiştir. Düşmanlarının başına ödül koyarak, sinirli halkı onların peşinden göndermiştir. Stratejik olarak çabuk ve etkin kararlar verebildiği buradan anlaşılmaktadır.
  Fiziksel Yetenekleri
  Doflamingo, seride gösterilen korsanlar arasında en güçlü olanlardan biridir. Süper insan gücüne sahiptir. İnanılmaz refleksleri vardır ve kendisine yapılan saldırılara karşı hızlı reflekslerle karşılık verebilir. Doflamingo'nun teke tek dövüşte genelde tekme ağırlıklı dövüştüğü görülmüştür. Sadece tekmeleri ile Law'a çok ciddi hasarlar vermiştir.
  Çeviklik
  Doflamingo'nun çok sağlam refleksleri ve inanılmaz bir çevikliği vardır. Oars Jr.'ın saldırısından kolayca sıyrılmış ve onun devasa bedeninin üzerinden atlamıştır. Crocodile'ın aniden çıkan kum fırtınasından sıyrılabilecek kadar da hızlıdır.
  Güç ve Dayanıklılık
  Doflamingo'nun gerçek gücü Dressrosa'da görülmüş olsa da, bu bölümlere dek hiçbir sahnede darbe almamıştır. Denizciler ve Beyazsakal Korsanları arasında geçen savaşta bile çizik almamıştır. Savaşta dünyanın en güçlü adamları yer almasına, hatta Sengoku gibi birinin bile yaralanmasına rağmen Doflamingo sağlam şekilde savaştan çıkmıştır. Ayrıca Crocodile'ın kancasını ayağı ile kolayca durdurmuştur. Baby 5 kendisinde dibinden roket atmış, Doflamingo bu saldırıdan kaçmadığı gibi, gözle görülür bir yara bile almamıştır. Hatta Baby 5'ın saldırılarını kolayca savuşturarak, telefon konuşmasına devam etmiştir. Sanji'nin Diable Jambe saldırısını dizi ile durdurmuş, ardından gelen seri tekmeleri de kolu ile engellemiştir. yine bu saldırılardan herhangi bir zarar görmemiştir. Sanji'nin tekmelerinin kayaları parçaladığı ve bir Pacifista'nın sert bedenini kırdığı göz önüne alınırsa, Doflamingo'nun dayanıklılığına dair bir fikir sahibi olunabilir.

  Doflamingo'nun hızı ve çevikliğinin yanı sıra, inanılmaz ötesi bir dayanıklılığı ve acı töleransı vardır. 8 yaşındayken bile türlü işkencelerden sağ çıkmıştır. Hiçbir zaman hayatı için yalvarmamış ve her seferinde intikam yeminleri etmiştir. Kardeşi Rosinante onun bir "canavar" olduğunu belirtmiştir. Kuzan'ın dondurucu saldırısından herhangi bir zarar almadan kendini kurtarabilmiştir. Luffy'nin steroid almış Hody Jones'a bile hatırı sayılır derecede zarar veren saldırısı Kızıl Şahin'i doğrudan yemesine rağmen sadece ağzından bir-iki damla kan gelmiştir. Law'dan önce Gama Bıçağı, sonra da Karşı Şok gibi saldırıları üst üste yemesine rağmen, hızlıca organlarını geri dikmiştir. Bu haliyle de Luffy'nin yıkıcı saldırılarından bir çoğunu almıştır. Luffy'nin Dördüncü Vites formundan bir kamyon darbe almasına rağmen, Haki'sini ve uyanmış meyve gücünü kontrol ederek kullanabilmiştir. Dahası, ağır yaralı ve yorgun olduğu halde, bir mahalle dolusu gladyatörü gazoz kapağı açar gibi teklemiştir. Tüm bu dayanıklılığına rağmen, Luffy'nin King Kong Tabancası saldırısı sonrası bilincini kaybetmiş ve yenilmiştir.

  Tekmeleri güç güçlüdür. 360 derece attığı tekmesinin şok dalgası ile Dressrosa Sarayı'nın üç kulesi kağıt gibi kesilmiştir. Bu yaptığı Kaku'nun Amane Dachi tekniğine benziyor olsa da, Doflamingo saldırısını tek bacağı ile ve fırıldak gibi dönmeden yapmıştır. Kapı gibi bir adam olduğundan, Law gibi görece iri sayılabilecek bir adamı tek eli ile taşıyabilir.
  Şeytan Meyvesi
  Doflamingo, kendisine Trébol tarafından verilen Ito Ito no Mi'yi yemiştir. Bu meyve ona tel üretme ve bu telleri kontrol etme gücü vermiştir. Doflamingo bu güçle sadece parmaklarını oynatarak rakiplerine istediği her şeyi yaptırabilir. Teller son derece incedir ve neredeyse görünmezdir. Bu yüzden telleri fark etmek ve savuşturmak neredeyse imkansızdır. Bizzat eli ile birden fazla insanı kontrol edebildiği görülmüştür.

  Doflamingo, "Parazit" tekniği ile binlerce insanı parmaklarının hareketi ile kontrol edebilir. İnsanları birbirleriyle dövüştürüp bunu saatlerce izlediği bilinmektedir. Kurbanları kontrol edildiklerini bilmezler ve bu güç karşısında tamamen çaresizdirler. Doflamingo'nun yeteneği, "Elmas" Jozu gibi dağ kaldırabilecek kudrete sahip bir adamı bile durdurmuştur.

  Tellerin kesme gücü de bulunmaktakdır. Doflamingo rakiplerinin uzuvlarını ya da silahları bu gücü ile kesebilir. Tek bir hareketle Oars Jr.'ın bacağını ve Crocodile'ın kafasını kesmiştir. Issho, Green Bit'e meteor indirdiği zaman, Doflamingo tellerini ağ şekline sokarak üzerine gelen meteoru küçük parçalara ayırmıştır. Tellerinin kesme gücü o kadar fazladır ki, normalde Haki eklenmiş bir baltanın bile işlemediği Bobby Funk'a tek atmıştır.

  Doflamindo "Gök Yolu" adını verdiği teknikle, tellerini bulutlara tutturarak uçabilir ya da süzülebilir. Bu gücü ile Dressrosa'dan, Punk Hazard'a uçarak gitmiştir. Ancak bu gücün kullanılabilmesi için bulut olması gereklidir. Doflamingo, bulutsuz bir ortamda uçma gücünü kullanamaz.

  Meyve acil yaralanma durumlarında ilk yardım müdahalesi için kullanılabilir. Doflamingo parçalanan iç organlarını tellerinin gücünü kullanarak dikmiştir. Ancak bu dikme olayı herhangi bir iyileşme ya da yenilenme sağlamamaktadır. Doflamingo'nun meyvesi uyanmış konumdadır. Bu da etrafındaki her şeyi tele dönüştürmesine olanak sağlar. Doflamingo'nun meyve gücü o kadar korkutucudur ki, normalde bir Deniz Taşı kelepçesi meyve güçlerini nötralize etmeye yeterken, Doflamingo'yu Deniz Taşı'ndan yapılma zincirlerle bağlamışlardır.
  Haki
  Doflamingo Busoshoku Haki ve Haoshoku Haki'ye sahiptir. Haki güçleri olduğu ilk olarak G-5 askerlerine karşı savaşırken görülmüştür. Sıradan askerleri Haoshoku Haki kullanarak bayıltırken, Logia güçlerine sahip olan Smoker'ı Busoshoku Haki gücü ile yenmiştir. Haoshoku Haki'sini 10 yaşında, Kuzey Mavi halkı tarafından kovalanırken uyandırmıştır.

  Busoshoku Haki ile bedenini sertleştirebilir. Bu sertlik Luffy'nin Jet Makineli Tüfek saldırısına dayanacak kadar sağlamdır. Hatta bu saldırıdan bir hasar almadığı gibi, karşı saldırısında Luffy'yi uzağa uçurmuş ve yaralamıştır. Ancak Busoshoku Haki'si kesici saldırılara karşı çok sağlam değildir. Law'un kılıcını eliyle tuttuğunda, eli kesilmiştir.

  Silahları
  Doflamingo, ilk olarak Trébol'den siyah obsidyen renkte bir tabanca almıştır. Bu silahı babasını, kardeşini ve Dressrosa'da Law'u yendiğinde kullanmıştır. Silahın mermileri kurşundan yapılmıştır.

  Ayrıca kılıç taşıdığı birkaç sahne bulunmaktadır. Bu yüzden kılıç kullanabildiği de düşünülmektedir.
  Ek Bilgiler

  - Doflamingo'nun yapay meyve ürettiği tesisin adı SAD (Üzüntü)'dür. Ürettiği yapay meyvelerin adı da SMILE (Gülümseme)'dir.

  - Doflamingo'nun soyadı Don Kişot'tan esinlenilmiştir (Don Kişot'un orijinal adı Don Quijote'dir).

  - Doflamingo'nun meyvesinin gücünün ilk gösterilmesi ile meyvesinin adının açıklanması arasında 490 bölüm (11 yıl) vardır.

  - Doflamingo, 5. One Piece Popüler Karakterler sıralamasında 17. sıradadır. Bu sıra onu orijinal Shichibukai'ler içerisinde en popüler 3. kişi, hepsi içinde ise 4. popüler kişi yapmaktadır.

  - Doflamingo kendisine özel müziği olan ikinci kötü karakterdir (İlki Caesar).

  - Doflamingo ve Crocodile arasında bazı benzerlikler vardır;​
  • İkisi de Shichibukai iken Luffy tarafından yenilip tutuklanmışlardır.Luffy, Crocodile'ı havaya uçururken, Doflamingo'yu yere gömmüştür.
  • İki karakter de içinde çok sayıda Şeytan Meyvesi olan büyük örgütleri yönetmiştir.
  • İki karakter de gerçek yüzleri ortaya çıkana dek, ülkelerinde kahraman olarak görülmüştür.
  • İki karakter de meyvelerini son sınırda kullanır.
  • İki karakter de gösterişli giyinir ve tüylü ceketleri vardır.
  • İki karakter de Roger'ın idamını canlı izlemiştir.
  • İki karakter de benzer planlar yapmışlardır (Halkı krala düşman etmek).
  • İki karakter de kraliyet ailesinden üyeleri ekiplerinde kullanmıştır. Crocodile, Vivi. Doflamingo, Viola.
  • İki karakter de yasadışı malzemeler kullanmıştır (Crocodile, Dans Tozu. Doflamingo, SAD).
  • İki karakter de işe yaramadığını düşündükleri adamlarını harcamıştır (Crocodile, Galdino. Doflamingo, Bellamy).
  • İki karakter de kafalarından saldırıya uğramışlar, ancak meyve güçleri sayesinde kurtulmuşlardır (Crocodile, Vivi. Doflamingo, Kyros).
  - Doflamingo'nun Enel ile de bazı özellikleri benzemektedir:
  • İki karakter de kendisini tanrı sanmaktadır.
  • İki karakter de beklemedikleri kişilerden ölümcül saldırılar almış, fakat ikisi de meyve güçleri sayesinde ölmemişlerdir (Enel, Wiper. Doflamingo, Law).
  • İki karakter de yaşadıkları ülkeyi yok etmeyi başarmışlardır (Enel, Melek Adası. Doflamingo, Dressrosa).
  Künye
  Adı: Donquixote Doflamingo
  Okunuşu: Donkihōte Dofuramingo
  İngilizce Adı: Don Quixote Doflamingo
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 233, Anime 151
  Bağlantıları: Donquixote Korsanları (Eski), Shichibukai (Eski), Dressrosa (Eski), Yeraltı Dünyası (Eski)
  Unvanları: Korsan Kaptanı (Eski), Dressrosa Kralı (Eski), Yeraltı Dünyası Taciri (Eski), Kutsal Ejder (Eski)
  Yaşadığı Yerler: Mariejois (Eski), Spider Miles (Eski), Dressrosa (Eski)
  Lakapları: Joker (Jap. Jōkā), Gök İblisi (Jap. Heavenly Yaksha, İng. Heavenly Demon)
  Yaşı: 41
  Durumu: Canlı
  Doğum Günü: 23 Ekim
  Boyu: 3.05 cm
  Ödülü: 340.000.000

  Şeytan Meyvesi
  Adı:
  Ito Ito no Mi (Tr. Tel Tel Meyvesi, İng. String String Fruit)
  Anlamı: Tel
  Türü: Paramecia

  Hak Sahibi

  Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Donquixote_Doflamingo
  Çeviren: Smoker
  Yayınlayan: http://korsanfan.com
   
  Son düzenleme: 21 Ara 2016
 2. alpl7 Üye

  alpl7 (Üye)
  Mesaj Sayısı 38
  Üyelik Tarihi3 Şub 2009
  bu adama çok gıcık kapıyorum, valla animedeki en nefret ettiğim en kıl olduğum tip.
   
 3. L Canavar Vasfi

  L (Canavar Vasfi)
  Mesaj Sayısı 80
  Üyelik Tarihi2 Nis 2009
  teşekkürler
   
 4. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,070
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Rica...
   
 5. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,070
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Rica ederim...
   
 6. Monkey D Garp (Üye)
  Mesaj Sayısı 85
  Üyelik Tarihi24 Haz 2009
  Yok be seviom ben bellamiyi öldürdüyü için xD
   
 7. alpl7 Üye

  alpl7 (Üye)
  Mesaj Sayısı 38
  Üyelik Tarihi3 Şub 2009
  meyve yemememiş mi? bu nereden çıktı şimdi? :confused: daha net bişey bilmiyoruz ki

  bu arada pardon smoker bir önceki mesajımda teşekkür etmeyi unutmuşum :(
   
 8. Monkey D Garp (Üye)
  Mesaj Sayısı 85
  Üyelik Tarihi24 Haz 2009
  Abi ama meyve yedise bile şöle bişey var dragonun lakabına çok benziyo meyvesine kukla ustası dragon benzerlik var
   
 9. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,070
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  önemli değil kardeşim..
   
 10. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,070
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  o konuda bir bilgi yok yiyip yemediği belli değil yani...
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık