Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Donquixote Doflamingo

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 274 74.7%
  • Sevmem

Kullanılan: 93 25.3%

• Kullanılan toplam oy
    367
Nalaka? Tek bir benzerlik yok, Croco kolsuzun teki..
:)
- Doflamingo ve Crocodile arasında bazı benzerlikler vardır;​
  • İkisi de Shichibukai iken Luffy tarafından yenilip tutuklanmışlardır.Luffy, Crocodile'ı havaya uçururken, Doflamingo'yu yere gömmüştür.
  • İki karakter de içinde çok sayıda Şeytan Meyvesi olan büyük örgütleri yönetmiştir.
  • İki karakter de gerçek yüzleri ortaya çıkana dek, ülkelerinde kahraman olarak görülmüştür.
  • İki karakter de meyvelerini son sınırda kullanır.
  • İki karakter de gösterişli giyinir ve tüylü ceketleri vardır.
  • İki karakter de Roger'ın idamını canlı izlemiştir.
  • İki karakter de benzer planlar yapmışlardır (Halkı krala düşman etmek).
  • İki karakter de kraliyet ailesinden üyeleri ekiplerinde kullanmıştır. Crocodile, Vivi. Doflamingo, Viola.
  • İki karakter de yasadışı malzemeler kullanmıştır (Crocodile, Dans Tozu. Doflamingo, SAD).
  • İki karakter de işe yaramadığını düşündükleri adamlarını harcamıştır (Crocodile, Galdino. Doflamingo, Bellamy).
  • İki karakter de kafalarından saldırıya uğramışlar, ancak meyve güçleri sayesinde kurtulmuşlardır (Crocodile, Vivi. Doflamingo, Kyros).
Smoker, bu arkadaş da konuyu okumamış. :oops:

Seninle de bu konuda konuştuk daha önce. Biraz geriye dön, görürsün be Jenque.
Buldum sanırım.
Tayfayı toplama şeklinden tut kişiliğine, kendisini yönlendiren şeylere kadar sevmedim. Hele ki işler karışınca konumunu korumak için düşündüğü planı çok saçma. Mera mera olayı bile absürt. Sevmediğim çok yanı var bi kısmını da diğer konuya yazdım. Velhasılı kelam sevmedim ben ne Dressrosayı ne de Dofu. Beklentim epey fazlaydı arc öncesinde. Ama olmadı. Karakteri oturmamış, sürekli 3-5 ayak takımının gazıyla kendini başka yere koymuş, hedefleriyle irade ve cesareti örtüşmeyen, bulunduğu konuma ve verilen özelliklere göre gücü düşük kalan bi boss bence. Fazla abartılan bir karakter. Bazılarının yonkousundan amiraline kadar herkesle kıyasa sokması da ayrıca soğutuyor zaten. Sanırsın Dofa yağ çeken Trebol yazıyor yorumu. Neyse genel olarak söylemek gerekirse "sevmem".
Genel olarak arc içindeki olayları saçma bulmuş ve Doflamingo ile Dressrosayı sevmediğini belirtmişsin. Croco'nun karakteri ile yapılmış bir kıyas bile yok.

Tayfayı toplama şekli demişsin, çocukluğunda tanıştığı kişiler ile yoluna devam etmiş sevmemiş olabilirsin ama Doflamingo tayfasından kendisine tamamen sağdık kişiler olmalarını bekliyor ve neredeyse tüm tayfası bu beklentisini gerçekleştiriyor.

Schibukailik için yaptığı planı saçma bulmuşsun ama saçma dediğin konuya bir alternatif vermemişsin. Bence bulunduğu durumdan kurtulmak için gayet makul bir plandı, CP-0 adasında ve kendi safında, adaya amiral geleceğini gerek Kuzan ile karşılaşmasından gerek Schibukailiği bırakıyor olduğu haberinden dolayı tahmin ediyordur muhtemelen. Law'in Luffy ile ittifak kurarak Schiliğini tehlikeye attığını da kestiriyordur. Aslında tıkır tıkır işleyecek bir plan Usopp'un ve Sabo'nun yüzünden batıyor.

3-5 ayak takımının lafı ile kendisini farklı nereye koymuş o kısmı hiç anlayamadım zaten.

Buldum sanırım.

Genel olarak arc içindeki olayları saçma bulmuş ve Doflamingo ile Dressrosayı sevmediğini belirtmişsin. Croco'nun karakteri ile yapılmış bir kıyas bile yok.

Tayfayı toplama şekli demişsin, çocukluğunda tanıştığı kişiler ile yoluna devam etmiş sevmemiş olabilirsin ama Doflamingo tayfasından kendisine tamamen sağdık kişiler olmalarını bekliyor ve neredeyse tüm tayfası bu beklentisini gerçekleştiriyor.

Schibukailik için yaptığı planı saçma bulmuşsun ama saçma dediğin konuya bir alternatif vermemişsin. Bence bulunduğu durumdan kurtulmak için gayet makul bir plandı, CP-0 adasında ve kendi safında, adaya amiral geleceğini gerek Kuzan ile karşılaşmasından gerek Schibukailiği bırakıyor olduğu haberinden dolayı tahmin ediyordur muhtemelen. Law'in Luffy ile ittifak kurarak Schiliğini tehlikeye attığını da kestiriyordur. Aslında tıkır tıkır işleyecek bir plan Usopp'un ve Sabo'nun yüzünden batıyor.

3-5 ayak takımının lafı ile kendisini farklı nereye koymuş o kısmı hiç anlayamadım zaten.
http://www.korsanfan.com/konu/genel-tartışma.5180/page-479#post-651513 Tekrar tekrar aynı şeyleri yazasım yok be ya! Mihawk konusunda da muhabbeti geçmişti de o 1000 sayfayla uğraşamayacağım şimdi. Muhtemelen benzer şeyler yazacağız.

http://www.korsanfan.com/konu/genel-tartışma.5180/page-479#post-651513 Tekrar tekrar aynı şeyleri yazasım yok be ya! Mihawk konusunda da muhabbeti geçmişti de o 1000 sayfayla uğraşamayacağım şimdi. Muhtemelen benzer şeyler yazacağız.
O mesaj alıntılanmıyor. Burada dediğin ile o mesajın arasında da epey fark var. Sağlam karakterden kastın o mesajda cesaret ve iradeymiş ama bunlar kişilikleriyle alakalı şeyler yani bir karakteri diğerinden daha üstün yapan şeyler değiller. Karakterlerin hangisi üstün diye bakacaksak yazarın yaptığı gibi total olarak bakmamız gerekir. Doflamingo'nun neredeyse hayatını biliyorken Croco karakter kıyasında Doflamingo'nun epey altında kalır.

Ha cesaret ve irade olarak Croco Doflamingo'nun önündedir dersin o başka.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık