Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Askerlik

Donu al rengi önemli değil, kimse donuna bakmıyor, siyah çorap olmaz asker yeşili olsun, kısa bilek çorap al ilk önce onu giy sonra askeriye çorabını giyersin, traş takımı okey, asma kilit 2,3 tane al en az, ağrı kesiciyi sakla alırlar elinden. Ve göstermemeye dikkat et, manyağın biri alır atar hepsini ağzına dışarı çıkmak için.

Yastık kılıfını kullandırmazlar sanmam ama götürmende bir sakınca yok, giysi torbası ne lan? Kirliler için sana torba veriyolar zaten. Diğerleri çok önemli değil, veyahut çok rahat bulabilirsin kantinden.

Bot önemli aldığında hemen giy baktın kücük veyahut büyük hemen bağır bende şu numara var bu numarayla takas ediyorum.

Yanına 1 kutu yara bandı al fazlasına gerek yok, zaten ordan alırsın. Bot ayağına vurur hemde 3-5 yerden bile vurabilir. Vurduğu yere 2 tane üst üste yarabandı yapıştır.

Şanpuan kesin al. İçlik kesin al, kulak tıkaçı veriyolar, tırnak makası al.

Asker cell alma sakın var bende filan de yada bena ailemle konuşmucam de uydur bişey ama alma. Tükenmez kalem al Bota ismini yaz işaret koy, (yer değiştirebilir kolay bulursun, hatta baktın çok yer değiştirme oluyor kitle. 1 ay o şeyi giycen kötüsü gelirse eyvah. Verirler 2 bedeb büyük botu penguen gibi gezersin. Ayakkabı boyası ve temizlemelik fırca gibi bişey al.

Bedelli tayfa sakin oluyor pek böyle şeyler olmuyor ama sen yinede dediklemi yaparsan işine yarar. Korkma bişey olmaz, saatinde iştimaya git doğru şekilde sıraya gir kimse sana bişey demez.

Kalkma saatinden 10-15 dk önce git tıraş ol, yoksa sıraya girdinmi büyük sıkıntı. Ve hep sıra oluyor emin ol.
Giysi torbasını orada veriyorlarsa almam kirliler için yazmıştım.
Asma kilidi bot için aldım. Bi tane de sivil çantama takarım. Başka nereye takılır bilemedim. Dolap kitlenmiyormuş sanırım yasakmış. Asker cell olmadan nasıl konuşacağım ki yakınlarımla ? Onun dışında konuşmak yasak diye biliyorum. Kendi hattımı soksam da demeyecekler mi telefon getirmişsin askercell niye almıyorsun telefonu napcaksın diye?

Son düzenleme:
Asma kilidi bot için aldım. Bi tane de sivil çantama takarım. Başka nereye takılır bilemedim. Dolap kitlenmiyormuş sanırım yasakmış. Asker cell olmadan nasıl konuşacağım ki yakınlarımla ? Onun dışında konuşmak yasak diye biliyorum. Kendi hattımı soksam da demeyecekler mi telefon getirmişsin askercell niye almıyorsun telefonu napcaksın diye?
Asker cell’i al risk istemiyorsan. Onu görünce telefonunu kontrol etmiyorlardı benim gittiğim yerde. Ama asker cell’i görmediklerinde direk telefonunu alıyordular girişte. Sadece asker cell aldığımı gösterdim hiç takmadım bile ben onu.

Adamların derdi sana o parayı harcatmak. Sonra ister kullan ister kullanma.

Son düzenleme:
Asker cell’i al. Onu görünce telefonunu kontrol etmiyorlardı benim gittiğim yerde. Sadece asker cell aldığımı gösterdim hiç takmadım bile onu.

Adamların derdi sana o parayı harcatmak. Sonra ister kullan ister kullanma.
Eksiden de baktım şimdi herkes askercell almaya gerek yok telefonum yok diyip geçin kontrol etmiyor kimse falan yazmışlar . Ne yapsam bilemedim.

Eksiden de baktım şimdi herkes askercell almaya gerek yok telefonum yok diyip geçin kontrol etmiyor kimse falan yazmışlar . Ne yapsam bilemedim.
Ben risk olmasın diye yapmamıştım. Ama gittiğim yerde tuvalete telefonu bıraksaydım kontrolden sonra gidip alabilirdim. Gittiğin yere bağlı bu. Benim gittiğim yerde askercell’i görmediklerinde telefonunu üstünde arayıp alıyordular. Bu yüzden ordan dönüp askercell alan çok olmuştu.

%90 uğraşmazlar. Yüzlerce insan geçecek ordan. Birkaç kişiyi gösteriş için arayıp sonra sadece sormaya başlarlar. Kontrolden geçenlerle konuşmak mümkün olursa orda sorabilirsin. Biz konuşmuştuk pencereden. Hem bakıyorlar demiştiler hem de girişten dönüp askercell’e giden vardı baya. Ben de gittim aldım.

Son düzenleme:
Sevk tarihim yarın başlıyor testimi yaptırıcam negatif çıkınca yol izni ile gideceğim. Biraz gerginlik var ama 1 ay gidicem zaten hem kafamı resetlerim, ortam değişikliği iyi gelir belki diye düşünüyorum.

çanta yaptım,
Tabanlık
Fanila ve içlik
Çorap ve don (siyah sorun olmaz umarım)
Kulak tıkacı
Asma kilit
Tıraş seti diş seti
Boyundan asmalı cüzdan
Ağrı kesici
Kağıt sabun
Eldiven
Tuvalet kağıdı
Yastık kılıfı
Dudak nemlendirici
Giysi torbası

Tavsiye olarak eklemek istediğiniz ya da şu gereksiz bence dediğiniz varsa belirtirseniz güzel olur.
kulak tıkacı-tıraş seti(belki)-kağıt sabun ne bilmiyorum ama o- eldiven-tuvalet kağıdı-yastık kılıfı-giysi torbası. Bunları görtürmene gerek yok. Çıplak giden biri gibi donatıryorlar herkesi.

kulak tıkacı-tıraş seti(belki)-kağıt sabun ne bilmiyorum ama o- eldiven-tuvalet kağıdı-yastık kılıfı-giysi torbası. Bunları görtürmene gerek yok. Çıplak giden biri gibi donatıryorlar herkesi.
Olum bu her yerde böyle değil sanıldığı kadar çok şey verilmiyor verilen şeyler de laf olsun diye veriliyor bazı yerlerde. Hatta eminim çoğu yerde böyledir. Temkinli gidin en fazla yedek olarak durur.

Yastık kılıfı biraz gereksi oldu sanırım ama eldiven gerekli olduğunu söylüyorlar yaptırılan pis isler için. Tuvalet kağıdı ve sabun olmadığını falan da yazanlar vardı 🤔

Olum bu her yerde böyle değil sanıldığı kadar çok şey verilmiyor verilen şeyler de laf olsun diye veriliyor bazı yerlerde. Hatta eminim çoğu yerde böyledir. Temkinli gidin en fazla yedek olarak durur.
Valla bizde öyleydi don atlet çifter çifter verdiler ki askeriye içerisinde olan marketten de hepsini alabiliyordur.

Hep öyle diyolar kimse uğraşmıyor, sen sok çorabına kendi hattını 2 3 gün işin p... ögrenirsin. Bizimkiler uğraşmıyordu, bölük komutanı emir veriyodu 2 3 gün uğraşıyolardı sonra tekrar devam. Gittiğin birlikteki komutan önemli, Ben acemilere kendim hattalarını veriyodum boşcer asker cell alma diye.

Sen kesin alma içeride satmaya çalışırlar zaten yok de. Baktın çok duruyolar alırsın zaten.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık