Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Askerlik

Yastık kılıfı biraz gereksi oldu sanırım ama eldiven gerekli olduğunu söylüyorlar yaptırılan pis isler için. Tuvalet kağıdı ve sabun olmadığını falan da yazanlar vardı 🤔
Yastık kılıfını salla her türlü gte gelip hasta olacaksın zaten. Gittiğim yerde tuvalet kağıdı da sabun da yoktu ve olması beklentisiyle gitmedim de zaten. Sen de öyle yap.
Valla bizde öyleydi don atlet çifter çifter verdiler ki askeriye içerisinde olan marketten de hepsini alabiliyordur.
Mesela bizde bu tarz şeyler alabileceğin bir yer yoktu. Verdikleri iki don iki atlet de kimseye yetmez zaten hijyen sıkıntılı.

kulak tıkacı-tıraş seti(belki)-kağıt sabun ne bilmiyorum ama o- eldiven-tuvalet kağıdı-yastık kılıfı-giysi torbası. Bunları görtürmene gerek yok. Çıplak giden biri gibi donatıryorlar herkesi.
Onların verdiği tıraş seti ile yüzünü 3 günde zınparaya cevirir adam, ben kutu kutu veriyodum kimse almıyordu.

Olum bu her yerde böyle değil sanıldığı kadar çok şey verilmiyor verilen şeyler de laf olsun diye veriliyor bazı yerlerde. Hatta eminim çoğu yerde böyledir. Temkinli gidin en fazla yedek olarak durur.
Verdikleri de uyduruk olabiliyor. Ben bedelliye düzgün bişeyler verirler diye koluma taktığım çantayla gittim. Benden başka herkesin kova bavulu vardı. Baya pişman olmuştum.
Yastık kılıfı biraz gereksi oldu sanırım ama eldiven gerekli olduğunu söylüyorlar yaptırılan pis isler için. Tuvalet kağıdı ve sabun olmadığını falan da yazanlar vardı 🤔
Alabileceğin her şeyi al yanına. Bana tuvalet kağıdı falan vermediler. Yalnız yastık kılıfına muhtemelen izin olmaz.

Bizde her hafta yastık kılıfları ve yatak çarşafları toplanırdı temizlik için. Ardından rastgele dağıtılırdı aynısını almazdık. Sabahları çavuşlar gelip yatağını kontrol ediyor çarşaf ve yorgan düzgün mü diye.

Verdikleri de uyduruk olabiliyor. Ben bedelliye düzgün bişeyler verirler diye koluma taktığım çantayla gittim. Benden başka herkesin kova bavulu vardı. Baya pişman olmuştum.
Ben güzel bir sırt çantası aldım. Çantayı tam doldurmadım ama yeter diye düşünüyorum. 28 gün için valiz abartı geliyor, zaten çoğu şey orada varmış. Çantam;

Ben güzel bir sırt çantası aldım. Çantayı tam doldurmadım ama yeter diye düşünüyorum. 28 gün için valiz abartı geliyor, zaten çoğu şey orada varmış. Çantam;
Valiz götür canısı bırak çantayı falan oranın 28 günü dışarının 6 ayına bedel. Fazla mal göz çıkarmaz ama azı can sıkar.

Sivil kıyafete belki ihtiyacın olur. Akşam 6’dan sonra üstünü değiştirebiliyordun benim gittiğim yerde. Ben almamıştım. Orda eşofman veriliyor diye duymuştum ama verilmedi. Orda satın aldım mecburen.

Kamuflaj’ın altına giydiğin tişörtten de alsan iyi olur. O kamuflajı 1 ay giyeceksin ve yerlerde sürüneceksin illa kokacak. Bari içine hep aynı şeyi giyme.

İç çamaşır, tişört, eşofman altı, çorap falan bulundur. Islak mendil, tuvalet kağıdı, traş takımı, cep mendili, haplar, tırnak makası falan da olsun. Hatta düzgün bi maske bulabilirsen al ama beyaz olsun. Tüm gün takacaksın orda verdikleri maske kulağının arkasını yaralayabilir.

Bir de çamaşırını yıkayabileceğin iyi kokan bi ilacın olsun. Ben orda aldıklarımı sıvı sabunla elde yıkamaya başlamıştım.

Sivil kıyafete belki ihtiyacın olur. Akşam 6’dan sonra üstünü değiştirebiliyordun benim gittiğim yerde. Ben almamıştım. Orda eşofman veriliyor diye duymuştum ama verilmedi. Orda satın aldım mecburen.

Kamuflaj’ın altına giydiğin tişörtten de alsan iyi olur. O kamuflajı 1 ay giyeceksin ve yerlerde sürüneceksin illa kokacak. Bari içine hep aynı şeyi giyme.

İç çamaşır, tişört, eşofman altı, çorap falan bulundur. Islak mendil, tuvalet kağıdı, traş takımı, cep mendili, haplar, tırnak makası falan da olsun. Hatta düzgün bi maske bulabilirsen al ama beyaz olsun. Tüm gün takacaksın orda verdikleri maske kulağının arkasını yaralayabilir.

Bir de çamaşırını yıkayabileceğin iyi kokan bi ilacın olsun. Ben orda aldıklarımı sıvı sabunla elde yıkamaya başlamıştım.
ben şimdi şunu anlamadım. Bavuluma sivil kıyafeti koydum ya, onu koğuşa sokabiliyor muyum? El konma falan durumu olur mu? Öyle olmazsa direkt valiz götüreyim cünkü dönüşte direkt eve gelmeyeceğim.
Kamuflaj altına tshirt aldım bugün 6 tane , askerde satılıyordur diye cok almadım.

camasır yıkamayacağım , kirli poşeti yapacağım.28 gün zaten.

ben şimdi şunu anlamadım. Bavuluma sivil kıyafeti koydum ya, onu koğuşa sokabiliyor muyum? El konma falan durumu olur mu? Öyle olmazsa direkt valiz götüreyim cünkü dönüşte direkt eve gelmeyeceğim.
Kamuflaj altına tshirt aldım bugün 6 tane , askerde satılıyordur diye cok almadım.

Benim gittiğim yerde bavulundan dolabına eşyalarını koyup ardından bavulunu bi odaya teslim ediyordun.

Bizde el konma olmadı. Yasak şeyler varsa bavulunda kalıyordu. Son hafta bavulunu sana geri verdiklerinde eşyalarını da geri almış oluyordun.
Bizde girişte bavulu keskin eşyalar için kontrol ettiler. Birisini bıçaklamana yarayacak bişey yoksa karışmamıştılar gerisine.

Hatta akıllı telefon sokan olduysa bavuluyla teslim etsin bu son şansınız demiştiler bize. Son hafta bavulları geri verdiklerinde “bazılarınızın akıllı telefonu var biliyoruz. Görmeyelim yeter” demiştiler. Telefona bile el konmadı yani ama biz şanslıydık galiba o konuda.

Yanına alıcakları al diyolar, almıcakları cantanla birlikte bir odaya koyuyolar çıkışa kadar acılmıyor birdaha o oda. Sivil kıyafetin filan oluyo sadece, hastaneye sevk filan oldumu verirler zaten kıyafetini. sen ne olur olmaz 1 adaet yedek kıyafet sığdırmaya bak.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık