Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Askerlik

askerden çıkınca salda gölünün orada ya da Antalya da birkaç gün tatil düşünüyorum . Antalya ya gelip gelmemem orada bi arkadaşım vardı ona bağlı henüz net değil. Nisan da Antalya da hava güzel olur herhalde
Güzel olur da yağmura dikkat et. Nisan 15'e kadar falan yağmur fena buralarda.

Sevk tarihim yarın başlıyor testimi yaptırıcam negatif çıkınca yol izni ile gideceğim. Biraz gerginlik var ama 1 ay gidicem zaten hem kafamı resetlerim, ortam değişikliği iyi gelir belki diye düşünüyorum.

çanta yaptım,
Tabanlık
Fanila ve içlik
Çorap ve don (siyah sorun olmaz umarım)
Kulak tıkacı
Asma kilit
Tıraş seti diş seti
Boyundan asmalı cüzdan
Ağrı kesici
Kağıt sabun
Eldiven
Tuvalet kağıdı
Yastık kılıfı
Dudak nemlendirici
Giysi torbası

Tavsiye olarak eklemek istediğiniz ya da şu gereksiz bence dediğiniz varsa belirtirseniz güzel olur.
Donu al rengi önemli değil, kimse donuna bakmıyor, siyah çorap olmaz asker yeşili olsun, kısa bilek çorap al ilk önce onu giy sonra askeriye çorabını giyersin, traş takımı okey, asma kilit 2,3 tane al en az, ağrı kesiciyi sakla alırlar elinden. Ve göstermemeye dikkat et, manyağın biri alır atar hepsini ağzına dışarı çıkmak için.

Yastık kılıfını kullandırmazlar sanmam ama götürmende bir sakınca yok, giysi torbası ne lan? Kirliler için sana torba veriyolar zaten. Diğerleri çok önemli değil, veyahut çok rahat bulabilirsin kantinden.

Bot önemli aldığında hemen giy baktın kücük veyahut büyük hemen bağır bende şu numara var bu numarayla takas ediyorum.

Yanına 1 kutu yara bandı al fazlasına gerek yok, zaten ordan alırsın. Bot ayağına vurur hemde 3-5 yerden bile vurabilir. Vurduğu yere 2 tane üst üste yarabandı yapıştır.

Şanpuan kesin al. İçlik kesin al, kulak tıkaçı veriyolar, tırnak makası al.

Asker cell alma sakın var bende filan de yada bena ailemle konuşmucam de uydur bişey ama alma. Tükenmez kalem al Bota ismini yaz işaret koy, (yer değiştirebilir kolay bulursun, hatta baktın çok yer değiştirme oluyor kitle. 1 ay o şeyi giycen kötüsü gelirse eyvah. Verirler 2 bedeb büyük botu penguen gibi gezersin. Ayakkabı boyası ve temizlemelik fırca gibi bişey al.

Bedelli tayfa sakin oluyor pek böyle şeyler olmuyor ama sen yinede dediklemi yaparsan işine yarar. Korkma bişey olmaz, saatinde iştimaya git doğru şekilde sıraya gir kimse sana bişey demez.

Kalkma saatinden 10-15 dk önce git tıraş ol, yoksa sıraya girdinmi büyük sıkıntı. Ve hep sıra oluyor emin ol.

58 tutanak, 16 firar, 18 kişi kendini kesti. Adam bokuyla duvarlara isim yazıyor. Lavaboya sıçanmı bulmassın, her gün hırsızlık. Kesinlikle susmuyolar, düzgün sıra yapan yok, tıraş almıyolar, bot boyama yok, yatak düzeltme yok. Komutan gönderiyor bunları yapmaya sonra bu gerizekalılar yüzünden 40 derece sıcaklıgın altında saatlerce ayakta iştima bekle.Gece 12'den önce biten iştima birkaçtanedir. Günde bazen 6 tane iştima yapılıyo full eksik çıkıyor. Günümüzün yarası iştima bekliyere geciyordu. Adam 30 dk mola veriyo 2 kişi yok 2 saat aranıyor kafayı çekmiş, kendini kesmiş şekilde bulunuyor. 1 haftanın sonunda eşşek gibi dayak atmaya başladılar ama nafile adamın hoşuna gidiyor dayak. Tekme tokat dövüyor komutan herif gülerek sıraya giriyor arkadaşları da tebrik ediyor. :oleyo: Komutana söylüyorum ben nasıl buraya düştüm adam şu yeni askerlik sistemi yüzünden herşey bok oldu diyor. Bize 120 kişi gelcek dediler 400 kişi geldi, adamlar bize 4 gün yemek veremedi, 3 gün kendi sivil kıyafetimle gezdim, 10 gün İzmir güneşi altında toz topragın içinde banyo yapamadım. Güneş altında ayakta kıpırdamdan 3 saat beklediğimi bilirim, yeri ıslatıp çamur yapıyolar sürün ceza olarak günde ortalama 15 kere ceza yiyoruz. Gün başına ortalama bayılan sayısı 5. Yeni yasayla birlikte kodro sayısı 260'dan 120 düşmüş bölükler de ne üst devre ne rütbeli var, baktılar bizim bölük sirk diğer bölüklerde yardım istediler nafile. En son bu ibneler yüzünden arada bizim gibi temiz adamlar helak oluyor hiç uğraşamam bunlarla ayağına tutanak tutup askerligini uzatmaya başladılar, kendini kesenlere mahkeme dosyası açıttılar.

Adama mesleğini soruyom prof yan kesiciyim diyor. En az 25 tane meslegi torbacı olan vardır, başkasına soruyom kadın pazarlıyorum ağa sana yarı fiyata ha diyor bide. 300'den fazla acemi var en 200'nün sabıka kaydı var. Ankara'lı birisi var kendi lafına göre 22 tane sabıka kaydı var, annemi 4 kere bıçakladım diyor işin ilginc yanı bunu anlatırken hoşuna gidiyor sevk alıyor. Çıkmadan önceki son geçem yat iştiması gece 2,50 de bitti. Pezevenkler sırf ibnelik olsun diye gitmiş saklanmışlar. Diyarbakır'lılar ile Urfa'lılar anlaşıp toplu kavga yapıyor. Komutan niye böyle bişey yapıyonuz diyor kimin daha güçlü olduğunu ölcüyorduk aramızda bir problem yok aramızda diyor.

Bizde bir Atıf uzman var 18 yıldır askerim, 1.5 yıldır da burdayım sizin gibi bir grubun var oldugunu hayal dahi edemezdim, eğer ederim dersem en adi O.. çocuguyum ben diyor. Salih As subay vardı dayanamadı çıldırdı anbulans geldi sakinleştiri verdiler. Bunlar olanların sadece kısa fragmanı, tamamını yazsam küçük bir kitap olur. Bazı tipler var ciddi anlamda araştırılması lazım diyorsun bu nasıl zihniyet aklım almıyor. Sözde 3 arkadaş çıktıgımız da 2 gün İzmir'i gezicektik ama o kadar leş bir ortamdam çıkdıkki direk terk ettik İzmir'i. Yemin ederim biriken son 2 bölümü okudum One piece bana fazlasıyla normal gözüktü.
Buda benim acemiliğim, Usta birliğimde bunu 10'da birini görmedim.

Benim astımım var direkt ilacı götürsem sıkıntı olur mu yoksa reçete yazdırayım mı nasıl yapayım? İlaç dediğim sprey tarzında.
Telefon da götüreceğim evet eski model. Not defteri ve tükenmez kalemde ayarlayayım o zaman.
Öyleyse sende sıkıntı olmaz kayıt zamanı belirtirsin durumunu sorun çıkarmazlar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık