Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Öneri] Kripto Para

Kripto Para

• Yatırımda bulunuyorum gelecekte piyasada yeri olacak

Kullanılan: 97 42.5%
  • Yatırımda bulunuyorum fakat gelecek görmüyorum düşükten alır yukarıda satarım

Kullanılan: 22 9.6%
  • İlgilenmiyorum

Kullanılan: 78 34.2%
  • Balon / Saadet Zinciri

Kullanılan: 31 13.6%

• Kullanılan toplam oy
    228
11.02.2017 Bitcoin=1008$ ===> İnsanlar:Karşılığı yok bu kripto paraların balon bunlar
11.02.2018 Bitcoin=8343$ ===> İnsanlar:Karşılığı yok bu kripto paraların balon bunlar
11.02.2019 Bitcoin=3634$ ===> İnsanlar:Karşılığı yok bu kripto paraların balon bunlar
11.02.2020 Bitcoin=9854$ ===> İnsanlar:Karşılığı yok bu kripto paraların balon bunlar
11.02.2021 Bitcoin=45553$ ==> İnsanlar:Karşılığı yok bu kripto paraların balon bunlar
:
:
:
Her türlü artar ya durdurmak imkansız gibi bir şey.

Gerçekten de karşılığı yok gibi duruyor xD
Karşılığıyla ilgili Blokzincir Kripto Paralar Bitcoin: Satoshi Dünyayı Değiştiriyor adlı kitabından alıntı yaparsam, şu anki ülkeler de karşılıksız para basıyor. Yani bir ülke para basarken elindeki altına veya dolara göre basmıyor. Kendi ne kadar uygun görürse o kadar basıyor. Peki o parayı değerli kılan ne, tabi ki insanların ve ülkelerin arasında bir anlaşmaya varması. Sen ne kadar güçlüysen ve güvenilirsen paran da o kadar değerli oluyor.

Kripto paralar şu an çok oynak bir noktada. Bu yüzden herhangi bir şirket atıyorum, "laptop 0.3 BTC" gibi fiyatlar vermiyor. Fakat bu hareketlilik durulduğunda şirketler bunu kabul edecekleri bir para aracı olarak kullanabilirler. Burada en büyük dalgayı oluşturacak kitle parakendeciler olabilir. Bu tamamen kişisel bir düşünce.

Son düzenleme:
Karşılığıyla ilgili Blokzincir Kripto Paralar Bitcoin: Satoshi Dünyayı Değiştiriyor adlı kitabından alıntı yaparsam, şu anki ülkeler de karşılıksız para basıyor. Yani bir ülke para basarken elindeki altına veya dolara göre basmıyor. Kendi ne kadar uygun görürse o kadar basıyor. Peki o parayı değerli kılan ne, tabi ki insanların ve ülkelerin arasında bir anlaşmaya varması. Sen ne kadar güçlüysen ve güvenilirsen paran da o kadar değerli oluyor.

Kripto paralar şu an çok oynak bir noktada. Bu yüzden herhangi bir şirket atıyorum, "laptop 0.3 BTC" gibi fiyatlar vermiyor. Fakat bu hareketlilik durulduğunda şirketler bunu kabul edecekleri bir para aracı olarak kullanabilirler. Burada en büyük dalgayı oluşturacak kitle parakendeciler olabilir.
Gerçekten de böyle bir kitap varmış...

Atmler yaygınlaştıkça para akışı büyüyecek, Bitcoin 7 ile 10 yıl içinde 1 ile 1,5 milyon dolar arası bir yere yerleşecektir. nakit çekimi başladığında TR gibi ülkelerde bile aktif müşteri portfoyü büyür.
Altcoin tam olarak borsa gibi, anlık takip etmek gerekli ve öngörü ile iyi kazanç elde edilebilir. yine de yakın zamanda kullanman gereken parayla girmemek lazım.
Bitcoin Sabırsız, Ani nakit ihtiyacı olabilen, veya heyecanlı insanlar için değil. unutacaksın 5 yıl 10 yıl attığın parayı.

Misalen 14 ocak 39 bin di, 21 ocak gibi 39 binden 30 bine düştü, bugün 46 bin. 39 dan satıp piyasa düşürüp 32 den topladılar 46 çıkardılar böyle çok silkeleme var.
Heyecanlı sabırsız adam kardan zarar diye satıyor. Oysa trump gibi karşıt biri bile piyasadan silemedi kripto parayı. yani ABD de serbest dolaşımda bu bile büyük veri. tabi yatırım tavsiyesi değildir bunlar. Batıp hayatınız kayabilir.

Son düzenleme:
Ben küçük ölçekli bir kripto yatırımcısıyım diyebilirim sanırım. Çok büyük bir param yok ancak teknik ve temel analiz öğrenerek herkesin elindeki 3-5 kuruş parayı arttırabileceği bir piyasa. Biliyorsunuz, bu ay Amerikada destek paketi için galon galon dolar basılacak. Dolardaki istikrarsızlık hem BTC'nin ekmeğine yağ sürüyor, hem de parasını değerlendirmek isteyenler FOMO duygusuyla elindekini de BTC'ye yatırıyor. Kısacası eğer bi yatırım sepetiniz varsa, risksiz bir ölçüde kripto paralara yer vermek mantıklı olabilir. Yatırım tavsiyesi değildir :)

Benim için ıssız bir yerden arsa almaya benziyor bu iş, bir maaşım kadar bir para bağlayabilirim ama onun dışında kolay para sevdasına kapılıp evi köyü satmaya gerek yok bu uğurda.

11.02.2017 Bitcoin=1008$ ===> İnsanlar:Karşılığı yok bu kripto paraların balon bunlar
11.02.2018 Bitcoin=8343$ ===> İnsanlar:Karşılığı yok bu kripto paraların balon bunlar
11.02.2019 Bitcoin=3634$ ===> İnsanlar:Karşılığı yok bu kripto paraların balon bunlar
11.02.2020 Bitcoin=9854$ ===> İnsanlar:Karşılığı yok bu kripto paraların balon bunlar
11.02.2021 Bitcoin=45553$ ==> İnsanlar:Karşılığı yok bu kripto paraların balon bunlar
:
:
:
En güzel özeti bu olmalı : )

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık