Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Öneri] Kripto Para

Kripto Para

• Yatırımda bulunuyorum gelecekte piyasada yeri olacak

Kullanılan: 97 42.5%
  • Yatırımda bulunuyorum fakat gelecek görmüyorum düşükten alır yukarıda satarım

Kullanılan: 22 9.6%
  • İlgilenmiyorum

Kullanılan: 78 34.2%
  • Balon / Saadet Zinciri

Kullanılan: 31 13.6%

• Kullanılan toplam oy
    228
Bu konuda yazılanların hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir ve olası kayıp durumlarında yorum sahipleri bundan sorumlu tutulamaz.

Kripto Para
Bildiğiniz üzere kripto para kavramı son zamanlarda herkesin dilinde. Her ne kadar ilgi özellikle pandemiyle artsa da ilk kripto para olan Bitcoin bundan 13 yıl önce, Ağustos 2008'de Satoshi Nakamoto'nun 9 sayfalık makalesiyle duyuruldu ve Ocak 2009'da ilk Bitcoin ağı başlatıldı. Satoshi'nin kim olduğuna dair bir bilgi yoktur, o günden beri kimliği hâlâ gizlidir sadece bir takım iddialar vardır. Craig Steven Wright isimli şahıs ise kendisi olduğunu iddia etmiştir.

Türevleri
Her ne kadar kripto paralar Bitcoin ile tanınsa da o zamandan bu zamana kadar çeşitli kripto paralar da oluşturulmuştur ve bunların geneline altcoin denilmektedir. Bunlardan bazıları Ethereum, Ripple, Litecoin, Dogecoin'dir. Fakat tekrar belirtmeliyim bunlar sadece bazılarıdır.

Kripto Paralarla İlgili Sıkıntılı Mevzular
1-Kripto paralar başta internetin kara parası olarak tanındı. Bunun nedeni illegal içerikler pazarlayan bazı web sitelerinde ödeme aracı olarak kullanılmasından dolayıdır.
2-Özellikle Bitcoin olmak üzere kripto paralarda fiyat hareketleri epey fazla yukarı ve aşağı oynayabilmektedir. Mesela Dogecoin, Elon Musk sayesinde 10 günde 100 kat civarı bir artış elde etti. Ayrıca yakın zamanda Tesla şirketi 1.5 milyar dolarlık Bitcoin alımında bulunmuştur ki bu da Bitcoin'in fiyatlarını arttırmıştır.
3-Madencilerin hesap blokları oluşturma amacıyla giriştikleri işlem epey hesaplama gücü gerektiriyor ve bu yüzden hem bilgisayarlar hem de onları soğutmak amacıyla ciddi miktarda enerji harcanmaktadırlar.

Ekşi Sözlükteki Bitcoin başlığındaki ilk yorum:
son iki haftadir paritesi 6-8 dolar arasinda seyreden, bugun 8.35 olmus para birimimiz. ote yandan "difikulti" de katlanarak artmakta, ah keske eskiden girisseymisim dedirtmekte. bu kadar ekran kartini daha sonra nereye sokucam diye sordurtmakta.
26/05/2011

Detaya inmek isteyenler için:

Siz ne düşünüyorsunuz?

Yatırım tavsiyesi değildir, zaten bulunmadım da yine de yazayım.

İlgilenenler veya ilgilenmek isteyenler için:

Bu işle ilgilenen kanallar:

Moderatör tarafında düzenlendi:
@pilavüstükuru Nasıl alınıyor bunlar bunu da bilseydik iyiydi :D
Online platformalar var. Btcturk, Paribu vs. gırla yabancı platform var. Uzun vadede sıkıntı olabilir ama buralar.

-
50 TL espirisine girdim şuan 130 lira falan sanırım. : )) Kenarda parası olan Bitcoin ve Etherium alırsa uzun vadede zarar etme imkanı yok. En azından bir kaç katına katlar parayı.

Köşeyi dönem hayali olan ise 10-100 TL lik küçük meblağlarla yeni çıkmış veya göz kırpan alt coinlere yatırabilir. Uzun vadede paranın hiç olması neredeyse imkansız olur. Sabrederse ya sakız parasını geri alır. Ya da köşeyi döner.

Bir de al sat yapmak var. Onun için de hesapların iniş çıkış garafiğine bakıp üstten satıp alttan satmak var. Ama bu risk bir gece ansızın paranız hiç olabilir. Bunu yapacaklarda yine gitmesine üzülmeyeceği paralarla yaparsa en azından online bir oyun aldım oynadım, oyun bitti diye düşünebilir. Bir oyun olmuş şurada 500-600 lira : ))

Çok anlamam bu işlerden ama Bittorent'in coini BTT ile ilgili iç güdüm var. Almadım ama 10 TL'lik falan alıp. 10 sene unutasım var : ))

Bu arada @Smoker zamanında alsaydım şimdi köşeyi dönmüştüm dedikten sonra aldıysa köşeyi dönmüş olabilir : P

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık