Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Animeler Dinsizliğe Sebep Oluyor

Bu fikre katılıyor musunuz

• Evet, katılıyorum

Kullanılan: 19 14.6%
  • Hayır, katılmıyorum

Kullanılan: 98 75.4%
  • Bilemiyorum

Kullanılan: 13 10.0%

• Kullanılan toplam oy
    130
16 yaşından küçük arkadaşları animeler kötü etkiliyor olabilir. Kızlar Bts gibi saçma sapan müzik gruplarını dinleyip tribe giriyor mesela, tamamen yanlış bir söylem değil. Tabi ''laik'' bir ülkede neden insanlar dindar olmalıymış gibi konuşuyorlar onu çözemedim.

Genel olarak fantastik ve bilimkurgu eserlerinde olağanüstü temalar işlendiği için böyle bir kanı doğru olabilir. Burada anne ve babanın küçük yaş için bilinçli olmalarını temin etmek gerekir, komple belirli bir yayın türünü yasak etmek çözüm değil. Anime fantastiğin kolay bir dağılım yolu sadece.

Bu Netflix'in lgbt propagandası yaptığı muhabbeti ile aynı yola çıkıyor. Çocuğunun farklı fikirler tarafından empoze edilmesini istemezsen bu internet çöplüğü devrinde izlediği şeyleri kendi bazı şeyleri filtreleyebildigi yaşa kadar sınırlandırırsın. Aynı şekilde güzel bir eğitim verirsin. Ama komple yasak 2020lerin dünyasında asla çözüm değil. Anime sebep oluyor da sinema olmuyor mu? Diziler? Kitaplar? Sosyal medyada ahlak bozucu şeyler yaşanmıyor mu? Her yönden her türlü propagandaya empozeyiz zaten.

16 yaşından küçük arkadaşları animeler kötü etkiliyor olabilir. Kızlar Bts gibi saçma sapan müzik gruplarını dinleyip tribe giriyor mesela, tamamen yanlış bir söylem değil. Tabi ''laik'' bir ülkede neden insanlar dindar olmalıymış gibi konuşuyorlar onu çözemedim.
BTS iyi de, kitlesinde sıkıntılı tipler çok.

Bir de her yerde olduğu gibi bizim forumda böyle nasıl desem bir kibir ya da çok bilmiş bir tavırla gelip böyle az çok dalga geçer bir edayla yorum yapan arkadaşlar için söyleyeyim. Hiçbiriniz bu dünyanın sırrını çözmediniz. Yarın bir gün bugünkü bakış açınız değişir. Her fikir gelişir değişir. O yüzden başkasının bakış açısını alaya alırmış gibi bir tavırla yorum atmak kendine zarar.

Dini ögeler olduğunu inkar etmedim. Dine yönelimde veya uzaklaşmada herhangi bir payı var mı diye soruyorum. Burada WB fanı olup da Hristiyanlığa sempati duyan var mı? Zoro Tanrı'ya inanmam, dua etmem dedi diye dua etmeyi kesen bir Müslüman olur mu? Pokemon izledi diye camdan atlayan çocuk misali örnekler verilmez umarım.
Kardeşim, dini eleştiten, din adamlarını sahtekarlık ve yalancılıkla suçlayan(bunu bizzat gösteren), bunun üzerinde arklar yazan, hatta manganın tamamını dini ve tanrıyı kötülemek adına yazan çizen, pek çok "iyi" karakteri tanrı düşmanı, "kötü" karakteri ise tanrı sevdalısı veya papaz vs. yapan pek çok mangaka ve o mangakaların serileri var. Buraya en popülerden, en az popülere doğru sıralayabilirim.

Senin sorduğun "etki tepki" meselesine gelirsek; Yukarıda evet diyen arkadaşlar yeterince açıklıyor durumu.

Bilemiyorum dedim. Analitik düşünme noktasında zayıf olan insanlar (özellikle çocuklar); izledikleri dizi, film, anime veya okudukları kitap, dergi, manga yoluyla birçok düşünceden etkileniyor. Dinsizlik meselesi de var ama olay sadece bu değil, lgbt yanlısı provokeler de az değil. Bazı yapımlarda suçlar özendiriliyor mesela. "Ben her şeyi izledim ama iyi insanım, hala müslümanım" gibi açıklamalar bu iddiaya karşı verilebilecek bir argüman değil. Demek ki senin karar mekanizman, analitik düşünmen; bu yapımlardan etkilenip faaliyetlerine yansıtmayacak kadar kuvvetli. Etkilenen ve bunu faaliyete geçirenler yok değil. Kurtlar Vadisi zamanları bunun en gözle görülür örneğidir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık