Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Animeler Dinsizliğe Sebep Oluyor

Bu fikre katılıyor musunuz

• Evet, katılıyorum

Kullanılan: 19 14.6%
  • Hayır, katılmıyorum

Kullanılan: 98 75.4%
  • Bilemiyorum

Kullanılan: 13 10.0%

• Kullanılan toplam oy
    130
Fanusta yaşamıyorsan her şey seni dinsizliğe iter zaten, aslında farklı düşüncelere karşı açık fikirli olmanı sağlar. Japon kültürüne ait şeyler izliyoruz, okuyoruz. İmana gelecek halimiz yok anime izleyip, kendi açısından haklı yani yalnız şöyle bir tipten bu yorumu duymak da ayrı bir komik xd

Mete'ye ulaşıp sanal alemde izimi nasıl kaybettiririm öğrenmem lazım. Burası yakında terörist dinsiz grupların toplanma yeri olarak fişlenir. Liderleri imamhatipli atayıst derler iyice ön plana çıkarız. Elimizdeki en büyük koz olan din konusu da silindi gitti. O olsaydı en azından ekstrem mümine Lamia'nın efsanevi performansı hatırına bize dokunmazlardı.

Son düzenleme:
Mete'ye ulaşıp sanal alemde izimi nasıl kaybettiririm öğrenmem lazım. Burası yakında terörist dinsiz grupların toplanma yeri olarak fişlenir. Liderleri imamhatipli atayıst derler iyice ön plana çıkarız. Elimizdeki en büyük koz olan din konusu da silindi gitti. O olsaydı en azından ekstrem mümine Lamia'nın efsanevi performansı hatırına bizi dokunmazlardı.
Bak böyle konuşuyorsun şakasına evet dedik diye başımıza bi iş gelmesin ? :(

Bunların yaptığı çıkış çok ikiyüzlü olmuş.Tvlerde yayınlanmıyor şu an yayınlananlara baksınlar.Evet doğru ama sadece anime değil bütün dizi,film ve popüler kültürde dinleri bitirme politikası var.Daha doğrusu semavi dinleri.Bunun üstüne de paganlık işleme öğeleri yoğunlukta.Animelerde de var elbet.Güneş tanrısı - op,ağaçtan geldik - naruto,tanrıyı köleleştirdik - bleach falan bak ilk aklıma gelenler.

Aynen Animeler dinsizliğe sebep oluyor… Diziler/Filmler şiddete yönlendiriyor… aynennnn… hep dış etkenler insanı kötülüğe yönlendiriyor… insanın içinde yok öyle bir şey zaten… toplumun kültür ve yapısında sorun yok… ailenin çocuk yetiştirmesin de sorun yok… eğitimde sorun yok… Ama Animeler/Diziler/Filmler/şarkılar… zaten dünyanın yaratılışından beri hep animeler, Diziler falan varmış… o yüzden dinsizlik, Kölelik, savaşlar falan hep var olmuş… mesela Hamil kardeşi Kamili öldürmeden önce Kurtlar vadisi izlemiş… İmparatorluklar da kölelerin olma sebebi… İnsanları bir arenaya koyup dövüştürmeler falan da mesela Spartacüs dizisinin etkisiyle olmuş… Hz İsa’yı çarmıha geren insanlar Anime izliyorlarmış… o dönemde çok ünlüymüş animeler.

Ulan benim küçüklüğümden beri izlemediğim dizi/film kalmadı… ergenliğimin ortasında anime izlemeyr başladım… ne birine zarar verdim… ne de başka bir şey oldum… bunlar bahaneden başka bir şey değil… uğraşılcak bir sürü şey varken… uğraştıklara şeye bak… anasını satayım Yıllardır Mülümanlık-Yahudilik-Hristiyanlık ya da diğer dini inanışlar adı altında… insanları kullanıp beyinlerimi sömürmek daha büyük sebep bu olaya…? Kafadan Palu ailesi olayı var mesela… olay dinsiz olmak değil… olay beyinsiz olup olmamak… herhangi bir dine inanmazsın ama düşünen bir insansındır… iyi biri olursun… bir de dine inanırsın ama beyinsiz ve düşünemeyen bir varlıksındır… din adı altında yapılan Zulüme karşı susarsın… ama dininde böyle bir şey yoktur. İnsanları şu bu yapamdan önce… iyi bir birey olmayı öğretin sonra ne olursa olsunlar. Elbette Tv de izlenen şeyler kötü etki bırakıyo olabilir ama bakıyorum bunlardan etkilenmeyen bir sürü insan var. Kısacası yok şu şeyler bizi kötü etkiliyor yok bilmem ne… bunlar hep bahane… bak yine sinirlendim yav… skskskks

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık