Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Animeler Dinsizliğe Sebep Oluyor

Bu fikre katılıyor musunuz

• Evet, katılıyorum

Kullanılan: 19 14.6%
  • Hayır, katılmıyorum

Kullanılan: 98 75.4%
  • Bilemiyorum

Kullanılan: 13 10.0%

• Kullanılan toplam oy
    130
Bu tip bir mevzunun mecliste konuşulması ve gündeme getirilmesi ülkenin geleceğine yönelik olan kaygımı ve karamsarlığımı artırdı.

https://myanimelist.net/topanime.php?type=bypopularity buradan en popüler olan animelere bakabilirsiniz Hiçbirisinin İslam'a, Hristiyanlığa veya Budizm'e yönelteceğini sanmıyorum. Ya da bunlardan uzaklaştıracağına. Bu fikri kendi aramızda tartışıyor olsaydık anlayabilirdim ama, bir Milletvekilinin böyle işlerle uğraşmasını saçmalık olarak görüyorum.
Kanka naruto direk budizm ögeleri içeriyor. Wbnin tayfası zaten haçlı takılıyor. Zoro tanrıya iki bölümde bir sövüyor. FMA yı söylemeye gerek yok. Berserk'e girersek işin içinden çıkamayız. Baya dini ögeler var.

Kanka naruto direk budizm ögeleri içeriyor. Wbnin tayfası zaten haçlı takılıyor. Zoro tanrıya iki bölümde bir sövüyor. FMA yı söylemeye gerek yok. Berserk'e girersek işin içinden çıkamayız. Baya dini ögeler var.

Dini ögeler olduğunu inkar etmedim. Dine yönelimde veya uzaklaşmada herhangi bir payı var mı diye soruyorum. Burada WB fanı olup da Hristiyanlığa sempati duyan var mı? Zoro Tanrı'ya inanmam, dua etmem dedi diye dua etmeyi kesen bir Müslüman olur mu? Pokemon izledi diye camdan atlayan çocuk misali örnekler verilmez umarım.

Bu dini ögeler yüzünden biri dinden çıkıyorsa zaten hiç inanmasın o dine daha iyi.

https://myanimelist.net/topanime.php?type=bypopularity buradan en popüler olan animelere bakabilirsiniz Hiçbirisinin İslam'a, Hristiyanlığa veya Budizm'e yönelteceğini sanmıyorum. Ya da bunlardan uzaklaştıracağına. Bu fikri kendi aramızda tartışıyor olsaydık anlayabilirdim ama, bir Milletvekilinin böyle işlerle uğraşmasını saçmalık olarak görüyorum.
Saydıkların zaten birer din. Ateistliğe yöneltiyor diyor. İnançsızlaştırıyor aslına bakarsan hiç aklıma gelmemişti fakat küçük yaşta ki çocukların anime izlemelerini uygun bulmuyorum bende... Aile bireyleri kontrolünde olmasını sağlıklı buluyorum. Animeler bana kalırsa daha çok +16 kesime hitap ediyor bilinç düzeyi oluşmaya başlamış yaş seviyeleri için eğlenceli vakit geçirecekleri birer etkinlik olarak görüyorum. Daha alt yaş grupları için sakıncalı...

Dinsizleştirme kısmı ise galiba çevresinde anime izleyen gençler görmüş hepsi başka dinlere veyahut hiç bir dine inanmıyordu sonra da dedi ki anime dinsizleştiriyor.
Ülke de bir sürü sorun var abi git başka işlerle ilgilen... Ona bakarsan Netflix bu işi zaten en iyi şekilde yapıyor :D Hatta hem cinsiyetsizleştirme hem inançsızlaştırma. iki işi birden yapıyormuş pardon..

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık