Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Yeni İmparator Kim Olur?

Hocam Teach zaten yeni dünyayı en azından Wb'nin bölgesini adı gibi biliyor. Gura gura + yami yami ile karşısında yonkou'dan başka bir güç duramaz zaten. Yonkoularda zaten mahvolan güç dengesinin daha da beter olmaması için karışmıyolardır Teach'e. Zaten Wb'nin adalarını alıyor Teach,diğer yonkoularla alakası olmayan yerleri. Shanks dediğimiz adam ise hakide belkide çıkılabilecek en üst seviyeye çıkmış bir adam ondan bu konuda üstün sadece Roger ve Garp vardır. O yüzden öyle meyve yemekle,bebeleri avlamakla çoluğa çoçuğa terör estirmekle Shanks gibi adamları yenemezsin. BB Shanks'ı yense bilem bi hile hurda yapar öyle yener.
Balıkadam Adası, Beyazsakal'ın bölgesiyken, Koca Ana'ya geçmiş. Demek ki diğer Yonkolar'da boş olan adaları almaya çalışıyorlar. Çünkü o adaların hepsi o adamlar için gelir kaynağı.

Söyledim sana işte bir adım atmış oldu ama daha öteye gidemedi şu an için.İleri de de gidemeyecek gibi gözüküyor.Mevzu basit Yonkou'lar dokunulmazlar ve birbirlerine karışmadıkları sürece özgürler istedikleri her şeyi yapabilirler.Şeker için adayı yok ediyordu manyak karı ötesi mi var?
Seride 2 güç dengesi var biri Marine diğeride Korsanlar.Bu zamana kadar marineyi silik görmedik.Bence marine yeni dünyadada bu kadar silik durmaz kesin Oda dengeleyici bir unsur yaratacaktır ayrıca Marinenin Bizans oyunlarıda unutulmamalı belkide psikolojik savaş yürütüyordur.

Seride 2 güç dengesi var biri Marine diğeride Korsanlar.Bu zamana kadar marineyi silik görmedik.Bence marine yeni dünyadada bu kadar silik durmaz kesin Oda dengeleyici bir unsur yaratacaktır ayrıca Marinenin Bizans oyunlarıda unutulmamalı belkide psikolojik savaş yürütüyordur.
Güç dengesi tam olarak şöyle Yonkoular-Shichiler ve Marine ve ayrıca nasıl bir psikolojik savaştan bahsediyorsun?

Güç dengesi tam olarak şöyle Yonkoular-Shichiler ve Marine ve ayrıca nasıl bir psikolojik savaştan bahsediyorsun?
Ben Shichileri Marine olarak sayıyorum yani marineye hizmet ediyorlar ondan 2 güç dengesi dedim.Psikolijik savaştan kastım güçlü iki tarafı birbirlerine kışkırtma ve ya yanına çekme politikası izleyip zayıflatma amacı gütmesinden bahsediyorum.

Ben Shichileri Marine olarak sayıyorum yani marineye hizmet ediyorlar ondan 2 güç dengesi dedim.Psikolijik savaştan kastım güçlü iki tarafı birbirlerine kışkırtma ve ya yanına çekme politikası izleyip zayıflatma amacı gütmesinden bahsediyorum.
Yonkou'ların bu kışkırtmalara geleceğini pek sanmıyorum böyle bir şey yapılmaya çalışılsa bile.

Tek kışkırtmadan bahsetmiyorum belki Marine karşılıgında para verebilir ya da ada verebilr vs...
Sonuçta Kaidou Wbyi durdurmaya çalıştı.
Ne karşılığında para veya ada teklif edebilir ki marine anlamadım? Yonkou'lar zaten istediklerine sahip ne isterlerse alabilirler...
Kaido dünya düzeni bozulmasın diye durdurmaya gitti Beyazsakal'ı, Kaido'nun marinelerin iyiliğini düşündüğünü düşünmüyorum ben.

Ne karşılığında para veya ada teklif edebilir ki marine anlamadım? Yonkou'lar zaten istediklerine sahip ne isterlerse alabilirler...
Kaido dünya düzeni bozulmasın diye durdurmaya gitti Beyazsakal'ı, Kaido'nun marinelerin iyiliğini düşündüğünü düşünmüyorum ben.
İş birliği içinde olması için teklif edebilir hem zenginler daima topragına toprak ,ününe ün ,gücünede güç katmak ister yani olası bir saldırıda hem marine hemde Kaido hangisine saldırılırsa destek sağlayacak.
Ayrıca Kaidonun Wbyi dediğin amaçla durdurmaya gittiği nerde geçti ben öyle birşey hatırlamıyorum???

İş birliği içinde olması için teklif edebilir hem zenginler daima topragına toprak ,ününe ün ,gücünede güç katmak ister yani olası bir saldırıda hem marine hemde Kaido hangisine saldırılırsa destek sağlayacak.
Ayrıca Kaidonun Wbyi dediğin amaçla durdurmaya gittiği nerde geçti ben öyle birşey hatırlamıyorum???
Kendi fikrim olduğunu belirtmeyi unutmuşum.Bana göre öyle.Bir yonkounun denizcilere çalışması (çıkarı ne olursa olsun) olabilecek bir şey değil bana göre.

Balıkadam Adası, Beyazsakal'ın bölgesiyken, Koca Ana'ya geçmiş. Demek ki diğer Yonkolar'da boş olan adaları almaya çalışıyorlar. Çünkü o adaların hepsi o adamlar için gelir kaynağı.
Hocam balıkadam adası istisna bence. Bigmom'ın sadece şeker düşkünlüğü yüzünden aldığını düşünüyorum. Ayrıca yeni dünya'da bile değil o ada ve teach'in planlarının bir parçası olduğunu düşünmüyorum orasının öyle bile olsa Bigmom erken davranıp almış Teach bulaşmaz bu sebepten dolayı planlı bi adam sonuçta duygularıyla hareket etmiyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık