Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Ryokugyu

Meyveyi Fuji'nin yediği açıklandı mı ben hatırlamıyorum ?
Kılıca yedirmiş olabilirler.
Kılıç da zaten fujitora da değil.

@Nekomamushi konu içinde bence zoan.Fuji meyve işini bozdu.2 yıl önce 3 logia,2 yıl sonra 3 tip meyden 1 kullanıcı olacak bence.Ha belki bu dediğin de olabilir ama esin kaynağı olan adama pek logia gitmez gibi.Kılıç kullanan zoan yapabilir kanımca.

Meyveyi Fuji'nin yediği açıklandı mı ben hatırlamıyorum ?
Kılıca yedirmiş olabilirler.
Yauv ha kendisi yemiş ya kılıcına yedirmiş ne fark eder ? :) Önemli olan kılıcından çok meyve bazlı dövüşmesi.

@Monkey D. Luffy

Ben de onu diyorum. Özünde samuray olabilir. Ama saf anlamda bir samuray değil. Dövüş stilinden dolayı. O yüzden saf bir samuray modeli çizmiş olabilir mangaka ki ilerleyen zamanlarda Fuji'nin denizcilerden ayrılacağını düşünüyorum ben Aokiji gibi.

Biliyorum Mifune amcayı :) Yani bir önceki mesajımda da yazdım. Yeni amiral Mifune'den esinlenmiş. Shogun'un Mifune'yle bir ilgisi yok. Hee karma bir tip de olabilir belki Green Bull. Ama eline geçen her fırsatta gücünü göstermekten kaçınmayan çılgın güçlü birini bekliyorum :ehe:

Bence sağlam meyveli bir keskin nişancı olmalı.
Yauv ha kendisi yemiş ya kılıcına yedirmiş ne fark eder ? :) Önemli olan kılıcından çok meyve bazlı dövüşmesi.

@Monkey D. Luffy

Ben de onu diyorum. Özünde samuray olabilir. Ama saf anlamda bir samuray değil. Dövüş stilinden dolayı. O yüzden saf bir samuray modeli çizmiş olabilir mangaka ki ilerleyen zamanlarda Fuji'nin denizcilerden ayrılacağını düşünüyorum ben Aokiji gibi.

Biliyorum Mifune amcayı :) Yani bir önceki mesajımda da yazdım. Yeni amiral Mifune'den esinlenmiş. Shogun'un Mifune'yle bir ilgisi yok. Hee karma bir tip de olabilir belki Green Bull. Ama eline geçen her fırsatta gücünü göstermekten kaçınmayan çılgın güçlü birini bekliyorum :ehe:
Çok fark eder adam kılıcın gücünü kullanıyorsa hiç bir sorun teşkil etmez bu.

Samuray denilince benim aklıma Kinemon ya da Kanjuro gelmiyor. Hele ki Toshiro Mifune'den esinlenilmiş bir karakter denilince hiç gelmiyor. Kin ve Kanju samuray olabilir Op dünyasında ancak Oda yeni amirali Mifune'den esinlenerek tasarladım diyorsa ben Kin ve Kanju gibi bir tip daha beklemem; sırf kılıç kullanan birini beklerim. Çünkü Wano samurayların hüküm sürdüğü bir yer. Kılıcı ön plana çıkaran bir yer. Ee kılıcın ön plana çıktığı bir yerde de meyveli bir samuray beklememem doğal diye düşünüyorum :)

Meyveli samuray var mı, var. Fujitora samuray olabilir mi özünde, olabilir. Ama SHOGUN için beklentim bu yönde değil. Beklenti meselesi yani kısacası.

Fujitora'nın meyvesinin Paramecia olup olmadığı bilinmiyor. İsmi bile bilinmiyor arkadaşlar. Dediğiniz gibi de olabilir fakat Oda bu ters köşe yapmayı sever. Tekniklerinin ismine bakarak herkesi yer çekimi meyvesine sahip olduğunu düşündürtebilir. Sonra bir bakmışsın Fujitora hava logiası yemiş :) Tabi Fujitoranın meyvesi paramecia ise Green Bull denen arkadaşın zoan meyvesine sahip olma ihtimali yüksek. Bu arada Ryokugyu'nun Mifune'den esinlendiğini kim söyledi. Özel röportajda ya da Sbs'de felanmı söyledi Oda ? Yok Oda söylemediyse fazla beklentiye girmemek lazım.

Fujitora'nın meyvesinin Paramecia olup olmadığı bilinmiyor. İsmi bile bilinmiyor arkadaşlar. Dediğiniz gibi de olabilir fakat Oda bu ters köşe yapmayı sever. Tekniklerinin ismine bakarak herkesi yer çekimi meyvesine sahip olduğunu düşündürtebilir. Sonra bir bakmışsın Fujitora hava logiası yemiş :) Tabi Fujitoranın meyvesi paramecia ise Green Bull denen arkadaşın zoan meyvesine sahip olma ihtimali yüksek. Bu arada Ryokugyu'nun Mifune'den esinlendiğini kim söyledi. Özel röportajda ya da Sbs'de felanmı söyledi Oda ? Yok Oda söylemediyse fazla beklentiye girmemek lazım.
Hava Logiası neden Gravity falan desin la :D

Mifune olacağı bir iddia veya öngörü ne dersen :T

Konuyu editledim arkadaşlar. Küçük bir bilgi ekledim. Yeni şeyler keşfettikçe destekler çoğaldıkça konuya eklerim.

Hava Logiası neden Gravity falan desin la :D

Mifune olacağı bir iddia veya öngörü ne dersen :T
Fujitora tam bir soru işareti kafamda deli sorular. Fujitora'yı gösterip resmen tanıtıp yeteneklerinin ismini söyleyip herkese Yerçekimi kuvvetini düşündüren Oda neden meyvesini tanıtmadı anlamadım. İsim felan mı bulamadı ? Zaten kullandığı tekniğin adı Gravity ve Gravity'nin anlamı yerçekimi. Demem o dur ki meyvesinin ismini tekniğinin adı olaraktamı kullanıyor yoksa farklı bir meyvemi ? ya da kılıcın bir özelliğimi...

Mifune olacağı iddaa ediliyosa fazla beklentiye girmemekte fayda var. Mifune'den esinlenerek Op karakteri yaratacaksa bunu Wano'da yapar büyük ihtimal.
Oden'in amacı Wano'nun kapılarını Dünyaya açmak. Bu kelimeden 1-2 şey çıkardım.
Wano dış dünyaya kapalı kendi halinde takılan bir ülke.
Bu nedenden ötürü herhangi bir Samuray'ın Amiral olma ihtimali düşük.

Fujitora tam bir soru işareti kafamda deli sorular. Fujitora'yı gösterip resmen tanıtıp yeteneklerinin ismini söyleyip herkese Yerçekimi kuvvetini düşündüren Oda neden meyvesini tanıtmadı anlamadım. İsim felan mı bulamadı ? Zaten kullandığı tekniğin adı Gravity ve Gravity'nin anlamı yerçekimi. Demem o dur ki meyvesinin ismini tekniğinin adı olaraktamı kullanıyor yoksa farklı bir meyvemi ? ya da kılıcın bir özelliğimi...
Belki bağzı arkadaşların dediği gibi -ki bence saçma- kılıca yedirilmiştir meyve. Yada meyve yer çekimi değildir de yer çekimini sağlayan başka bir olaydır. Mesela Foxy'nin ışınlarının değdiği maddenin zamanını yavaşlatması gibi normalde bizim evrenimizde(belki şimdilik :D) bulunmayan birşeydir.

Doflamingo da tanıtılalı çok oldu ve meyvesinin o zamandan beri sicim, tel vs olduğu savunuldu ki büyük deliller vardı. Bu da onun gibi olabilir. Fakat paramecia sonuçta ne çıkacağının bir garantisi yok.

Paramecia meyvenin kılıca yedirilmesinin saçma olduğunu meyve gücüne hükmedeceğin bir arayüz olmadığı için diyorum. Mesela şimdiye kadar nesnelere yedirilmiş Zoan gördük ve onlar da söz dinleyebiliyordu çünkü canlı bir arayüz var. Fakat paramecia meyvede bilinen bir arayüzün yok. Bu aynı Nami'nin klima aygıtına zihniyle hükmetmesi gibi birşey olurdu.

Şimdi komplike düşünüyor olabilirim tabi. Belki kılıcı salladıkça yer çekimi falan oluşuyordur :oleyo: vs bilemem Oda ne yapar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık