Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Ryokugyu

Herkese iyi geceler. Yeni Amiralimiz Green Bull'un meyve gücünü ve sahip olabileceği özellikleri bu analizde çok güçlü olmasa da bazı desteklere dayanarak sizlere aktarıcam arkadaşlar. Dün gecede bu konuya benzer bir konu açmıştım. İçerik neredeyse aynıydı fakat Laptopta olduğum için bir çok detaya değinememiştim. Şimdi biraz daha donanımlı bir şekilde karşınızdayım. Herneyse çok uzattım ufaktan başlayalım.

İlk önce şeytan meyvesi üst ve alt versiyonlarına değineyim. Paralellik benim One Piece'de dikkatimi sürekli çeken bir olay. 4 Element'den yola çıkarak olaya giriş yapayım. 4 Element bildiğiniz gibi '' Ateş , Su , Toprak , Hava '' Konuya girmeden önce şunu açıklamamda fayda var. Bana göre seriye su meyvesi ters olduğu için onun yerine Buz/Kar meyvesi ile olaya yaklaşıcam. Su yerine buz ve kar'ı seçmemin nedenlerinden biriside şudur arkadaşlar.

Eski bir inanca göre her element dört ayrı unsurdan ikisini içerir. Bu dört unsur, sıcaklık, kuruluk, ıslaklık ve soğukluktur. Ateş sıcak ve kurudur; hava sıcak ve ıslaktır; su soğuk ve ıslaktır ve toprak soğuk ve kurudur. Platon’a göre ateş parlak, ince ye hareketli; hava karanlık, ince ye hareketli; su karanlık, kalın ve hareketli ve toprak karanlık, kalın ve hareketsizdir.

Islaklığın üstünü çizersek geriye sadece soğukluk yani '' Hie '' kalıyor.

Hie'nin türkçeye çevirilişi soğuk demektir arkadaşlar. Buda seride su elementi yerine Hie ve Yuki no Mi meyvelerinin yer aldığını düşünmemdeki küçük sebeplerden birisi.

Buz/Kar

Aokiji, Hie Hie no Mi şeytan meyvesini yemiştir. Yuki Yuki no Mi şeytan meyvesinin üst modelidir.

Monet, Yuki Yuki no Mi şeytan meyvesini yemiştir. Hie Hie no Mi şeytan meyvesinin alt modelidir.

Magma/Ateş

Akainu, Magu Magu no Mi şeytan meyvesini yemiştir. Mera Mera no Mi şeytan meyvesinin üst modelidir.

Portgas D. Ace'in ölmesiyle Sabo Mera Mera no Mi şeytan meyvesini yemiştir. Magu Magu no Mi şeytan meyvesinin alt modelidir.

Evet arkadaşlar yukarıda 4 Element'in One Piece üzerinden alt üst ilişkisine değindim. Benim dikkatimi çeken şey ise 4 Element meyvelerinin üst modeline Amiral arkadaşlar sahip iken alt modeline Korsan arkadaşlar sahip. Bende dikkatimi çeken bu noktadan ilerleyerek Green Bull arkadaşımızın yeteneğini tahmin edicem. 2 Element'in üstünü çizelim geriye 2 element daha kalıyor. Rüzgar ve Toprak. Direkt olarak seride bu iki elementin alt modeline sahip olabilecek Logia meyveli bir kişiden ilerlemek daha destekli ve mantıklı olur. Yani Kumdan.

Seride Toprak element'inin alt modeli ne olabilir ? Tabi ki kum.

Toprak/Kum

Crocodile, Suna Suna no Mi şeytan meyvesini yemiştir. Chikyū Chikyū no Mi şeytan meyvesinin alt modelidir.

'' Tahminime göre '' : Ryokugyu, Chikyū Chikyū no Mi şeytan meyvesini yemiştir. Suna Suna no Mi şeytan meyvesinin üst modelidir.

Evet arkadaşlar Amiral/Korsan 4 Element alt üst model ilişkisine göre seride 4 elementden birinin alt modeline sahip olan bir korsandan yürüyerek böyle bir tahminde bulundum.

Son birşey daha sonra noktayı koyalım.

Toprak elementini araştırırken Toprak element'inin burcuna göz attım.

Toprak element'inin burçlarından birisi Boğa, renklerinden birisi ise Yeşil.

Boğa burcu ? Renk yeşil ? = Yeşil Boğa ;)

Peki neden Siyah ve Kahverengi ile Boğa'yı ya da yeşil ile diğer burçları eşleştirmedim? Çünkü Boğa burcunun rengi Yeşil'dir arkadaşlar.

Jung’a göre Toprak dişi ve pasif unsuru içerir. Bu uzun saçlı arkadaş bayan çıkarsa şaşırmayın yani.

ÖNEMLİ: Meyve alt-üst versiyonunun adını ben uydurdum bazı arkadaşlar buna hiyerarşiklik diyor. İçeriğini ise Oda Sbs sorularını yanıtlarken verdi. Kafadan sallamıyorum yani :)

Eğer olur da bu eleman Toprak meyvesi yerse teknikleri neler olabilir ?
Bazı arkadaşlara güçsüz bir element gibi gözükebilir fakat Suna'dan baz alındığında potansiyeli yüksek bir meyve olabilir. Benim hayal gücümün sınırlarını ufak tefek sizlere aktarayım.

1- Crocodile'den örnek verelim. Kişinin içindeki su miktarını emmek için kişiye sol eliyle dokunması ya da İd'de gördüğümüz gibi hasar vermesi gerekiyor. Bu meyvenin üst modeli bundan daha kullanışlı bir teknik ile daha iyisini yapabilir. Misal Ryokugyu sol ya da sağ el farketmez toprak zeminine eliyle dokunduğunda toprağın üstündeki canlıların suyunu emebilir, emdiği suyu toprağa nakledebilir bu sayede etrafta fidan açtırabilir. Ya da etraftaki bitkilerin suyunu emerek soldurabilir.

2- Yerin altındaki toprak parçalarının en ufak haline kadar kontrol sağlıyor ise Gura Gura no Mi'nin toprak üzerinden yapacağı depremlerin etkisini azaltabilir.

3- Toprak zemini istediği gibi kontrol edebiliyosa toprağı istediği herhangi birşeye dönüştürüp klon gibi onunla rakibine saldırabilir.

4- Toprak altında rahatça dolaşabilir. vb.

Evet arkadaşlar benim yazım burada bitiyor şöyle olsaydı daha iyi olurdu, bu yazını destekleyecek şu şu bilgide var. vb bilgi birikimlerinizi aktarmanızı bekliyorum. Okuyan okumayan herkese teşekkürler.

Logia çıkmayacak gibi yeni amirallerimiz ama çıkarsa ve toprak olursa bana pek güçlü bi meyve gibi görünmüyor sonuçta kayayı da gördük :oleyo2:

Logia çıkmayacak gibi yeni amirallerimiz ama çıkarsa ve toprak olursa bana pek güçlü bi meyve gibi görünmüyor sonuçta kayayı da gördük :oleyo2:
Editledim konuyu sanada yazayım.

Suna'dan baz alındığında potansiyeli yüksek bir meyve olabilir. Benim hayal gücümün sınırlarını ufak tefek sizlere aktarayım.

1- Crocodile'den örnek verelim. Kişinin içindeki su miktarını emmek için kişiye sol eliyle dokunması ya da İd'de gördüğümüz gibi hasar vermesi gerekiyor. Bu meyvenin üst modeli bundan daha kullanışlı bir teknik ile daha iyisini yapabilir. Misal Ryokugyu sol ya da sağ el farketmez toprak zeminine eliyle dokunduğunda toprağın üstündeki canlıların suyunu emebilir, emdiği suyu toprağa nakledebilir bu sayede etrafta fidan açtırabilir. Ya da etraftaki bitkilerin suyunu emerek soldurabilir.

2- Yerin altındaki toprak parçalarına en ufak haline kadar kontrol sağlıyor ise Gura Gura no Mi'nin toprak üzerinden yapacağı depremlerin etkisini azaltabilir.

3- Toprak zemini istediği gibi kontrol edebiliyosa toprağı istediği herhangi birşeye dönüştürüp klon gibi onunla rakibine saldırabilir.

4- Toprak altında rahatça dolaşabilir. vb.

@Nekomamushi Üst model su çekme iyiymiş depremle beraber.
Savunmada ve saldırıda katı olduğu için haki ile combine edip işe yarar bişeyler çıkarabilir gibi. Gerçi Oda'nın hayal gücüne bağlı.

@Nekomamushi Üst model su çekme iyiymiş depremle beraber.
Savunmada ve saldırıda katı olduğu için haki ile combine edip işe yarar bişeyler çıkarabilir gibi. Gerçi Oda'nın hayal gücüne bağlı.
Oda'nın hayal gücünü tartışmaya gerek yok. Ben bile bu kadarını hayal ediyosam bu adam bu meyve gücünü çıkartırsa piyasaya çok daha mantıklı şeyler yapabilir.

Fena değil aslında fakat dokunma olayı ile Shiki'yi anımsattı bana. Ayrıca bir diğer renk teorinle de çelişiyor Ryukogyu. Bunların dışında Shodai Hokage'ye benzetmen hoşuma gitti :D Son olarak da beğendiğimi de söyleyebilirim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık