Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Ryokugyu

Fena değil aslında fakat dokunma olayı ile Shiki'yi anımsattı bana. Ayrıca bir diğer renk teorinle de çelişiyor Ryukogyu. Bunların dışında Shodai Hokage'ye benzetmen hoşuma gitti :D Son olarak da beğendiğimi de söyleyebilirim.
Ace nasıl geçtiği yerlerde alevleri elini bile kıpırdatmadan söndürdüyse ateşe dokunmadan hükmettiyse bu elemanda yapabilir. Ben sadece fazla abartı kaçmasın diye uzatmadım. Shiki'den daha çok Crocodile'den örnek alarak teknikleri ürettim. O elini canlı ya da su kütlesine sahip varlıklara dokundurduğu için toprak meyvesini yiyen elemanında en azından biraz efor harcamasını istedim. Beğenmene sevindim.

Mihawk

Böyle daha iyi olmuş. Karasakalın deprem gücüne cevap verebilecek birisi lazım. Bu eleman da o görevi üstlenecek.

Suna suna no mi dışında ayrıca numa numa no mi nin de bir üst versiyonu olabilir. O da toprakla alakalı bir logia sonuçta. :sapkali:

Elinize sağlık güzel yazı olmuş . Bende toprak türü antik bi zoan bekliyorum Ryokugyu' yu , Onix tarzı bişer çıkarsa efsane olur ;)

Suna suna no mi dışında ayrıca numa numa no mi nin de bir üst versiyonu olabilir. O da toprakla alakalı bir logia sonuçta. :sapkali:
Su ile kum'un birleşimi çamuru oluşturduğu için onu esgeçtim. Direkt olarak su ve kum elementlerinin birleşimi yerine saf kum'dan beklentiye girmek daha mantıklı geldi bana. Gene de dediğin gibi de olabilir.

Elinize sağlık güzel yazı olmuş . Bende toprak türü antik bi zoan bekliyorum Ryokugyu' yu , Onix tarzı bişer çıkarsa efsane olur ;)
Onix tarzı birşey çıkarsa efsane olur fakat biraz da abartı olur gibime geliyor. Topraktan Gnome ordusu yaratabilir, kendisini Golem'e çevirebilir. Eğer bayan ise bu arkadaş kendisini toprak ile Golem'e dönüştürdüğünde dayanıklılık eksiğini giderebilir.

Hiç Zoan amiral yok bu zoan çıkacak :D Oda bu detayı atlamaz.
Hiç kadın Amiral'de yok Oda bu detayı da atlamaz o zaman :D

Yami

Toprak meyvesi parçalandı zaten. Yani saf toprak diye bir şey olmaz muhtemelen. Kaya, Kum , Çamur ... diye ayrıldı.
Bir toprak meyve kullanıcısı bunların hiyerarşik üstü olmaz. Hepsine hükmedemez. Saçma bir şey ortaya çıkar.
Toprak , ateş gibi saf bir şey değil. Magma da toprak sayılır.

Ayrıca konuda " amirallerde üst , korsanlarda alt " ısrarını anlamadım. Hani bu böyle devam edecek diye bir durum yok ki.
Yani Logia demek zaten element demek. Avatarda ki temel elementleri sınıflandırmak yanlış olur.İçinden ayıklamak gibi bir durum oluşur. Logia olarak incelediğinde alt üst gibi bir kuram yok.
Yani Magmayı element olarak sayıp , ( Yıldırım, gaz, duman , karanlık .. ) bunları element saymamak mantıklı gelmedi.

Toprak meyvesi parçalandı zaten. Yani saf toprak diye bir şey olmaz muhtemelen. Kaya, Kum , Çamur ... diye ayrıldı.
Bir toprak meyve kullanıcısı bunların hiyerarşik üstü olmaz. Hepsine hükmedemez. Saçma bir şey ortaya çıkar.
Toprak , ateş gibi saf bir şey değil. Magma da toprak sayılır.

Ayrıca konuda " amirallerde üst , korsanlarda alt " ısrarını anlamadım. Hani bu böyle devam edecek diye bir durum yok ki.
Yani Logia demek zaten element demek. Avatarda ki temel elementleri sınıflandırmak yanlış olur.İçinden ayıklamak gibi bir durum oluşur. Logia olarak incelediğinde alt üst gibi bir kuram yok.
Yani Magmayı element olarak sayıp , ( Yıldırım, gaz, duman , karanlık .. ) bunları element saymamak mantıklı gelmedi.
Konuyla alakasız yerlere değinmişsin fakat gene de cevaplayayım.
Toprak meyvesini kendi kendine parçalamışsın birşeyler yapmışsın.
1- Senin mantığına göre Ateş, Magmaya hükmedebilir. Fakat durum öyle değil. Saf ateş magmaya karşı üstünlük sağlayamadı. Saf ateş oluyor da saf toprak neden olmuyor anlamadım ?

Bir toprak meyve kullanıcısı çamur , kaya , kum bunların hiyerarşik üstü olmaz demişsin fakat daha geçen Karanlık meyvesini yani tek bir meyveyi tüm meyvelerin hiyerarşik üstünü olarak betimleyen sendin. :) Acaip.

Hala yıldırımdasın anlaşılan. Özellikle konuyu açarken bunu vurguladım.

'' Tüm Evrenin dört element ve bu elementlerin birleşimiyle yaratıldığı söylenir. Bu dört element dört temel enerjiyi sembolize eder ve evrenden Dünya’mıza kadar her şey bu dört elementin farklı şekilleriyle meydana gelmiştir. Bu dört temel enerji; ateş, hava, su ve toprak olarak geçmektedir. ''

Anlayacağın üzere 4 Ana element üzerinden yürüdüm. Ateş ve Buz element'lerinin üst versiyonuna Amirallerin sahip olduğunu alt versiyonlarına da Korsanların sahip olduğunu aralarındaki paralelliklerden kum meyvesinin üst versiyonu olabilecek Toprak meyvesini ise Green Bull adlı arkadaşın sahip olabileceğini aktardım.

Yıldırım , Karanlık ve diğer Logia meyveleri element olabilir fakat 4 Ana Element değil.
Ha Kizaru Ana element'e sahip değil o nasıl oluyor diye de cevap verebilirsin. Olabilir. Toplamda 5 Amiral geçti Evren'de 4 Element'i 5 kişiye denk getirmek için Ace/Sabo olayı gibi bir olay olması lazım ki ölen kişinin meyvesini bir diğer amiral yesin. Benimki de tahminden ibaret.

dostum en başta emeğin için teşekkür ederim.Lakin bundan sonra logia amiral geleceğini zannetmiyorum oda şansını zorlamaz.onun yerine fujitora gibi baba bir paramecia veya zoan gelecek.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık