Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] One Piece'in En Önemli Özellikleri

• Konbuyu başlatan $abo
  • Başlangıç tarihi
LOTR TheGod Father Star Wars gibi serilerde olduğu gibi Oda çok ayrıntılı ve derinlemesine bir evren yaratmış.Usta işi bir senaryo,yaratıcılık ve çizimlere sahip.Daha ne olsun.

Kurgusudur one piece si türdeşlerinin omzuna çıkaran
Ha yukarda tesadüf felan denmiş sırf o tesadüfler için bi dal alınır bu mangadan onlar olmasaydı amazon lily-impel down-morineford gibi arc geçişlerini zor görürdük
Ayrıca yeşilli morlu adamlar seriye vasat,kötü diyo korsanfandamıyım diye şüpheye düştüm sayfayı felan yeniledim mazallah..
Ben seri için kötü demedim. Sevdiğim bir seridir zaten. Yoksa bu kadar vaktimi ayırmazdım. Lakin bana hitap eden bir seri sayılmaz. O yüzden yeni görmüş olsam, açıp okumazdım. Mesela Naruto ve Bleach de okumadım. Shonen olarak takip ettiğim tek seri One Piece'tir. Toriko'yu bile 200'den fazla bölümünü çevirdiğim halde, saçmalıklardan usandığım için bıraktım. Seride tek sevmediğim yan, saçma tesadüflerin her zaman son anda ve gerektiği yerde gerçekleşmesi.

Özgürlük, adalet ve eşitlik gibi konuları hikayenin temeline müthiş bir şekilde işlemesi,
Karakterlerin arkaplanları ile beraber çok güzel tasarlanması ve hikayeye bağlanması,
Aynı zamanda hikayenin işlenişi yavaş olsa da komik ve akıcı olması en sevdiğim özellikleri.

Ben seri için kötü demedim. Sevdiğim bir seridir zaten. Yoksa bu kadar vaktimi ayırmazdım. Lakin bana hitap eden bir seri sayılmaz. O yüzden yeni görmüş olsam, açıp okumazdım. Mesela Naruto ve Bleach de okumadım. Shonen olarak takip ettiğim tek seri One Piece'tir. Toriko'yu bile 200'den fazla bölümünü çevirdiğim halde, saçmalıklardan usandığım için bıraktım. Seride tek sevmediğim yan, saçma tesadüflerin her zaman son anda ve gerektiği yerde gerçekleşmesi.
Ben dediğini anlıyorum, gerçekçilik arıyorsun haklı olarak. Ben de öyle isterdim açıkçası ama o zaman yaşı küçük kitleye hitap edemezdi, tabi sebebi bu değildir.

Oda bu şans meselesini sürekli vurguluyor ki bu benim hoşuma gidiyor en azından bu eksiği kapatıyor. Yani bilerek böyle yapıyorum diyor yoksa aptal olduğundan değil. Sebebi de kadere bağlıyor çeşitli şekillerde, ya da bir karaktere "Bu çocuk hangi yıldız altında doğmuş merak ediyorum." falan dedirtiyor.

Seride tek sevmediğim yan, saçma tesadüflerin her zaman son anda ve gerektiği yerde gerçekleşmesi.
Şu son anda kurtarmalara araya girmelere bi şey diyemem kişisel olarak sevmeyebilirsin ama shounen bi seride olmaması pek mümkün değil
Tesadüflere gelirsek seriyi bulandıracak şekilde yapıldığını düşünmüyorum aksine konu akışını güzelleştirdiği kanaatindeyim..
Dragon meselesine gizem(evet hala)
Law meselesine strateji ya da gizem olarak bakabiliriz mink adası durumunda ise haklısın baya bi tesadüf sonucu (hani baya) bizimkilerin minkleri de hemen dostlar kervanına katması cidden rahatsızlık veriyo..

Laf olsun diye seri okumakta ilginçmiş. Sevmiyorsan bırakırsın okumayı :/

Serideki gizem faktörü ve bağlantılar en güzel yönleri bence.

Şu son anda kurtarmalara araya girmelere bi şey diyemem kişisel olarak sevmeyebilirsin ama shounen bi seride olmaması pek mümkün değil
Tesadüflere gelirsek seriyi bulandıracak şekilde yapıldığını düşünmüyorum aksine konu akışını güzelleştirdiği kanaatindeyim..
Dragon meselesine gizem(evet hala)
Law meselesine strateji ya da gizem olarak bakabiliriz mink adası durumunda ise haklısın baya bi tesadüf sonucu (hani baya) bizimkilerin minkleri de hemen dostlar kervanına katması cidden rahatsızlık veriyo..
Tesadüf olur, ancak bu kadar nokta atışı tesadüf de biraz fazla bana göre.

Laf olsun diye seri okumakta ilginçmiş. Sevmiyorsan bırakırsın okumayı :/
Sanırım bu lafı benim için söyledin. Ben seriyi sevmediğimi ya da laf olsun diye okuduğumu söylemedim. Yine serinin kötü olduğunu da söylemedim. Karakterlerine, hikayesine, kurgusuna, işleyişine de laf etmedim. Sadece serideki aşırı tesadüf olayı beni rahatsız ediyor. Onun haricinde sevdiğim ve saydığım için takip ediyorum. Sevmiyor olsam, yıllardır her hafta bölümlerini çevirmez, fan sitesi için sayısız karakter tanıtımı yapmazdım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık