Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] One Piece'in En Önemli Özellikleri

• Konbuyu başlatan $abo
  • Başlangıç tarihi

Roronoa Zoro

Sabaody'den sonra yavaşça azaldı. Tayfa eğitim görmek için ayrıldığında da, tamamen bitti. Klişelere alışkınımdır, ama bu biraz fazla geldi. Ayrıca seride sürekli bir şeyler son anda gerçekleşiyor. Yani durmayan bir tesadüfler silsilesi var. Aklıma gelenleri yazayım:

- Loguetown'a Dragon'un gelmesi (Hala alakasını kurabilmiş değilim)
- Law'un Marineford'a gelip Luffy'yi kurtarması (Serinin en büyük saçmalığıdır bu. Law yola çıktığında, daha Ace kurtarılmamıştı bile. Ne hikmetse kaçacak yer olmadığında, hop birden Law ortaya çıkıyor)
- Yine savaşta Hancock ve Marco son anda araya girmesi
- Dressrosa'da Kyros'un ve Rebecca'nın kafa uçacakken son anda Luffy kurtarması
- Jora tam adamları iyileştirecekken, Leo son anda yetişip bunu engellemesi
- Zo'da Mink kabilesi ölecekken bizimkiler adaya gelip adamları kurtarması. Tesadüfe bak, adaya atılan kimyasal silahı yapan adam da bizimkilerin yanında.

Örnekler çoğaltılabilir. Çok seri okudum ve çevirdim, onlarda da böyle son anda gerçekleşen olaylar oldu. Fakat onlar en azından mantıklı bir temele oturtulmuş şeylerdi. Bu seride tesadüfler, sadece bizimkilere göre gerçekleşiyor. Zo'ya gaz silahı atılması ile Caesar'ın tayfanın yanında olması, Going Merry'nin kullanılamayacak hale gelmesi, tayfanın Water 7'da olması. Yani gidilen yerlerde sürekli bizimkilere göre bir olay yaşanıyor. Bu sıktı artık.
Bir şey okurken ki en saçma mantık değil mi bu? İsterse bu olaylar oluşmadan çok önce de getirebilirdi o insanları oraya, peki bu kadar etkili olur muydu? Seride kader kavramına her zaman dikkat çekiliyor, saydıklarının çoğu kaderin ya da Tanrı'nın parmağının dokunduğı kısımlar, diğerleri ise bahsetmeye gerek yok, Leo 3 saniye önce gelip paketlese, Jora tam iyileştirmeyecekken kurtarsa Prensesi daha mı hoş olurdu? Unuttuğun bir tane o zaman, Usopp tam Sugar, Law ve Luffy'i tartışmaya dalmışken ve oynacağa çeviricekken Haki açıp, engelliyor. Çok saçma tesadüfler silsilesi, hadi seriyi bırakalım..

Sabaody'den sonra yavaşça azaldı. Tayfa eğitim görmek için ayrıldığında da, tamamen bitti. Klişelere alışkınımdır, ama bu biraz fazla geldi. Ayrıca seride sürekli bir şeyler son anda gerçekleşiyor. Yani durmayan bir tesadüfler silsilesi var. Aklıma gelenleri yazayım:

- Loguetown'a Dragon'un gelmesi (Hala alakasını kurabilmiş değilim)
- Law'un Marineford'a gelip Luffy'yi kurtarması (Serinin en büyük saçmalığıdır bu. Law yola çıktığında, daha Ace kurtarılmamıştı bile. Ne hikmetse kaçacak yer olmadığında, hop birden Law ortaya çıkıyor)
- Yine savaşta Hancock ve Marco son anda araya girmesi
- Dressrosa'da Kyros'un ve Rebecca'nın kafa uçacakken son anda Luffy kurtarması
- Jora tam adamları iyileştirecekken, Leo son anda yetişip bunu engellemesi
- Zo'da Mink kabilesi ölecekken bizimkiler adaya gelip adamları kurtarması. Tesadüfe bak, adaya atılan kimyasal silahı yapan adam da bizimkilerin yanında.

Örnekler çoğaltılabilir. Çok seri okudum ve çevirdim, onlarda da böyle son anda gerçekleşen olaylar oldu. Fakat onlar en azından mantıklı bir temele oturtulmuş şeylerdi. Bu seride tesadüfler, sadece bizimkilere göre gerçekleşiyor. Zo'ya gaz silahı atılması ile Caesar'ın tayfanın yanında olması, Going Merry'nin kullanılamayacak hale gelmesi, tayfanın Water 7'da olması. Yani gidilen yerlerde sürekli bizimkilere göre bir olay yaşanıyor. Bu sıktı artık.

Law'un savaşa gelmesi ilerideki kendi planları için gerekliydi.Yoksa luffyle bile dostluk kurmak bu kadar kolay olmazdı bence.Ancak diğerlerinde tamamen haklısın.Hep iyi şeyler bizim tayfanın başına geliyor nedense.Mangakanın uyguladığı kıvrak senaryo hamleleri.Dragon'un yeni dünyada olması gerekirken tam zamanında orada işi ne hakkaten.

Bunları güya mangaka seride kaderciliğe bağlıyor.Karakterin birine söyletmişti unuttum şimdi.
- Monkey D. Luffy,tanrının acaba onun için ne planları var merak ediyorum...

tarzı bir cümleydi.Ondan sonra Hawkins'in ne hikmetse luffyde bir türlü ihtimal olarak ölümü görememesi falan da var.Ölmesi imkansız yani kk olana kadar kısaca meali bu. :)

Böyle göstergeler heyecanı baltalıyor bence mangada.Zaten adaların bir bir kurtarılacağını biliyoruz tayfa ve luffynin de her işinin rast gideceğini bilmek takip ederken can sıkıyor bence de.

Dragon'un Loquetown da olmasının altı doldurulur.Roger ile Dragon arasında bi bağ kurabilir.O yüzden ordadır.Eğer beklenen rüzgar meyvesini yemişse aniden oraya gelmesi sürpriz olmaz vesaire.Ben bile senaryo uydurabiliyorsam mangaka da uydurur yani.

Bir şey okurken ki en saçma mantık değil mi bu? İsterse bu olaylar oluşmadan çok önce de getirebilirdi o insanları oraya, peki bu kadar etkili olur muydu? Seride kader kavramına her zaman dikkat çekiliyor, saydıklarının çoğu kaderin ya da Tanrı'nın parmağının dokunduğı kısımlar, diğerleri ise bahsetmeye gerek yok, Leo 3 saniye önce gelip paketlese, Jora tam iyileştirmeyecekken kurtarsa Prensesi daha mı hoş olurdu? Unuttuğun bir tane o zaman, Usopp tam Sugar, Law ve Luffy'i tartışmaya dalmışken ve oynacağa çeviricekken Haki açıp, engelliyor. Çok saçma tesadüfler silsilesi, hadi seriyi bırakalım..
Benim için değil. Bu olaylar oluşmadan önce getirseydi o zaman. Bunu yapacak kadar aklı var. Senin ve benim seriye bakış açımız aynı olmak zorunda değil. Sen istersen seriyi bırakabilirsin. Ben yıllardır takip ettiğimden etmeye devam ediyorum. Yukarıda söylediğim gibi, hiç okumamış olsaydım, başlamazdım.

Serideki bu saçma tesadüfler sürekli tekrarlanıyor. Az olsa fazla göze batmazdı, ancak durmadan tekrarlanıyor. Zo'ya kimyasal atılması ve adaya o gazı temizleyebilecek belki de tek kişinin gelmesi bana göre fazlasıyla absürt.

Roronoa Zoro

Benim için değil. Bu olaylar oluşmadan önce getirseydi o zaman. Bunu yapacak kadar aklı var. Senin ve benim seriye bakış açımız aynı olmak zorunda değil. Sen istersen seriyi bırakabilirsin. Ben yıllardır takip ettiğimden etmeye devam ediyorum. Yukarıda söylediğim gibi, hiç okumamış olsaydım, başlamazdım.

Serideki bu saçma tesadüfler sürekli tekrarlanıyor. Az olsa fazla göze batmazdı, ancak durmadan tekrarlanıyor. Zo'ya kimyasal atılması ve adaya o gazı temizleyebilecek belki de tek kişinin gelmesi bana göre fazlasıyla absürt.
Yok ben böyle seviyorum, son dakikaya kadar kalbim küt küt atıyor, son dakika da o kurtarışlar yok mu, heyecandan kuduruyorum artık.

Kurgusudur one piece si türdeşlerinin omzuna çıkaran
Ha yukarda tesadüf felan denmiş sırf o tesadüfler için bi dal alınır bu mangadan onlar olmasaydı amazon lily-impel down-morineford gibi arc geçişlerini zor görürdük
Ayrıca yeşilli morlu adamlar seriye vasat,kötü diyo korsanfandamıyım diye şüpheye düştüm sayfayı felan yeniledim mazallah..

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık