Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] One Piece'in En Önemli Özellikleri

• Konbuyu başlatan $abo
  • Başlangıç tarihi
Sanırım bu lafı benim için söyledin. Ben seriyi sevmediğimi ya da laf olsun diye okuduğumu söylemedim. Yine serinin kötü olduğunu da söylemedim. Karakterlerine, hikayesine, kurgusuna, işleyişine de laf etmedim. Sadece serideki aşırı tesadüf olayı beni rahatsız ediyor. Onun haricinde sevdiğim ve saydığım için takip ediyorum. Sevmiyor olsam, yıllardır her hafta bölümlerini çevirmez, fan sitesi için sayısız karakter tanıtımı yapmazdım.
Yok konuda bir kaç tane sıkılmış izlenimi veren yorum gördüm. Hepside sitenin aktif üyelerinden. Tuhafıma gitti. Ayrıca sende denk gelsem okumazdım ve merak etmiyorum tarzı şeyler söyledin ben bunu seriden soğuduğuna yorumladım sen ne anlamda söyledin bilemiyorum.

Tesadüf olur, ancak bu kadar nokta atışı tesadüf de biraz fazla bana göre.
Fazla olduğu aşikar. Sürekli tansiyonu ve karakterleri işe yarayacakları misyonlarda görevlendirmeye kalkıyor. Mesela CC Zou'ya gelmese de o gaz bi şekilde temizlenirdi. Belki Jack'in bıraktığı minyonların elindeki malzemeleri buldurup falan hallettirirdi. Çünkü o Minkler her türlü kurtarılacaktı, utanmadan hepsinin kurtarılmasını sağladı bi de :/ Bu bence serinin bi fazlalığı ve bırakması gereken bir alışkanlık. Fakat kimse bu saatten sonra düzelmesini beklemiyor ve beni üzüyor.

Yok konuda bir kaç tane sıkılmış izlenimi veren yorum gördüm. Hepside sitenin aktif üyelerinden. Tuhafıma gitti. Ayrıca sende denk gelsem okumazdım ve merak etmiyorum tarzı şeyler söyledin ben bunu seriden soğuduğuna yorumladım sen ne anlamda söyledin bilemiyorum.
Soğumuş olsam, okumazdım. Zetman'ı çeviriyordum, soğudum bıraktım. Toriko'yu en baştan çevirdim neredeyse, saçmalığına dayanamadım, bıraktım. Bıraktıktan sonra açıp bakmadım bile ne olmuş diye, o kadar merak etmedim yani. One Piece için ben uzun zamandır böyle düşünüyorum zaten. Başka konularda da yazmışımdır hatta. Sekiz yüz küsür bölümlük seriyi okumazdım. Ben başladığımda 200 küsürlerdeydi. 600 bölümdür hikaye bir arpa boyu yol gitmiş zaten. Bir gösteriyor, beş saklıyor. Sıkılırdım muhtemelen.

Fazla olduğu aşikar. Sürekli tansiyonu ve karakterleri işe yarayacakları misyonlarda görevlendirmeye kalkıyor. Mesela CC Zou'ya gelmese de o gaz bi şekilde temizlenirdi. Belki Jack'in bıraktığı minyonların elindeki malzemeleri buldurup falan hallettirirdi. Çünkü o Minkler her türlü kurtarılacaktı, utanmadan hepsinin kurtarılmasını sağladı bi de :/ Bu bence serinin bi fazlalığı ve bırakması gereken bir alışkanlık. Fakat kimse bu saatten sonra düzelmesini beklemiyor ve beni üzüyor.
Ben vazgeçtim zaten. Adamın tarzı belli, bitene kadar böyle gider. O kadar uzattı ki, merak bile ettirmiyor artık. Ara verildiği için bir kez bile şikayet ettiğim mesaj yoktur. Çıkarsa okurum, çıkmazsa da olur kafasındayım artık.

Ben vazgeçtim zaten. Adamın tarzı belli, bitene kadar böyle gider. O kadar uzattı ki, merak bile ettirmiyor artık. Ara verildiği için bir kez bile şikayet ettiğim mesaj yoktur. Çıkarsa okurum, çıkmazsa da olur kafasındayım artık.
Şu söylediklerinin aynısını ben Fairy Tail denen şeyde hissediyorum :D Beklentiler farklı. Benim için sadece çizimi iyi olsun o bile yetiyor devam etmek için. Çünkü hiç bişey ilgimi çekmese bi tek çizim tarzı yetiyor. Bi kere çizimini beğenip bilmeden yarısına kadar hentai okudum :/

Yalnız, işte bu soğumak oluyo :)
Mazoşist değilim. Sevmediğim bir şeyi ne diye yapayım? Bak Toriko'dan soğudum mesela, okumuyorum. Benim One Piece haricinde çevirdiğim 3 tane güncel seri var ve Billy Bat hariç hiçbirinin devam bölümünü umursamıyorum. Kiba no Tabishonin uzun süredir çıkmıyor mesela. 2 yıl önce Priest diye bir seri çevirdim. Yarım kalmış bir seri olduğu bile bile 160 küsür bölümünü çevirdim sırf hoşuma gittiği için, hikaye mal gibi ortada kaldı. Bende genel olarak bir meraksızlık var zaten. Bu sadece One Piece için geçerli değil yani.

Mazoşist değilim. Sevmediğim bir şeyi ne diye yapayım? Bak Toriko'dan soğudum mesela, okumuyorum. Benim One Piece haricinde çevirdiğim 3 tane güncel seri var ve Billy Bat hariç hiçbirinin devam bölümünü umursamıyorum. Kiba no Tabishonin uzun süredir çıkmıyor mesela. 2 yıl önce Priest diye bir seri çevirdim. Yarım kalmış bir seri olduğu bile bile 160 küsür bölümünü çevirdim sırf hoşuma gittiği için, hikaye mal gibi ortada kaldı. Bende genel olarak bir meraksızlık var zaten. Bu sadece One Piece için geçerli değil yani.
Sonunda gülmüştüm oysaki bu kadar açıklaman gerekmezdi:)
Zaten soğuyunca bırakacaksan one piece le ilgilenmeyi hiç soğumaman temennim..

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık