Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece Ne Ara Bozdu?

Yalnız adamın kendisi de çizimleri abarttı, göğüs çizmiyor artık mesela başka bişey çiziyor :oleyo2:
Animedekinden çok daha iyi bence. Şu ilk attığım mesajdaki Robin-Momonosuke resmine baksana. Hem mangada olmayan bir sahne hem de sapkınlık hat safhada. Çocuğun bildiğin avuçlaması, Robin'in yüzündeki ifade, hiç masum bir tarafı yok.

Profil zaten belli ama bazen öyle anime sahneleri oluyor ki ulan adamlardaki felsefeye bak diye ağzımız açık kalıyor. Böyle işler çıkarabilen adamların popüler kültüre yaranması kendi eserlerine saygısızlık. Röportajlar falan oluyor bazen; yok Oda sağlığından oluyormuş, One Piece için yaşıyormuş, para çok da önemli değil(miş) gibi zırva bilgileri içeren, demek ki bunların çoğu yalan. Benim bu kadar özenerek hazırladığım bir manga serim olacak ve patentini verdiğim anime şirketi ergenleri tatmin etmek için seriyi rezil edecek, ben de buna gık etmeyeceğim. Hiç inandırıcı gelmiyor.
İşte ben de bunu diyorum. Senin eserini rezil edecekler de sesin çıkmayacak? Pek normal değil. Oda buna ses çıkarmıyorsa seri umrunda değil sadece parasına bakıyor(ki hiç olasılık vermiyorum) ya da "benim eserim anime değil, manga" gözüyle bakıyor.

İşte ben de bunu diyorum. Senin eserini rezil edecekler de sesin çıkmayacak? Pek normal değil. Oda buna ses çıkarmıyorsa seri umrunda değil sadece parasına bakıyor(ki hiç olasılık vermiyorum) ya da "benim eserim anime değil, manga" gözüyle bakıyor.
Muhtemelen "benim eserim manga" kafasında takılıyor ama şu günlere gelmesindeki en büyük etken anime. Kaçımızın mangadan haberi vardı ki?

Oğlum adamlar satmıştır yayın haklarını, yapacak bir şey yok.

Muhtemelen "benim eserim manga" kafasında takılıyor ama şu günlere gelmesindeki en büyük etken anime. Kaçımızın mangadan haberi vardı ki?
Çoğu mangayı animeleri popüler yapıyor. Zaten op animesi bitti gözüyle bakıyorum artık balık adamda falan bırakmıştım.
@Master of Puppets
Abi haklarını satmışsın da insan bi ses çıkarmaz mı? Çıkarmadığını nerden biliyorsun dersen, seride düzelme yok demek ki çıkarmıyor. Toei Japonyanın en zengin anime şirketi parasızlıktan falan da değil bu iş tamamiyle işini kötü yapmak.

Mesela ben Bleach'i hiç sevmem, ama Tİte Kubo'nun kendi mangasının animesine karşı olan titizliliğine saygı duyarım.
Nerede okuduğumu tam hatırlamıyorum ama adam animesine çok dikkat ediyormuş, hatta bölümleri ilk o izleyip onaylıyormuş. Filler bölümlerdeki karakter tasarımlarını bile adam yapıyormuş.

Arkadaşlar bu biraz insanın yapısıyla ve vaktiyle alakalı.

E. Oda dediğiniz adam haftanın 6 günü, günde 20 saat masabaşında çizim yaparak geçiren bir adam. Ee şimdi kafayı animeye de takarsa ne olacak? Bu adamın zaten çok kısıtlı bir özel hayatı var. O vaktini de başka bir şeyle harcayamaz; kafayı boşaltması gerekiyor en nihayetinde.

Sanki mf savaşının çok popüler olmasıyla alakası var gibi duruyor dışarıdan bakınca.Millet arca mest olunca koy önlerine havucu ne verirsek yerler artık vazgeçemezler demiş herhalde sanırım şirketten birileri. :S

Bazen bütçeleri fazla değil gibi yorumlar görüyorum.Eskiden çok mu bütçeleri vardı el çizimleri yapılırken.Bununla alakası yok.Baktılar nasıl olsa her şekilde izleniyor bütçeyi kısmış olabilirler.Bütçeyle ilgili tüm sorunların kaynağı bu olabilir yani.
MF bölümlerini sabırsızlıkla beklemiştim. Sırf o bölümleri toplu izleyeyim diye bırakmıştım animeyi, şimdi hatırladım. Fakat sonuç bence hüsrandı. MF çizimleri ve hikayenin birtürlü ilerlemesi beni kanser ediyordu.

Marineford Arc'ıyla birlikte epey bozdu. O Teach-Newgate dövüşü neydi be? Çizimler, animasyon falan çok batırmadıkları sürece benim için önemli değil. (Dressrosa'daki Dof çizimleri gibi) Animenin yavaş ilerlemesini dert ediyorsanız One Pace öneririm.
One Pace demek. Deneyeceğim :)

Arlong park yürüyüşü, Shanbondy'deki ağlama sahnesi, Merry'ye veda sahnesi gibi sahneler bir daha olmayacak anladığım kadarıyla. Son sözüm ise;

Genelde beni anime izlerken yakalayanlar: "bunu mu izliyorsun, çocuk şeysi" gibi laflar ederlerdi. Sevmediklerinden katlanamazlardı. Şimdi ben evde kardeşimi One Piece izlerken "şunu az ilerisi sar, berbat sahneler" diyip duruyorum. Ben bile çamur atıyorsam...

Not: Steins Gate izledi, kendine geldi çocuk :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık