Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece Ne Ara Bozdu?

Sorun çizimler değil bana göre. Eski duygu yok seride. Animede kadrajlar eskisi gibi düzenlenmiyor. Yoksa en sevdiğimiz Enies Lobby bölümlerinde bile inanılmaz çirkin çizimler var. Arlong Park yürüyüşü mesela, çok basit bir çizime sahip lakin kadrajların seçimi, arka planların el ile çizilmesi ve müziklerin özenle seçilmesi sizi içine çekiyor.

Bahsettiğim şey;

Dikkatli bakarsanız ne kadar asimetrik ve amatörce olduğunu anlayabilirsiniz. Karakterlerin vücut ölçüleri hemen hemen her frame'de farklı. Ama arka plana dikkat edin tamamen el çizimi ve copic. Ön kısımlar da aynı şekilde lakin dijital ortamda rework edilmiş.

İşin özü, Nami'nin "Arlong" derken hırıldayan sesi, etini yırtıp parçalaması ve Luffy'nin göğü delen haykırışı. Bunlar yitip gitti.

Sorun çizimler değil bana göre. Eski duygu yok seride. Animede kadrajlar eskisi gibi düzenlenmiyor. Yoksa en sevdiğimiz Enies Lobby bölümlerinde bile inanılmaz çirkin çizimler var. Arlong Park yürüyüşü mesela, çok basit bir çizime sahip lakin kadrajların seçimi, arka planların el ile çizilmesi ve müziklerin özenle seçilmesi sizi içine çekiyor.

Bahsettiğim şey;

Dikkatli bakarsanız ne kadar asimetrik ve amatörce olduğunu anlayabilirsiniz. Karakterlerin vücut ölçüleri hemen hemen her frame'de farklı. Ama arka plana dikkat edin tamamen el çizimi ve copic. Ön kısımlar da aynı şekilde lakin dijital ortamda rework edilmiş.

İşin özü, Nami'nin "Arlong" derken hırıldayan sesi, etini yırtıp parçalaması ve Luffy'nin göğü delen haykırışı. Bunlar yitip gitti.
Amatör ruh gitti iş bitti :ühü:

Ticari kültüre ayak uydurdular. Luffy, Benjamin Button gibi zaman geçtikçe küçüldü ve farklı bir tasarıma büründü.

Chopper gibi değişim geçirdi çocukcağız :D (Tabi kabul ediyorum Chopper en başta çok çirkindi). Bu Luffy'nin tipi de o Alabasta'daki meşhur "İnsanlar ölür!" çıkışı ile oldukça özdeş. Sonra tipi gibi kendi de o içinde saklı ciddi ve realist duruşu kaybetti. Yani Oda da sorumlu sadece animeyi gömmeye gerek yok, önce o başladı seriyi çocuksulaştırmaya ana karakterden başlayarak. Alabasta ve Alabasta'daki Luffy serinin zirvesiydi. Sonra yine iyi gitti ama zaman atlaması sonrası beklentileri zerre karşılamadı.

O kadar abisini kaybedip acıdan kafayı yiyen çocuk biraz ciddileşmeyi bırak Alabasta'daki ciddiyetine bile geri dönemedi! Böyle bir saçmalık yok :(

@Roo Bu Luffy değişikliğini Oda Ağa yaptı sanırım animeyle alakası yok.

İşin ilginç tarafı büyük çoğunluk hemfikir bu konuda. Bu Japon'lardan hiç mi ses çıkmıyor da git gide kötüleşmeye devam ediyor bu seri?

Marineford Arc'ıyla birlikte epey bozdu. O Teach-Newgate dövüşü neydi be? Çizimler, animasyon falan çok batırmadıkları sürece benim için önemli değil. (Dressrosa'daki Dof çizimleri gibi) Animenin yavaş ilerlemesini dert ediyorsanız One Pace öneririm.

Chopper gibi değişim geçirdi çocukcağız :D (Tabi kabul ediyorum Chopper en başta çok çirkindi). Bu Luffy'nin tipi de o Alabasta'daki meşhur "İnsanlar ölür!" çıkışı ile oldukça özdeş. Sonra tipi gibi kendi de o içinde saklı ciddi ve realist duruşu kaybetti. Yani Oda da sorumlu sadece animeyi gömmeye gerek yok, önce o başladı seriyi çocuksulaştırmaya ana karakterden başlayarak. Alabasta ve Alabasta'daki Luffy serinin zirvesiydi. Sonra yine iyi gitti ama zaman atlaması sonrası beklentileri zerre karşılamadı.

O kadar abisini kaybedip acıdan kafayı yiyen çocuk biraz ciddileşmeyi bırak Alabasta'daki ciddiyetine bile geri dönemedi! Böyle bir saçmalık yok :(
Tabi ki de Oda bu şekilde tasarladı ama her şeye Oda karar vermiyor.
@Roo Bu Luffy değişikliğini Oda Ağa yaptı sanırım animeyle alakası yok.

İşin ilginç tarafı büyük çoğunluk hemfikir bu konuda. Bu Japon'lardan hiç mi ses çıkmıyor da git gide kötüleşmeye devam ediyor bu seri?
Ülkede bir ara kızlar hayvanların kuyruklarının olduğu bölgeye, yani kendi vücutlarındaki o kısma tavşan kuyruğu takıyordu. Kawai takılıyorlar yani. Popüler sanatçılarına bakarak profillerini çıkarabilirsin.

Edit: Animeden görsel bulabildiğim için o şekilde ekledim lakin, SNK veya HxH'nin anlaştığı firmanın bir seriyi nasıl maskülen çizdiğini görebilirsiniz. Öyle bir şey yapabilirler lakin ticaret var işin içinde. Sektörün en büyük serisi olunca da haliyle.

Bahsettiğim şey;

Baştan aşağıya katılıyorum.
Mangada olan hiçbir duygu animeye taşınamıyor. Benm için serinin bozulması Thriller Bark tan sonra başladı. Canım OP izlemek istediğinde özellikle eski bölümleri açarım. Bu duygusuzluğa ek birde aptalça bir erotizim var. İnşallah bunu düzeltirler.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık