Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece Ne Ara Bozdu?

Tabi ki de Oda bu şekilde tasarladı ama her şeye Oda karar vermiyor.

Ülkede bir ara kızlar hayvanların kuyruklarının olduğu bölgeye, yani kendi vücutlarındaki o kısma tavşan kuyruğu takıyordu. Kawai takılıyorlar yani. Popüler sanatçılarına bakarak profillerini çıkarabilirsin.

Edit: Animeden görsel bulabildiğim için o şekilde ekledim lakin, SNK veya HxH'nin anlaştığı firmanın bir seriyi nasıl maskülen çizdiğini görebilirsiniz. Öyle bir şey yapabilirler lakin ticaret var işin içinde. Sektörün en büyük serisi olunca da haliyle.
Profil zaten belli ama bazen öyle anime sahneleri oluyor ki ulan adamlardaki felsefeye bak diye ağzımız açık kalıyor. Böyle işler çıkarabilen adamların popüler kültüre yaranması kendi eserlerine saygısızlık. Röportajlar falan oluyor bazen; yok Oda sağlığından oluyormuş, One Piece için yaşıyormuş, para çok da önemli değil(miş) gibi zırva bilgileri içeren, demek ki bunların çoğu yalan. Benim bu kadar özenerek hazırladığım bir manga serim olacak ve patentini verdiğim anime şirketi ergenleri tatmin etmek için seriyi rezil edecek, ben de buna gık etmeyeceğim. Hiç inandırıcı gelmiyor.

Hayır bir de anlamadığım Luffy bebek gibi çizilince ne oluyor? Eski halinden korkuyorlar mıymış? Ne komikliği kaldı ne ciddiyeti, kreşten fırlama bebeler gibi takılıyor etrafta. Şu kadın vücuduna dayalı cinsellik ve erotizm hakkında da yazardım da kurallara uyamam diye korkuyorum. İnsan iğreniyor artık.

Baştan aşağıya katılıyorum.
Mangada olan hiçbir duygu animeye taşınamıyor. Benm için serinin bozulması Thriller Bark tan sonra başladı. Canım OP izlemek istediğinde özellikle eski bölümleri açarım. Bu duygusuzluğa ek birde aptalça bir erotizim var. İnşallah bunu düzeltirler.
İmkansız. Ama sana benim sahip olduğum umudu teklif edeyim :D Bence bu seri sona erdikten yıllar sonra -bir başyapıt olduğu için- başka ve daha kaliteli bir stüdyo tarafından yeniden uyarlanır. Aynı Fullmetal'deki gibi. Ölmezsek veya bunamazsak da o zaman ağız tadıyla izleriz diye umuyorum :oleyo:

Snk ya baktım şimdi de ilk anime bölümü 75 manga sayfasından yapılmış. Hxh nasıl bilmiyorum ama onun da iyi olmayan çizimleri var snk gibi. O çizimler o animeye nasıl dönüşmüş hayret. One piece in çizimleri ise yeterince açık ve cidden kaliteli. Bunu hiç mi hiç hak etmiyor.

Profil zaten belli ama bazen öyle anime sahneleri oluyor ki ulan adamlardaki felsefeye bak diye ağzımız açık kalıyor. Böyle işler çıkarabilen adamların popüler kültüre yaranması kendi eserlerine saygısızlık. Röportajlar falan oluyor bazen; yok Oda sağlığından oluyormuş, One Piece için yaşıyormuş, para çok da önemli değil(miş) gibi zırva bilgileri içeren, demek ki bunların çoğu yalan. Benim bu kadar özenerek hazırladığım bir manga serim olacak ve patentini verdiğim anime şirketi ergenleri tatmin etmek için seriyi rezil edecek, ben de buna gık etmeyeceğim. Hiç inandırıcı gelmiyor.

Hayır bir de anlamadığım Luffy bebek gibi çizilince ne oluyor? Eski halinden korkuyorlar mıymış? Ne komikliği kaldı ne ciddiyeti, kreşten fırlama bebeler gibi takılıyor etrafta. Şu kadın vücuduna dayalı cinsellik ve erotizm hakkında da yazardım da kurallara uyamam diye korkuyorum. İnsan iğreniyor artık.
Ben de böyle düşünüyorum :) Mesela bazen aklıma geliyor, hadi seriyi ilk pazara çıkarmak için dergiye ve editörlere muhtaçsın. Ama sonra serin tutmuş, bir marka haline gelmişsin artık neden baskın taraf konumuna geçip serini sahiplenmiyorsun? En son Bleach saçma sapan bi finale zorlanmış mesela(hala son arkı okumadım, okuyasım da yok), ben olsam çizmiyorum madem arkadaş derim en kötü kendi imkanlarımla yayınlarım istediğim gibi çizdiklerimi. O kadar seveni var bu serilerin zaten arka da çıkarlar sonuna dek. Anlamıyorum acaba en başta sözleşme falan mı imzalatıyorlar bununla ilgili mangakaların ellerini kollarını bağlayan. Öyleyse de koca Japonya sendikalaşmada ve işçi haklarında geri mi kalmış yani? Kafamda deli sorular :confused:

Ben de böyle düşünüyorum :) Mesela bazen aklıma geliyor, hadi seriyi ilk pazara çıkarmak için dergiye ve editörlere muhtaçsın. Ama sonra serin tutmuş, bir marka haline gelmişsin artık neden baskın taraf konumuna geçip serini sahiplenmiyorsun? En son Bleach saçma sapan bi finale zorlanmış mesela(hala son arkı okumadım, okuyasım da yok), ben olsam çizmiyorum madem arkadaş derim en kötü kendi imkanlarımla yayınlarım istediğim gibi çizdiklerimi. O kadar seveni var bu serilerin zaten arka da çıkarlar sonuna dek. Anlamıyorum acaba en başta sözleşme falan mı imzalatıyorlar bununla ilgili mangakaların ellerini kollarını bağlayan. Öyleyse de koca Japonya sendikalaşmada ve işçi haklarında geri mi kalmış yani? Kafamda deli sorular :confused:
Ya hakikaten paragöz aptallardan başka bir şey değiller ya da senin dediğin gibi hukuki bir zorunluluk var.

Bu arada seslendirmenler patır patır öteki tarafa göçüyor. Sonradan nasıl kaliteli versiyonunu yapabilirler bilmiyorum. Eski sesleri kullanma imkanları falan varsa bilemem tabii.

Ya hakikaten paragöz aptallardan başka bir şey değiller ya da senin dediğin gibi hukuki bir zorunluluk var.

Bu arada seslendirmenler patır patır öteki tarafa göçüyor. Sonradan nasıl kaliteli versiyonunu yapabilirler bilmiyorum. Eski sesleri kullanma imkanları falan varsa bilemem tabii.
Daha o zamana göçenler de artar sanırım. Mecbur göçenlerin yerine yenilerini koyarlar ses sanatçısı bol adamlarda. Çok sorun olmaz yani bence o.

Seride bi miktar tema kaymasi oldu da okuyucu kitlesi de yaslaniyor. Bu da etkili bence. Opye basladigimda 15 yasindaydim simdi 22yim, seriye ayni gozle bakamiyorum ve bu bircok kisi icin de gecerli sanirim.

Yalnız adamın kendisi de çizimleri abarttı, göğüs çizmiyor artık mesela başka bişey çiziyor :oleyo2:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık