Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Miras Kalan İstek Nedir?

owen587

nasıl istediklerini yaptı dersin ki . Rayleig san a dünyayı değiştirelim sözü isteyipte yapamadığını ve gidin arayın dedği de yarım klan ve sırrı raftel de olan bir şey den bahsediyor. uzun lafın kısası efsane olmak ve peşinden korsanları sürüklemek için böyle bi hamle yaptı mantıklı olan da bu
efsane olmak değil özgür olmak istiyordu sadece. yarım kalan bir şeyden değil hazinesinden bahsettiğini iyi biliyorsun.

roger ölmüştür ölmeden önce bir kumpasla gölgesini vegaounk almış ve ozamanın en iyi marinelerinden olan garpın torununa geçirrmiştir en muazzam marine amaçlanmıştır ama oda ne gölge istedikleri gibi yetişmiyordur ne yapılacaktır dadan adlı hatuna verilip güçlenmesini ve eğitilmesi beklenip beyin yıkama gibi bir artraksiyon yapılacaktır ama garp torununa bağlanır kıyamaz torunu gitmek üzereiken durdurmaz senindediğin teorinin hikayeleştirilmişi doğru idrak etmişimdir belki kısaca ...

baba_38

Guzel aciklanmis hepsini okudum emeklerin icin cok tesekkurler.. yanliz bu inanc meselesi gordugunle alakali inanip inanmamak kisiye bagli.bide su var okuduktan sonra aklima direk luffy dragonun oglu oldugu geldi babasi ve dedesi bilinmeseydi belki tutma ihtimali olurdu ama bu d. olayi rogerla alakasi yok roger sadece hayaline kostu herkesin hayali oldugu gibi.hepsi birbirinden bagimsiz karakterler benzer noktalari oldugu dogru ama rogerla luffy nin dedigin yonde bir sey oldugunu dusunmuyorum o zaman kadere mudehale etmis olurlar roger belki erken geldi nasil gokyuzu adasinda canin calinmasi olayi fln 400 yildir bu gun icin bekliyordu falan gibisinden bir sey soyluyor shandrali adam benzer bir sey benim dusuncem bu yonde bu hikayede roger sadece hedef bence

Roronoa Zoro

Eğer Shanks Luffy'i bulmasa Korsan Kralı olmayı düşünür müydü? Kader kader diyorsun ama 5 yıl 5 ay 5 gün sonra doğan çocuğun 6 yıl sonra Shanks'la karşılaştıktan sonra Korsan Kral'ı olmayı düşünmesi Roger'in will'iyle pek alakalı olamaz. Ya da Will başka şekilde taşınıyor. Marifet şapkada desek. O şapka Roger'dan Shanks'a geçtiği anda Roger'in KK olmaktan vazgeçmesi gerekir. O zaman nasıl geçti o will. Asıl soru bu :D

baba_38

belkide sapka bir harita falandir bi gizemi falan cozuyordur olamazmı :)

emegine saglık diyorum öncelikle.:)sonra direk konuya giriyorum...roger luffy olayı;roger ögrendikleri ve basardıklarına ragmen,her istedigini yapamadı ve miras kalan istegini bıraktı.ve bunu yapıp,rioyu dünyaya duyuracak,antik krallıgı yeniden canlandıracak,yani onun eksik yanlarını dolduracak ve basaramadıklarını basarıcak birinin gelmesi umuduyla büyük korsanlar cagını baslattı.

ona sorsan büyük ihtimal garpa cocugunu emanet ettiginde cocugunun bu görevi yapabilecegini düsünmüstür.ama kami, bu herseyi yapıcak adam olarak luffyi secti.rogera benzemese,aynı sözleri söylemese zaten hikaye örgüsü olmazdı.bence rogerın istegi luffy ve onun kendi basaramadıgı seyleri tamamlamasıdır.ve bu gecişi farklı bir yolla acıklama geregi oldugunu yada böyle bir ima bulundugunu ben zannetmiyorum.

roger - shanks - luffy bu üçünün su an için acıklanan tek ortak noktaları hasırsapkadır ki bunu 1 yıl önce gördüm,büyük ihtimalle 3 üde d.dir buda cok uzun zaman öncesinden senden duydugum bir teori.ama iş kaderlerine gelince bence 3 ününde kaderleri ve seccekleri yol farklı.ama sonunda tüm d.ler rollerini oynayıp bos yüzyılda olanların ve oharanın intikamı alınacak ben böyle düsünüyorum en aızndan şimdilik.
Kesinlikle. İşte bu amaca ulaşmak içinde sönmeyen bir ateşin nesilden nesile bir şekilde aktarılması ve gerçeklerin bir şekilde aranmasının devamlılığının sağlanması gerek. Ben de bunu gölge meyvesinin mantığına bağladım olay bu.
zaman harcamışsın emeğine eline koluna sağlık luffy miras aldı evet ama bunu herhangi bi kalıtsallıkla aldığını düşünmüyorum tamamen hayata bakıştarzı kişili rogerla örtüştügü için shanks raily destek verdi ve rogerın bana göre hayali olan şeyi gerçekleştireceğini düşündü birde roger bu hayali gerçekleştiremezmi denile bilir ama bence rogerın o kadar zamanı yoktu bilindiği gibi roger rahatsızdı ve ömrü azalmıştı bu hayalini gerçekleştirmesi için demekki bir süreye ihtiyacı vardı bunuda gerçekleştirecek kişinin geleceğine inandı ve bunun için gerekli olan şeyi o hazineye bıraktı şöyle bir söz vardı sengokuya söylenen "bir gün elbette biri o hazineyi bulacak ve dünya hükümeti bunun sonucunu görecek" gibisinden birebir aynısı olmaya bilir bulduktan sonra yapılacak işler var demekki bunuda manganın kahramanıolan luffynin yapacagını belli roger hasta oldugundan ve ömrünün kısa oldugundan hem tayfasını kurtarmak adına hemde onun düşüncesine sahip birinin geleceğini ve bu işi tamamlayacağını düşünerek denizcilere teslim oldu bence kendinden sonra gelecek kişiye örnek olabilmek için bi amaç verip ona erkenden ulaşabilmesi için o mesajı bıraktı ve kendiside bunun (D) lerden geleceğini biliyordu umarım karasakal o hazineyi luffyden önce bulmaz ki bence konu ilerde bu yönde ilerleyecek oda süpriz yapıp karasakala hazineyi buldurursa mangayı çok daha uzun yıllar bekliyor demek olacak bunu aslında istemiyorum o kadar yaşaya bilecğimiz şüpheli çünkü:D
Teşekkür ederim. Kalıtsal zaten değil. Malum kanbağları yok olsada ateşleri sönmeyecek. Ve Roger ile Luffy arasındaki tam olarak kana bağlanamayacak benzerlikler ve aralarındaki ilişkinin bir kayıp tarih olduğu gerçeği. Köprünün altından çok sular akacak. Daha neler verecek neler değişecek. Bizimkisi sadece bir öngörü, bir fikir.
ArishiTeRu
öncelikle bu kadar uğraşmış sın eline emeğine sağlık.aslında omu bumu iyi güçlü tartışmalrdan çok böyle olaylara mercek tutmak hem olayları heyecanlı bi hale getirir hemde düşünçe fırtınası yapmış oluruz buda bu site için bence çok güzel bir olay olur.
teori ne katılıyorum ama bi kaç kendimce gördüğüm izlenimleride başlaşmak isterim.
roger kitabeleri okuyamıyor sadece bi yetenek olarak sesleri duya biliyor dark sanbody adaların da yanılmıyorsam böyle birşeyler söylemişti. robin bence bu tayfaya boş yere katılmadı kitabeleri okuya bilmesi bu yolda tayfaya büyük ölçüde fayda sağlıyacaktır.robin bu konuda bir muamma olmakla birlikte kilit isim bence. bir diğer konu da roğer ın tayfasın ilk katılan dark ın gözündeki yara izi ile zoro nun yeni halinde ki yara izi aynı ve ikisi de tayfalara katılan ilk kişi.franky nin adasında da babasımı amcasımı bi adam vardı oda roger ın tayfasında yer alıyor du franky de luffy nin tayfasında bu bi raslantımı yoksa odanın bir kurgusu mu bence bi kurgu.luffy nin ilerde farklı yeteneklerini göreceğimizi düşünüyorum .zaten en büyük yeteneğini miwhk ın azından duyduk insanları etkileme . buda roger dan luffy üstün yapan ve dünya düzenini değiştirmesin de en büyük etken olacak güç. şimdiden bir çok müftefik topladı ileride ki söz edilen savş için iyi bi yolda ilerliyor.
Teşekkür ederim. Uzun bir zamanımı aldı bu kadarını toparlamak ki daha da uzatabilirdim. Desteklerinizi hem olumlu hemde yapıcı eleştiriler olarak bekliyoruz. Tartışan oldukça insanın içindeki birşeyler yazma, ortaya yeni şeyler çıkarma şevkide artıyor. Yazdıklarım kadar yazacaklarımda var emin olabilirsin. Robin tabiki anahtar. Öyle olmasa ne işi var bizim tayfada.
beyler bayanlar;

roger'ın isteğini neden roger'ın yapamadıkları olarak yorumluyorsunuz ki?
roger her istediğini yaptı. sonra gitti teslim oldu. son sözleri "yapamadıklarımı yapın" değil, "gidin arayın" oldu.
Roger herşeyi biliyordu. Bence en büyük kanıtıda Rayleigh ile olan tanışması sırasındaki sözleri. Wb ile olan konuşmalarını buna dahil etmiyorum bile. Teslim olmasındaki ana neden çocuğu bile olabilir. Hastalık ayrı bir faktör. Madem gideceğim en azından yakınlarım kurtulsun ki Rayleigh'ı Hachi kurtardı. Artık nereden nasıl kurtardı tam olarak bilmiyoruz. Ya da ben atlamışsam ben bilmiyorum. Gidin arayında meraklıları çekmek için kullanılmış bir yöntem. Çok arayan olsunki arada asıl oğlanda kaynasın mantığı bana göre.
roger ölmüştür ölmeden önce bir kumpasla gölgesini vegaounk almış ve ozamanın en iyi marinelerinden olan garpın torununa geçirrmiştir en muazzam marine amaçlanmıştır ama oda ne gölge istedikleri gibi yetişmiyordur ne yapılacaktır dadan adlı hatuna verilip güçlenmesini ve eğitilmesi beklenip beyin yıkama gibi bir artraksiyon yapılacaktır ama garp torununa bağlanır kıyamaz torunu gitmek üzereiken durdurmaz senindediğin teorinin hikayeleştirilmişi doğru idrak etmişimdir belki kısaca ...
Enteresan bir yaklaşım.
Guzel aciklanmis hepsini okudum emeklerin icin cok tesekkurler.. yanliz bu inanc meselesi gordugunle alakali inanip inanmamak kisiye bagli.bide su var okuduktan sonra aklima direk luffy dragonun oglu oldugu geldi babasi ve dedesi bilinmeseydi belki tutma ihtimali olurdu ama bu d. olayi rogerla alakasi yok roger sadece hayaline kostu herkesin hayali oldugu gibi.hepsi birbirinden bagimsiz karakterler benzer noktalari oldugu dogru ama rogerla luffy nin dedigin yonde bir sey oldugunu dusunmuyorum o zaman kadere mudehale etmis olurlar roger belki erken geldi nasil gokyuzu adasinda canin calinmasi olayi fln 400 yildir bu gun icin bekliyordu falan gibisinden bir sey soyluyor shandrali adam benzer bir sey benim dusuncem bu yonde bu hikayede roger sadece hedef bence
Teşekkür ederim. İllaki bazı şeyleri kabul edip ona göre yorumlamazsanız mantıksız bir yazı olur bunca şey. Will of D seçilmiş kişilere özgü bir nitelik olmalı bana göre. Roger de yok diyen de yoktur sanırım.:D Bu da onu diğer D.lerden farklı yapıyor kanımca.
Eğer Shanks Luffy'i bulmasa Korsan Kralı olmayı düşünür müydü? Kader kader diyorsun ama 5 yıl 5 ay 5 gün sonra doğan çocuğun 6 yıl sonra Shanks'la karşılaştıktan sonra Korsan Kral'ı olmayı düşünmesi Roger'in will'iyle pek alakalı olamaz. Ya da Will başka şekilde taşınıyor. Marifet şapkada desek. O şapka Roger'dan Shanks'a geçtiği anda Roger'in KK olmaktan vazgeçmesi gerekir. O zaman nasıl geçti o will. Asıl soru bu :D
Sen de mi Brütüs.
belkide sapka bir harita falandir bi gizemi falan cozuyordur olamazmı :)
Belli mi olur.
Böyle birşey çıksa izlemeyi bırakırdım heralde.
Şapkanın tarihçesinin seride önemli bir yeri olduğunu düşünüyorum.

ArishiTeRu hocam merhaba. Konularını büyük zevk ve saygıyla okuyan biri olarak, şu son 'Şapka muhabbetiniz vesilesiyle size iştirak etmek istedim.

Fikrim 'Hasır şapka'nın Raftel denen yere özel yapılmış, sadece oranın insanlarının taktığı yerel bir şapka olduğu yönünde.
Luffy oraya gittiğinde onun 'Mirasçı' kişi olduğunu anlamalarını sağlıyacak. hatta Ace'in şapka yapımındaki el yatkınlığı da babası Roger dan ötürüydü. Yani roger zaten en başından oradan gelmişti...
Teşekkürler. O hasır olayı Wanoda çözülür tahminen. Malum Marineford'ta Ozz Jr ve şapkası bizlere bir kaç bölüm gösterilmişti.
Benim merakım
Crocus ile tanıdıkmış gibi içki içen adam kim? Laboon da mı tanıyor ne? Herneyse. Bu adamı da wanoya ve hasır şapkaya bağlarsa şaşırmam.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık