Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Miras Kalan İstek Nedir?

Crocus düşmanla oturup sake içecek adam değildir kanımca.WB olsa neyse ama shiki ile kaptanının fikirleri tersti.Bu yüzden kürşatın paylaştığı resimdeki adamdır ya da rey-san gibi karşımıza çıkacak belkide 3.adamı olacak birisi.

Zamanın da bu herif hakkın da tartışmalar yaptık Shiki olmadığı garanti,Roger tayfasından bir nakama olduğu yönünde söylentiler var,bana da öyle geliyor.

film, kitap yada diğer türlü şeylerde senin kaderin bu ondan böylesin tarzı güzel durmuyor. ya kendi kaderini çiz ana fikri olmalı yada kaderinde çok farklı şeyler var (olabilir anlamında) çok çalışırsan, yeterince istersen, hayallerinin peşinden koşarsan başarırsın ana fikri olur ki buda ilkine
Bunları her iki lafından birinde kaderini izle, kaderi mi rüyası mı, cennetler bu adam için ne planlıyor sözlerini kullandıran Oda'a sormak lazım. Sonuçta bu sözleri ben kendim yazmadım. Hepimiz gördük ve okuyoruz, izliyoruz.
sevdiğimiz luffy e o böyle çünkü içine birşey kaçmış dediğin zaman işin büyüsü kaçıyor. tıpkı gerçek hayatta içinde bulunduğumuz durum bizim kaderimiz ne yapsak değişmez diye düşündüğümüzde olduğu gibi. herşey değişebilir imkansız yoktur. hatta peşinden koşulan hayale göre ve hayal peşinde koşanın durumuna göre ulaşılan sonuç ve elde edilen şeyde muazzam olur. bu ana fikir kişileri değerli kılar ki bence kişiler değerlidir. düşünceler ve hayaller hiçbir zaman ölmez.
Büyüsü kaçmak derken. Yazar ne isterse o olur. Bizde onu izleriz. Roger'inde kaderiydi Raftele gitmek belki ama sonuçta geldiği noktaya bakmak lazım. Roger den öncede bunu arayanlar oldu bana göre ya da hepimize göre. Onlarda anlatılır illaki. Hepsi aynı sonuca ulaşmadı. Onları farklı kılanda bu.
.
yazın çok güzel. kurduğun bağlantıların bir çoğu (gözümüzden kaçan olabilir tabii ve ayrıca yazın ve emeğin için teşekkürler) gözümüze sokulan şeyler. ama buradan ne çıkmalı veya dediğin gibi birşey mi çıkar? bilemiyorum. aklıma yatmadı. sadece ortada bir soy olduğu ortada.
Şu gözümüze sokulan şeyler konusuna pek katılmyorum. Ben korsanlar kralı olacağım kısmı dışında.
Çok güzel bir teori çok iyi hazırlanmışsın fakat ben öyle düşünmüyorum Luffy'nin Rogerin reenkarne hali gibi olursa gerçekten çok büyük hayal kırıklığı yaşarım yalnız "Şeytan ayrıntılarda gizlidir" diye bir sözü kanıtlayacak derecede bulguların var Will istek Beyazsakalın söylediği sözler bence anahtar niteliğinde Flashback verilirken Roger Wb'ye "D" sırlarını anlatıyordu ölmek üzere olan birisi yani Rogerin istek kalan bir mirası yani daha doğrusu hayalleri vardı "D" soyundan gelecek birisinin bu hayali gerçekleştirdiğine inanıyordu belkide bulduğu kitabelerde buna benzer bir kehanet olabilir.Rogerde ölmeden önce bu kehanette bahsedilen kişinin ya da kendi isteklerini miras bırakabileceği bir kişinin olduğuna inandığı için ölmeden önce son sözlerini söyleyerek beklediği kişiyi dolaylı bir şekilde yönlendirmiş oldu yani Luffy'i tabi bu olayda Shanksın etkisi çok büyük ee sonuçta zamanında kaptanı olan kişi Rogerdi Shanks'a bu mirasından bahsetmiş olabilir ve beklediği birisi olduğunu söylemiştir belki de Shanksta şapkayı ona emanet etmiştir bu hayali gerçekleştirebildiğini düşündüğü için :)
Bu beklenen kişi ve söz verilen kişi gibi durumlar çok kullanılmaya başladı. Geleceği görmeye yarayan bir teknolojide varmıydı diyor insan kendi kendine. Malum şu anda da geleceği tahmin edebilen karakterler var. Hawkins, Shirley gibi. Korsanlar çağını başlatması kendinden sonra gelecek adamın içinde yanmayı bekleyen ateşi yakmak için olabilir. Bak mesela hemen crocus olayından bahsettik içlerinde yanmayı bekleyen ateş parladı.:D Konuya cevap yazmayan arkadaşlar, bu ayrıntıya illaki birşeyler ekledi.;)
Bence gölge değil haki ile ilgili,öğrendiğimiz kadarı ile bütün canlılarda haki denilen güç var(Yada ben yanlış biliyorum?).Doğanın bütün canlılara ortak olarak verdiği bu gücün dışında insanın yaratılış itibarı ile gelen diğer güç,kontrol etme gücü,bu da kralın iradesi.Bence bütün canlılar haki ile birbirlerine bağlılar,miraslarını da haki ile birbirlerine aktarıyorlar.Bırakılan bu miras Kralın iradesi ile geçiyor olabilir,yani bi' anlamda bırakılan miras ile diğer bir güç,Kralın iradesi de bir sonraki nesile aktarılıyor olabilir.Bu mirası doğumla alan kişiler kontrol etme gücünü de sahip oluyor olabilirler.Fakat kişiliklerindeki küçük farklılıklar,yani felsefeleri bu güçte bağımsız gelişiyor olabilir.Mesela Roger katliam yaparken Luffy ağzını burnunu dağıtıp bırakıyor.
Haki olaylarına zaman içinde girmek lazım. Biraz daha zaman gerekiyor gibi geliyor bana. Dün cevap yazmadığım arkadaşlardan özür dilerim ayrıca.

buslu

Shiki olabilecegindense Lovecook un dedgi daha mantikli bence sonucta dusmanlardi gecmiste
birde shikinin kafasinda dumen var

Simdi roger ve wbnin konusmasını izledim Roger D.'nin sırrını sana anlatacağım dedikten sonra fb bitiyor ve wb,BB'ye o sen değildin Rogerin beklediği kisi sen değildin diyor demekki roger Bir D.'yi beklediğini söylemis Wb'ye ve sonrada wb Rogerin bıraktıgı mirası sahip olabilecek kisiler suanda mevcut diyor.

One Piece GERÇEK dedikten sonra ölüyor ve Teach Ne muhtesem bir söz zehahahaha diye gülüyor teach one piecenin olduguna iste böyle tepki veriyor Luffy ise One piecenin gerçek olup olmadığının daha lafı acılmadan milleti susturuyor sanırım aralarındaki fark bu.

Simdi roger ve wbnin konusmasını izledim Roger D.'nin sırrını sana anlatacağım dedikten sonra fb bitiyor ve wb,BB'ye o sen değildin Rogerin beklediği kisi sen değildin diyor demekki roger Bir D.'yi beklediğini söylemis Wb'ye ve sonrada wb Rogerin bıraktıgı mirası sahip olabilecek kisiler suanda mevcut diyor.

One Piece GERÇEK dedikten sonra ölüyor ve Teach Ne muhtesem bir söz zehahahaha diye gülüyor teach one piecenin olduguna iste böyle tepki veriyor Luffy ise One piecenin gerçek olup olmadığının daha lafı acılmadan milleti susturuyor sanırım aralarındaki fark bu.
İşte olay o zaten Mert. Roger dünyayı ters düz etmek istiyor, Luffy ise en özgür insan olmak istiyor. Roger korsan olmayı denizlerde özgürce dolaşmak ve aradığı şeyi bulmak için seçti. Yani denizlerde dilediğince dolaşmak ve istediğini yapmanın yolu korsan olmaktı. Bu yüzden korsanlar kralı olacam ya da rahatça dolaşmak ve istediğimi bulmak için en güçlü veya en büyük korsan olacam demiş olabilir. Shanks, Rayliegh'e bir zamanlar kaptanımızın söylediği sözleri söyleyen bir çocuğa rastladım diyor. Malum şapkayı da Shanks korsanlar kralı yada en büyük korsan olacam dediği an taktı. Yani aralarında bizim görmediğimiz anlarda bir muhabbet geçtiyse her birlikte Oda'ı kınayabiliriz.(Bu cümleyi kaç kez yazdım ben de hatırlamıyorum.)

Bazı arkadaşlarında belirttiği ve benim de dikkatimden hiç kaçmayan sözler ise Roger'in Will'inin birden fazla kişide olabileceği. İnherited by others diyor. Yani başkaları tarafından da taşındığı veya zaman içinde başkaları tarafından da (yani bir çevrim misali) taşınabileceği ve benzeri anlamlar çıkarılabilir. Roger'in beklediği kişiler sözüde gözden kaçmıyor. Yani grup bekliyor sanki.(Aylardır msnde konuşuyoruz, illaki forumda ya yazdık ya da birileri tarafından yazıldı herneyse...)
Bizim beklediğimiz korsanlar? Crocusta bir zamanlar söylemişti sanırım. O da şahit olmuş demek ki birşeylere.
Roger geleceği görüyor mu yoksa olacak olanlar önceden görüldü mü ve yazıldı mı gibi ikilemlere de konu bizi sürüklüyor.

İşte olay o zaten Mert. Roger dünyayı ters düz etmek istiyor, Luffy ise en özgür insan olmak istiyor. Roger korsan olmayı denizlerde özgürce dolaşmak ve aradığı şeyi bulmak için seçti. Yani denizlerde dilediğince dolaşmak ve istediğini yapmanın yolu korsan olmaktı. Bu yüzden korsanlar kralı olacam ya da rahatça dolaşmak ve istediğimi bulmak için en güçlü veya en büyük korsan olacam demiş olabilir. Shanks, Rayliegh'e bir zamanlar kaptanımızın söylediği sözleri söyleyen bir çocuğa rastladım diyor. Malum şapkayı da Shanks korsanlar kralı yada en büyük korsan olacam dediği an taktı. Yani aralarında bizim görmediğimiz anlarda bir muhabbet geçtiyse her birlikte Oda'ı kınayabiliriz.(Bu cümleyi kaç kez yazdım ben de hatırlamıyorum.)

Bazı arkadaşlarında belirttiği ve benim de dikkatimden hiç kaçmayan sözler ise Roger'in Will'inin birden fazla kişide olabileceği. İnherited by others diyor. Yani başkaları tarafından da taşındığı veya zaman içinde başkaları tarafından da (yani bir çevrim misali) taşınabileceği ve benzeri anlamlar çıkarılabilir. Roger'in beklediği kişiler sözüde gözden kaçmıyor. Yani grup bekliyor sanki.(Aylardır msnde konuşuyoruz, illaki forumda ya yazdık ya da birileri tarafından yazıldı herneyse...)
Bizim beklediğimiz korsanlar? Crocusta bir zamanlar söylemişti sanırım. O da şahit olmuş demek ki birşeylere.
Roger geleceği görüyor mu yoksa olacak olanlar önceden görüldü mü ve yazıldı mı gibi ikilemlere de konu bizi sürüklüyor.
shikiyede son örneği verilebilir aslında roger diye bağırdığı sahnede konuşuyormuş nidasında ya roger geleceği görüyordu yada hala yaşıyor ve duyuyor gibi gibi ...

Roronoa Zoro

Inherited will seride nerede geçti?Başık egzantrik dursun diye mi yazdın?

Benzer veya aynı amaçlara sahip ve amacını kesinlikle gerçekleştirmiş (gerçekleştirecek) olan iki insanın benzer karakterlere sahip olması bana hiç garip gelmiyor. Size geliyormu bilmem ama geliyor olması gerekir ki bu adamlar niye bu kadar benziyor diye teori kuruyorsunuz :bilmem: Uğraşmış , didinmişsin ama bence olmamış.
O kadar yazdık, birşeyler çıkaramayıp ya da bağlantı kuramayıp bunları yazman beni üzdü. Uğraşıp didinme konusuna gelince. O kadar da değil. Yazarken zaman harcadım gerçi. Doğru.
Inherited will seride nerede geçti?Başık egzantrik dursun diye mi yazdın?
Ortalara doğru ilerlersen One Piece Wiki de o kelime bütünün kullanıldığı açık. Yani uydurulmuş birşey değil.
Will of the D_Inherited Will
Yani egzantrik başlık açıp ilgi çekmek gibi bir amacımız yok.:good:

Monkey D. Garp

Roger korsan kral olmak istemedi.Amacı farklıydı.Hükümet ona korsanlar kralı ünvanını verdi.
Ama Luffy direk korsanlar kralı olmak istedigini söyledi.amaçları aynı olduğunu bilemeyiz
Shanks ve Ray ikiside onda Rogerı gördü ve şaşırdılar.(Bunların ikiside D. olmadığı için anlayamazlar D.'liği :D).
Aralarında çok benzerlik olduğu gibi farklılıklar da var.Luffy ve Roger tamamen ayrı ve kendi iradelerine sahip bağımsız kişiler bence.
Most notable, the mention of "will" creeps up on numerous occasions; Whitebeard himself went on to explain that when they die, another may pick up their "will" at a later date and carrying it on their back and fight for it, even if the bloodline dies.[6] Before Whitebeard's death, it is revealed through a flashback that he was told by Gol D. Roger of the true meaning behind the Will of D; he claims that Roger is waiting for a certain man with the initial D.

Buna göre Roger ilk D. degil muhtemelen ondanda önce D. ler vardı o da belki birisinin Will ini taşıyordu.
Bence Will of D. dünya hükümetinin yok ettiği antik krallık ile ilgili birşey onların intikamı gibi bir şey...
Birisini öldürsen diğeri gelir diyor WB.Ölümden korkmayan yaptıklarından pişman olmayan özgür olmak isteyen bir ırk D.ler(antik krallık).

Roger amacını tamamlayamadı bitiremedi.Kendisinden sonra geleni bekledi.(sonunun yakın olduğunu bildiği için).

Bu arada Roger ın Will'i ne onuda tam olarak bilmediğimiz için Luffy'e geçtiğinide söyleyemeyiz.
Eğer Will'i WG'yi yıkmaksa Dragon'a geçmiş olması daha muhtemel.

Luffy Rogerın işini tamamlayıp ondanda üstün ve efsane birisi olacaktır sonunda.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık