Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Miras Kalan İstek Nedir?

ekotim

eline saglik yazi icin oncelikle nico robini hatirlamalisin luffy e "neden tum d ler dovusmeye metakli " diye sormustu bu soru her zaman bu konuda beni suphelendirmistir
arkadaşlar benim okuduğum yazılarda reankarnasyon ihtimali daha ön plana cıkıyor acıkçası ve banada mantıklı gelmeye basladı.

Ya su olayi bir acikliga kavusturalim, Teach'in D. olma olayi sahte degil mi, D. ismini kendi kendine vermedi mi? Ben mi bir tarafimdan uyduruyorum bunu? :)

@ArishiTeRu
Golge olayini neden bu kadar benimsedigini anlayamiyorum hala, bence gosterdigin ornekler buna inanmak icin yeterli degil. Bunun sadece bir irkin genel kisiligi olarak dusunmedin mi hic? Mesela, Ingilizler soguk, Fransizlar kendini begenmis, Latinler atesli :D...
Bence bu D.'lerin olayı çook çook gerilere dayanıyor,Eskiden bütün D. ulusları bir arada yasardı Marshallar,Monkeyler,Gol' ve sonra Marshallar Gol ve monkeylerle bir arada yasamak istemeyip kendi kabilelerini kurdular göç ettiler,Kanları bozuktu bence onların :D

eline saglik yazi icin oncelikle nico robini hatirlamalisin luffy e "neden tum d ler dovusmeye metakli " diye sormustu bu soru her zaman bu konuda beni suphelendirmistir
arkadaşlar benim okuduğum yazılarda reankarnasyon ihtimali daha ön plana cıkıyor acıkçası ve banada mantıklı gelmeye basladı.
Reenkarnasyon bence olabilecek en saçma ve kötü senaryo olur.
D.'lerin olayıda DB'deki Saiyan olayı gibi çıkabilir, savaşmaya meraklı olmaları ve soylarının az kalmış olması ortak yanları, geçmişte onları bu şekilde azaltan yada krallıklarını yok edende dünya hükümeti olabilir...
Saklı tarihin dünya hükümeti tarafından açıklanmasını istememeleri ve bunun D.lerle bağlanması nedeniyle.

lufy

güzel teori bazı yerleri iyi yakalamışsın:good: zaten oda ilerde neler olucağını tüm arclarda gösteriyor bunları çözebilirsen ileriyi görebilirsin ama Reenkarnasyon gibi bir senaryo Marco,nun dediği gibi one piece gibi bir animeye yakışmaz Lufy,nin Rogerle ilerde belki yolları kesişecek ölmüyecem demişdi ama nasıl olucak merak ediyorum:hoo:

Kesinlikle böyle çııkmasını istemem onun yerine Roger'ın nasıl K.K. olduğunu anlatmaları daha iyi.Ayrıca insanlar unutuldukları zaman ölürler demişti Hiluluk.Roger hiç unutulmayacağım anlamında onu söylemiş de olabilir.Sonuçta onu nerdeyse tanımayan yok :D

sheander

ben anlamadım sadece aynı konu hakkında 10 ayrı teori üretmişsin gibi geldi :D
Şaka bir kenara çiddendoğru olabilir ama cevabı bir 10 yıl sonra öğrenebileceğiz :(

Ne yalan söyleyim bu saatte 10 sayfayı okumak zor geldi, o yüzden geçmiş sayfalarda yazılmış olabilir şimdiden belirteyim. Bahsedilen konuyla ilgili olarak Shanks'in Luffy'de bir ışık görmesiyle yani, WB ile aralarında geçen konuşmada kolunu nasıl kaybettiğini sorduğunda "yeni dünya için bir bahse yatırdım" demişti galiba.

emeğine sağlık güzel şeyler yakalamışssın benimde en çok merak ettiğim oger,in ölmeyeceğim demesiyle ne demek istediğidir..
Ben ölücem ama amacım yaşamaya devam edicek demek istiyor orda muhtemelen. Korsanlar çağını başlattı çünkü biliyor başka bir D'nin gelip Roger'ın yarım bıraktığı işi bitireceğini. Kayıp yüzyılla ilgili olaylardır büyük ihtimal. Yoksa adam öldü ruhu,bedeni,benliği hepsi gitti işte. Basit ve güzel bir olay aslında anlaşılması zor değil:) Ben ölerbilirim ama hayalim,hedefim,amaçlarım yaşıyacak tarzı bişey. Filmlerde falanda çokça görmüşüsüzdür bu olayı.

Gölge işini güzel yakalamış olsan da Mehmet abi o kısmı beğenmedim çünkü gölgeler bedenden uzak kaldıkça benliklerini yitiriyorlar önemli özelliklerini bile kaybediyorlar (Oz'un Moria'nın sözünü dinlemesi, Sanji'nin hatunları tekmelemesi gibi) gölge tarzı gibi bir olay ile gitseydi Roger'ın iyi bir yüzücü olmaması ve yumruklarını kullanarak dövüşmesi gerekirdi aklıma ilk gelen, ama Roger'in arzusunu veya hazinesini taşıyacak olan kişinin Luffy olduğu açık ve amacını sürekli dile getirmesi bence şu anlık gösterilen Roger'la çok uyuşmuyor ama Roger'ın yaşına da verilebilir bu özellikler genç halini görmeden ise bu teori biraz havada kalmış gibi geldi bana. (İmzamı beğenmezsin ha)
Konuyu okudum gece gece tekrardan ve hala bu şekilde düşünüyormuşum onu farkettim :D Aslında bir bakıma bu söylediğim şu an düşününce kafamdaki bir iki açığı kapattı gibi. "Gölge uzak kaldıkça benliğini yitiriyor." bu konu Luffy'nin kendi özellikleri olmasını kafama daha çok yatırdı düşününce.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık