Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Miras Kalan İstek Nedir?

Bir de şu var Ferit; Luffy, Roger öldükten 5 yıl sonra doğuyor. Bu miras teknikle geçecekse bunu kim kullanacak ve neden Luffy? Başka adam mı yok? Ben Shanks'ın da D. olduğunu düşünüyorum. Roger'ın ona şapkayı vermesinde bir hikmet çıkar illaki. O da bir başka D. olan ve kaptanına benzettiği Luffye devretti şapkayı. Roger ile bağdaştırmak biraz zorlama geliyor bana. Mehmet samanın düşüncesine olumlu katkı yapamıyoruz ama açıkları da belirtmek lazım.
Lastik meyvesinin dönüp dolaşıp kaderindeki adamı bulduğu gibi olmuş olabilir. Karanlık meyvesinin Bb'i seçmesine benzer bir şekilde. 5 yıl sonra 5. ayın 5inde doğuyor Mahir ayrıca. Olumlu katkı yapıyorsun. Eksik yönlerin bulunup tartışılmasından oldukça memnunum. Teknik değil teknoloji diyelim ona.

@ArishiTeRu:Madem sürekli ''ben korsanlar kralı olacağım'' dediği için bu kanıya vardın karasakal ne? Moria ne? daha yazmadığım aynı şeyi söyleyen çok adam var onlarda mı Bu meyvenin daha gelişmişinden yemiş ya da etkilenmiş? Luffy ile Roger ı ayıran 2 fark var bana göre.1.Roger erken güçlenmiş.2.olarakta Roger gaddarın biriymiş.Gerisi aynı.Tüm ''D'' ler birbirine benziyor.Aralarında 2 tane akıllı var Dragon ve BB.Birisi plan yaparak yonkou seviyesine çıktı.Diğeri devleti yıkmaya çalışıyor.Diğerleri sorumsuz manyak maceracı.Ama genleri aynı.Yani reankasyondu kage-kage ile olacak iş değil zaten içlerinde özgürlük ateşi var.

koma

yani luffy kendi iradesiyle birşey yapamazmı diyorsun illa bunları yapabilmesi için başkalarının iradesine gücüne vs ihtiyaçmı duyuyor
bence luffy kendi iradesiyle rageride wb'ide geçip onlardan daha büyük bir kral olacaktır

Bilmiyorum abi sonradan gölgelerin benliklerini kaybetmesi düşündürdü sadece beni bu moria'nın gücüne bağlanabilir ama şöyle bir olay daha var Roger yaşasa yine böyle bir arzusu olsa o da insanlar üzerinde böyle bir etki yapar mı? Biz ana karakter olduğu için Luffy üzerinde böyle yoğunlaşıyoruz Kid'in de isteği One Piece bulmak belki o da içgüdüleriyle girdi bu işe hem Wb Roger'ın arzusunu taşıyanlar olarak söyledi belki de bu Roger anlattığı için o şekilde kaldı daha önceden olan birinin arzusu-hazinesi de olabilir.
Ben tüm yazılarımın okunduğunu ve ona göre cevap yazıldığını düşünüyordum ama öyle değilmiş. Yahu adam tüm hazineler demiş. Peşine bir sürü adam düşmüş. Ne için güç, ün, para? Peki Luffy neden düşüyor? En özgür kişi olmak için. Yani Kk olmak gibi bir derdi yok. Ama bilinçsizce bile olsa adam hala Kk olacam diyor. İçten birşeyler yön veriyor Luffy'e. Düşündürebilir meyvenin zaafları orası. Ama ben aynısı olacağını hiç söylemedim. Benzer bir şekilde olabileceğini belirttim. Mantık olarak.
Cennetler onun için ne planlıyor vs vs... Buggy bile söyledi cennetler benim Kk olmamı mı istiyor diye? Hayır. Luffy'nin olmasını istiyor. O çokluk olayını konuştuk daha açmayalım. İlerde birgün kullanırım. Kader, Kader, Kader.
@ArishiTeRu:Madem sürekli ''ben korsanlar kralı olacağım'' dediği için bu kanıya vardın karasakal ne? Moria ne? daha yazmadığım aynı şeyi söyleyen çok adam var onlarda mı Bu meyvenin daha gelişmişinden yemiş ya da etkilenmiş? Luffy ile Roger ı ayıran 2 fark var bana göre.1.Roger erken güçlenmiş.2.olarakta Roger gaddarın biriymiş.Gerisi aynı.Tüm ''D'' ler birbirine benziyor.Aralarında 2 tane akıllı var Dragon ve BB.Birisi plan yaparak yonkou seviyesine çıktı.Diğeri devleti yıkmaya çalışıyor.Diğerleri sorumsuz manyak maceracı.Ama genleri aynı.Yani reankasyondu kage-kage ile olacak iş değil zaten içlerinde özgürlük ateşi var.
Üsttede cevap olarak yazdım. Ne derken? Herkes aynı amaçla mı arıyor One Piece'i?
Olabilir. Ben sana aynı olacaklar diye birşey söyledim mi? Ryuuma Brook'un gölgesini taşıyordu ama aynımıydı? Güzelliği de o zaten. Aynı olacak olsalar ne güzelliği ve değişik bir yanı olur? Sizler daha iyi bir mantık geliştirin biz de kabul edelim. Olacak iş değil? O da güzel. Bizim isteklerimize ve fikirlerimize göre yazmıyor sanırım Oda seriyi. Özgürlük ateşi nereden geliyor peki? Adamların kan bağları yok oluyor ama ateşleri sönmüyor? Nasıl geçiyor bu ateş açıklamayı buysun siz yapın.
Meyvelerin nereden esinlendiği ve nasıl yapıldığı açıklandığında gerekli cevapları da alacağız by teknolojilerin bir çoğu hakkında.
yani luffy kendi iradesiyle birşey yapamazmı diyorsun illa bunları yapabilmesi için başkalarının iradesine gücüne vs ihtiyaçmı duyuyor
bence luffy kendi iradesiyle rageride wb'ide geçip onlardan daha büyük bir kral olacaktır
Bir daha oku istersen konuyu. İş Luffy kendi yapamaz ya da yapar olayı değil. Luffy'i Raftele çeken içgüdünün ve Roger ile benzerliklerinin nasıl oluştuğunun açıklanması.

Luffy korsankral olmak için çıktı yola ta en baştan kendi söyledi bir gün tabanca gibi güçlü yumruklarım olacak diye shanks dalga bile geçti, luffy her korsankral olacam dediğinde kendi bilinciyle söyledi çünkü amacı korsankral olmak denizlerde en özgür kişi korsan kraldır luffye yön veren bir şey yok kendi bilincinde söylüyor gölge olayı ile alakası nasıl olur bence olacak iş değil luffy rogerdan farklıdır ama çoğu yönü benzer herhangi bir rearkarnasyon olayı felanda çıkmaz roger-shanks-luffy karakter özellikleri ve benzer adamlardır az çok.

Bu gölge meyvesi, teknolojisi, olayı vs. dediğin şey Luffy için geçerli olsun diyelim.
Peki bu esrarengiz güç Ace'in iradesini niye bir başkasına taşısın ki?
Bu nasıl bir esrarengiz güçtür ki böyle bozulmayan bir döngüde devam ediyor ve ölen birinin will ini bir başkasına taşıyor?

Sahnelere bırakıyorum sözü.
Bu gölge meyvesi, teknolojisi, olayı vs. dediğin şey Luffy için geçerli olsun diyelim.
Peki bu esrarengiz güç Ace'in iradesini niye bir başkasına taşısın ki?
Bu nasıl bir esrarengiz güçtür ki böyle bozulmayan bir döngüde devam ediyor ve ölen birinin will ini bir başkasına taşıyor?
İşte. 800 yıldır süren bir döngü bence bu. Antik Krallık kendilerinin olanı geri almanın yolunu bu şekilde bulmuş.(Bence)Ve taşınmasının en mantıklı yoluda bu ki ilerde başka bir güç çıkmazsa. Sonuçta düşünce illaki gerçekleşecek diye birşey yok.

Ben tüm yazılarımın okunduğunu ve ona göre cevap yazıldığını düşünüyordum ama öyle değilmiş. Yahu adam tüm hazineler demiş. Peşine bir sürü adam düşmüş. Ne için güç, ün, para? Peki Luffy neden düşüyor? En özgür kişi olmak için. Yani Kk olmak gibi bir derdi yok. Ama bilinçsizce bile olsa adam hala Kk olacam diyor. İçten birşeyler yön veriyor Luffy'e. Düşündürebilir meyvenin zaafları orası. Ama ben aynısı olacağını hiç söylemedim. Benzer bir şekilde olabileceğini belirttim. Mantık olarak.
Cennetler onun için ne planlıyor vs vs... Buggy bile söyledi cennetler benim Kk olmamı mı istiyor diye? Hayır. Luffy'nin olmasını istiyor. O çokluk olayını konuştuk daha açmayalım. İlerde birgün kullanırım. Kader, Kader, Kader.
Çok kalbim kırıldı iki darbe üst üste :/ Kendi mesajımı yazarken senin yazdığın herşeyi bir anda kafadan toparlayamıyorum abi kusura bakma yazdığın bişeyi görmediysek öyle olsun napalım :/ Luffy'nin peşinde olduğu şey güç, güç yanında ün ve parayı getirir zaten özgür olmak için güçlü olması gerektiğine water 7'da karar verdi hatta yola çıkarken bile East Blue'nun en güçlüsü olmadan çıkmadı yani aslında Luffy'nin asıl içgüdüsü bence güçlü olmaktır.

@ArishiTeRu:Evet herkez aynı şey için arıyor OP yi.Bulunca kral olacaklarına inanıyorlar.Ama bilmiyorlar ki onu buluncaya kadar gecen sürede çekilen cefayı.Roger kral oldu ama yenmediği korsan öldürmediği marine askeri kalmadı.Her korsanın hazinesi olur oda gitti en son adaya koydu.Tabi içinde ''D'' nin sırlarıyla birlikte.Dikkat etmişsindir luffy OP yi bulmak istiyor ama hir birşey umrunda değil.Sadece o kral olunca özgür olacağını düşünüyor.Ama diğer OP yi bulmak isteyenler zenginlik derdinde.İşte Roger ile luffy'nin ortak noktası daha.Özgürlük ateşi'de genlerin'den geliyor.Adamlar ''D''.Kaç tane ''D'' çıktı karşımıza.Belkide devlet zamanında bunlara soykırım yaptı.Devlet boşuna mı gold.roger diyor.Madem bende sana şunu sorayım.Bu aktarma işini luffy ye kim yaptı? Ve neden luffy? Ve nasıl?

Birde paylaşılan manga sayfalarının Türkçe çevirisi olanlarını koysan daha iyi olurdu. Nihayetinde Türkçe konuşuyoruz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık