Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Miras Kalan İstek Nedir?

Madem bende sana şunu sorayım.Bu aktarma işini luffy ye kim yaptı? Ve neden luffy? Ve nasıl?
İşte. Sorunda orada. Bunlarıda açıklayacak birşeyler bulsam tartışmazdık şu anda. Neden Luffy'e gelince "kaderi" bu.
O resimler neyi antıyor ben anlamadım anlayan biri açıklayabilirmi?
Bazı şeylere bakmakla görmek aynı şey değildir. Aynen Bonney'in tekmesi gibi. Ben bu karelerden ve yazılanlardan birşey çıkardım ve yazdım. Sen göremiyorsun ya da görmek istemiyorsun benim gibi o zaman daha fazla sormanın da anlamı yok. Burada bazı fikirleri kabul ederek düşünceler üretiyoruz. O benzerlikler sonucu doğabilecek fikirleri kabul etmezsen ya da başka bir şekilde anlarsan, bir fikir sahibi olmaman gayet normaldir.

İşte. Sorunda orada. Bunlarıda açıklayacak birşeyler bulsam tartışmazdık şu anda. Neden Luffy'e gelince "kaderi" bu.

Bazı şeylere bakmakla görmek aynı şey değildir. Aynen Bonney'in tekmesi gibi. Ben bu karelerden ve yazılanlardan birşey çıkardım ve yazdım. Sen göremiyorsun ya da görmek istemiyorsun benim gibi o zaman daha fazla sormanın da anlamı yok. Burada bazı fikirleri kabul ederek düşünceler üretiyoruz. O benzerlikler sonucu doğabilecek fikirleri kabul etmezsen ya da başka bir şekilde anlarsan, bir fikir sahibi olmaman gayet normaldir.
Fikir sahibiym o resimlerde luffy korsanlar kralı olacam diyor gölgeside aynı şeyi söylüyor o gölge rogerin olabilir diyorsun yani, luffynin sadece dış farklı ama içi gölgesi rogere ait(bu kendi benliğinin olamaması demektir) diyorsun bunun neresi yanlış onu anlamadım ben.

Fikir sahibiym o resimlerde luffy korsanlar kralı olacam diyor gölgeside aynı şeyi söylüyor o gölge rogerin olabilir diyorsun yani, luffynin sadece dış farklı ama içi gölgesi rogere ait(bu kendi benliğinin olamaması demektir) diyorsun bunun neresi yanlış onu anlamadım ben.
Bak ne güzel anlıyor insan isteyince.
O resimler neyi antıyor ben anlamadım anlayan biri açıklayabilirmi?
Şurada sordunda ben de anlamadın sanmıştım. Sonuçta soran sensin. Ama cevabıda veren sensin. Kötü niyet mi var?:rolleyes:

film, kitap yada diğer türlü şeylerde senin kaderin bu ondan böylesin tarzı güzel durmuyor. ya kendi kaderini çiz ana fikri olmalı yada kaderinde çok farklı şeyler var (olabilir anlamında) çok çalışırsan, yeterince istersen, hayallerinin peşinden koşarsan başarırsın ana fikri olur ki buda ilkine çıkar.

sevdiğimiz luffy e o böyle çünkü içine birşey kaçmış dediğin zaman işin büyüsü kaçıyor. tıpkı gerçek hayatta içinde bulunduğumuz durum bizim kaderimiz ne yapsak değişmez diye düşündüğümüzde olduğu gibi. herşey değişebilir imkansız yoktur. hatta peşinden koşulan hayale göre ve hayal peşinde koşanın durumuna göre ulaşılan sonuç ve elde edilen şeyde muazzam olur. bu ana fikir kişileri değerli kılar ki bence kişiler değerlidir. düşünceler ve hayaller hiçbir zaman ölmez.

yazın çok güzel. kurduğun bağlantıların bir çoğu (gözümüzden kaçan olabilir tabii ve ayrıca yazın ve emeğin için teşekkürler) gözümüze sokulan şeyler. ama buradan ne çıkmalı veya dediğin gibi birşey mi çıkar? bilemiyorum. aklıma yatmadı. sadece ortada bir soy olduğu ortada.

kendi saçma teorim iradesi hayali ve arzusu çok güçlü olanlar (burada roger) iradesini hayalini ve arzusunu yine bu üç duygu sayesinde emanet bırakabilmektedir. ve emanet bu soy içerisinde bunlara en layık olan kişiye ulaşmakta. irade zırh olarak kullanılan haki, hayal herşeyi hissedebilmesini sağlayan haki ve arzu kral haki bence.

Rikudou Sennin

Çok güzel bir teori çok iyi hazırlanmışsın fakat ben öyle düşünmüyorum Luffy'nin Rogerin reenkarne hali gibi olursa gerçekten çok büyük hayal kırıklığı yaşarım yalnız "Şeytan ayrıntılarda gizlidir" diye bir sözü kanıtlayacak derecede bulguların var Will istek Beyazsakalın söylediği sözler bence anahtar niteliğinde Flashback verilirken Roger Wb'ye "D" sırlarını anlatıyordu ölmek üzere olan birisi yani Rogerin istek kalan bir mirası yani daha doğrusu hayalleri vardı "D" soyundan gelecek birisinin bu hayali gerçekleştirdiğine inanıyordu belkide bulduğu kitabelerde buna benzer bir kehanet olabilir.Rogerde ölmeden önce bu kehanette bahsedilen kişinin ya da kendi isteklerini miras bırakabileceği bir kişinin olduğuna inandığı için ölmeden önce son sözlerini söyleyerek beklediği kişiyi dolaylı bir şekilde yönlendirmiş oldu yani Luffy'i tabi bu olayda Shanksın etkisi çok büyük ee sonuçta zamanında kaptanı olan kişi Rogerdi Shanks'a bu mirasından bahsetmiş olabilir ve beklediği birisi olduğunu söylemiştir belki de Shanksta şapkayı ona emanet etmiştir bu hayali gerçekleştirebildiğini düşündüğü için :)

Roronoa Zoro

Bence gölge değil haki ile ilgili,öğrendiğimiz kadarı ile bütün canlılarda haki denilen güç var(Yada ben yanlış biliyorum?).Doğanın bütün canlılara ortak olarak verdiği bu gücün dışında insanın yaratılış itibarı ile gelen diğer güç,kontrol etme gücü,bu da kralın iradesi.Bence bütün canlılar haki ile birbirlerine bağlılar,miraslarını da haki ile birbirlerine aktarıyorlar.Bırakılan bu miras Kralın iradesi ile geçiyor olabilir,yani bi' anlamda bırakılan miras ile diğer bir güç,Kralın iradesi de bir sonraki nesile aktarılıyor olabilir.Bu mirası doğumla alan kişiler kontrol etme gücünü de sahip oluyor olabilirler.Fakat kişiliklerindeki küçük farklılıklar,yani felsefeleri bu güçte bağımsız gelişiyor olabilir.Mesela Roger katliam yaparken Luffy ağzını burnunu dağıtıp bırakıyor.

emegine saglık diyorum öncelikle.:)sonra direk konuya giriyorum...roger luffy olayı;roger ögrendikleri ve basardıklarına ragmen,her istedigini yapamadı ve miras kalan istegini bıraktı.ve bunu yapıp,rioyu dünyaya duyuracak,antik krallıgı yeniden canlandıracak,yani onun eksik yanlarını dolduracak ve basaramadıklarını basarıcak birinin gelmesi umuduyla büyük korsanlar cagını baslattı.

ona sorsan büyük ihtimal garpa cocugunu emanet ettiginde cocugunun bu görevi yapabilecegini düsünmüstür.ama kami, bu herseyi yapıcak adam olarak luffyi secti.rogera benzemese,aynı sözleri söylemese zaten hikaye örgüsü olmazdı.bence rogerın istegi luffy ve onun kendi basaramadıgı seyleri tamamlamasıdır.ve bu gecişi farklı bir yolla acıklama geregi oldugunu yada böyle bir ima bulundugunu ben zannetmiyorum.

roger - shanks - luffy bu üçünün su an için acıklanan tek ortak noktaları hasırsapkadır ki bunu 1 yıl önce gördüm,büyük ihtimalle 3 üde d.dir buda cok uzun zaman öncesinden senden duydugum bir teori.ama iş kaderlerine gelince bence 3 ününde kaderleri ve seccekleri yol farklı.ama sonunda tüm d.ler rollerini oynayıp bos yüzyılda olanların ve oharanın intikamı alınacak ben böyle düsünüyorum en aızndan şimdilik.

owen587

beyler bayanlar;

roger'ın isteğini neden roger'ın yapamadıkları olarak yorumluyorsunuz ki?
roger her istediğini yaptı. sonra gitti teslim oldu. son sözleri "yapamadıklarımı yapın" değil, "gidin arayın" oldu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık