Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Luffy'nin Meyvesi Hakkında

Düşünce güzel fakat Luffy’nin seçilmiş kişi olması içinde yatan Haki gücünden kaynaklı diye düşünüyorum. Yoksa seçilmiş özel bir meyveye sahip değildir. Seride özellikle vurgulanan meyveler hali hazırda söylendi. Karanlık, Yıldırım, Magma, Deprem, Buz, Işık hızı gibi meyveler var iken meyve tabanlı bir seçilmişlik Luffy’e bahşedilmemiştir. Şapka ihtimal dahilinde buna katılıyorum.

Düşünce güzel fakat Luffy’nin seçilmiş kişi olması içinde yatan Haki gücünden kaynaklı diye düşünüyorum. Yoksa seçilmiş özel bir meyveye sahip değildir. Seride özellikle vurgulanan meyveler hali hazırda söylendi. Karanlık, Yıldırım, Magma, Deprem, Buz, Işık hızı gibi meyveler var iken meyve tabanlı bir seçilmişlik Luffy’e bahşedilmemiştir. Şapka ihtimal dahilinde buna katılıyorum.
JB'un balık adam adasında yaptıklarına bakarsak köleleri özgürleştirmek isteyen biri. Son sayıda Kaido Wano'ya kölelerim diye hitap ediyordu. Luffy bu JB'un mirasını alıp sadece Wano'yu değil bütün dünyayı özgürleştirecektir. Şu anda bütün One Piece dünyası kutsal ejderlerin köleleri gibi. Luffy'nin seçilmiş kişi olması haki değil de D. lerin iradesinden kaynaklandığını düşünüyorum. Ayrıca gülücük hikayesi, Roger'ın ölürken gülmesi, Luffy'nin ^^ölürken^^ gülmesi ve Kaido'nun JoyBoy olma hayaliyle yaptığı gülücük meyvesi olayının altında birşeyler var gibi.

Kauçuğa çok yakın duruyor, ama düşünüyorum düşünüyorum Gorosei neden bir kauçuk meyvesinden korksun bulamıyorum. Neden Yıldırım, Magma, Işık, Karanlık gibi logialar veya mistik zoanlar değil de kauçuktan korkup isim değiştirsinler? İşte burada tıkanıyor her şey bende.
Sebebi aslında eski Joy Boy sayesinde yani 800 yıl önceki Joy Boy ile bu meyvenin uyanışının efsaneleşmesi olabilir. Adam öyle bir kullanmıştır ki inanılmaz bir algı oluşmuştur. Bu tarz açıklama da yapılabilir.

Eriyen şapka değil de Luffy'nin kendisi olabilir mi? (Kareyi bilmiyorum ağır saçmalamış da olabilirim) Erimekten kastım da Logia özelliği göstermesi
Öyle sayılır zaten ya luffy komple eriyor şapkayla beraber, şapkanın erimesine özel olarak dikkat çekilmesinin varsayımdan öte bi önemi yok uyanış gösteren kişilerin giydiklerinin de meyve özelliği göstermesi yeni bir şey değil

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık