Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Luffy'nin Meyvesi Hakkında

Bence luffy nin meyvesi uyandı. Reçine tarzı bişey olması muhtemel. Tam hatırlamıyorum manganın sayısını ama herkesin olduğu renkli kapak panelinde maymun ağacın üzerindeki eriyen recine - bal benzeri bir şeyi işaret ediyordu.

Efsanevi meyve olacağını düşünüyorum 😌 benim de bir tahminim var belki çok çılgıncadir 😶
Luffy'nin meyvesini tesadüfen yediğini düşünmüyorum. Bu meyveyi Shanks'in luffy'nin yemesi için getirdiğini hatta meyvenin one piece nin bulunduğu adadan aldığını düşünüyorum. Şimdilik bildiğimiz kadarıyla shanks hakisi ile baya güçlü belki de katakurinden çok daha öte uzak geleceği görüyor olabilir ve bazı kehanetlerde bir araya gelince ( shirahoshi nin doğması gibi) Bu meyveyi luffynin yemesini sağladı. Belki de dünya hükumeti ile olan ilişkisi de doflamingonun bildiği hazineyi ele geçirme planının bir parçasıdır 😊
one piece finali beni çok meraklandiriyor 😆

Nereye çeksen oraya gider bu saatten sonra. Lastik meyvesinden bir halt olmayacağını anlamış Oda.

İsmi gizlenen, değiştirilen meyve Lastik Meyvesi ise, bu meyvenin çok etkili bir yönünün olması gerekiyor. Öyle kauçuk, elektrik, ısıya dayanıklılık vs gibi özellikler isim değişimi gerektirecek şeyler değildir.
Mesela, Kullanıcı meyve özelliği ile kendi bedenini büyüttükçe, hakiyi ve gücü de katlanarak artırma özelliği olsa. Luffy'nin beden 10 kat büyüdükçe güç ve haki de aynı oranda katlanıyor diye düşünsek. Böyle bir özellik meyve ismini değiştirmeye yeterdi.
Veya Meyve Türleri arası değişiklik yapabilme özelliği, (Erimiş plastik benzeri Bir Logia form veya Yılan, Maymun benzeri Zoan forma dönüşebilme)
Aldığı bütün darbeleri daha güçlü bir şekilde geri yansıtma özelliği veya Yediği darbeleri veya gördüğü özellikleri kopyalayabilme becerisi.
Yalıtma özelliği sadece elektrikle sınırlı olmasa, tüm meyvelerin güçlerini kendi bedeninden yada kullanıcısından yalıtabilme, Meyve tabanlı hiç bir darbe almama.

gibi özellikler, meyveyi daha bir önemli kılar diye düşünüyorum. Tabi bu ihtimaller tutmaz ama meyveye bir önemlilik atfetmek gerekirse "kauçuğa döner, kinetik enerji depolayıp elektrik patlaması yapar" gibi özellikler meyve ismi saklamaya yetmezmiş gibi geliyor.

Ben Luffy'nin meyvesinin aslında Asbest Meyvesi olabileceğini düşünüyorum. Asbestin özelliklerine bakalım;

- Isıya çok dayanıklı bir maddedir, demirin erime sıcaklığında erime belirtileri gösterir (Luffy, Kaido'nun ateşinden etkilenmemişti).
- Son derece esnektir ve gerilme direnci aşırı fazladır, benzer kalınlıkta bir çelik telden daha sağlamdır (Luffy'nin esneme ve gerilme gücünü biliyoruz).
- Elektrik iletkenliği çok düşüktür ve yalıtkan maddelerden biri kabul edilir (Luffy elektrik tabanlı saldırılardan ve yıldırımlardan etkilenmiyor).
- Birçok kimyasal maddeye karşı dayanıklıdır (Luffy'nin zehirden kurtulması ve bağışık hale gelmesi bu sayede gerçekleşmiş olabilir).
- Birçok mikroorganizma ve bakteriye karşı dayanıklıdır (Luffy hayatı boyunca hiç hasta olmamış).
- Çeşitli maddeler ile kolay karışır ve şekil alır (Luffy'nin kendini ne şekillere soktuğunu biliyoruz. Yumruklarının havada yön değiştirmesi de bu sayede olabilir).

Bu özelliklerin hepsini bünyesinde barındıran doğal ya da yapay bir başka madde daha yok. Ayrıca dünya genelinde kullanılması yasaklanmış bir maddedir. Dünyamıza uyarlarsak, adı bu yüzden değişmiş olabilir. Öylesine uydurdum, ciddiye almayın.

Son düzenleme:
Luffy'nin saldırı isimlerinden dolayı Oda'nın lastik meyvesini değiştirmeyeceğini düşünüyorum. Gomu gomu no ile özdeşleşti karakter bu saatten sonra değişmez umarım. Özel meyve de başka bir şey çıksın, erime olayı da yine lastik meyvesine bağlanır diye ümit ediyorum.

Ben Luffy'nin meyvesinin aslında Asbest Meyvesi olabileceğini düşünüyorum. Asbestin özelliklerine bakalım;

- Isıya çok dayanıklı bir maddedir, demirin erime sıcaklığında erime belirtileri gösterir (Luffy, Kaido'nun ateşinden etkilenmemişti).
- Son derece esnektir ve gerilme direnci aşırı fazladır, benzer kalınlıkta bir çelik telden daha sağlamdır (Luffy'nin esneme ve gerilme gücünü biliyoruz).
- Elektrik iletkenliği çok düşüktür ve yalıtkan maddelerden biri kabul edilir (Luffy elektrik tabanlı saldırılardan ve yıldırımlardan etkilenmiyor).
- Birçok kimyasal maddeye karşı dayanıklıdır (Luffy'nin zehirden kurtulması ve bağışık hale gelmesi bu sayede gerçekleşmiş olabilir).
- Birçok mikroorganizma ve bakteriye karşı dayanıklıdır (Luffy hayatı boyunca hiç hasta olmamış).
- Çeşitli maddeler ile kolay karışır ve şekil alır (Luffy'nin kendini ne şekillere soktuğunu biliyoruz. Yumruklarının havada yön değiştirmesi de bu sayede olabilir).

Bu özelliklerin hepsini bünyesinde barındıran doğal ya da yapay bir başka madde daha yok. Ayrıca dünya genelinde kullanılması yasaklanmış bir maddedir. Dünyamıza uyarlarsak, adı bu yüzden değişmiş olabilir. Öylesine uydurdum, ciddiye almayın.
Bizim dünyamızdaki asbest one piecede lawın adasının geçirdiği hastalığa karşılık gelmiyor mu?

Bunlar bir meyvenin ismini değiştirmek için yeterli değil ya. Yani isim aynı kalsaydı değişen şey ne olurdu?
Ayrıca meyvenin özel olması için cidden özel bir yetenek olması gerekiyor bence. Lastiğin bir şeylere evrimleşmesi yeteri kadar büyük bir şey olarak gelmiyor bana.
Kesinlikle katılıyorum. Ayrıca hatırlamak amacıyla bir iki şey eklemek isterim. Yami yami no mi ve Ope ope no mi'nin ismi bile değiştirilmemişken Gomu gomu no mi'nin gerçek isminin saklı tutulması mantıksız. Her iki meyvede de özel kullanım yöntemi saklı tutuldu. Ancak kullanıcıları araştırarak, yeteneklerini geliştirerek yami yami no mi'nin ikinci bir meyve gücü kullanabilme özelliğine sahip olduğu; ope ope no mi' nin ölümsüzlük ameliyatı yapabildiğini keşfettiler. Teach ve tayfası bile gura gura no mi'yi almaya çalışırken tekniğin işe yarayabileceği konusunda kuşkuluydu.

Luffy'nin meyvesine gelecek olursak eğer ismi saklı meyve gomu gomu no mi ise, bu ismi saklayanların amaçları; gomu gomu no mi kullanıcılarına, meyvenin yeteneklerini lastik üzerine geliştirmeleri gerektiğine inandırmak istemiş olmaları. Meyvenin esas gücü o kadar tehlikeli olmalı ki, kullanıcıların meyvenin isminden dahi mantık kurup bu yönde bir gelişim göstermelerini istememiş olsunlar.

Son olarak uyanış kısmında Goroseilerin özellikle uyanış gerçekleşmeden Luffy'i ortadan kaldırmak istemelerinin sebebi meyvenin uyandırılması halinde meyvenin asıl gücünün lastik olmadığını keşfetmesi ve korktukları saklı tuttukları özelliği/özellikleri kullanmasını istememiş olmaları olsa gerek.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık