Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Kingdom

Ya ben direk mangaya saramıyorum öyle ne bileyim sıkıcı geliyor.Animeden mangaya geçersem belkide direk sarmıyo beni :/
Animesinin başı çok kötü ama. Şu bölümleri fena değil de ilk 15 bölüm falan baya kötü, önceden mangaya başlamayıp konuyu merak etmesem ben kapatırdım :D Anime çıktığında zaten 15 bölümü vardı manganın çevrilmiş :D

Taktiğin yanısıra shin'in boyu baya bir uzatılmış. zaman atlaması yaramış shin'e. Bende diyodum o kısa boyuyla o kılıcı nasıl taşıyacak falan, meğersem mangaka değişikliğe gitmiş. :)

1 hafta önce tesadüfen bir sitede kingdom 2. sezon 16 bölümü gördüm izledim. Genaralin suratına bastığı bölümdü çok komiğime gitti . Bölümü sonuna kadar izledim. Tamda büyük savaşın başladığı bölümmüş. Merak edip 2 bölüm daha izledim. Tabi 2. sozunun ortasından başlayınca ne karakterleri ne ülkeleri nede amaçları pek bir karışık geldi.
Orda bırakıp tekrar başa döndüm kingdomu izledim.
ilk 2 bölüm sıkıcı geldi Ama karakterleri ve amaçlarını öğrenince sonra epey bir sardı hepsini izledim. Animeye çok başarılı aktarılmış bir manga . Sonra Mangasını aramaya başladım. Sohbet bölümünde sordum hatta çevirisini yapan bir yer varmı diye. Sadece bir yerde 23 sayı cevrilip öyle bırakılmış . editörleri projedenmi ne ayrılmış o yüzden askıya almışlar.
Mecbur çat pat ingilizce ve google translate ile bazı yerlerde sadece resimlere bakarak 300 bölüm okudum. Ama çevirisi yapılınca insallah tekrar okuyacağım.
Mangasının Raw hali yanılmıyorsam 370 lerde ingilizceye cevrilen 310 sayı. Çok beğendiğim bir manga ve animedir. Bir çok yerde gözlerim doldu. Genaral Wang Oi nin ölümünde nerdeyse ağlattı. Şu anda merakla takip ettiğim tek animedir. Mangası çevrilmeye başlanırsa onuda takip edeceğim kesin.

Kanmei de ego olması normal Adam Moubu nun genarali aynı zamanda 6 büyük genaral Oukotsu yu tek saldırıda ağır yaralamış. Öldürmşmü öldürememişmi orasını tam anlayamadım.
İngilizcem okadar iyi değil ama anladığım kadarıyla öyle olmuş.
Çeviren arkadaş hala 25 26 sayılarla ugrasıyo. Niye ceviriyo anlamış değilim Animede oralarda ne oldugunu biliyoruz. 240 lardan başlasa daha iyi olurdu.

Kanmei de ego olması normal Adam Moubu nun genarali aynı zamanda 6 büyük genaral Oukotsu yu tek saldırıda ağır yaralamış. Öldürmşmü öldürememişmi orasını tam anlayamadım.
İngilizcem okadar iyi değil ama anladığım kadarıyla öyle olmuş.
Çeviren arkadaş hala 25 26 sayılarla ugrasıyo. Niye ceviriyo anlamış değilim Animede oralarda ne oldugunu biliyoruz. 240 lardan başlasa daha iyi olurdu.
Kafasına kafasına vurdu ama moubu :D Baba yüreği..

Çok yararlı oldu bu ceviri saolasın.
Türkçe haline cevirilmeyecek sanırım translateye yapıştırır okuruz.
Sanırım edit kısmı zor diye kimse bulaşmak istemiyor. Belkide yazıları fazla diye kimse yanaşmıyor.
Okunmayan serilerle zaman harcıyacaklarına buna zaman harcasalar bu manganın takipcisinin hızla artıcağına eminim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık