Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Kingdom

13.Bölüme kadar çevrilmiş ama diğerleri yok. Ortalıkta bırakılmış bir seri. Ama zamanla değerinin artacağına inanıyorum. (Varsa bir gören el atsın lütfen bu mangaya :) )
Çevirisini bizim grup götürüyor şu an ve bu hafta verilen güncellerle 21. bölüme gelindi. Çevirileri de sıkıntı olmadığı sürece devamlı olacak. Şuradan hem online okuma linkine hemde indirme linkine ulaşabilirsin.

13 bölüm türkçe mi çevrilmiş?? Türkçe çevirisi yok sanıyordum.

Seri yılın en çok satılan serileri arasındaydı sanırım. Ama bilmeyen, okumayan çok kişi var. Çeviri grubu(ingilizceye çeviren) Ocak'a kadar ara vermiş. Ama haftada 6-8 bölüm çeviriyorlar normalde. Ben şans eseri bulmuştum seriyi ama çok beğendim. Böyle 2-3 seri daha bulabilsem güzel olurdu..

Dağılan Kusanagi Çeviri Grubu 13. Bölüm çevirmiştir. [url]bu da [/URL] indirme linki.

Tarihte Ribokunun saçma sapan bir şekilde öldüğünü öğrenmemle tadımı kaçırdı lan, Şu okuduğumuz mangada şu zekayı nasıl böyle harcamışlar geçmişte demekten alamıyorum kendimi.

Tarihte Ribokunun saçma sapan bir şekilde öldüğünü öğrenmemle tadımı kaçırdı lan, Şu okuduğumuz mangada şu zekayı nasıl böyle harcamışlar geçmişte demekten alamıyorum kendimi.
Bu spoiler fena oldu ama nasıl olduğu söyleme de tadımız kaçmasın. Ayrıca tarihte Shin de çok önemli biri değilmiş. :D

Bu bir manga serisi.. Olayları aynen işleyecek diye bir şey yok.. Muhtemelen gerçekleşen olaylara paralel gidecektir ama sanmıyorum ki Riboku'yu basit bir şekilde öldürsün.. Aynı savaşlarda aynı taraflar kazanır, aynı generaller ölür ama ölüm şekilleri muhtemelen okuyucuyu etkileyecek şekilde yapılır.. Bu arada bence tarihi okuyup seriden alacağın zevki düşürme bence..
Hani Shin ilerde napacak diye 2-3 satır bakıyım dedim. Bir bakmışım 7 krallığı da birleştirdiğimi farkedince durabildim :D Paralel gitmeyecektir diye umut ediyorum. Gerçi mangayla tarihteki arasındaki farklar varmış. Shinin normalde soylu olması ve Oukinin bu kadar epic olmaması gibi.

Hani Shin ilerde napacak diye 2-3 satır bakıyım dedim. Bir bakmışım 7 krallığı da birleştirdiğimi farkedince durabildim :D Paralel gitmeyecektir diye umut ediyorum. Gerçi mangayla tarihteki arasındaki farklar varmış. Shinin normalde soylu olması ve Oukinin bu kadar epic olmaması gibi.
Dostum gerçekte Shin birleştirmiyo Çini. Qin'in tüm Çini fethettiği doğru ama bu birçok general tarafından gerçekleştiriliyor. En önemlileri ise Ou Sen/Wang Jian. Shin ise tarihte Chu ya yenilmesiyle biliniyor. Ama bize 1.bölümün ilk sayfasında gösterilene bakarsak böyle olmayacağı ortada. Orda "Azizler çağında bir adam hırsıyla, tüm dünyayı yerinden oynatmıştı." diyor.

Dostum gerçekte Shin birleştirmiyo Çini. Qin'in tüm Çini fethettiği doğru ama bu birçok general tarafından gerçekleştiriliyor. En önemlileri ise Ou Sen/Wang Jian. Shin ise tarihte Chu ya yenilmesiyle biliniyor. Ama bize 1.bölümün ilk sayfasında gösterilene bakarsak böyle olmayacağı ortada. Orda "Azizler çağında bir adam hırsıyla, tüm dünyayı yerinden oynatmıştı." diyor.
Shinin birleştirmediğini biliyorum ve Shin ve Ou Sen'in tarihte ne yaptıklarına da biliyorum. Benim merakım çini hangi generaller birleştirdi değil Shinin ne yaptığını merak ettim ve şimdiye kadar mangada görünmüş karakterlerin hayatlarına biraz baktım o kadar. 1500 defa mangada Kral ve Kılıç dendiği için farkındayım.

http://www.dm5.com/m151171/ vay vay vay ve vay diyorum. Shin hele şükür silahı değiştirmiş, time-skip falan oldu herhalde 2 bacımızda değişmişler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Öylesine bakayım dedim senin yorumu görünce merak edip baktım da bizim ufaklıklar ne olmuş öyle :S Animeden geliyorum ben acaba ne kadar vardır buraya animeden :D
Mangaya baştan girmek lazım. Animede sansür üstüne sansür koymuşlar mangadaki zevki gram vermiyor. Hani mangadaki sahneyi birebir koysun demiyorum da yüzbinlerin savaşında herkesin kolu,bacağı sağlam çıktığı savaş nerede görülmüş :D

Mangada paramparça oluyor millet. Kollar, bacaklar havada uçuşuyor. :D
Çok bir değişiklik yok sanki ya. Shin silahı değiştirmiş, Ten biraz uzamış sanırım. 1-2 yıl zaman atlaması olmuş sanırım.
2 yıl geçmiş sanırım dm5'de ingilizceye çevirince sayfayı yorumlayanların çoğu 2 yıl yazmış. Herhalde bu arc ryofei miydi neydi onu aradan çıkartacaklar. Adam her boka musallat oluyor.

Güzelmiş ben beğendim konusunu özellikle Dağ İnsanları bölümünü çok sevdim Türkçe'sini 4 göz ile bekliyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık