Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Issho

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 275 83.3%
  • Sevmem

Kullanılan: 55 16.7%

• Kullanılan toplam oy
    330
Ben de buna gelmeye çalışıyorum zaten.

Meyveyi ilk kez test etmesi yeni yediği anlamına gelmez. Orada bir sürü ihtimal var. İlk kez denemeye değecek durum yaşamış olabilir. Ya da Dof'un ''Filo Amirali seni eğitmedi/anlatmadı mı'' sözünden yola çıkarsak meyveyi yiyip ondan sonra belli bir süre bir yerde takılmış olabilir vs.vs.

Ama sonuç olarak bu adam şu anki haliyle amiral. Öyle meyvesiz hali amiraldi, şimdi uçmuştur durumu yok yani. Kaldı ki iki amiral illa eşit olacak diye kural da yok. Saka-Kuzan da gördük bunu. En güçlü amiraldir deseniz anlarım da o mantıktan yola çıkıp amiral üstü bir yere konmaz.

O zaman Garp'ın eline kılıç versek, en güçlü kılıç ustası olur mu?
Kılıç ustalığı da öğrenirse evet en güçlü olur. + Fuji amiral+ dır. O meyve zoro da olsa luffy kaptanlığı bırakır :D

Orada güç eğitiminden bahsetmiyor. Bilgilendirmeden bahsediyor. Zorunlu askerlik ile amiral olmuş. Amiral nedir ne iş yapar eğitimini almadın mı diyor yani. Askere gittiğinde rütbeleri öğrenmek gibi düşün. Üzerinden aylar yıllar geçti o sahnenin 1 Allah'ın kulu senin anladığın gibi anlamadı. Öyle anlasak bol bol zamanında tartışırdık.
Askere alınmadan sonra amiral olmuş. Bu adamın diğer rutbeleri atlamadan nasil amiral oluyor?

Sadece Gerçek hayata göre değil mangaya göre bakmak lazım. Oda öyle bir şey yapmaz onu diyorum. Neyse bence öyle bir şey yok ama senin düşüncen tabi bir şey diyemem.
İyi akşamlar.

Ben de buna gelmeye çalışıyorum zaten.

Meyveyi ilk kez test etmesi yeni yediği anlamına gelmez. Orada bir sürü ihtimal var. İlk kez denemeye değecek durum yaşamış olabilir. Ya da Dof'un ''Filo Amirali seni eğitmedi/anlatmadı mı'' sözünden yola çıkarsak meyveyi yiyip ondan sonra belli bir süre bir yerde takılmış olabilir vs.vs.

Ama sonuç olarak bu adam şu anki haliyle amiral. Öyle meyvesiz hali amiraldi, şimdi uçmuştur durumu yok yani. Kaldı ki iki amiral illa eşit olacak diye kural da yok. Saka-Kuzan da gördük bunu. En güçlü amiraldir deseniz anlarım da o mantıktan yola çıkıp amiral üstü bir yere konmaz.
Meyveyi 2 yıl önce yediyse, yeni test etmesi bence saçma olur. Amiral bu adam. İllaki bir şeyler yapmıştır. Şimdi bile savaşıyor mesela. Sürekli bir aksiyon.

Bir amirale, ''amiral üstü,'' denmesi bana saçma geliyor zaten. Diğer amirallerle kıyaslarsın ve gücünü söylersin, o başka. Dediğin gibi; ''en güçlü amiral,'' dersin en fazla. Amirallik bir mevki, rütbe. Ne kadar güçlü olursa olsun, bu adam amiral.

Bu mevzuyu şimdi kafamda oturttum. Bakınız:
(Sayılar rastgele, önemi yok.)
Diyelim ki; Akainu 100 gücünde ve en güçlü amiral.
Amiral olmak için de gerekli güç şartı 75 olsun.
Fujitora, ilk amiral olduğunda 80 gücündeydi. Sonra meyve yedi ve şimdi oldu 95 gücünde. Veya her neyse. Sonuçta meyve yedi diye diğer amiralleri aştığı kanıtlanmıyor.
@TheSlashOfMihawk Olay bundan ibaret.

Oda, hiçbir zaman Akainu'yu bir başka amirale güç olarak ezdirmez. Hatta muhtemelen şu anda da en güçlü amiral odur. Bir tık, iki tık bilmem ama öyledir. Boşuna filo amirali olmadı.

Meyveyi 2 yıl önce yediyse, yeni test etmesi bence saçma olur. Amiral bu adam. İllaki bir şeyler yapmıştır. Şimdi bile savaşıyor mesela. Sürekli bir aksiyon.

Bir amirale, ''amiral üstü,'' denmesi bana saçma geliyor zaten. Diğer amirallerle kıyaslarsın ve gücünü söylersin, o başka. Dediğin gibi; ''en güçlü amiral,'' dersin en fazla. Amirallik bir mevki, rütbe. Ne kadar güçlü olursa olsun, bu adam amiral.

Fujitora, ilk amiral olduğunda 80 gücündeydi. Sonra meyve yedi ve şimdi oldu 95 gücünde. Veya her neyse. Sonuçta meyve yedi diye diğer amiralleri aştığı kanıtlanmıyor.

Oda, hiçbir zaman Akainu'yu bir başka amirale güç olarak ezdirmez. Hatta muhtemelen şu anda da en güçlü amiral odur. Bir tık, iki tık bilmem ama öyledir. Boşuna filo amirali olmadı.
Kullanmamış olması çok saçma olmaz ya. Fuji'nin hali hazırda bir kılıç yeteneği var zaten. Her olayında da illa çok güçlü insanlarla karşılaşacağı manasına gelmiyor. Diyelim ki kutsallardan birine eskortluk yapacak. Hiç güç kullanmadan bu işi bitirebilir hatta. O yüzden kullanma ihtiyacı hissetmemesi normal. Zaten amiraller de 7/24 göreve çıkan insanlar değil. Çok özel olaylara bakıyorlar.

Yaptığın örnekleme mantıklı. Ben de Akainu'yu diğerlerinden birazcık farklı noktada görüyorum.

Askere alınmadan sonra amiral olmuş. Bu adamın diğer rutbeleri atlamadan nasil amiral oluyor?
Gücü sayesinde doğrudan olmuş. Sen güçlüsün deyip direkt amirallik veriyorlar senin anlayacağın.

Hayır her amiral bir birine denk güçteler. Aralarında öyle %25lik bir fark falan yok. Aokiji ve akainu 10 gün dövüşüyor. Kizaru da fuji de dövüşse 10 gün dövüşür. Amiraller arası fark minimum seviyede. Marinefordda gördük. Uygun şartlarda her amiralin birbirine üstünlüğü olabilir. Fuji meyvesiz saf kılıç ustalığı ile bu adamlara kafa tutan birisi. Ve 2 yıl boyunca da bu şekilde amirallik yapıyor. 2 yıl sonra meyve yiyip farkı koyuyor. Fujinin ileride filo amirali olacağı son derece net. Smoka ile de ilişkisi var. Belli ki smoka da amiral olacak. Aynı kafadaki coby de amiral olacak. Ayrıca fujinin yediği meyve hayvan gibi meyve. Öyle düşük seviye bir meyve değil. Ciddi güç artışı yaratacak bir şey. Şuan Zoro o meyveyi yese Wanoda terör estirir. Anca kaido veya bigmom durdurur.

Hayır her amiral bir birine denk güçteler. Aralarında öyle %25lik bir fark falan yok. Aokiji ve akainu 10 gün dövüşüyor. Kizaru da fuji de dövüşse 10 gün dövüşür. Amiraller arası fark minimum seviyede. Marinefordda gördük. Uygun şartlarda her amiralin birbirine üstünlüğü olabilir. Fuji meyvesiz saf kılıç ustalığı ile bu adamlara kafa tutan birisi. Ve 2 yıl boyunca da bu şekilde amirallik yapıyor. 2 yıl sonra meyve yiyip farkı koyuyor. Fujinin ileride filo amirali olacağı son derece net. Smoka ile de ilişkisi var. Belli ki smoka da amiral olacak. Aynı kafadaki coby de amiral olacak. Ayrıca fujinin yediği meyve hayvan gibi meyve. Öyle düşük seviye bir meyve değil. Ciddi güç artışı yaratacak bir şey. Şuan Zoro o meyveyi yese Wanoda terör estirir. Anca kaido veya bigmom durdurur.
Ben de bundan bahsediyorum. Sonuç olarak aralarında öyle büyük bir fark falan yok. Fark koyduğuna dair hiçbir sahne, veri yok. Benim yazdığım gibi de olabilir, ki bence öyle.
Senin verdiğin örnekten gideyim. Garp, meyve yese herkesten güçlü olurdu, diyorsun değil mi? Peki, neden yemiyor? Denizciler en güçlü meyveleri bulabiliyorlar. Yeseydi bir tane de, Roger'in peşinde o kadar koşmasaydı boşuna. Bu seride öyle ya da böyle bir güç dengesi var. Bu yüzden Garp meyve yiyerek güçlenmeyecek. Bu yüzden Fujitora, meyveyi yedikten sonra Akainu ile aynı seviyenin adamı oldu. Ona fark falan atmadı. Seri sonunda olur da Akainu'yu yener ve koltuğuna oturursa, bu tıpkı Akainu vs Aokiji gibi olur. Öyle ezme falan olmaz. Böyle bir vs de olmaz ya, örnek olsun diye dedim.
Kalınlaştırdığım iki yer arasındaki çeliştiyi fark edersin umarım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık