Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Issho

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 • Laf yok, icraat var.

  Kullanılan: 206 81.1%
 • Amirallik kimlere kalmış

  Kullanılan: 48 18.9%

 • Kullanılan toplam oy
  254

Issho (Isshō), daha çok lakabı olan Fujitora adı ile bilinen Denizciler'in üç Amiral'inden biridir.

Adından ilk kez Sakazuki, Monkey D. Luffy ve Trafalgar D. Water Law ile ilgili yapılan planları anlatırken bahsetmiştir.

Issho, tıpkı yerine geldiği eski Amiral Kuzan gibi, Denizciler'in dogmatik düşüncesi olan "Mutlak Adalet" kavramına karşıdır. Dünyadaki yozlaşma ve kötülükten o kadar tiksinmiştir ki, bunları bir daha görmemek için kendini kör etmiştir. Zaten sevmediği Shichibukai unvanından, Donquixote Doflamingo'nun Dressrosa'ya yaptıklarını öğrendikten sonra iyice nefret etmiştir. Kral Riku ve Dressrosa halkının önünde askerleri ile diz çöküp özür dilemiştir. Bunun neticesi olarak, Sakazuki tarafından herhangi bir Denizci üssüne girişi yasaklanmıştır.

Görünümü

Issho sadece gözlerinin beyazı görünen kör bir adamdır, lakin genelde gözlerini kapalı tutar. Yüzünde gözlerinin üzerinden geçen X şeklinde bir yara izi vardır. Bu yara, kendini kör ettiğinde oluşmuştur. Siyah kısa saçları ve top sakalı vardır. Her Amiral'de olduğu gibi, onun da boyu uzundur.

Issho'nun sırtındaki standart Denizci paltosu olmasa, hiç Denizci'ye benzemeyen bir adamdır. Çoğu üst rütbeli Denizci subayının aksine, takım elbise giymez. Issho'nun üzerinde açık mor renkte bir yukata vardır. Belinde koyu mor renkte bir kuşak bağlıdır. Boynundaki örtüsü de koyu mor renktedir. Giyimindeki renkler, lakabının hakkını vermektedir. Genelde elinde bir shikomizue vardır. Kör olduğu için bunu baston olarak kullanır. Ayrıca ayaklarına geta terliklerinden giyer. Ön kolları bandajlıdır ve ellerinin üzerinde el korumalıkları bulunur.

Kişiliği

"Bu dünyada... Görmek istemeyeceğin bir sürü korkunç şey var."

- Issho körlüğüne dair yorum yapıyor.

Issho insanlara çok çabuk güvenen bir adamdır. Körlüğünü fırsat bilenlerin onu rulet masasında kandıracağını düşünmemiştir. Fakat kandırıldığını anladığında ve kendisini kandıranlar Luffy'yi öldürmeye teşebbüs ettiğinde, acımasız tarafını da göstermiştir. Issho kötülükten nefret eder. Sırf daha fazla kötülük görmemek için kendi kendini kör etmiştir.

Sorumluluk almaktan kaçmayan bir adamdır. Kumarhanede büyük çaplı bir hasara neden olduktan sonra, tadilat masraflarının Denizci Karargahı'na gönderilmesini istemiştir. Denizciler'in Mutlak Adalet öğretisinin yerine, kendi ideallerini izleyen bir adamdır. Fakat yeri geldiğinde kurallara itaat eder. Caesar Clown'ı sırf Doflamingo'nun adamı olduğundan tutuklamamıştır. Her ne kadar ikisinin arasında çok daha derin bağlar olduğunu hissetse de, elinde yeterli kanıt olmadığı için ses çıkaramamıştır.

Mütevazı biridir. Doflamingo ve Law onun saygınlığına ve gücüne atıf yapınca bunu alçakgönüllülükle karşılamıştır. Lakin onuruna düşkün bir adamdır. Luffy ve Law'un kaçmalarına bilerek izin vermesinin kendi kararı olduğunu ve bunun için özür dilemeyeceğini Sakazuki'ye açık açık söylemiştir.

Yerli yersiz fazla güç kullanmaktan çekinmez. Savaşırken görüldüğü ilk sahnede gökten bir meteor indirmiştir. Doflamingo bile, onun kendini tutmayan bir adam olduğu yorumunu yapmıştır.

Sakazuki'nin aksine masumların güvenliğini, suçluları tutuklamaktan ya da cezalandırmaktan daha çok önemser.

Bütün bu sorumlu özelliklerine karşın, kumar oynamayı çok sever ve görevlerini fazlaca ciddiye almaz. Normalde Luffy ve Law'u kovalaması gerekirken, o gidip kumar oynamıştır. Kumarbazlık onun hayatına yön veren olgulardan biridir. Kararlarını çoğu zaman zar atarak belirler ve analojilerini kumar örnekleri üzerinden yapar. Dövüşlerinde dikkatsiz bir adam olduğu söylenebilir. Law ve Doflamingo'nun güçlerinden tam emin olmadan, Green Bit'e meteor indirmiştir. Dressrosa, Kuş Kafesi'nin içinde kalmışken, kafesi kırabilmek için yine meteor indirmiştir. Ancak kafesin meteoru parçalayıp, daha büyük bir hasara sebep olacağını akıl edememiştir.
S
akin kalmasını bilen bir adamdır. Gönderdiği meteorlardan biri kendi gemisine çarptığında bile, o sakince eriştesini yemeye devam etmiştir.
I
ssho normalde sakin ve ciddi bir adam olsa da, diğer Amiraller'in aksine komik surat ifadelerine sahiptir ve komik yorumlar yapar. Luffy ile olan dövüşünde başta Luffy'nin neden nasıl saldırı yapacağını söylediğini anlamamış, sonra Luffy bir Amiral'i nasıl yendiğini detaylıca anlatmak istediği için bunu yaptığını öğrenince tuhaf bir yüz ifadesi ile gülmüştür.

Issho hayatının bir döneminde artık ne tür kötülükler gördüyse, kendini kör etmiştir. Fakat Luffy'nin yüzünü göremeyeceği için bu yaptığına pişman olmuştur. Başkalarının onun körlüğünü kendi çıkarlarına uygun şekilde kullanmasını acınası bulur ve bunu yapanlara karşı acımasız tarafını gösterir.

Yetenek ve Güçleri

Issho bir Denizci Amiral'i olduğundan, kendi astı olan bütün Denizci askerlerini emrine alabilir. Denizci organizasyonun içindeki en yüksek ikinci rütbeye sahiptir. Diğer Amiraller gibi, Issho da istediği bir adaya Buster Call gönderebilir. Dünya Hükümeti'inin kendisine verdiği yetki doğrultusunda, herhangi bir Shichibukai'nin unvanını elinden alabilir.

Dövüş gücü bakımından Issho, Dünya Hükümeti içerisindeki en güçlü adamlardan biridir. Bir Amiral olduğu için "En Büyük Askeri Güç"lerden biri sayılmaktadır. Sakazuki ona, büyük olaylara imza atmış Luffy ve bir Shichibukai olan Law'un üzerine tek başına gönderecek kadar güvenmektedir. Ayrıca Sengoku ile birlikte, bir Yonko olan Kaido'nun sağ kolu 1.000.000.000 ödüllü Jack'i yenmiştir.

Kör olmasına rağmen, dövüşlerinde bunun eksikliğini hissetmemektedir, yani körlüğü ona bir handikap oluşturmaz. Kendi indirdiği meteordan hiçbir sorun yaşamadan kendini koruyabilmiştir. Doflamingo'ya göre o ve Ryokugyu çok güçlü ve korkulması gereken canavarlardır. Gücü Luffy tarafından da övülmüştür. Doflamingo ona saldırdığında hiç endişelenmemiş ve saldırıyı kolayca engellemiştir. Dövüş yeteneklerinin üst düzey olduğuna bir başka kanıt da, Devrim Ordusu'nun iki numaralı adamı olan Sabo'ya karşı dövüşüp, bir çizik bile almamasıdır. Sabo'nun dövüş öncesinde Logia türü bir meyve yediği de önemli bir ayrıntıdır. Ayrıca Luffy'nin Üçüncü Vites formunda attığı Haki kaplı bir yumruğu suratına yemesine rağmen, sadece yüzünde birkaç ufak ezik olmuşmuştur.

İnanılmaz bir duyma yetisine sahiptir. Alakasız bir yerde olmasına rağmen Nami'nin Clima-Tact'ından çıkan yıldırımların seslerini duyabilmiştir. Aynı anda yanında olan Doflamingo ise bunu fark etmemiştir. Ayrıca bulutların hareketlerini de sezebilir.

Issho iyi bir kumarbazdır. Kandırılmadan öncesine kadar birçok oyunu kazanmıştır. Ruletteki bu başarısının keskin işitme duyusu ve yerçekimi hissiyatından kaynaklandığı düşünülmektedir.

Şeytan Meyvesi
Issho, adı bilinmeyen bir Şeytan Meyvesi yemiştir. Bu meyve ona belirli bir alanda yerçekimini kontrol etme gücü vermiştir. Gücünü ilk kullandığında, kendisini kandıran kişiler yerçekiminden dolayı önce yere yapışmıştır, ardından zeminde kocaman bir delik açılmıştır. Daha sonraki güç gösterisinde ise, gökten bir meteor indirmiştir. Yakalandıktan sonra Law'u üzerine yerçekimi uygulayarak tek bir noktada sabit tutmuştur.

Bu özelliklerinin yanı sıra, yerçekimini dairesel hatlar şekilde kullanarak saldırıları yansıtabilir. Gücünün tam sınırları bilinmemektedir. Meteor indirdiği zaman sadece gücünü test ettiğini söylemiştir. Meyvesi ile yaptığı en büyük güç gösterisi, Dressrosa'daki tüm yıkıntıları gökyüzünde toplamasıdır. Gücünü genelde kılıcı ile kullanır. Nesneleri uçurabilme gücü, shiki'nin Fuwa Fuwa no Mi güçlerine benziyor olsa da, arada bariz farklılıklar vardır. Issho' nun bir şeyi uçurabilmek için dokunmasına gerek yoktur ve gücü canlı organizmaları da etkileyebilir.

Haki
Kor-Amiral ve daha üst rütbelerdeki herkeste bulunan Haki gücüne Issho da sahiptir.

Issho ilk olarak Logia türü güçlere sahip olan Sabo ile dövüşürken Busoshoku Haki kullanmıştır. Daha sonra da Kuş Kafesi'ni durdurmak için kılıcına Haki yüklemiştir.

Kenbunshoku Haki gücü ise oldukça iyidir. Kör olmasına rağmen etrafında olan biteni hissedebilir. Ayrıca normalde duyulamayacak sesleri duyabilir.

Silahları
Diğer Amiraller daha çok meyve güçlerine güvenirken, Issho genelde kılıcını kullanır, meyve gücünü de kılıcı ile kullanmayı tercih eder. Kılıcı ve meyve gücü arasındaki ilişki henüz açıklanmamış olsa da, gücün kılıç üzerinden kullanılabildiği bilinmektedir.

Issho, kılıç kullanan diğer karakterlerin aksine kılıcını ters tutar. Yani baş parmağı öne gelir. Kılıç ustalığının nasıl bir seviyede olduğu bilinmemektedir. Ancak Rorona Zoro gibi üst düzey bir kılıç ustasına zor anlar yaşatmasından, iyi bir seviyede olduğu anlaşılabilir.

Savaşmadığı zamanlarda kılıcını baston niyetine kullanır.

Ek Bilgiler

- Issho'nun görünümü Shintaro Katsu'nun, Zatoichi filmindeki kör kılıç ustası karakterinden gelmektedir.
 • İkisi de shikomizue (baston kılıç) kullanır.
 • İkisi de kumar oynamayı sever.
 • İkisinin de kılıç tutma şekilleri birbirine benzer ve kılıçlarını benzer şekilde çekerler.
- Diğer Amiraller gibi Issho'nun lakabı olan Fujitora da, Momotaro efsanelerinden gelmektedir.
- Bir SBS'de Oda'ya Issho'nun lakabının neden Murasakitora ya da Shitora olmadığı sorulmuş, Oda ise Fujitora'nın daha karizmatik olduğunu söylemiştir.
- Issho, 5. One Piece Popüler Karakterler sıralamasında 36. sıradadır. Bu onu şimdiki Amiraller içerisindeki en popüler kişi yapmaktadır.
- Issho, One Piece: Pirate Warriors 3 oyununda Boa Hancock'un gücünden etkilenmeyen az sayıda karakterden biridir.

Künye

Adı: Issho
Okunuşu: Isshō
İngilizce Adı: Issho
İlk Göründüğü Bölüm: Manga 701, Anime 630
Bağlantısı: Denizciler
Unvanı: Amiral
Lakabı: Mor Kaplan (Jap. Fujitora, İng. Wisteria Tiger)
Durumu: Canlı
Doğum Günü: 10 Ağustos

Şeytan Meyvesi
Adı:
Bilinmiyor
Anlamı: Bilinmiyor
Türü: Muhtemelen Paramecia
 
Son düzenleme:
 • Like
Tepkiler: dX
Adamın dibi.Kendi doğruları doğrultusunda yaşayan biri.Kesinlikle Dressrosadaki en güçlü kişi.Sevmeyen diğer amirallerden güçsüz görenleri de anlamıyorum açıkçası.
 
Amiral anlayışını yerle bir eden çapsız. Bu adam yüzünden amiraller eskisi gibi canavar görülmemeye başlandı. Halbuki her amiral bir canavardır ve bir amirali ancak ve ancak bir yonko alır.

Diğer bir amiral bile bir amirali 10 günden evvel indiremezken şimdilerde birçok karaktere amiral aldırılıyor bunun yüzünden. Amiralin canavar olduğu gerçeği son zamanlarda gözardı ediliyorsa bu köramiral yüzündendir. Sevecen tavırları ile insanları kandırmakta kör olasıca. Halbuki bu da bir canavar.
 
Severim Fuji reyizi. Shichibukailiği kaldıracağını ya da kaldıramayıp denizciliği bırakacağını düşünüyorum.
Yeni denizcilerin etkili elemanlarından olacaktır.

Teşekkürler.
 
Issho'ya bu güne kadar çapsız diyen gördüm,diğer amirallerden güçsüz diyen gördüm ama bunlardan bi tanesinin bile ortaya bi neden atabiliğini görmedim. :( Keşke bi sebep öne sürebilselerdi. :(
 
gücünü daha çok hissettirmeliydi. En azından bir kişiyi indirmeliydi dressrosada. Jack olayı ile falan övünmesin hiç. Millet kurtarıcı ararken luffy'nin astıyla tel itmesi kötü oldu. İlerde iade-i itibar yaparlar gücünü görürüz illaki. Şunu da söylemek lazım. Dressrosada en az enerji harcayan adam muhtemelen kendisidir.
 
Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2020.
Tasarım Korsanfan V.5.5
Yukarı Çık