Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Haoshoku Haki

Bence sadece çizim tekniği değişti. Eskiden Haki kullandı diyorlardı bizim anlamamız için. Simdi de fark siyah çizim. 2 yıl aradan sonra bunlar oldu.
aynen katılıyorum
Sanmıyorum.Sanji'de busoshoku koka görülmedi Vergo'ya saldırırken.Öyle bir adama busoshoku olduğu halde busoshoku'suz vurmak aptallık olur.
Diable jambeye birde koka çizilirse nasıl bi görüntü oluşur bunuda hiç düşündünmü

şimdi beyler bunu bende cok düsündüm,sonra bütün bilgileri inceledim,hatta ufo 44 sen söylediginde bende senden yana olmustum su koka meselesinde.ama eldeki tüm veriler busoshoku:koka nın,busoshoku hakiye ait özel bir teknik oldugunu gösteriyor,yani yogunlastırılmıs hali o auranın.

o aurayı bedene işleyip,uzuvlarını sertleştiriyorlar türkcesi bu.şuan için opwikiada kokayı özel bir teknik olarak aldı.

çünkü rayleighin bize gösterdigi busoshoku hakiyle,koka cok farklı.e.oda kishimoto gibi biri olsa haklı olurdunuz.adam böyle gösterdigi ve belli etmeye calıstıgı için ekstra bir teknik cıkardı bence.ve dikkat edin koka kullananlar belirli,law vergoyu kesti,koka yok.tashigi kullandı koka yok.sanji kullandı koka yok.doflamingo kullandı yok.

o yüzden en üstün kullanıcıları o bariyer modu kullanıcaklardır onlara koka vermesine gerek yok.meyve kullanıcılarının cogunada siyahlasma veremez.belli kullanıclara vericek bence.mesela garpın o elinde biriken haki miktarını düsünün.onla vergoya bir koysa koka moka dinlemez komaya sokar.önemli olan haki gücleri arasındaki fark bence.tabi sizin dediginiz gibi, busoshoku carpısmalarını en azından ekstra meyve yetenegi olmayan kullanıclarda, daha belirgin göstermek için kokayı aracı kullanıyor.yinede bence apayrı bir teknik.ustaca tüy dikmiş yani,yaptı oldu :ehe:

Bende siyahlaşmanın zaman arasında çıkardığı bir teknik olduğunu düşünüyorum.Sonuçta 2 yıl önce Logia'ya dokunamayana kadar kimde haki var kimde yok kestirmiyorduk.Ayrıca siyahlaşmanında B.hakinin uplanmış hali gibi bir şey olduğuna inanıyorum.Sanji ve Zoro'da göreceğimizi düşünüyorum.

Oda'nın hakiyi ilk bölümden kurguladığını söylüyorlar. Kesin konuşamam belki kurgulamıştır.
Ama ben buna inanmıyorum, elinde malzeme vardı iyi bağladı. Yoksa o kadar bölüm açığa çıkmaması enteresan.
Hava olaylarının açığa çıkmasını bekliyorum şimdi.

Hakiyi daha ilk bölümde gösteren adam herşeyi tamamen planlamıştır bence. O 5 yılda bitecek olayıda sadece söylentilerden ibaret. Oda'nın seride tam olarak planlamadığı şeyler ilk bölümlerde karakterlerle alakalı birşey. Oda Zoro'yu başta Buggy'nin tayfa üyesi yapacakmış ama sonra fikri değişmiş. Bunun gibi tabiki örnekler vardır ama Haki gibi önemli bir faktörde sonradan ekleme gibi bir durum söz konusu olamaz bence.

Marinford'un aceleye getirme olayına gelince bende senin gibi düşünüyorum. Adamlar tayfa arkadaşlarını kurtarmaya gelmişler tüm güçlerini gösterdiler marinfordta. Bir tane bile o ' Koka ' tekniğini kullanan yok. Zaten bazı dövüşler tam olarak gösterilmedi. Ama yinede Marco ve Vista Akaiunu'ya saldırırken tüm gücüyle saldırdıklarını görüyoruz. Akaiunu ' sizde mi Haki kullanıcısınız ' diyordu. Ama normal haki kullanıcıları gibi söylemişti. Zaten aralarında hakisi baya sağlam birisi olsaydı Akaiunu'yu daha çok zorlarlardı. Adamların çok güçlü meyveleri var ama haki konusunda yeni dünyada onlardan çok daha uzman adamlar var gibi görünüyor.
haki zaten serinin olmazsa olmazı tabii kurgulamıstır.ama seriyi 5 yıllık tasarladıgını kendi agzıylan söylemiş adam yani kesin bilgi,röportajda söylüyor.cok tutunca uzatıyor.bazı arkların gereksiz uzaması,kısa tutulan sayılar bunlar hep bunun örnegi.inan daha uzatabildigi kadar uzatıcak çünkü afedersin b***k gibi para kazanıyor.

koka teknigini dileyen bastan beri tasarladı der,dileyen 2 yıllık zaman atlamasında hakiyi daha belirgin yapmak için, ayrı bir teknik olarak icat etti der.benim gördügüme ve mantıgıma göre ikinci sık daha makul çünkü siz iki yıl öncesine dair bir tane örnek veremezken.digerleri 2 yıl sonra cıktıgına dair verebiliyor.

sonra marco ve jozunun meyveleri var diye kokayı bilmemelerini iddaa etmek tutarlı degil.marcoyu adamlar teachi durdurabilecek 4 gücten biri olarak görüyor.adam bizim kıcı kırık luffy gibi 2 yıldır haki bilip kullanmıyor senelerini vericek yeni dünyada ve koka diye bir sey yapamıyacak ? yada jozu ? yada vista ?

görüldügü üzere;marineford savasında yapması gerekenleri yaptı,hakiyle ilgili tüm detayları ise savas sonuna ve yeni dünyaya bıraktı şimdide bosluk dolduruyor gibi duruyor,tabi herkezin kendi fikri saygı duymak lazım ;)

Bence koka özel bir teknik değil sadece b.hakiyi belirgin kılmak için yapılan bir şey.Hani logialara biri vurduğunda direk anlıyoruz .b.haki kullandığını ama logia olmayan birine vurduğunda anlamamız için son sayıdaki Don ve Luffy'nin yaptığı gibi siyahlaştırma bence çok işe yarıyor.Diğer türlü siyahlaştırma yapmazsa hakili mi vurdu hakisiz mi diye bir ton tartışma döner.

İyi o zaman Don ve Luffy siyahlaştırma yapmasa orada b.haki kullandığını nereden bilecektin kardeşim ? Diamante h.haki kullanıcılarının çarpışması dedi buradan en fazla h.haki kullandıklarını anlardık ama b.haki sadece tahminlere kalırdı.

Not:Sanji'nin pantolon siyah koka yapsa da anlaşılmaz.

Wb marinford ta Kral Haki dahi salamamıştı. Çünkü hastaydı ve Squardo nun bıçağından sonra Kalbi gittikçe zorlanmıştı. O halde kim olsa yapamaz. Marco , Jozu gibi adamlara gelince çok güçlü meyveleri var. Bunun yanında Orta seviye bir hakinin üstüne güçlü oluyorlar. Herşey haki değil adamlarda meyvede var meyve! Özetle Marco ve Jozu armament yapamıyor.
Diyorsun ki busoshoku koka busoshoku hakinin ileri seviyesi.Neye dayanarak bunu söyledin anlamadım.Seride koka yapan kişiler belli.Müthiş haki sahipleri diyemeyeceğimiz kişiler.(Wb,Shanks,Rayleigh'e kıyasla)Şuan için koka'nın busoshoku'nun ileri seviyesi olduğunu net bir şekilde savunmak yanlış.

Sanji busoshoku koka yapsa illa ki belli olur.Ya Oda çizer ya da birisine söylettirir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık