Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Haoshoku Haki

Koka b.hakinin ileri versiyonu olsa yani bir teknik olsa Vista ve Marco mal mı ki bunu tank olan Akainu'ya karşı kullanmıyor ? 40 kusur yaşında Marco 20 sene evvelde tayfadaymış adam.Ne yani Marco gibi adam b.hakisini geliştirip koka seviyesine çıkamadı da 2 yıl önce haki görmediğimiz Smoka bile çıktı mı yani ? Bırakın Allah aşkına ya teknik olsa Marineford savaşı kullanılması için en ideal yer.

Koka b.hakinin ileri versiyonu olsa yani bir teknik olsa Vista ve Marco mal mı ki bunu tank olan Akainu'ya karşı kullanmıyor ? 40 kusur yaşında Marco 20 sene evvelde tayfadaymış adam.Ne yani Marco gibi adam b.hakisini geliştirip koka seviyesine çıkamadı da 2 yıl önce haki görmediğimiz Smoka bile çıktı mı yani ? Bırakın Allah aşkına ya teknik olsa Marineford savaşı kullanılması için en ideal yer.
MF den önce koka yapan bir karakter var mıdır?

Hayır da ne demek istedin anlamadım ? En iyilerin savaşında görmediysem koka bana göre kesinlikle teknik değil b.hakiyi belirginleştirmek için yapılan bir şeydir.
Demek istediğim ileri tekniğide olabilir pek iyi olmayan bir teknikte olabilir. Ama Mfden bu yana 1.5 yıl geçti belkide bu arada türetilmiş ve yayılmış bir tekniktir. Yani Oda MFden sonra düşünmüştür bunu.

En iyilerin savaşında haki adına tatmin edici hiç bir şey öğrenemedik.Koka normal hakili vuruşlardan daha sağlam bir tekniktir açıktır bu bence.

Demek istediğim ileri tekniğide olabilir pek iyi olmayan bir teknikte olabilir. Ama Mfden bu yana 1.5 yıl geçti belkide bu arada türetilmiş ve yayılmış bir tekniktir. Yani Oda MFden sonra düşünmüştür bunu.
Zannetmiyorum tabi kişisel görüşe kalmış bir şey.Ayırt etme olayı daha mantıklı geliyor bana.Şimdi k.hakide yok şunu sezdim yok bunu sezdim diye muhabbet geçiyor tak anlıyoruz k.haki kullandığını.Haoshoku da aynı şekilde kullanınca belli oluyor. Birileri bayılıyor + olarak da birilerine söyletiliyor üstüne basa basa conqueror haki diye.B.haki de ise eğer koka teknik olarak sunulursa bu tekniği kullanmayanlarda b.hakiyi anlamak imkansız.Yukarıda da söylediğim gibi Don vs Luffy'de eğer siyahlaştırma olmasa kim diyebilir ki bunlar b.hakili vurdu birbirine diye ?

birşeyin daha ileri seviye olduğu belli iken niye aksini söyleyelimki. Normal haki de vücut sertleşmiyor. koka da sertleşiyor ve kesici saldırıları haki seviyene göre engelliyorsun. rayleigh ve sentamarunun hakisi ise bence kokanın da üst seviyesi ve son seviye. dokunmadan dahi haki bariyeri kurup darbe vurabiliyorsun. son sbsde oda zoronun zırh hakisinin gözlemden iyi olduğunu söylemiş. bence kekkai saldırısında zoro haki bariyerini kurarak hyouzunun saldırısını durdurdu. bariyeri normal bi insan ancak haki ile yapabilir gördüğümüz bu. e zoroda da haki olduğuna göre ? bu durum zoronun moneti uzak mesafeden kesmesini de açıklar.
şu zoro hakkındaki teorini saçma buldum uzaktan saldırılara zaten haki eklenebiliyordu bunun bariyerle falan alakalı olduğunu sanmıyorum

@İchirmaruGin

Birader b.haki sadece savunma için kullanılmıyor.Saldırı için de kullanılıyor.Marco bilmem kaç senelik korsan.Hakisini Smoker'ın 2 senede geliştirdiği kadar geliştirememiş demen komedi resmen.Ek olarak Vista'da da görmedik kokayı.Silahlara da aktarılabiliyor b.haki yani Vista'da kullanabilirdi ama onun da b.haki seviyesi yetmemiş demekki :(

Bildiğimiz kadarıyla en eskiden beri Beyazsakal korsanları ikinci kaptanı ve 1. Tümen komutanı Marco'da Smoker kadar haki yok he ? Saçmalık.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık