Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Haoshoku Haki

Durdurman gerekmiyor sektirebilirsin. Hatırlarsan Sentomaru da kendine yanaştırmıyordu o şekilde.
Tamamda ben onunla kıyaslamıyorum ki, o sektirme olayını dragon 3. seviye bir nevi en üstün durum olarak nitelemiş, ben ilk 2 aşamayı kıyasladım,

daha yogun diyebilirsin sadece.o auraylan o bahsettigim zırhı yapıyorlar.mesela sanji vergoya tekmeyi yapıstırdı,vergo duvara gömüldü,hasarı daha az aldı ama aldı.aynı tekmeyi rayleighe sallasın, rayleigh vucuduna yaklastırmıyacak. iki sene önce filin ve luffynin oldugu gibi ucucaklar.ha hakisi karsıdakinin hakisini asar veya saldırı gücü asar orası ayrı.yani birinde saldırıyı bedenin yerken,digerinde tamamen bedeninin dısındaki haki bariyeri yiyiyor.yani rayleigh,garp ve amirallerin kullandıgı daha mutlak bir savunma ;)
Ferit'e de dediğim gibi kalkan olayını hiç katmadım ki ben olaya, oradan cevap veriyorsunuz :confused:,

Sen konuda b.haki'yi üç aşamaya ayırmadın mı, birinci aşama o aura gibi olan, ikinci aşama koka, üçüncü aşama vücut dışındaki bariyer, böyle demedin mi sen..?

Tamamda ben onunla kıyaslamıyorum ki, o sektirme olayını dragon 3. seviye bir nevi en üstün durum olarak nitelemiş, ben ilk 2 aşamayı kıyasladım,

Ferit'e de dediğim gibi kalkan olayını hiç katmadım ki ben olaya, oradan cevap veriyorsunuz :confused:,

Sen konuda b.haki'yi üç aşamaya ayırmadın mı, birinci aşama o aura gibi olan, ikinci aşama koka, üçüncü aşama vücut dışındaki bariyer, böyle demedin mi sen..?
öyle dersen haklısın yani nasıl diyim sadece uyanmıs eline toplamıs vaziyetinden bahsettim ben en düsük olarak, hani su tashiginin kullandıgı levelde.eger öyle kastettiysen,o zaman haklısın ben yanlıs anladım kusura bakma.ama kokamı, o aura seklindeki hakimi dersen,ben o aura seklindekini secerim dedim,çünkü o kalkanı onunla yapıyorlar,tabiki bayagı busoshoku gücü,iyi konsantrasyon ve egitim lazım,sanırım şimdi anlastık :D

öyle dersen haklısın yani nasıl diyim sadece uyanmıs eline toplamıs vaziyetinden bahsettim ben en düsük olarak, hani su tashiginin kullandıgı levelde.eger öyle kastettiysen,o zaman haklısın ben yanlıs anladım kusura bakma.ama kokamı, o aura seklindeki hakimi dersen,ben o aura seklindekini secerim dedim,çünkü o kalkanı onunla yapıyorlar,tabiki bayagı busoshoku gücü,iyi konsantrasyon ve egitim lazım,sanırım şimdi anlastık :D
Evet, şimdi oldu :D..

buna göre luffy loguetown da kralın hakisi ile kurtuldu dragon ile değil ?
luffy orada caresizdi,ne crocodilea yada arlonga yada lucciye son vuruslarındaki gibi duygu patlaması yasıyordu, nede bir arkadası tehlikedeydi.

orada önce gökten inen ve ne tesadüftür luffynin üstüne inen:D bir yıldırım luffyi kurtardı,ki lastik olması ve etkilenmemesi,ki ordan eneli olaya baglaması e.odanın muazzam :D

sonrada bir bakıyorsun dragon geliyor ,dünya cevabımızı bekliyor diyor kaderin rüzgarları es diyor,bir bakıyorsun bir fırtına ve ne tesadüftür o rüzgarla sadece korsanlar kurtuluyor ;)

yani tüm dragon fanlarının, dragon hava olaylarına hükmediyor teorisi,loguetowna dayanıyor,luffy orada dragon sayesinde yırttı,smoker neden yardım ettin dragon dedi,yine marinefordda demek o yüzden dragon kurtardı dedi.kesin olarak dragon tarafından kurtarıldı luffy,hatta smoker denizcilere bildiriyorki,garpta ögrenmiş,water sevende luffye söylüyor,babasıyla tanıstıgını.yani diger durumlar haric, loguetown tam anlamıyla dragonun luffyi kurtarması baska bir sey degil.

Bana göre zırh hakisinin tek hali var. 2 yıl önce Haki kullanımı olduğunda oradan herhangi birine ahanda bu Haki kullandı dedirtiyordu. Tabi o zamanlarda 40 yılda bir Haki kullanan vardı.

2 yıldan sonra herkeste Haki olduğunda bunu sürekli olarak birine söylemek çok daha zor olacağından. Haki kullanımını belirginlestirmek için Siyah boya kullanımına geçti. Sadece çizim tarzında birkaç değişiklik yapmış oldu.

Yani vücuttan şok dalgası benzeri şeyleri kral hakisi olanlar yapabilir. Onun disindakiler sadece vücut siyahlastirir.

Şuana kadar busoshoku koka yapan kişiler, Smoker,Vergo,Luffy,Chinjao.Nasıl oluyorda kolun siyahlaşması busoshokunun ileri seviyesi oluyor anlamıyorum.Marineford'da o kadar dövüşmüş Wb'nin kolu siyahlaştı mı?Eğer ki siyahlaşma hakinin ileri seviyesiyse şüphesiz Wb'de bunu yapabilirdi.Neden yapmadı?Vergo'nun busoshokusu Wb'den yüksek o halde.

Şuana kadar busoshoku koka yapan kişiler, Smoker,Vergo,Luffy,Chinjao.Nasıl oluyorda kolun siyahlaşması busoshokunun ileri seviyesi oluyor anlamıyorum.Marineford'da o kadar dövüşmüş Wb'nin kolu siyahlaştı mı?Eğer ki siyahlaşma hakinin ileri seviyesiyse şüphesiz Wb'de bunu yapabilirdi.Neden yapmadı?Vergo'nun busoshokusu Wb'den yüksek o halde.
Garp Marco'ya vurduğunda da yapmadı bence sadece belirli olsun amacı güdüyor oda yoksa bi espirisi yok.

Bence sadece çizim tekniği değişti. Eskiden Haki kullandı diyorlardı bizim anlamamız için. Simdi de fark siyah çizim. 2 yıl aradan sonra bunlar oldu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık