Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Haoshoku Haki

@Dragon
Anladığım kadarıyla ful busoshoku beden Vergo houshoku sahiplerine oranla zayıf diyorsun haki seviyesi olarak benim merakım doğrusu Luffy acaba ilerleyen zamanlarda ful busoshoku bedenle görebilirmiyiz açıkcası benim düşüncem ful bedende busoshokuda aşmış oluyorsun ve bence Luffy bu konuda hala geride haki gücü olarak üstün olabilir ya da potansiyel olarak üstün olabilir ama şuan için full beden busoshoku yapabileceğini düşünmüyorum eğer ilerleyen zamanlarda böyle birşey yapabilirse ve meyvesinide hesaba katarsak bildiğin yürüyen tank olur. Bildiğimiz üzre hemen hemen her uzvu ile saldırı yapabiliyor.

Dragonun rüzgar meyvesi yediği bana göre %99 Goa krallığındaki mangada varmı hatırlamıyorum ama LogueTown' daki rüzgar mangada var. Okadar güçlü rüzgar houshoku ile yapılamaz. Direk meyve ile ilişkili dragonun dediği gibi stormun güçleri olacak sis oluşturup yağmurlar yağdırabilecek bence. Dragon, Rogerin tayfasında değildi bence denizciydi. Akainu ilede yakın arkadaşlardı :D

@Dragon
Anladığım kadarıyla ful busoshoku beden Vergo houshoku sahiplerine oranla zayıf diyorsun haki seviyesi olarak benim merakım doğrusu Luffy acaba ilerleyen zamanlarda ful busoshoku bedenle görebilirmiyiz açıkcası benim düşüncem ful bedende busoshokuda aşmış oluyorsun ve bence Luffy bu konuda hala geride haki gücü olarak üstün olabilir ya da potansiyel olarak üstün olabilir ama şuan için full beden busoshoku yapabileceğini düşünmüyorum eğer ilerleyen zamanlarda böyle birşey yapabilirse ve meyvesinide hesaba katarsak bildiğin yürüyen tank olur. Bildiğimiz üzre hemen hemen her uzvu ile saldırı yapabiliyor.
luffynin yapması gereken shanks,rayleigh, amiraller gibi busoshoku görünmez kalkanı.en büyük busoshoku kabiliyeti o.koka denen siyahlasma, sadece hakisinin bedeninin üstünde yogunlastırılması.saldırıyı bedene alıyorsun ama,saldırının siddetini azaltıyorsun.yani rayleighe saldırmaya calısan fil,rayleighe ulasamazken,vergoya vurucak ama vergo sertlesme sayesinde, ya az hasar alıcak yada saldıran kişinin gücüne göre hiç almıyacaktı.

o yüzden luffynin ögrenmesi gereken sey ;rayleighin stili.busoshoku birinci derecede basitce elinde topluyorsun enerjiyi öyle vuruyorsun,iki yogunlastırıyorsun koka yapıyorsun,3 etrafına görünmez bir zırh koyup onla saldırıyorsun, en üstün tipide o zırh bence.

dur resimleri bulayımda, oda aradan cıksın ;

en temeli,yani hakiyi elinde toplamayı, iki kişide gördüm mangada biri rayleigh gösterdi luffye alttaki resimde, birde garpta vardı onu bulamadım şimdi.onuda mahir buldu saolsun.

ikinci seviye koka teknigi, vucudunda o reyleighin elinde gözüken hakiyi yogunlastırıyorsun,busoshoku koka oluyor.

son olarak etrafına görünmez bir bariyer koyuyorsun, aynı anda hem savunma hem saldırı yapabiliyorsun.bunun örnekleride; sentoumarunun ashigara dokkoisi,marigoldun luffye karsı kullandıgı hali,rayleighin file karsı kullandıgı vede amirallerin birlikte wbnin depremini tuttuguyla,shanksın akainuyu durdurdugu sahnelerde var.

özellikle shanksınkine dikkat et,magma kılıc önde olmak üzere, shanksın ve cobynin etrafında görünmez bir bariyer varmıs gibi dagılıyor ve magma içeri nufuz edemiyor,dagılan magma parcalarını bile oval sekilde etraflarına çizmiş e.oda.

amirallerinki ise en net olanı,acıkca deprem bile içeri nufuz edemiyor.dikkat et büyük bir baloncuk seklinde bariyer platformu koruyor. ;)

@Dragon
Busoshokunun kendi içinde 3'e ayrıldığını düşünüyorsun galiba busoshoku bedenle birleştirenler olarak hep bir kademe alt rütbelileri gördük yani 2 yıl önceki kullananlar bahsetmiş olduğun kalkan tipini kullanıyordu amiraller olsun,rayleigh olsun,shanks olsun ama bir yandan da koca savaşta hiçbir kişinin koka yapmamış olması ben burda Odanın hakiyi ayırt etmek için böyle birşey yaptığını düşünüyorum yani somut gözle görülür birşey yapmak istedi Oda zaten 2 yıl sonra Newwordde ben bahsetmiş olduğun kalkan tipi busoshoku görmedim yanlış hatırlamıyorsam. Dediğine en yakın örnek Bartolomeounun meyvesiydi o da bariyer meyvesi zaten.

@Dragon
Busoshokunun kendi içinde 3'e ayrıldığını düşünüyorsun galiba busoshoku bedenle birleştirenler olarak hep bir kademe alt rütbelileri gördük yani 2 yıl önceki kullananlar bahsetmiş olduğun kalkan tipini kullanıyordu amiraller olsun,rayleigh olsun,shanks olsun ama bir yandan da koca savaşta hiçbir kişinin koka yapmamış olması ben burda Odanın hakiyi ayırt etmek için böyle birşey yaptığını düşünüyorum yani somut gözle görülür birşey yapmak istedi Oda zaten 2 yıl sonra Newwordde ben bahsetmiş olduğun kalkan tipi busoshoku görmedim yanlış hatırlamıyorsam. Dediğine en yakın örnek Bartolomeounun meyvesiydi o da bariyer meyvesi zaten.
smokerlada onu tartısıyorduk şimdi,bazıları senin gibi diyor, smoker ayrı bir teknik diyor.bence ikiside.yani hem e.oda daha belirgin yapmak için öyle çiziyor,hemde diger mangakalar gibi sıvamamıs olmak için,bunu ayrı bir teknik haline cevirdi.

yani busoshoku; koka denen zımbırtı.2 yıl önce hiç kullanmayanlara,şimdi verirse bu teknigi sasırmamak lazım.haki anlatılırken asıl güc olarak... bahsettigim sey çizildi .dikkat et busoshoku anlatım sayfasına,e.oda marigoldu,sentoumaruyu,rayleighi çizmiş sadece.çeşitlilik katmak ve busoshokuyu belirginleştirmek amacıylada kokayı icat etmiş oluyor bu durumda.artı birde hasshouken cıktı,haki tabanlı kenpo teknigi.

mesela kishi olsa onlarda kullanıyorduda ben verdirtmedim der,hepsine busoshoku derdi,artık siyaha boyuyorum anlayın diye yedirir tüy dikerdi :D e.oda stil sahibi, onu ayrı bir teknik kıldı,kattıgı seyi hikayeye oturtmak için zephriyi bile olaya dahil edip film yaptı ,yani tam anlamıyla bir sıvama sanatı yaptı :ehe:

Ben tekniğin özünü değilde görünüşünü değiştirdiğini düşünüyorum hele ilk zamanlar animede neydi öyle süpersonic şok dalgası gibi yani houshoku,busoshoku grafik olarak animede hiç göz doyurmuyordu.
Ama 2 farklı teknik olduğunu düşünmekte yanlış değil fakat neden geçen 2 yıllık süre zarfında kimse bu hakiyi bariyer gibi kullanmıyor? Bence Oda sırf grafik,görsellik açısından bundan vazgeçti gibi...

Monkey :D Luffy

harika konu ellerinize sağlık :alkis:
Garp ın elindeki ne öyle hiç dikkat etmemiştim çizim hatasına benzemiyor ve robinin şaşırması ile daha da enteresan ki denildiği gibi en azından garp ın b hakisi rayleigh ten fazla olabilir çünkü saf güçle dövüşen bir adam için en önemli haki çeşidi bence çok mantıklı geldi

Koka ve bariyer saldırı yapmanın yanı sıra savunma/kalkan olarak da iş görüyor, bu noktada merak ettiğim bir unsurda acaba Garp ve Rayleigh'in elinde gördüğümüz ve hakinin en düşük seviyesi olarak kabul ettiğimiz o auramsı yapı herhangi bir şekilde savunma artısı sağlıyor mudur..

Koka ve bariyer saldırı yapmanın yanı sıra savunma/kalkan olarak da iş görüyor, bu noktada merak ettiğim bir unsurda acaba Garp ve Rayleigh'in elinde gördüğümüz ve hakinin en düşük seviyesi olarak kabul ettiğimiz o auramsı yapı herhangi bir şekilde savunma artısı sağlıyor mudur..
Busoshoku kalkan zaten. Eline tava alıp adama o tavayla vurmak gibi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık