Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Game of Thrones (2011-2019)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 43 71.7%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 17 28.3%

• Kullanılan toplam oy
    60
Doğru düşünmüşsün. Bununla ilgili uzunca yazılmış teoriler de vardı. Hatta daha da ileriye gidip aslında Ötekilerin iyi olduğunu söyleyenler bile.
Ben kitapları okumaya başlayıp bu griliği farkettiğimden beri, Martin'in birkaç sözüne binaen buna yakın şeyler düşünüyorum. Sıklıkla Ötekilerin safi kötü olarak algılanmaması gerektiğini söylüyorum. Dizide yaratıldıkları hallerine pek güvenmesem de "yaratılmış" kötü adamlar olabilirler, kendilerini koruma peşinde olabilirler vesaire. Özellikle Martin'in buruk bir final olacak demesinden yola çıkarak böyle düşünüyorum. Ötekilerin amacını öğrendiğimizde aklımıza orc benzeri saf kötülerin gelmeyeceği aşikar, şimdiye dek tamamen öyle görünseler de.
Orklar Türklerdir, Viyana'da Gondor'dur diyorlar Yusuf ona ne diyorsun ?

Orklar Türklerdir, Viyana'da Gondor'dur diyorlar Yusuf ona ne diyorsun ?

Geçenlerde bir film izledim.İngiliz efsaneleriyle alakalı bir filmdi.İşin ilginç yanı bu çocuk kral,cadı kadın,ensest göndermeleri o filmde de vardı.Muhtemelen bu Martin Westeros'u İngiliz tarihi yada efsanelerinden fazlasıyla esinlenerek yaratmış.Taht İngiltere tahtı olduğu kesin de gerisini araştırmak lazım.7 krallık saltanat falan filan hep İngiltere'yi işaret ediyor.

Doğru düşünmüşsün. Bununla ilgili uzunca yazılmış teoriler de vardı. Hatta daha da ileriye gidip aslında Ötekilerin iyi olduğunu söyleyenler bile.
Ben kitapları okumaya başlayıp bu griliği farkettiğimden beri, Martin'in birkaç sözüne binaen buna yakın şeyler düşünüyorum. Sıklıkla Ötekilerin safi kötü olarak algılanmaması gerektiğini söylüyorum. Dizide yaratıldıkları hallerine pek güvenmesem de "yaratılmış" kötü adamlar olabilirler, kendilerini koruma peşinde olabilirler vesaire. Özellikle Martin'in buruk bir final olacak demesinden yola çıkarak böyle düşünüyorum. Ötekilerin amacını öğrendiğimizde aklımıza orc benzeri saf kötülerin gelmeyeceği aşikar, şimdiye dek tamamen öyle görünseler de.
Sıcak olan herşeyden nefret ediyolar. Kendi türleri hariç herkesi öldürmeleri gerekiyor. Yaşam sıcaktır, bütün yaşamı yok edicekler. İyi çıkarlarsa saçma olur. Bana göre amaçları sonsuz bir kış bütün diyarda.

Sıcak olan herşeyden nefret ediyolar. Kendi türleri hariç herkesi öldürmeleri gerekiyor. Yaşam sıcaktır, bütün yaşamı yok edicekler. İyi çıkarlarsa saçma olur. Bana göre amaçları sonsuz bir kış bütün diyarda.
Bence öyle değil bencede o kadar basit çıkmaz olay okadar yıl uyumalarının nedeni ney neden şimdi uyandılar bunlara bağlı olarak heryöne itilebilir olaylar.
Hem senin dediğin gibi olsalardı sam'ide öldürmeleri gerekirdi ama bakıp devam ettiler

Bu da bir kendini koruma yöntemidir nihayetinde. Bazı hayvanlar gibi, öl ya da öldür. Kendilerine alan açmak istiyorlar. Yine gri bir görünüm.

Yukarıda özellikle kesin çizgiler olmayacağını belirtmiştim. Ne saf iyi ne saf kötü; doğal olan, kendine münhasır olan olacaktır Martin'in kurgusunda. Yani dediğini yaptıklarında saf kötü olmuyorlar veya benim dediğimi yaptıklarında da saf iyi.

Geçenlerde bir film izledim.İngiliz efsaneleriyle alakalı bir filmdi.İşin ilginç yanı bu çocuk kral,cadı kadın,ensest göndermeleri o filmde de vardı.Muhtemelen bu Martin Westeros'u İngiliz tarihi yada efsanelerinden fazlasıyla esinlenerek yaratmış.Taht İngiltere tahtı olduğu kesin de gerisini araştırmak lazım.7 krallık saltanat falan filan hep İngiltere'yi işaret ediyor.
Valla ben başlarda haritayı ingiltere sanıyordum zaten. Şekil olarak çok benziyor westeros ingiltereye. Avrupayla arasındaki ince deniz vs de baya westeros ve esosa benziyor. Yukarısı soğuk ingilterede olduğu gibi kuzey yani vs.

Bence öyle değil bencede o kadar basit çıkmaz olay okadar yıl uyumalarının nedeni ney neden şimdi uyandılar bunlara bağlı olarak heryöne itilebilir olaylar.
Hem senin dediğin gibi olsalardı sam'ide öldürmeleri gerekirdi ama bakıp devam ettiler
Kitapta öyle bir sahne hatırlamıyorum, bunların doğası bize ters bizim doğamızda bunlara, yaşamaları için soğuk ve güneş ışığı olmayacak uzlaşma bana mantıksız geldi. Uyanmalarındaki sebeb belli uzun kış geldi yazın savaşamayacakları için uzun kışı bekliyolar.

Kitapta öyle bir sahne hatırlamıyorum, bunların doğası bize ters bizim doğamızda bunlara, yaşamaları için soğuk ve güneş ışığı olmayacak uzlaşma bana mantıksız geldi. Uyanmalarındaki sebeb belli uzun kış geldi yazın savaşamayacakları için uzun kışı bekliyolar.
Kitapla film bir değil kardeşim biliyorsun dimi bi filmden bi kitaptan yorumlamak çok yanlış,ya filmi izlicen filme göre yorumlicaksın veya kitapa göre bir sahneyi filmden bir sahneyi kitaptan olmaz ikisi farklı senaryoda ilerliyor.

Arya'nın yedi krallığın askerleri ile karşılaşması bana biraz saçma geldi. Ne alaka acaba? Bu arada koca facelessmen'den koşarak kaçmak akıl alır gibi değil. Evrenin belki de en büyük tarikatı ya da onlardan biri desek daha doğru olur. İyilerin sürekli intikamlarını alması biraz sıktı sanki. Her an her şeyin olabileceği bir dizi idi bu.
O sahnede bir ara adamları göz ucu ile kesiyor şöyle bir. Değerli bir şeyleri var mı yok mu diye falan bakıyor. Muhtemelen krallık askerleri olmalarından dolayı kısa bir anlığına onları öldürüp değerli eşyalarını almayı düşünüyor. Sonrasında adamların hikayelerini dinliyor ve nefretini, askerlerden ziyade askerlerin başındakilere kusması gerektiğini hatırlıyor. Bana göre o kadar da boş bir sahne değildi.

Diğer kısma katılıyorum. Kız iyi,hoş, havalı da çoktan ölmesi gerekiyordu. Tam bir bal küpü ve her işinin rast gitmesi sinir bozucu. Tabi bunu dile getirince ne alaka diyorlar ama olsundu. :(

Valla ben başlarda haritayı ingiltere sanıyordum zaten. Şekil olarak çok benziyor westeros ingiltereye. Avrupayla arasındaki ince deniz vs de baya westeros ve esosa benziyor. Yukarısı soğuk ingilterede olduğu gibi kuzey yani vs.
Öyle çok bariz ortada.Ejderhalar,kölesiz ordusu vs onların da elbet bir karşılıkları vardır.Ak gezenler falan mesela Moğollar'ı falan temsil ediyorsa hiç şaşırmam.

Diğer kısma katılıyorum. Kız iyi,hoş, havalı da çoktan ölmesi gerekiyordu. Tam bir bal küpü ve her işinin rast gitmesi sinir bozucu. Tabi bunu dile getirince ne alaka diyorlar ama olsundu. :(
Arya'yı tam Luffy yapmışlar diyorsun yani. :D İlk sahnesi iyiydi bu bölümün intikamını güzel aldı ama askerlerin yanına öyle rahatça gitmesi biraz saçma geldi.Birisi çakabilirdi durumu.Hepsini aynı anda öldürebileceğini düşünüyordu herhalde o kadar gelişti mi yahu dövüş konusunda tam karar veremedim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık