Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Game of Thrones (2011-2019)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 43 71.7%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 17 28.3%

• Kullanılan toplam oy
    60
Seride herkes gri değil bence.Ağırlıklı olarak gri karakterler olsa da Jon Snow bana her zaman beyaz gelmiştir mesela.Ufak tefek şeylere takılırsak shounen serilerde bile beyaz karakter yoktur.Akgezenlerde bana göre tamamen kötülüğü temsil ediyorlar.Sen git 7 sezon kötülüğün vücut bulmuş hali gibi göster akgezenleri finalde bi bakalım aslında o kadar da kötü değillermiş.Böyle bir şey çıkmaz bana göre.

Onun dışında 7. sezon spoilerlarına bakınca ilk bölüm kusursuz tuttu nerdeyse.Diğer bölümlerinkini de okumuştum.Fena şeyler olucak.

Geçenlerde bir film izledim.İngiliz efsaneleriyle alakalı bir filmdi.İşin ilginç yanı bu çocuk kral,cadı kadın,ensest göndermeleri o filmde de vardı.Muhtemelen bu Martin Westeros'u İngiliz tarihi yada efsanelerinden fazlasıyla esinlenerek yaratmış.Taht İngiltere tahtı olduğu kesin de gerisini araştırmak lazım.7 krallık saltanat falan filan hep İngiltere'yi işaret ediyor.
Robert'ın İsyanı'nda Güller Savaşı'ndan esinlenilmiş sanırım:

https://tr.0wikipedia.org/index.php?q=aHR0cHM6Ly90ci53aWtpcGVkaWEub3JnL3dpa2kvR8O8bGxlcl9TYXZhxZ_EsQ

https://tr.0wikipedia.org/index.php...0hlbnJ5XyglQzQlQjBuZ2lsdGVyZV9LcmFsJUM0JUIxKQ

http://www.altersozluk.com/entry/53778

Starklarda grilik yok :bilmem:
Adamların aile göz rengi bile gri :D
Bu ötekilerin ortaya çıkma amacı tamamen kendini korumak bence.Daimi kış bölgesinde bunların şehri bile olabilir.Bu adamlar zeki birde, bildiğin insan zekasında.İlk kitapta genç birini katlediyolardı ötekiler.İsmini unuttum Royce mu neydi.O çocuğun eşgali birebir Jon.Ötekiler şafağın savaşı efsanesi biliyolar ve Jon ortaya çıktıktan sonra bir şekilde haber alıp harakete geçiyolar.Az daha ileri götürüp teoriyi bu ilk kahraman Jon mimar Brandon da bizim kırık Brandan dır derim.Bir şekilde geçmişe gidebilir belki gücüyle bu ikisi.Buda ötekilerin Jon'u ve Brandonu nasıl bildiğini açıklar.Adamlar tek Jon'unun değil Brandonunda peşinde.

Son bölümde denynin ejderlerinden biri akgezen olarak hayata geri dönecek

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kitapla film bir değil kardeşim biliyorsun dimi bi filmden bi kitaptan yorumlamak çok yanlış,ya filmi izlicen filme göre yorumlicaksın veya kitapa göre bir sahneyi filmden bir sahneyi kitaptan olmaz ikisi farklı senaryoda ilerliyor.
Sonuçta genel olarak paralel ilerliyor. Aralarında uçurum olmaz, şimdi filmde akgezenler ittifak yapsa kitapta yok edilecek halleri yok. Sam zaten akgezenlerle savaşmak için bilgi toplamaya hisara gitti. Ejderhacamı kaynakları arıyor. ne gibi bir barışa yardımı olabilir.

Bu da bir kendini koruma yöntemidir nihayetinde. Bazı hayvanlar gibi, öl ya da öldür. Kendilerine alan açmak istiyorlar. Yine gri bir görünüm.

Yukarıda özellikle kesin çizgiler olmayacağını belirtmiştim. Ne saf iyi ne saf kötü; doğal olan, kendine münhasır olan olacaktır Martin'in kurgusunda. Yani dediğini yaptıklarında saf kötü olmuyorlar veya benim dediğimi yaptıklarında da saf iyi.
Böyle bakarsak kimse kötü olmaz zaten, hayvanlar doyduklarında avlanmazlar bunlar herkesi zombi yapıyor. İlişmediklerininde bebeklerini alıyor. Gerçekten bir uzaylı grubu olsa, senin türündeki herkesi alıp zombi yapsa ve bebeklerini alıp kendi ırkına katsa, bütün dünyayı fetih etmeyi amaçlasa bu onları saf kötü yapmaz mı?

Böyle bakarsak kimse kötü olmaz zaten, hayvanlar doyduklarında avlanmazlar bunlar herkesi zombi yapıyor. İlişmediklerininde bebeklerini alıyor. Gerçekten bir uzaylı grubu olsa, senin türündeki herkesi alıp zombi yapsa ve bebeklerini alıp kendi ırkına katsa, bütün dünyayı fetih etmeyi amaçlasa bu onları saf kötü yapmaz mı?
İyi ve kötü değil, Saf iyi ve saf kötü ayrımı yapıyoruz. Saf kötü dediğin Sauron gibi, Melkor gibi içlerinde zerre kadar iyi şey olmayanlardır. Normal kötüler ise bir sebebi olanlar veya kötülüklerini belli yerlere yönlendirenlerdir. Bu Ötekiler de şimdilik saf kötü görünüyor, ama aslında öylesine saf kötü değil de normal kötü diyebileceğimiz tipler çıkabilirler diye öngörüde bulunuyoruz. Nitekim dizide öyle oldukları gösterildi bile. Yine de ben kitabı referans alırım ve onu beklerim.
Yani evet, bunlar kötüdür. Ama kötülüğü doğaları gereği işlemiyorlar Yüzüklerin Efendisi'nin orkları gibi. Bir sebepleri çıkabilir zira Martin saf iyilik ve saf kötülük kavramlarını pek sevmeyen bir yazar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık