Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Game of Thrones (2011-2019)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 43 71.7%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 17 28.3%

• Kullanılan toplam oy
    60
GoT'un en komik repliğiydi bence.

Arya s:utan::utan::respect:
Arya olmasa pek tatmin edici bölüm değildi jorahın sahnede efsaneydi zombi gibi koluyla saldırması :alkis::alkis:.

Jon snowun en büyük düşmanı bence serçeparmak adamın amacı sansanın kafasını çelip tahta oturtup jonu öldürtmek
Bence başarısız olcak ama yinede yılanın kafasını küçük iken ezmek makbuldür :at:
Arya'nın yedi krallığın askerleri ile karşılaşması bana biraz saçma geldi. Ne alaka acaba? Bu arada koca facelessmen'den koşarak kaçmak akıl alır gibi değil. Evrenin belki de en büyük tarikatı ya da onlardan biri desek daha doğru olur. İyilerin sürekli intikamlarını alması biraz sıktı sanki. Her an her şeyin olabileceği bir dizi idi bu.

@ch3rl0b11n bu konuda senin bilgilerine güveniyorum o yüzden seninle konuşmak istedim.

Hani bizim bu yazar Martin, Tolkien hayranı. Ama bir noktada kendisini eleştiriyor. Senin bir tabirin de vardı bu konuda sanki. "gri". Diyor ki Tolkien ve Orta Dünya için, beyazlar hep beyaz siyahlar hep siyah. Baktığımızda GoT'da böyle bir şey yok herkes gri. Şimdi bu noktayı baz aldığımda white walker'ların "siyah" olduklarını düşünmüyorum. Daenerys'in hareketi ile bir bağlantısı varmış gibi geliyor. Büyü ile yaratıldılar ve amaçlandıkları şey dünya'yı korumak ve sonrasında kontrolden çıktılar ya. Bence alevin tanrısı ile buzun tanrısı mücadele içinde. white'ların amacı sanki dünyayı daenerys'den kurtarmak gibi geliyor. Jon'u bir noktada istiyorlar. Ölüsünü, dirisini anlam veremedim ama bana sanki Jon bunlarla beraber ilerde anlaşıcak gibi geliyor.

Kısaltarak yazdım tekrar okuduğumda arada boşluklar var müsait olduğunda sana sözel anlatmak isterim bu fikrimi.

GoT'un en komik repliğiydi bence.

Arya'nın yedi krallığın askerleri ile karşılaşması bana biraz saçma geldi. Ne alaka acaba? Bu arada koca facelessmen'den koşarak kaçmak akıl alır gibi değil. Evrenin belki de en büyük tarikatı ya da onlardan biri desek daha doğru olur. İyilerin sürekli intikamlarını alması biraz sıktı sanki. Her an her şeyin olabileceği bir dizi idi bu.
O sahne sanki sadece Ed Sheraan içinmiş gibi geldi bana. Devamında bir şey olacağını pek sanmıyorum.

@ch3rl0b11n bu konuda senin bilgilerine güveniyorum o yüzden seninle konuşmak istedim.

Hani bizim bu yazar Martin, Tolkien hayranı. Ama bir noktada kendisini eleştiriyor. Senin bir tabirin de vardı bu konuda sanki. "gri". Diyor ki Tolkien ve Orta Dünya için, beyazlar hep beyaz siyahlar hep siyah. Baktığımızda GoT'da böyle bir şey yok herkes gri. Şimdi bu noktayı baz aldığımda white walker'ların "siyah" olduklarını düşünmüyorum. Daenerys'in hareketi ile bir bağlantısı varmış gibi geliyor. Büyü ile yaratıldılar ve amaçlandıkları şey dünya'yı korumak ve sonrasında kontrolden çıktılar ya. Bence alevin tanrısı ile buzun tanrısı mücadele içinde. white'ların amacı sanki dünyayı daenerys'den kurtarmak gibi geliyor. Jon'u bir noktada istiyorlar. Ölüsünü, dirisini anlam veremedim ama bana sanki Jon bunlarla beraber ilerde anlaşıcak gibi geliyor.

Kısaltarak yazdım tekrar okuduğumda arada boşluklar var müsait olduğunda sana sözel anlatmak isterim bu fikrimi.
Doğru düşünmüşsün. Bununla ilgili uzunca yazılmış teoriler de vardı. Hatta daha da ileriye gidip aslında Ötekilerin iyi olduğunu söyleyenler bile.
Ben kitapları okumaya başlayıp bu griliği farkettiğimden beri, Martin'in birkaç sözüne binaen buna yakın şeyler düşünüyorum. Sıklıkla Ötekilerin safi kötü olarak algılanmaması gerektiğini söylüyorum. Dizide yaratıldıkları hallerine pek güvenmesem de "yaratılmış" kötü adamlar olabilirler, kendilerini koruma peşinde olabilirler vesaire. Özellikle Martin'in buruk bir final olacak demesinden yola çıkarak böyle düşünüyorum. Ötekilerin amacını öğrendiğimizde aklımıza orc benzeri saf kötülerin gelmeyeceği aşikar, şimdiye dek tamamen öyle görünseler de.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık