Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Game of Thrones (2011-2019)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 43 71.7%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 17 28.3%

• Kullanılan toplam oy
    60
İyi ve kötü değil, Saf iyi ve saf kötü ayrımı yapıyoruz. Saf kötü dediğin Sauron gibi, Melkor gibi içlerinde zerre kadar iyi şey olmayanlardır. Normal kötüler ise bir sebebi olanlar veya kötülüklerini belli yerlere yönlendirenlerdir. Bu Ötekiler de şimdilik saf kötü görünüyor, ama aslında öylesine saf kötü değil de normal kötü diyebileceğimiz tipler çıkabilirler diye öngörüde bulunuyoruz. Nitekim dizide öyle oldukları gösterildi bile. Yine de ben kitabı referans alırım ve onu beklerim.
Yani evet, bunlar kötüdür. Ama kötülüğü doğaları gereği işlemiyorlar Yüzüklerin Efendisi'nin orkları gibi. Bir sebepleri çıkabilir zira Martin saf iyilik ve saf kötülük kavramlarını pek sevmeyen bir yazar.
Belli konularda haklısın ama ben sonuçlara bakıyorum. Sauron orta dünyayı ele geçirseydi ne olurdu. Bütün insanlığımı yok edicekti, bunlarda westerosu ele geçirse aynısı olur. Hatta atları köpekleri vb şeyleride yok ederler.

Zaten senaryonun büyük bir kısmı çoktan çalınmış. :D
Danny bu sezon çok döneklik yapacak herhalde zaten bunların ikisi Jon ile beraber.. Büyük bir ejderha uyandıracaklar. Oda Jon un annesinin bıraktığı arp sayesin de mezarlık gibi bir yer vardı onun altında büyük bir ejderha uyuyor. İkisinden biri çalacak ve o uyanacak. Böylelikle bir çalgı silaha dönüşmüş olacak. Danny Ejderlerden biri geberecek hop Ak gezenlerin tayfasına :D

Doğru düşünmüşsün. Bununla ilgili uzunca yazılmış teoriler de vardı. Hatta daha da ileriye gidip aslında Ötekilerin iyi olduğunu söyleyenler bile.
Ben kitapları okumaya başlayıp bu griliği farkettiğimden beri, Martin'in birkaç sözüne binaen buna yakın şeyler düşünüyorum. Sıklıkla Ötekilerin safi kötü olarak algılanmaması gerektiğini söylüyorum. Dizide yaratıldıkları hallerine pek güvenmesem de "yaratılmış" kötü adamlar olabilirler, kendilerini koruma peşinde olabilirler vesaire. Özellikle Martin'in buruk bir final olacak demesinden yola çıkarak böyle düşünüyorum. Ötekilerin amacını öğrendiğimizde aklımıza orc benzeri saf kötülerin gelmeyeceği aşikar, şimdiye dek tamamen öyle görünseler de.
Kesinlikle seninle paralel düşünüyorum.

Zaten senaryonun büyük bir kısmı çoktan çalınmış. :D
Danny bu sezon çok döneklik yapacak herhalde zaten bunların ikisi Jon ile beraber.. Büyük bir ejderha uyandıracaklar. Oda Jon un annesinin bıraktığı arp sayesin de mezarlık gibi bir yer vardı onun altında büyük bir ejderha uyuyor. İkisinden biri çalacak ve o uyanacak. Böylelikle bir çalgı silaha dönüşmüş olacak. Danny Ejderlerden biri geberecek hop Ak gezenlerin tayfasına :D
Büyük mezarlık dediğin winterfell altındaki kral mezarları.Kitapta o mezarın aşağı doğru baya katı olduğu yazılmıştı.Hep takılmıştı kafama la altı üstü10000 sene geçse 100 kral eder ortalama.O kadar kata ne gerek var diye.Ejderha teorisi mantıklı geliyor ondan bana.Birde o ejderhanın ismi Winter olursa starkların sözüde anlam kazanır :sapkali:
[/QUOTE]

Büyük mezarlık dediğin winterfell altındaki kral mezarları.Kitapta o mezarın aşağı doğru baya katı olduğu yazılmıştı.Hep takılmıştı kafama la altı üstü10000 sene geçse 100 kral eder ortalama.O kadar kata ne gerek var diye.Ejderha teorisi mantıklı geliyor ondan bana.Birde o ejderhanın ismi Winter olursa starkların sözüde anlam kazanır :sapkali:
[/QUOTE]
Bu sezon olur herhalde ben de kitabı okuyan birilerinden duydum da baya heyecanlı. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık