Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Game of Thrones (2011-2019)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 43 71.7%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 17 28.3%

• Kullanılan toplam oy
    60
Dizide geçmeyen şeyleri de şurada konuşmaktan bi bıkmadınız. Anladık kitabı okudunuz da spoiler oluyir bize belki daha sonradan degincek dizi. Ben hic bisey bilmek istemiyom kitaptan bölüm yorumu okumuya geldim. Ama bölümün dışında herşey konuşulmuş. :(
Kitaptan spoiler yiyebileceğin olayların hepsini geçtik dizide. Kitaptan evren bilgisi, tarihi, kuralları falan paylaşılabilir ama ona da gerek yok bence dizi yapımcıları tınlamıyor pek :(

O Azor Ahai kitaplarda da çok çok az geçiyor la. Sadece kitapları okuyup bıraksam hiç teori falan okumasam aklıma bile gelmezdi o kelimeler. Millet niye taktıysa bu kadar :/

Dizide gösterildiği kadarı ile ilk Ak Yürüyen, Ormanın Çocukları tarafından obsidyen kullanılarak yaratılıyor. Bunu muhtemelen yürek ağaçlarını kesen ve ırklarını büyük bir kıyıma uğratan İlk Insanlar'a karşı Ak Yürüyen ordusu kullanmak için yapıyorlar. Yani Ak Yürüyenler dediğimiz yaratıklar aslında bir tür biyolojik silah. Fakat daha sonra bu elemanlar kontrolden çıkıyor, bu dakikadan sonra Ormanın Çocukları ve Ilk Insanlar ittifak kurarak Ak Yürüyenler'e karşı savaşıyor. Azor Ahai önderliğinde onları kuzeye sürüp, duvarı inşa ediyorlar. Sonraki sekiz bin yıl boyunca bir daha kimse bir Ak Yürüyen görmüyor, varlıkları efsane halini alıyor ve zamanla unutuluyor.

Dizide gösterildiği kadarı ile ilk Ak Yürüyen, Ormanın Çocukları tarafından obsidyen kullanılarak yaratılıyor. Bunu muhtemelen yürek ağaçlarını kesen ve ırklarını büyük bir kıyıma uğratan İlk Insanlar'a karşı Ak Yürüyen ordusu kullanmak için yapıyorlar. Yani Ak Yürüyenler dediğimiz yaratıklar aslında bir tür biyolojik silah. Fakat daha sonra bu elemanlar kontrolden çıkıyor, bu dakikadan sonra Ormanın Çocukları ve Ilk Insanlar ittifak kurarak Ak Yürüyenler'e karşı savaşıyor. Azor Ahai önderliğinde onları kuzeye sürüp, duvarı inşa ediyorlar. Sonraki sekiz bin yıl boyunca bir daha kimse bir Ak Yürüyen görmüyor, varlıkları efsane halini alıyor ve zamanla unutuluyor.
Neden şimdi çıkıp geldiler sorun da o değil mi biraz ?

Ben de tahminin zayıf geldiğini dile getirmek için onu dile getirdim. Farkındaysan zayıf yönü söylediğim kısmı, senin tahminin.
Yabani halk konusu iki tarafa da çekilebilir. Binlerce yıldır orada olabilirler ya da kısa süre önce gitmiş olabilirler. Iddia ettiğin gibi zayıf değil yani.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık