Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Orijinal One Piece Karakteri

Anime dünyasına bazı Türk kanallarında yayınlanan çizgi filmleri saymazsak One Piece ile girdim. Ben orijinalliğini beni etkilemesi yönünden değer biçersem direkt Luffy derim. Çünkü bir karakterden normal birinden bir durumda bekleyeceğin tepkiyi Luffy vermiyor. Bu One Piece'in içindeki karakterleri bile sasırtıyordu.

Örneğin herkesin hipnoz edildiğini bilindigi sahnede Luffy de hipnoz oluyor.:D

Buggy arc'ında kendine has tavrıyla o koyun Muhtarını tekliyor. Namı şaşırıyor.:D Ben de şaşırıyorum.

Loguetown da idam edilecekken gülmesi. Smoker'ı bile etkiledi.

Çiviye doğrudan yumruk atması. Vallaha ben beklemiyordum Don Krieg'e doğrudan vurmasını. Bir sürü şey daha bulursun. Bu gibi ufak nüanslar ile karakteri seviyorsun zaten. Ben daha önce böyle bir karakter görmemiştim. Zaten 600-700 bölümlük Animeyi bir ay da bitirmekte ancak böyle açıklanabilir herhalde.

Ufak tefek benzerlikleri başka ana karakterlerle bulunabilir ama bu diğer tüm roller içinde bulunabilir. Baş kötüler arasında da ortak yonler bulursun. Serinin ikinci ana karakterleri arasında da bulursun. Çatlakları arasında da da bulursun. Tamamıyla yep yeni bir karakter bence yok zaten.

Bu noktada kişiliğinden başka karakter dizaynı ve gücü, yeteneğiyle de olaya bakmak lazım. Bu açıdan Luffy teknikleri olsun tasarımı olsun her şeyiyle ap ayrı bir karakter.

sanji
brook
dofilamingo
katakuri

bunlar ızledıgım veya okudugum karakterler arasında en farklı olanlar

Kimin en orijinal olduğunu bilmiyorum ama üzülerek söylüyorum ki; Zoro veya Luffy değil. Bundan eminim.
luffy bıldıgın maymunlardan alıntı bıraz dragonball havası var yanı (hangısı once cıktı bılmıyorum) zoro da seytan lordu belzebub vardı bole yesıl saclı fılan onu anımsatıyor ayrıca bıraz fazla klasık bır karakter

luffy bıldıgın maymunlardan alıntı bıraz dragonball havası var yanı (hangısı once cıktı bılmıyorum) zoro da seytan lordu belzebub vardı bole yesıl saclı fılan onu anımsatıyor ayrıca bıraz fazla klasık bır karakter
Luffy'de klasik shounen ana karakter özellikleri bolca mevcut. Farklı yönleri de var tabii ama bu onu en orijinal yapmaya yetmiyor.
Zoro zaten gerçek bir korsandan esinlenme. Adını unuttum şimdi. Ayrıca birçok başka karakterde görülen özellikleri bolca taşıyor. Onun da farklı özellikleri var ama yine yeterli değil.

Düşününce Katakuri orijinal olanlardan olabilir gerçekten.

Luffy'de klasik shounen ana karakter özellikleri bolca mevcut. Farklı yönleri de var tabii ama bu onu en orijinal yapmaya yetmiyor.
Zoro zaten gerçek bir korsandan esinlenme. Adını unuttum şimdi. Ayrıca birçok başka karakterde görülen özellikleri bolca taşıyor. Onun da farklı özellikleri var ama yine yeterli değil.

Düşününce Katakuri orijinal olanlardan olabilir gerçekten.
bencede katakurı kardes kısmı bıraz klıse ama tam ozgun bır karakter hele su kardesını dovduklerı yerden sonra sonra atkıyla dolasması felan mukemmeldı hıc beklemıyodum o atkının boyle bır hıkayesı olamasını(seytana donecek zannedıyodum ben cok cool hareket oldu)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık