Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Orijinal One Piece Karakteri

%100 orijinallik zaten olamaz, bence o konuya girmeye gerek yok. Teach ve Roger diyenlere katıldım. Bunlar oldukça orijinal duran karakterler. Hele Teach, daha adamın içinde kaç tane insan olduğunu da öğrenemedik :) Ayrıca çoğu villain karakterden hayalperestliğiyle de ayrılabilir. Yine karizmadan uzak oluşuyla da pek çoğundan ayrılır :) Onun yerine plancılığı, sabrı, azmiyle zamanı geldiğinde hiçbir etiği dinlemeden hedefine odaklanmasıyla bulunduğu yere gelmiştir. Bir numaraya bu adamı koyarım.

Ayrıca Luffy de öyle her shounen ana karakteri gibi değil yani o kadar hakkını yemeyelim. Hangi klasik shounen ana karakteri "İnsanlar ölür!" diyebilir dostunun yüzüne karşı en can alıcı yerde. Ya da hangisi "İyi miyim kötü müyüm? Buna siz karar verin." der. Çizimlerinin basitliğini de orijinallik hanesine yazalım. Bugünden bakmayın yalnız meseleye bu seri 2000 öncesinde başlıyor. Zaten Oda zamanın kalıplarına oldukça zıt, aykırı bir seri yazdığını kendisi de belirtiyordu bir yerde. Luffy konusunda bu bahsettiğim çizgileri çok iyi koruyamamış olsa da 2 yıllık aradan sonra, yine de orijinal bir karakterdir.

Kabaca düşününce herkesin benzerini diğer serilerede gördüm ama Brook gibisi yok.

Olgun
Sapık
Troll
Saygılı
Bilgili
Klass

Böyle bir kombo yok.

Bence bu sorunun muhatabı Oda olmalı aslında. Hangi karakterde ne kadar esinlenme olduğunu ancak o bilir ama konu güzel. Çok fikrim olmasa da yazılanları okuyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık