Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Crocodile

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 225 70.1%
  • Sevmem

Kullanılan: 97 30.2%

• Kullanılan toplam oy
    321
Daha önceden dediğim gibi One Piece tutarlı bir manga değil özellikle Luffy'nin dövdüğü kişiler ve zaman atlaması öncesi konusunda. Matematik gibi bakıyorsun olaya. Neyse bu tartışmayı uzatmak istemiyorum istediğin gibi düşünmekte özgürsün sonuçta. Ben karakterlerin evrendeki konumlarına önemlerine bakmayı seçiyorum. Şu sahnelerde Bellamy'i hayal edebiliyorsan helal sana. Bu arada bizim anlayamadığımız Crocodile ve Doflamingo fanfiction'un da güzelmiş. Adam güçlerime katıl diyor Crocodile'da eşitmişiz gibi konuşmayı kes diyor.:D Koskoca filo amirali Sengoku dikkate alıp Bellamy ile konuşacak filan. Beyazsakal ile hüsumetin olduğu için bizim tarafımızda olacağını düşünüyordum Bellamy diyecek.
Karakterlerin evrendeki önemlerine bakacaksak Buggy bu serideki çoğu karakterden hatta 4'te 3'ünün fazlasından daha önemli bir karakter ve Oda'nın en çok sevdiği karakterlerden. Ama gel görki güç olarak aynı gidişatta mı? Değil! Burası önemli nokta.

Şu konum posizyon işlerine hiç girmek istemem açıkçası, çünkü Op evreninde konumun bir önemi yok. 2 schibukai arasında '' Galaxy '' farkı varsa bu konumun bir önemi yoktur. Karakterlerin kendi bireysel güçlerine bakmakta fayda var bu yüzden.

Bellamy değersiz zaten lakin yinede yeni dünyaya göre Low 2 yıl sonraki haliyle. Adam power-up almış bariz ortada bu, lakin bu halide yeni dünyada iş yapamıyor. Ama Gl'nin ilk yarısında olsaydı Px kadar iş yapardı elbette. Çünkü Luffy bu adamı 2.vites+Koka ile tekliyor, Px'ye vurduğunun 1 klasman altı vuruyor, Px'nin 1 tık gerisinde karakter 2 yıl önceki bossların çoğunu harcar.

Fanlıktan dolayı gerçekleri göremediğinizi düşünüyorum ben sizin. Hani powerup alır öyle o seviyelere gelir desen neyse ama tutupta Alabasta'daki low hali bile epey güçlüydü, hep güçlüydü diyorsunuz, ama gösterilenler öyle demiyor işte.

Luffy Croco'yu o düz haliyle yendikten sonra Blueno tarafından dalga geçildi, Blueno'ya gear 2 açmasa yenemeyecekti bile. Lucci tek attı gearsız Luffy'e dediğim gibi Blueno geçit vermedi, seviyeler daha ne kadar belli çizilebilirdi bilemeyeceğim.

Karizmayla güç falan olmaz anlayacağın, puro çekip üfleyip atar yapmakla o seviyelerde diyemezsin karaktere.

Sengoku bariz cahil bu arada, Crocodile'ın gerçek gücünü hepimiz gördük 2 yıl öncesinde Sengoku demekki bilmiyormuş, Croco'yuda aynı Buggy gibi güçlü sanıyorlarmış demek, başka açıklaması yok.

Karakterlerin evrendeki önemlerine bakacaksak Buggy bu serideki çoğu karakterden hatta 4'te 3'ünün fazlasından daha önemli bir karakter ve Oda'nın en çok sevdiği karakterlerden. Ama gel görki güç olarak aynı gidişatta mı? Değil! Burası önemli nokta.

Şu konum posizyon işlerine hiç girmek istemem açıkçası, çünkü Op evreninde konumun bir önemi yok. 2 schibukai arasında '' Galaxy '' farkı varsa bu konumun bir önemi yoktur. Karakterlerin kendi bireysel güçlerine bakmakta fayda var bu yüzden.

Bellamy değersiz zaten lakin yinede yeni dünyaya göre Low 2 yıl sonraki haliyle. Adam power-up almış bariz ortada bu, lakin bu halide yeni dünyada iş yapamıyor. Ama Gl'nin ilk yarısında olsaydı Px kadar iş yapardı elbette. Çünkü Luffy bu adamı 2.vites+Koka ile tekliyor, Px'ye vurduğunun 1 klasman altı vuruyor, Px'nin 1 tık gerisinde karakter 2 yıl önceki bossların çoğunu harcar.

Fanlıktan dolayı gerçekleri göremediğinizi düşünüyorum ben sizin. Hani powerup alır öyle o seviyelere gelir desen neyse ama tutupta Alabasta'daki low hali bile epey güçlüydü, hep güçlüydü diyorsunuz, ama gösterilenler öyle demiyor işte.

Luffy Croco'yu o düz haliyle yendikten sonra Blueno tarafından dalga geçildi, Blueno'ya gear 2 açmasa yenemeyecekti bile. Lucci tek attı gearsız Luffy'e dediğim gibi Blueno geçit vermedi, seviyeler daha ne kadar belli çizilebilirdi bilemeyeceğim.

Karizmayla güç falan olmaz anlayacağın, puro çekip üfleyip atar yapmakla o seviyelerde diyemezsin karaktere.

Sengoku bariz cahil bu arada, Crocodile'ın gerçek gücünü hepimiz gördük 2 yıl öncesinde Sengoku demekki bilmiyormuş, Croco'yuda aynı Buggy gibi güçlü sanıyorlarmış demek, başka açıklaması yok.
Fallacy of False Analogy denilen safsatayı yapıyorsun şuan. A ve B arasına bir benzerlik kurulması, A’nın özelliklerinin B’de de olması gerektiği şeklindeki yanlış çıkarım durumudur. Buggy dediğin karakter comic relief bir karakter, Oda tarafından sevilmesi onu Crocodile ile benzer bir duruma sokmuyor. Sırf komik olsun diye kendini ciddi olayların, şansların içinde bulan biri. Buggy'i Dof kalibresinde bir adamla dövüşürken, Sengoku tarafından gücü dikkate alınırken yada yeni dünyaya gidip Whitebeard ile dövüştüğünü duydun mu? Luffy gibi isimi tüm dünyaya yayılmış bir korsanmış Whitebeard ile dövüşene kadar bu durumda sürmüş. Bunlar direkt Oda'nın sözleri. Üzgünüm böyle bir karakteri Blueno, Bellamy'lerle karşılaştıramam.
Üstüne bana fan diyerek diğer bir safsata olan Argument Against the Man'i kullanmışsın. Neyse tartışmaya devam etmeyi düşünmüyorum çünkü bir yere varmayacak seriye farklı gözlerle bakıyoruz. Ben buna bir hikaye olarak bakıyorum(hele 2 yıl önce ve sonrasını konuşurken) sense matematikmiş gibi.

Fallacy of False Analogy denilen safsatayı yapıyorsun şuan. A ve B arasına bir benzerlik kurulması, A’nın özelliklerinin B’de de olması gerektiği şeklindeki yanlış çıkarım durumudur. Buggy dediğin karakter comic relief bir karakter, Oda tarafından sevilmesi onu Crocodile ile benzer bir duruma sokmuyor. Sırf komik olsun diye kendini ciddi olayların, şansların içinde bulan biri. Buggy'i Dof kalibresinde bir adamla dövüşürken, Sengoku tarafından gücü dikkate alınırken yada yeni dünyaya gidip Whitebeard ile dövüştüğünü duydun mu? Luffy gibi isimi tüm dünyaya yayılmış bir korsanmış Whitebeard ile dövüşene kadar bu durumda sürmüş. Bunlar direkt Oda'nın sözleri. Üzgünüm böyle bir karakteri Blueno, Bellamy'lerle karşılaştıramam.
Üstüne bana fan diyerek diğer bir safsata olan Argument Against the Man'i kullanmışsın. Neyse tartışmaya devam etmeyi düşünmüyorum çünkü bir yere varmayacak seriye farklı gözlerle bakıyoruz. Ben buna bir hikaye olarak bakıyorum(hele 2 yıl önce ve sonrasını konuşurken) sense matematikmiş gibi.
Yahu bilader, senin dediğin gibi olsa bu olay tayfa hiç güçlenmez hep aynı halleriyle önüne geleni tokatlardı.

Bu serinin mangakası yoğun bir Dragon Ball fanı ve Db serisinde her zaman bir sonraki rakip öncekinden her zaman çok daha güçlüdür. Mangakada net bir şekilde bu serinin fanı.

Hikaye olarak baksan dahi tayfa karşısına çıkan rakiplerle her zaman daha güçlü hale geldi. Tutarsız derken? Kendi düşüncelerini tutarsız diye lanse etme bize, Op kendi içinde tutarlı bir seri, lakin insan görmek istediğini görüyor işte.

Mangaka Blueno'yu istese Gearsız Luffy'e paket yapabilirdi değil mi? Ama yapmadı! Neden yapmadı sence? Çünkü gücü yetmiyordu, ama Croco'ya yetti gücü hatta '' Rakibi Geçmek '' adlı bölüm başlığında yendi Croco'yu, Luffy dövüş içerisinde güçlendi yeni teknik geliştirdi ve yendi Crocodile'ı. Bunda anlamayacak birşey yok, yoğun Db fanı adamın yaptığı seriyi fazla tartışmaya gerek yok.

Karizma diye güçlü olacak değil adam, sırf karizma diye güçlü sanılıyor bu adam başka bir sebebi yok. Halbuki serideki icraatine baksak doğru düzgün isimli birine zarar verdiği bile yok, 5 dourikilik cellatları kesmek dışında tabiki.

Mihawk'ı durdurdu ( Anlık durdurma var, sonrasında ne olur tartışan yok, Mihawk kaç 100 tane Croco tekler acaba aynı anda diye sorgulayan yok? Dof dalga geçiyor herifle resmen güle oynaya, onu bile eşit diyen mi dersin? Gördük eşiti zaten :D Wb ile hüsümeti vardı saldırırken gear2'li Luffy tarafından hadi len ordan denip bakkala yollanıyor, orada bile mangaka mesajı vermiş yani. Croco , Luffy tarafından uzaklaştırıldıktan sonra bir daha Beyazsakal'ın oraya yaklaşamadı bile.

İşin özü adamın yaptığı şeylerin bir benzerini Mr3 gibi çöp yapıyordu, Buggy bile onun kadar yardım edebildi Luffy'e. Croco mf'de birine şöyle zarar verdi de kabul edecem, ama adamın kimseye en ufak hasarı yok, güçlü diye lanse etmeye çalışmayın lütfen, inanmam ( En azından o zamanki hakisiz , low hali için durum bu, 2 yıl sonra Bellamy Smoker ve Tashigi gibi power-up almışsa güçlenmiştir deriz o ayrı, çünkü Smoker'ın 2 yıl önceki haliyle 2 yıl sonraki hali arasında aslında seviye farkı baya var, Denizci Kaptanıydı sonra Commodore oldu sonrada Koramiral gelişimi yaşadı, tabiki Croco'da gelişebilir çokta imkansız bir durum değil ama 2 yıl önceki hali şuradaki karakterler için çok anlamsız kalıyor. Ve eklemem gerekirse Croco gelişirse Lucci ve diğer cp9 ajanlarıda gelişmiştir, onların Croco'dan önemsiz olduğunu sanmıyorum ben )

Ayağım kaydı, düşmüşüm. :D
Tavsiyelerini dikkate aldım ama. La casa de papel'in son sezonunu bir oturuşta bitirdim.
Ardından Witcher kitaplarına falan başladım. Tavsiyelerin sayesinde bu süreci kolay atlattım.
Seni seviyorum. <3
Oooo iyi bari seriyi tekrardan okumamişsın kalbime inerdi yoksa. Dediklerimin hepsini de yapmayaydın iyiydi :S

@Zenzou ne bakıyon la!

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık