Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Crocodile

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 225 70.1%
  • Sevmem

Kullanılan: 97 30.2%

• Kullanılan toplam oy
    321
Senin düşüncene göre 2 yıl sonraki Bellamy, Luffy'i dolayısıyla Crocodile'ı çok kolay yener. Ama işe bak ki Bellamy'e çöp den bile değersiz gözle bakan Doflamingo, Crocodile'a ortaklık teklif ediyor. Zaman atlaması öncesi hiç bir büyük boss çöp değil. Lucci biraz zayıf konumda olabilir belki ama o bile çöp değil.
2 yıl sonraki Bellamy haki kullanıcısı 200 milyon ödüllü bir arkadaş, ayrıca sertleştirmeyi dahi yapıyor Tashigi gibi çöpten değil. Alabasta Croco'nun rakibi 100 milyonluk adamlardır, bu da Tashigi gibi bir çöpe bedeldir, yani Alabasta'daki Croco Tashigi gibilerle uğraşır. Bellamy, 2 yıl sonraki Luffy'nin hakili karnını delip Luffy'nin yüz ifadesine bir şekil verdi ( Luffy sadece kokalı savunma yapsada durum bu ) , Alabasta Croco'yu harcar o adam 2 yıl sonraki haliyle.

Dof, Croco'ya ortaklık teklif etmedi aslında. Orada sizlerin anlamadığı gizli bir mesaj var ( Dof bence Croco kadınken ondan hoşlanıyordu ya da Croco kadındı ya öncelerde Doflamingo'da dalga geçiyordu belkide takılıyordu Croco'ya orada, oradaki ortaklık teklifi sanılan şeyin altında gizli başka birşey yatıyor yani anlayacağın, ben böyle düşünüyorum en azından )

''Lucci biraz zayıf görülüyor ama o bile çöp değil '' derken. Rob Lucci , Px'den güçsüz bir karakter bunda anlamayacak ne var? Daha önce uzun uzadıya açıklamıştım ben bunu şuraya spoiler şeklinde atayım en iyisi eski mesajımı.

2 yıl önceki Lucci'nin yeni dünya seviyesinde olmadığı şu sayfalarla ortadadır. Dof Family'i dağıtır diyorlar birde o haliyle.

Sayfalarla açıklayacağım bu durumu, hakisiz Luffy'nin gear2 ve gear3'üne yenilen adam bu Lucci.

Aynı Luffy, Px'ye tüm tayfasıyla dalmasına rağmen anca yenebiliyor.

Px'nin aldığı saldırılara bakalım ;

Franky'nin '' Rüzgar Topu '' saldırısı.

Monster Trio'nun '' Jet Koyunun 600 poundluk '' saldırısı. Bunun içinde Sanji'nin diable jambesi, Zoro'nun 3 kılıç stili sıradan bir saldırısı, Luffy g2 vuruşu '' Jet Mouton '' var.

Chopper'ın Sakura tipi saldırısı

Franky çoklu yumruklarını atıyor ;

Brook'un '' Teknikli Kılıç '' saldırısı ;

Ussop'un patlayıcıları '' Kısa devre '' yaptırıyor px'de ağzının içine girerek ;

Robin, lazeri içinde patlatıyor ;

Nami'nin '' Kalifa'yı yenmek için kullandığı yıldırım saldırısı

Sanji, Jyabura'ya attığı final saldırısı ;

Zoro'nun Ashurası ( Kaku'ya bitirici darbesi ) + Luffy'nin g3 Dönen pistolü ( Normal bir g3 tabancası Lucci'ye az daha bilincini kaybettirecekti, bu onun üst versiyon saldırısı )

Tüm bunlar ışığında Px >>>>> Lucci olduğu bariz ortada!

Şimdi gelelim zaman atlamasıyla hakiyle beraber bu px'ye ne oluyor?

Tak 1 jet pistol ve işi biter!

Dof tayfasından Gladius, Luffy'nin 2 yıl sonraki jet stamp saldırısını almasına rağmen çizik almadı ve gitti Luffy'i kovaladı ardından.

Cavendish gibi Luffy'nin filosundaki en güçlü denilen kişi dahi Bartolomeo'nun bariyerinin içine saklandı, Gladius'un atakları gelince. Sadece Hakuba bir tehditti adama orada. Chinjao'ya falan bile kuyruk sallayarak ayar veriyordu bu adam.

Kaldıki şöyle güçlü bir saldırısı bile var. Devasa alanı şişirip patlatıyor, sayfada küçükmüş gibi gösteriyor ama epey güçlü atağı olan bir arkadaş.

Bu Dof'un orta siklet adamıydı ( Kendi tayfasına göre tabiki ) , birde Dof'un en güçsüz adamlarına geleyim.

Baby5'in lazer mermileri çok sağlam bir ataktıki, lazer gattling'i atıyor resmen, 2 yıl önceki Luffy'nin lastikten jet gattling atağından bile sağlam özünde bu saldırı, lakin güçsüz sanılmasının sebebi General Franky'nin zırhı! Burada önemli etken bu zırh çok sağlam birşey o yüzden lazer mermileri etki etmedi, ama özünde bu saldırıyı 2 yıl önceki Rob Lucci gibi adam en baba tekkaisi ile karşılasa bile yamulur giderdi.

Baby5 gene bir orağa dönüşüp, Buffalo'nun yardımıyla Franky'nin sert çelikten kolunu kesebiliyor.

Füzeye dönüşüp, gemiyi patlatabiliyor ;

Baby5 ve Buffalo'nun yediği ataklara bakalım ;
Franky'den '' GENERAL TOPU '' yiyor. Franky'nin 2 yıl önceki '' Normal Hava Topu '' 800 dourikilik bir cp9 üyesini yenmeyi başarmıştı ve Chopper'ın dev halini denize fırlatmayı aynı şekilde. Bunun General formundaki hali bir başkaki bu atak, 2 yıl önceki Rüzgar Topundan en az 10-20 kat daha güçlüdür ve bunu yiyen Baby5 ve Buffalo'ya bakalım.

Hiç yıkılmıyorlar bile ;

Üstüne Nami'den Hava Bulutu yıldırımı yiyorlar ;

Keskin Nişancılar Kralından Kaya saldırıları yiyorlar üstüne ;

Bu güçlü saldırılardan sonra işleri bitiyor Dof family'nin en çöp adamlarının işi bile.

İşin özü Lucci ve Croco gibi adamlar 2 yıl önceki halleriyle Doflamingo ailesinin üyesi bile olamazlar. Hatta Croco , Violet'i bile yenemez gözyaşı saldırısının sıvı gücüyle boğulur o haliyle. Etrafta bir sürü Croco'nun antisi dolaşıyor yeni dünyada '' Haki '' dışında. Kremalar şekerler çamurlar gözyaşılar vs vs .. daha bir sürü bulursun.

Ayrıca Lucci'yi Croco'dan güçsüz gibi göstermeye çalışmışsın. Croco'yu yenen Luffy'e ve sağ kolu Zoro'ya aynı anda tek atan adam değil mi bu? Luffy ve Zoro'ya aynı anda tek atan adam Luffy'nin şamar ettiği Croco'dan güçsüzmüş, cidden şaşıyorum yani.

Ha Enel muhabbetini yapacaksan hiç yapma söyliyim, Enel'in saldırıları işlemiyordu adama ondan yenildi. Ama Croco o ezik Luffy'e zarar vermesine rağmen yenildi, net anlaşılır bir durum bu.

Son düzenleme:
Zaman atlaması öncesi ve sonrası one piece aynı şey değiller. Kabul edelim.

Öyle maalesef . Ama zaman atlaması öncesi ve sonrasında ki dengesizliği en azından Crocodile gibi karakterleri geri getirmeyerek hasır altı edebilir biraz bence . 2 yıl önce çok güçsüz gösterip 2 yıl sonra çok güçlü bir şekilde getirir ise iyice batar okuyuculara . En azından şu an bir şekilde bu dengesizliğe çok takılmadan okuyoruz . Aynı şekilde Hancock'u 2 yıl önce o kadar güçlü gösterdi . Şimdi güçsüz gösterir ise bu dengesizliği gözlerimize sokmuş olacak . Yaptığı hatayı geri alamaz ama en azından bu dengesizliğin seriyi çok etkilememesini sağlayabilir diye düşünüyorum . Ama Komutan seviyesinde bir güç ile geri dönecektir yüksek ihtimalle seriye .
3. adama kadar komutanlar da çok özel. Daifuku, Snack gibi komutanlara yakın getirilebilir. Hancock'un avantajı 3 haki türünü de biliyor denildi kadın için. Croco maksimum iki haki ile gelir bu durumda. O da 4. veya 5. adam civarında olur. Meyve farkı ile onları alabilir belki.

2 sene önce 100 milyonluk luffy 1 milyarlık adam saldırısı yaptı da öyle yendi o halde.Son storm saldırısında.Mangakanın mantığı bu şekilde işliyor.O yüzden Jozu omuz atınca bu adama daha fazlasını yapamıyor.Mangakanın kendi mantığı bu şekilde diye düşünüyorum.Yani Oda tutarsızlık olduğunu düşünmüyordur.

2 yıl sonraki Bellamy haki kullanıcısı 200 milyon ödüllü bir arkadaş, ayrıca sertleştirmeyi dahi yapıyor Tashigi gibi çöpten değil. Alabasta Croco'nun rakibi 100 milyonluk adamlardır, bu da Tashigi gibi bir çöpe bedeldir, yani Alabasta'daki Croco Tashigi gibilerle uğraşır. Bellamy, 2 yıl sonraki Luffy'nin hakili karnını delip Luffy'nin yüz ifadesine bir şekil verdi ( Luffy sadece kokalı savunma yapsada durum bu ) , Alabasta Croco'yu harcar o adam 2 yıl sonraki haliyle.

Dof, Croco'ya ortaklık teklif etmedi aslında. Orada sizlerin anlamadığı gizli bir mesaj var ( Dof bence Croco kadınken ondan hoşlanıyordu ya da Croco kadındı ya öncelerde Doflamingo'da dalga geçiyordu belkide takılıyordu Croco'ya orada, oradaki ortaklık teklifi sanılan şeyin altında gizli başka birşey yatıyor yani anlayacağın, ben böyle düşünüyorum en azından )

''Lucci biraz zayıf görülüyor ama o bile çöp değil '' derken. Rob Lucci , Px'den güçsüz bir karakter bunda anlamayacak ne var? Daha önce uzun uzadıya açıklamıştım ben bunu şuraya spoiler şeklinde atayım en iyisi eski mesajımı.

2 yıl önceki Lucci'nin yeni dünya seviyesinde olmadığı şu sayfalarla ortadadır. Dof Family'i dağıtır diyorlar birde o haliyle.

Sayfalarla açıklayacağım bu durumu, hakisiz Luffy'nin gear2 ve gear3'üne yenilen adam bu Lucci.

Aynı Luffy, Px'ye tüm tayfasıyla dalmasına rağmen anca yenebiliyor.

Px'nin aldığı saldırılara bakalım ;

Franky'nin '' Rüzgar Topu '' saldırısı.

Monster Trio'nun '' Jet Koyunun 600 poundluk '' saldırısı. Bunun içinde Sanji'nin diable jambesi, Zoro'nun 3 kılıç stili sıradan bir saldırısı, Luffy g2 vuruşu '' Jet Mouton '' var.

Chopper'ın Sakura tipi saldırısı

Franky çoklu yumruklarını atıyor ;

Brook'un '' Teknikli Kılıç '' saldırısı ;

Ussop'un patlayıcıları '' Kısa devre '' yaptırıyor px'de ağzının içine girerek ;

Robin, lazeri içinde patlatıyor ;

Nami'nin '' Kalifa'yı yenmek için kullandığı yıldırım saldırısı

Sanji, Jyabura'ya attığı final saldırısı ;

Zoro'nun Ashurası ( Kaku'ya bitirici darbesi ) + Luffy'nin g3 Dönen pistolü ( Normal bir g3 tabancası Lucci'ye az daha bilincini kaybettirecekti, bu onun üst versiyon saldırısı )

Tüm bunlar ışığında Px >>>>> Lucci olduğu bariz ortada!

Şimdi gelelim zaman atlamasıyla hakiyle beraber bu px'ye ne oluyor?

Tak 1 jet pistol ve işi biter!

Dof tayfasından Gladius, Luffy'nin 2 yıl sonraki jet stamp saldırısını almasına rağmen çizik almadı ve gitti Luffy'i kovaladı ardından.

Cavendish gibi Luffy'nin filosundaki en güçlü denilen kişi dahi Bartolomeo'nun bariyerinin içine saklandı, Gladius'un atakları gelince. Sadece Hakuba bir tehditti adama orada. Chinjao'ya falan bile kuyruk sallayarak ayar veriyordu bu adam.

Kaldıki şöyle güçlü bir saldırısı bile var. Devasa alanı şişirip patlatıyor, sayfada küçükmüş gibi gösteriyor ama epey güçlü atağı olan bir arkadaş.

Bu Dof'un orta siklet adamıydı ( Kendi tayfasına göre tabiki ) , birde Dof'un en güçsüz adamlarına geleyim.

Baby5'in lazer mermileri çok sağlam bir ataktıki, lazer gattling'i atıyor resmen, 2 yıl önceki Luffy'nin lastikten jet gattling atağından bile sağlam özünde bu saldırı, lakin güçsüz sanılmasının sebebi General Franky'nin zırhı! Burada önemli etken bu zırh çok sağlam birşey o yüzden lazer mermileri etki etmedi, ama özünde bu saldırıyı 2 yıl önceki Rob Lucci gibi adam en baba tekkaisi ile karşılasa bile yamulur giderdi.

Baby5 gene bir orağa dönüşüp, Buffalo'nun yardımıyla Franky'nin sert çelikten kolunu kesebiliyor.

Füzeye dönüşüp, gemiyi patlatabiliyor ;

Baby5 ve Buffalo'nun yediği ataklara bakalım ;
Franky'den '' GENERAL TOPU '' yiyor. Franky'nin 2 yıl önceki '' Normal Hava Topu '' 800 dourikilik bir cp9 üyesini yenmeyi başarmıştı ve Chopper'ın dev halini denize fırlatmayı aynı şekilde. Bunun General formundaki hali bir başkaki bu atak, 2 yıl önceki Rüzgar Topundan en az 10-20 kat daha güçlüdür ve bunu yiyen Baby5 ve Buffalo'ya bakalım.

Hiç yıkılmıyorlar bile ;

Üstüne Nami'den Hava Bulutu yıldırımı yiyorlar ;

Keskin Nişancılar Kralından Kaya saldırıları yiyorlar üstüne ;

Bu güçlü saldırılardan sonra işleri bitiyor Dof family'nin en çöp adamlarının işi bile.

İşin özü Lucci ve Croco gibi adamlar 2 yıl önceki halleriyle Doflamingo ailesinin üyesi bile olamazlar. Hatta Croco , Violet'i bile yenemez gözyaşı saldırısının sıvı gücüyle boğulur o haliyle. Etrafta bir sürü Croco'nun antisi dolaşıyor yeni dünyada '' Haki '' dışında. Kremalar şekerler çamurlar gözyaşılar vs vs .. daha bir sürü bulursun.

Ayrıca Lucci'yi Croco'dan güçsüz gibi göstermeye çalışmışsın. Croco'yu yenen Luffy'e ve sağ kolu Zoro'ya aynı anda tek atan adam değil mi bu? Luffy ve Zoro'ya aynı anda tek atan adam Luffy'nin şamar ettiği Croco'dan güçsüzmüş, cidden şaşıyorum yani.

Ha Enel muhabbetini yapacaksan hiç yapma söyliyim, Enel'in saldırıları işlemiyordu adama ondan yenildi. Ama Croco o ezik Luffy'e zarar vermesine rağmen yenildi, net anlaşılır bir durum bu.
Daha önceden dediğim gibi One Piece tutarlı bir manga değil özellikle Luffy'nin dövdüğü kişiler ve zaman atlaması öncesi konusunda. Matematik gibi bakıyorsun olaya. Neyse bu tartışmayı uzatmak istemiyorum istediğin gibi düşünmekte özgürsün sonuçta. Ben karakterlerin evrendeki konumlarına önemlerine bakmayı seçiyorum. Şu sahnelerde Bellamy'i hayal edebiliyorsan helal sana. Bu arada bizim anlayamadığımız Crocodile ve Doflamingo fanfiction'un da güzelmiş. Adam güçlerime katıl diyor Crocodile'da eşitmişiz gibi konuşmayı kes diyor.:D Koskoca filo amirali Sengoku dikkate alıp Bellamy ile konuşacak filan. Beyazsakal ile hüsumetin olduğu için bizim tarafımızda olacağını düşünüyordum Bellamy diyecek.

Hükümet 2 yıldır savaşın getirdiği tahribatı düzeltmeye çalışıyor.
Üstüne reverie vb başlarında bir sürü dert var.
Bu kadar derdin arasında kimse çöpleri eşelemekle uğraşmıyor. :)
Yazdiklarin boş şeyler Hükümet savaşin tahribatini falan düzeltmiyor. Sen neyden bahsediyorsun adamlar yıkılan karargahi bile 2 yil sonrasi NW'ye taşımışlar ne tahribatı? Denizciler kimi kaybetmiş de tahrip olmuş bu kadar?Hala boş şeyler yazarak karakteri gömme çabası içine giriyorsun sen git kum da oyna çöpmüş. :S

Ateş festivalinde yeni tedarikci olarak bekliyorum Wanoya. Çok iyi dönecektir.

@Sir Crocodile Jack ile görüşen Croco olur mu dersin? Festivale bile gelebilir belki. Daz Bones ile estitirdi biraz.
Zannetmiyorum bana göre başka biriyle çok iyi bir plan yürütüyor şuan iyi bir noktada ortaya çıkacak. Wano'ya da gelirse şaşirmam ama Croc birine çalisacak bir karakter de değil gelirse de büyük bir planla gelir.
Kum kum sama seviyom ya @Sir Crocodile a rağmen.
Hadi oradan tüylü her yerde laf atıyordun bir ara unurmadım. :rolleyes:

Yazdiklarin boş şeyler Hükümet savaşin tahribatini falan düzeltmiyor. Sen neyden bahsediyorsun adamlar yıkılan karargahi bile 2 yil sonrasi NW'ye taşımışlar ne tahribatı? Denizciler kimi kaybetmiş de tahrip olmuş bu kadar?Hala boş şeyler yazarak karakteri gömme çabası içine giriyorsun sen git kum da oyna çöpmüş. :S

Zannetmiyorum bana göre başka biriyle çok iyi bir plan yürütüyor şuan iyi bir noktada ortaya çıkacak. Wano'ya da gelirse şaşirmam ama Croc birine çalisacak bir karakter de değil gelirse de büyük bir planla gelir.

Hadi oradan tüylü her yerde laf atıyordun bir ara unurmadım. :rolleyes:
Öyle deme küserim bak. :(

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık