Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Charlotte Linlin vs. Edward Newgate

Koca Ana vs Beyazsakal

• Koca Ana

Kullanılan: 24 23.5%
  • Beyazsakal

Kullanılan: 65 63.7%
  • İkiside Ölür

Kullanılan: 13 12.7%

• Kullanılan toplam oy
    102
Ben hem inandığım hem gördüğüm kadarıyla Beyazsakalın en güçlü Yonkou olduğunu düşünüyorum. Gördüğüm kadarını bi tek Big Mom'a karşı kıyaslayarak diyebilirim ama inandığım Shanks ve Kaido'dan da güçlü olduğu. Genç Halinde ise bunlardan 1 tık üstünde. Yani puanlama yapsam

Genç Beyazsakal : 110
Yaşlı Beyazsakal : 102
Kaido : 100
Shanks : 99
Big Mom : 98

Gibi olurdu.
Bilemiyorum.Mangaka yaşlı WB'yi gerçekten en güçlü olarak tasarlamış olabilir ama diğer yonkoları tam anlamıyla görmeden bunu kabul edemiyorum.Diğerleriyle aynı seviyede görüyorum o yüzden.Sayılara bakış açısı kişiden kişiye değişiyor ama madem sayıyla anlattın bende kendimkini yazayım.

Genç WB 12-12,5

Yaşlı WB dahil tüm yonkolar 10

Gördüğüm kadarıyla sayılara genelde fark olarak bakılıyor ama ben oran olarak bakıyorum.

Bilemiyorum.Mangaka yaşlı WB'yi gerçekten en güçlü olarak tasarlamış olabilir ama diğer yonkoları tam anlamıyla görmeden bunu kabul edemiyorum.Diğerleriyle aynı seviyede görüyorum o yüzden.Sayılara bakış açısı kişiden kişiye değişiyor ama madem sayıyla anlattın bende kendimkini yazayım.

Genç WB 12-12,5

Yaşlı WB dahil tüm yonkolar 10

Gördüğüm kadarıyla sayılara genelde fark olarak bakılıyor ama ben oran olarak bakıyorum.
Aslında aşağı yukarı aynı şeyleri söylüyoruz ama tek farkı ben Mangakanın sözüne inanıyor olmam. Çok azda olsa bi fark vardır bence Yaşlı WB ile kalanlarının arasında. Ha olmazsada şaşırmam ama düşük çıkarsa şaşırırım. 72 Yaşında serumlara bağlı bir adamın Dünyanın En Güçlü Adamı olarak tanıtılması bence boş çizimler değil. Şimdiki Kaido'da mesela şuan en güçlü Yonkou olabilir. Belki bu ünvanı Beyazsakal öldükten sonrada almış olabilir. Mangaka bir güçlü yaratmak içinde böyle bi ünvan vermiş olabilir. Ama Beyazsakal ölene kadar en güçlü Yonkou Beyazsakal ise şuanda da Kaido'dur. Mangakanın boş ünvan vereceğini sanmıyorum.

Aslında aşağı yukarı aynı şeyleri söylüyoruz ama tek farkı ben Mangakanın sözüne inanıyor olmam. Çok azda olsa bi fark vardır bence Yaşlı WB ile kalanlarının arasında. Ha olmazsada şaşırmam ama düşük çıkarsa şaşırırım. 72 Yaşında serumlara bağlı bir adamın Dünyanın En Güçlü Adamı olarak tanıtılması bence boş çizimler değil. Şimdiki Kaido'da mesela şuan en güçlü Yonkou olabilir. Belki bu ünvanı Beyazsakal öldükten sonrada almış olabilir. Mangaka bir güçlü yaratmak içinde böyle bi ünvan vermiş olabilir. Ama Beyazsakal ölene kadar en güçlü Yonkou Beyazsakal ise şuanda da Kaido'dur. Mangakanın boş ünvan vereceğini sanmıyorum.
Amiraller bile 10 gün dövüşüyorken iki yonkonun dövüşü ne kadar sürer ? Mesela en güçlü tanıtılan WB ve genel olarak en güçsüz yonko olarak görülen BM'yi ele alalım.Bence bu ikisi dövüşse yine amirallerin dövüşü kadar sürer.Ha sonunda WB'nin alacağını düşünelim.Rakibini 10 günde ya da atıyorum 4-5 günde yeniyorsan ondan ne kadar güçlüsündür ? O yüzden Kaido'da ki en güçlü ünvanı saçma geliyor bana.Ama sadece Kaido için diyorum.Mesela WB'nin ünvanını kabul etmiyorum çünkü bu adamın genç hali gerçekten de diğer yonkolardan belli bir seviyede üsttedir.Ama gördüğümüz kadarıyla WB'nin ünvanını almaya gelen falan olmamış ya da WB ile ölümüne,sonuna kadar dövüşen biri olmamış.O yüzden doğal olarak ünvan onda kalır ama bu zamanla WB'nin yaşlanarak ve hastalanarak güçten düşeceği gerçeğini değiştirmez.

Ha tabii önceki mesajda dediğim gibi Kaido ve Shanks'ı tam anlamıyla gördükten sonra daha net bir yorum yapabiliriz.Şu an yaşlı WB'yi diğer yonkolardan üstün görmüyorum ama en güçlü çıkma ihtimali de var tabii.

Yahu WB ne şartlarda vurmuş Akainu'ya bir de onu sorgula o zaman. WB ölene kadar çıkmadı zaten bekledi yerin altında. O sıra aslında zemini eriterek yüzeye çıkmakla uğraşmıyordu. WB'nin ölmesini bekliyordu.:(

Akainu, WB kendisine arkasından saldırdığı halde kafasını yarısını alabilmistir. WB savaş boyunca hiç bir şey yapamadı Akainu'ya. Ne zaman Ace oldu o zaman vurdu. O öfkeyle de Akainu'ya o kadarını yapsın zaten.
Tek yemedi zaten 2 yedi.Babalık kızdı diye boşa demiyorlar.

Tamam Mom yetersiz en güçsüz olabilir falan ama henüz bir yonkoyu tam anlamıyla bize göstermedi mangaka.Elindeki kozları sakladı sadece Kaidou için.Sürprizi bozmak istemedi.Okuyucu yonko için heyecanlanmazdı aksi takdirde.

Sadece Wb akainuya 2 tane yapıştırdığında yonkonun gerçek gücünü gördüğümüzü düşünüyorum.O da yonko ortalaması yalnız Wb değil.Wb bunların da üstündeydi.

Tek yemedi zaten 2 yedi.Babalık kızdı diye boşa demiyorlar.

Tamam Mom yetersiz en güçsüz olabilir falan ama henüz bir yonkoyu tam anlamıyla bize göstermedi mangaka.Elindeki kozları sakladı sadece Kaidou için.Sürprizi bozmak istemedi.Okuyucu yonko için heyecanlanmazdı aksi takdirde.

Sadece Wb akainuya 2 tane yapıştırdığında yonkonun gerçek gücünü gördüğümüzü düşünüyorum.O da yonko ortalaması yalnız Wb değil.Wb bunların da üstündeydi.
Akainu kaç tane çaktı bir tane mi? İşte üstündeydi ile üstündedir arasındaki farkı anlayabildigimiz sıra her sey hallolur Emre.

Akainu kaç tane çaktı bir tane mi? İşte üstündeydi ile üstündedir arasındaki farkı anlayabildigimiz sıra her sey hallolur Emre.
Akainu mızrak saplayabilen arkadaşlar gibi darbe vurabildi.Sıkıysa Shanks'e yapaydı aynısını.Normal şartlardaki savunma kalkanları kalkmış vaziyetteydi beyazsakalın savaş sırasında.Artık sebebini tam olarak bilmiyoruz.H.haki de kullanamıyordu.Mangaka savaşta sadece saldırı gücü vermeyi seçmiş seçimi o yönde.Ki o saldırı gücünü de Ace ve müttefikler heba olmasın diye kontrollü kullandı meyve açısından.Teach meyveyi alınca dünyada depremler oluyor.Buradan anlayabilirsin kıstığını.

Akainu mızrak saplayabilen arkadaşlar gibi darbe vurabildi.Sıkıysa Shanks'e yapaydı aynısını.Normal şartlardaki savunma kalkanları kalkmış vaziyetteydi beyazsakalın savaş sırasında.Artık sebebini tam olarak bilmiyoruz.H.haki de kullanamıyordu.Mangaka savaşta sadece saldırı gücü vermeyi seçmiş seçimi o yönde.Ki o saldırı gücünü de Ace ve müttefikler heba olmasın diye kontrollü kullandı meyve açısından.Teach meyveyi alınca dünyada depremler oluyor.Buradan anlayabilirsin kıstığını.
Aynsını WB yaptı. Akainu başkalarıyla uğraşıyorken arkasında bitti ki bu morali alabilmek için Ace'in ölmesi gerekti. Bırakın da efsane diye tanıttığı karakter olan WB'ye en azından oğlunun öldüğü sıra onu öldüren adama karşı böyle bir şey yaptırsın. Ama onda bile Akainu'nun hakkını teslim etti. Adam aşağı düşerken WB'nin öleceğinden emin olabileceği tarzda bir yara bıraktı WB'ye.

Hakisini kullanmadı h.haki kullanmadı değil. Zaten Mangaka adamın güçten düştüğünü anlatmaya çalışıyor. Kendisi de dahil 1 ton karakter tarafından söyletildi bu. H.haki salamadı ki çok kritik bir durumdu bu oğlu ölüyordu.

Şu oğulları zarar görmesin olayı da yanlış. Kim uydurduysa iyi uydurmuş. Oğullarının kendisi diyor babalığın savaş stilini biliyoruz ona göre davranıyoruz felan gibisinden. Öyle bir yerde kendini kısmış gibi bir şeyi zor söyleriz. Kendini kısmış olsa bile bu en azından kendileri için de basacak bir zemin bırakmak amacıyladır. Yani WB'nin belki de meyve potansiyeli harbi dünyayı yıkmaya yetecek kadar. Ama bu kendisine de basacak zemin bırakmaması anlamına gelir. Meyve kullanıcılarının o şekilde denize düşürülmesi güzel taktik olur ama tam olarakta güç çıkarımı yapılamaz.

WB'nin kendini tutmaması için de sebebi oldu. Ace öldü bütün öfkesi Akainu'yu buldu. Bütün hıncıyla Akainu'ya vurdu bu adam. Kendini tutmuş olma gibi bir ihtimal göremiyorum.

WB'nin gençliği tartışılmıyor zaten burda bu arada.

Wb ün mf savaşında bir yonkou ya neler yapacağı gördük öldürür big mom dan sonra tek başına da komutanları alır ondan sonra ölür Wb başka

Aynsını WB yaptı. Akainu başkalarıyla uğraşıyorken arkasında bitti ki bu morali alabilmek için Ace'in ölmesi gerekti. Bırakın da efsane diye tanıttığı karakter olan WB'ye en azından oğlunun öldüğü sıra onu öldüren adama karşı böyle bir şey yaptırsın. Ama onda bile Akainu'nun hakkını teslim etti. Adam aşağı düşerken WB'nin öleceğinden emin olabileceği tarzda bir yara bıraktı WB'ye.

Hakisini kullanmadı h.haki kullanmadı değil. Zaten Mangaka adamın güçten düştüğünü anlatmaya çalışıyor. Kendisi de dahil 1 ton karakter tarafından söyletildi bu. H.haki salamadı ki çok kritik bir durumdu bu oğlu ölüyordu.

Şu oğulları zarar görmesin olayı da yanlış. Kim uydurduysa iyi uydurmuş. Oğullarının kendisi diyor babalığın savaş stilini biliyoruz ona göre davranıyoruz felan gibisinden. Öyle bir yerde kendini kısmış gibi bir şeyi zor söyleriz. Kendini kısmış olsa bile bu en azından kendileri için de basacak bir zemin bırakmak amacıyladır. Yani WB'nin belki de meyve potansiyeli harbi dünyayı yıkmaya yetecek kadar. Ama bu kendisine de basacak zemin bırakmaması anlamına gelir. Meyve kullanıcılarının o şekilde denize düşürülmesi güzel taktik olur ama tam olarakta güç çıkarımı yapılamaz.

WB'nin kendini tutmaması için de sebebi oldu. Ace öldü bütün öfkesi Akainu'yu buldu. Bütün hıncıyla Akainu'ya vurdu bu adam. Kendini tutmuş olma gibi bir ihtimal göremiyorum.

WB'nin gençliği tartışılmıyor zaten burda bu arada.
Şimdi bu seniin yorumunden ben Teach'in gura-gurası WB'kinden daha güçlü yorumu çıkıyor.Sengoku o kadar zaman duran adam niye gitti de atladı Teach'ın üstüne? Adamın hakimiyeti sıfır meyvede.Adayı yıktı geçti.Ben burdan Oyaji gücünü kıstı derim ki adam tayfasını korudu kendi gücünden.Sadece Ace öldükten sonra öfkeden tutmadı kendini ki o zamanda adayı ikiye yardı.
Birde konunun amacını harbiden anlıyamadım.Oda demiş 1.Mama demiş 2. Kaido demiş 3.Daha neyi tartışalım ki biz.Niye kabul edemiyonuz ki WB 'in yaşarken en güçlüsü olduğunu? Karakter gıcık bir tipde değil gıcık olasınız.Benim hayran olduğum nadir karakterlerden biridir şu anime dünyasında.Oda açık kapı bıraksa eyw dicem de yok tartışılcak bir şey yok.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık